Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-02-17, 09:56   #1
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie Bronie klasyfikowane jako sztylety

Witam, ostatnio skilując zrękę wpadłem na pewien pomysł, mianowicie na stworzenie nowej kategorii dla broni: sztyletów/małych ostrzy (w tej chwili mamy rózgi, bronie dyst, 1h, 2h i 1h dual). Tym, co wyróżniałoby sztylety, byłoby duże uzależnienie skuteczności walki nimi od zręczności, choć nie w sensie czystego dmg. Szansa na kryta od zręczności wpływałaby podwójnie na szansę na kryta podczas walki sztyletem (200 zręki = 10% na kryta w takim układzie), dodatkowo zręczność zwiększałaby prędkość ataku sztyletem (np. +0.15 na każde 100 zręki). Żeby nie było to zbyt OP, występowałaby kara za używanie tarczy, która zmniejsza powyższe bonusy o połowę, czyli kryt od zręki przeliczałby się normalnie (2.5% / 100 zręki), a bonus do prędkości ataku +0.075 / 100 zręki. Trzeba by to dobrze zbalansować, tak żeby nie była to po prostu słabsza wersja duali. Oczywiście małe ostrza zależałyby od skila 1h.

Ten pomysł najpewniej jest nie do zrealizowania w obecnym Altaronie, bo byłby to całkiem spory update, opisałem go głównie z myślą o nowym, powstającym Altaronie. Piszcie co uważacie
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 10:11   #2
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Dla której profesji ma być ten pomysł?
Jak tak czytam to wydaje mi się że ze zwiadka drugiego duala chcesz zrobić xd tylko po co? Lepiej już niech będzie info która broń jest sklasyfikowana jako "lekka" - "sztylet" i nadaje się do duala. Bo pomiędzy zaibatsu a Smoczym jest spora przerwa. ;d
Arkadiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 10:18   #3
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

No powiem ci, że z początku właśnie nad zwiadkiem się zastanawiałem, ale to by było trudne do pogodzenia i chyba w ogóle bez sensu, bo przecież skilowanie 1h zwiadem praktycznie nie wchodzi w grę (nie wiem do jakiego poziomu daje radę ręcznie, ale jak do takiego, co siła, to to na pewno nie ma sensu). To mogłaby być po prostu kolejna opcja dla wojownika, chociaż wizja zwiada ze sztyletem jest bardzo fajna. Miałby on spory potencjał jeśli chodzi o dmg, ale byłby papierowy, bo ani tarczy nie może nosić żeby ten dmg był jak należy, ani hp nie ma jakoś szczególnie dużo, więc coś za coś. Można by dać możliwość zwiadowi doskilowania 1h do jakiegoś ludzkiego poziomu, tak żeby PN-ami mógł to potem dobić i używać sztyletów, ale zarazem nie można z niego zrobić lepszej wersji wojownika.

Ostatnio edytowane przez 909794 ; 14-02-17 o 11:29
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin