Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-03-14, 13:54   #1
Total
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Lodz
Postów: 180
Domyślnie System Wojny

Witam wszystkich zainteresowanych.
Z okazji że na serverze pvp znowu toczą się bitwy chciałem przypomnieć o swoim pomyśle na System Wojny.

Gdyby tak...
... pz przypisywać do gildi a nie do pojedynczego gracza.
Podaje przykład:

Ktoś z gildi A zaatakował gracza z gildi B, całej gildi A pojawia się żółty skull czyli gildia B może ich atakować bez straty fraga, ale JEŚLI zaatakują to gildi B też pojawia się żółty skull i obie gildie mogą się mordować bez przeszkód, nie marnując fragów.

Żółty skull nie blokowałby możliwości wejścia do strefy bezpiecznej.

Osoba która zabiła inną osobę ma oczywiście tradycyjnie 15min pz i nie wejdzie do strefy bezpiecznej.

Żaden team nie będzie zakładać kilku gildi gdyż lepszym rozwiązaniem jest trzymać wszystkim razem w jednej, aby w każdej chwili móc pomóc.

Osoba bez gildi atakując kogoś kto ją ma, musi brać pod uwagę że cały team może go bezkarnie zabić.

Fragi dalej byłyby liczone tak jak obecnie co uniemożliwi bicie do woli "Neutrali"."


W grze wyglądałoby to następująco:
Osoby które chcą walczyć dostaną taką możliwość bez biegania w kółko i czekania aż przeciwnik włączy skulla, mało tego - NIE MA TUTAJ POLA DO ŻADNYCH NADUŻYĆ SYSTEMU który proponuje. Biją się tylko osoby które tego chcą i atakują się wzajemnie.


Propozycje kieruje do administracji aby przemyślała jego wprowadzenie.
Osoby biorące czynny udział w wojnie - mile widziane sugestie i komentarze.

Pozdrawiam
Tuz Pik
Total jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 14:01   #2
Ebzdyberybecjusz
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Kraków
Postów: 35
Domyślnie

Moim zdaniem Tuz Pik myśli w bardzo dobrej wierzę o tej grze i jestem za jego Pomysłem : )
Ebzdyberybecjusz jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 14:05   #3
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Ciekawe rozwiazanie.

Jestem jak najbardziej za. Jakies zmiany musza byc poczynione w ta strone, aby dana strona nie wygrywala wojny poprzez to ze wiecej razy zgina i przeciwna strona nie ma fragow. Zmiany ktore wprowadziliscie wzgledem tracenia wiekszej ilosci expa po desce od gracza - wielki plus. Jednak niestety to nie wystarcza, a zaproponowane zmiany przez Tuza, sprawia ze wojna nabierze wiekszego sensu i przede wszystkim bedzie ciekawsza a zarazem trudniejsza
Wicher jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 16:00   #4
Kubush
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 19
Domyślnie

Zdecydowanie na TAK

Pomysł łatwy do wprowadzenia i nieskomplikowany. Tym bardziej jak już Tuz Pik wspomniał. Będą się biły tylko osoby (gidie), które tego chcą.

Ps. Może to spowodować efekt pozytywny w postaci grupowania się nawet na małym lvl-u graczy w gildię, aby nie paść ofiarą random pk. A co za tym idzie grupowe granie nie tylko samo "expienie" do czego dążycie może faktycznie zacząć funkcjonować.

Pozdrawiam
Kubush jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 16:20   #5
c770832
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 208
Domyślnie

Jestem ZA , zrobcie cos wkoncu z tym pvp bo gowno jakich malo ;/
c770832 jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 17:28   #6
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

A ja trochę z innej beczki.
Pomysł mi się podoba, ale co z 'luźnymi fragami', które walczący będą wtedy mieli? Dwa dni zabawy z nadmiarem fragów skończyły się wojną, chaosem i odejściem wielu low lvli. Czy jeśli pozostanie stara ilość fragów, a nie będzie się już fragować w wojnie, to codziennością nie stanie się masakrowanie przygodnych low lvli nawet podczas konfliktu?
Catthon jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 17:37   #7
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

System posiada wady. W sytuacji, gdy gracz x niezrzeszony w żadnej gildii zabije zrzeszonego w gildii neutralnej gracza y, a następnie gracz x dojdzie do jakiejkolwiek gildii, gdy zostanie zabity przez gildię gracza y wszyscy będą mieli niebieską czaszkę i będą mogli być zabijani do woli przez gildię gracza x. System ten mówi o odpowiedzialności zbiorowej, która jest stosowana w reżimach totalitarnych i innych chorych ustrojach, nie zamierzamy wprowadzać czegoś takiego i odbierać gildiom neutralnym możliwości jakiejkolwiek obrony swoich interesów.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 17:40   #8
amindos
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 37
Domyślnie

Jestem za, aktualnie wojna wygląda tak jak wygląda (czyli po prostu żałośnie)
Kiedy powstanie jakikolwiek system, który to poprawi nie będzie zabijania low
lvl-i dla zabawy.
Zabijając neutrala dalej masz 15-scie minut pz więc nie będzie biegania pomiędzy wrogami, kiedy to w każdej chwili będą mogli Cie odpalić całą gildią. Wojna nie będzie polegała na tym aby tylko wyczekać kto pierwszy wbije skulla, kto przez nieuwage wbije rs-a, a jego towarzysze z gildi będą sie mogli tylko bezczynnie przyglądać, lub ewentualnie leczyć. Nie będzie krzyków na komunikatorach Ja sie nie bije bo mam fraga do rs-a. Każda strona na tym skorzysta. Collegium będzie także mogła wykorzystać już cały swój potencjał, a nie wyczekiwać tylko i wybijać pojedyńcze targety.

Stary tibijski system czaszek jest bardzo dobry, ale na serwerze gdzie bije sie z 100 osób na OB. Tutaj niestety wygląda to tak, że mamy 30-35 ludzi w porywach na OB przez co ten system sie nie sprawdza.

Więc proponuje wprowadzenie nowego systemu podobnego do tego, który zaproponował Tuz bądź właśnie jego pomysł, a wraz z rozwojem sytuacji czyt. znacznym powiększeniem ilości graczy powrotu do Tibijskiego systemu fragów.
amindos jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 17:49   #9
bilsom
 
Avatar bilsom
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał Total Zobacz post
Witam wszystkich zainteresowanych.

Ktoś z gildi A zaatakował gracza z gildi B, całej gildi A pojawia się żółty skull czyli gildia B może ich atakować bez straty fraga, ale JEŚLI zaatakują to gildi B też pojawia się żółty skull i obie gildie mogą się mordować bez przeszkód, nie marnując fragów.

jezeli ktos z gildii A zaatakowal gracza z gildii B to ma white skulla więc po co yellow skoro i tak cała gildia B może go tyrać. To chyba bardziej chodzi o to, że jak ktoś ma tego white skulla z gildii A i zostanie zaatakowany przez ludzi z gildii B to żeby wtedy włączały się yellow skulle na ludziach z gildii B tak jak ma to miejsce teraz ale z tym wyjątkiem żeby cały team A widział te yellow skulle a nie tylko ta osoba jedna zaatakowana z white skullem :)
bilsom jest nieaktywny  
Stare 22-03-14, 20:22   #10
skyromk71
 
Avatar skyromk71
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 82
Domyślnie

bardzo dobry pomysl ! jestem za wprowadzac
skyromk71 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin