Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-09-13, 13:05   #11
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Z handlem nic nie zrobisz, póki gracze się nie rozmnożą. Tarcza mosiężna do smoka. Będzie cenniejsza? Nie będzie, póki gracze się nie rozmnożą.

Butelki-nic z tego. Wystarczy, że podrożały. Gracze, którzy nie chcą wastować kasy, sami robią sobie mikstury. Znam takich, sam też robie. Po wprowadzeniu czegoś takiego nie kupiłbyś mikstur od ludzi, bo ludzie sami by je zużywali. 1 próba wytworzenia mikstur daje nam ich 5. Ja potrafię w ciągu 30 minut zużyć 300 mikstur. Kto to będzie robił? Skąd weźmiesz składniki, żeby zaopatrzyć w mikstury więcej, niż 4ch graczy? Już teraz trudniej jest zarobić na największe mikstury, więc alchemicy tak czy tak się przydadzą(ale nikt Ci nie sprzeda mikstur! Nie wtedy, kiedy tyle się ich chla!).

A PN są fajne.
Uiop jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 13:37   #12
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Itemków leci pełno, aby można było wyjść z respa bez jakiegoś ultra waste, a skoro leci pełno itemków to nikt nie będzie ich od ciebie kupywał, bo po co skoro jest ich wszędzie pełno, można byłoby ograniczyć loot itemków tylko jeśli, bo mobów wprowadziło by się inne itemy które pozwalałyby nam zarobić, ale na to już za późno, bo wszystkiego jest wszędzie pełno
cewix jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 14:44   #13
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uiop Zobacz post
Ja potrafię w ciągu 30 minut zużyć 300 mikstur. Kto to będzie robił?
Zrób je sobie sam. Szkoda Ci czasu? Dlaczego? Bo śpieszno na expowisko by zdobywać kolejne poziomy?
Sam widzisz, że wracamy do punktu wyjścia czyli odwieczna pogoń za poziomami. W końcu trzeba to zastopować, a nie bez przerwy szukać ułatwień żeby szybciej i efektywniej zdobywać kolejne poziomy.

PNy pewnie, że są fajne. Każdy lubi jak jest łatwiej. Ale wszyscy chyba chcemy żeby gra była trudniejsza a nie łatwiejsza, prawda? PNy mogą zostać, ale nie w takiej ilości jaka jest obecnie. Chociaż moim zdaniem i tak będą tylko ułatwiały grę, nic poza tym.

Gracze sami się nie rozmnożą, ale to już administracji problem. Nie wiem jak oni chcą przyciągnąć nowych graczy, ale jeśli tego nie zrobią w krótkim czasie to Altaron upadnie.

Ja nie piszę tutaj jak przyciągnąć nowych graczy, sugeruję tylko jak utrzymać na serwerze tych którzy już przyjdą.

sedixxx - dzięki za rozjaśnienie sprawy w sprawie mikstur.

Walles - nie trzeba skillować tylko mamy więcej czasu na odkrywanie mapy i exp? Wracamy do punktu wyjścia. Znów tylko najważniejszy jest exp! Zakorzeniło wam się już to.

Ostatnio edytowane przez Pizmak ; 28-09-13 o 14:52
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 16:56   #14
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pizmak Zobacz post
Zrób je sobie sam.
A co ja napisałem? Robię sam(przeważnie, bo są drogie). Nie starczy składników, żeby każdy sam robił. Żeby każdy robił sam, musiałbyś zrobić po 10 takich samych respów, na których leciałby potrzebne składniki, bo inaczej nie starczyłoby ich dla graczy obecnych. A co, jak dojdą koleni gracze, do czego dążymy? Chcesz, żeby gra polegała na zbieraniu składników, robieniu mikstur i expieniu z nimi(przez 10% czasu, bo pozostały czas gry zmarnujemy na zbieranie składników i tworzenie mikstur). To nie będzie utrudnienie, a nie nazwę tego, żeby nie kląć. Twoje rozwiązanie nie przyciągnie graczy ani nie utrudni gry, co najwyżej, zniszczy ją.

Trudna gra, a niegrywalna gra to 2 różne rzeczy. Sam się zastanów, co chcemy osiągnąć(z trudnością też nie ma co przesadzać).
Uiop jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 18:22   #15
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Ale kto tu mówi o zbieraniu składników? Ja mówię tutaj o prostszym sposobie, który wymagałby tylko many lub coś innego co aż tyle czasu nie zajmuje. Nie każe nikomu zbierać pół dnia składników żeby zrobić miksturę.
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 21:02   #16
Stros
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 184
Domyślnie

@ Pizmak
Z tego co napisałeś wynika, że wiesz bardzo mało o grze i jeszcze mniej o ekonomii. Serwer dawno już wyrósł z handlu mosiężnymi tarczami (było by tak nawet jeśli leciały by tylko z demonów). Jest duży popyt na elementy zestawów świętych, demonicznych, chaosu, potępionych.

Jeśli masz ochotę na masochistyczne monotonne tłuczenie mikstur to zapraszam najpierw do produkcji run pocisków.

Od początku Altaronu próbowano ukrócić skillowanie na rzecz PNów.
PNy sprawdzają się nieźle do około 100 levela.
Stros jest nieaktywny  
Stare 29-09-13, 08:44   #17
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Stros
Z tego co piszesz to kompletnie nie rozumiesz mojej idei. Tak ciężko zrozumieć, że mosiężna tarcza to był tylko wzorzec? Musze wymienić wszystkie części ekwipunku i zbroi żeby było łatwiej zrozumieć? Chodzi mi o utrudnienie w zdobywaniu ekwipunku czy to mosiężnego czy demonicznego, nie ważne.
Wolałbym czasami monotonne tłuczenie mikstur niż monotonny exp. Jak już wcześniej pisałem dopo>sklep>exp i koło się zamyka.
PNy sprawdzają się świetnie do 100 poziomu. Może i racja, czyli zdobycie 100 poziomu to nic trudnego jak widać. Wystarczy trochę czasu i szybciutko wpadnie. Trenować nie trzeba bo wszystko dadzą nam darmowe PNy. Czy na prawdę chcecie żeby na Altaronie biegały same 100-200+ poziomy? Tęsknie za czasami starej dobrej Tibii kiedy 50 poziom to już było coś. Tutaj 50 poziom jest początkujący.
Idąc dalej takim postępowaniem to za chwilę na serwerze będą 300lvl potem 400 i 500. Co chwilę mocniejsze kreatury wzięte rodem z kosmosu.
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 29-09-13, 11:08   #18
davido1616
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pizmak Zobacz post
Stros
Wolałbym czasami monotonne tłuczenie mikstur niż monotonny exp. Jak już wcześniej pisałem dopo>sklep>exp i koło się zamyka.
Robiłeś kiedyś runy przez trzy dni po paręnaście godzin, że udajesz takiego mądrego?

blanki > plecaki > jedzenie > potiony > depo ... i od nowa, żeby ktoś wystrzelał te pociski przez parę (MOŻE paręnaście) godzin expienia

Nie wyobrażam sobie tego bez potionów.
davido1616 jest nieaktywny  
Stare 29-09-13, 14:40   #19
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Jednak z potionami jest to bezustanne i praktycznie bez ograniczeń. Jak masz gotówkę to expić możesz bez przerwy. Czasami na dłuższe łowy może powinno być dłuższe przygotowanie?
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 29-09-13, 18:06   #20
davido1616
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pizmak Zobacz post
Jednak z potionami jest to bezustanne i praktycznie bez ograniczeń. Jak masz gotówkę to expić możesz bez przerwy. Czasami na dłuższe łowy może powinno być dłuższe przygotowanie?
Zwykły backpack ma 20 slotów. 20 slotów to 20 run. Przyjmijmy, że do expienia potrzebujesz zwykłych pocisków energii (1 runa - 5 ładunków, BP pocisków - 100 ładunków). BP pocisków energii to 6000 many (20x300). Elitarny Czarodziej (czyli po drugiej profesji) dostaje 4 many co 2 sekundy.

6000 / 2 = 3000
3000 / 60 = 50

BP pocisków energii na samym jedzeniu to 50 minut. Nie wiem jak wygląda expienie na 100++ lvlu, ale mi na 50 lvlu schodziło parę BP na godzinę. Chcesz się przygotowywać 10h na hunt z 1200 pociskami?
davido1616 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin