Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-03-14, 00:42  
Marcowa mini-aktualizacja
Altrel Altrel jest nieaktywny 10-03-14, 00:42

Witajcie!

Mamy dziś dla Was wiele ciekawych informacji, zanim jednak przejdziemy do właściwego tematu tego newsa, chcielibyśmy podziękować za pracę włożoną w Projekt Slythii, która zrezygnowała ze stanowiska Mistrza Gry.
Dziękujemy Jej za cały ogrom pracy jaką wykonała na rzecz Projektu! Przypomnijmy, że jej udział w pracach nad Altronem miał miejsce już na samym początku istnienia samej idei. Zaraz po starcie gry zaczęła aktywnie pomagać i współtworzyć świat Altaronu razem z Praktem i Travem. Dzięki niej wprowadzono wiele pomniejszych systemów i usprawnień gry, które stworzyły Altaron jaki znamy dziś.
Ponadto przez długi okres odpowiedzialna była za zakres obowiązków Doradców oraz Wybrańców jak i koordynowała pracę w zespole.
Jak pewnie wielu zdążyło się przekonać - Slythia jest impulsywną osobą, z którą często trudno było prowadzić dyskusję. Przepraszamy więc wszystkich, którzy czują się przez Nią pokrzywdzeni. Pamiętać należy, że zawsze kierowała się dobrem Projektu, choć trzeba przyznać, iż często w swój wyjątkowy sposób.

Do prawidłowego funkcjonowania gry potrzebna jest nowa wersja klienta, którego znajdziecie tutaj.

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Graczom, którzy aktywnie uczestniczyli w testach i dyskusjach dotyczących zmian, jakie zaprezentowaliśmy Wam na publicznym serwerze testowym.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu możliwe było, w tak krótkim czasie, sprawdzenie wielu nowości a co za tym idzie - wprowadzenie zmian i poprawek wedle sugestii.

Jest więc Nam niezmiernie miło poinformować, iż wprowadzona została mini-aktualizacja.

Tak więc wszystko to, o czym pisaliśmy w tym newsie wraz z poprawkami, które sugerowaliście zostało wdrożone.

Dla przypomnienia - lista najważniejszych zmian:
  1. System przywoływania potworów.
  2. Zmiany w czarach zwiadowcy - Szybkostrzelność, Precyzyjna Szybkostrzelność.
  3. Kapłanka Dorafsa, która zadomowiła się w komnacie Ignawiusa została zastąpiona Oświeconym Dorafsa.
  4. Zmiany w systemie potworów - od teraz ich siła jest w pewnej granicy losowa, a co za tym idzie doświadczenie, które można zdobyć - również. Dodatkowo wygląd ras humanoidalnych nie jest już jednakowy.
  5. Bardziej "rozmyte" wyświetlanie poziomów graczy.
  6. Zmiany w amuletach pełnej ochrony, miksturze pogromcy żywiołów, pierścieniach ochrony, pierścieniach magicznej tarczy.
  7. Poprawiono system rozdawania punktów nauki.
  8. Ustawiono limit przedmiotów (25), które mogą znajdować się na jednej kratce w strefach ochronnych.
  9. Zmiana wyświetlania czarów, wyeliminowanie możliwości spamowania nimi. Dopiski do inkantacji nie są również wyświetlane.
  10. Ograniczenie logowania na to samo konto raz na 5 sec.
  11. Znaczne skrócenie czasu odrastania roślin na Archipelagu Licor.

Dodatkowo mała niespodzianka - event!
Cytat:
Rabusie ograbili majątek rodziny Bekalelu! Weź udział w wydarzeniu i pomóż odzyskać zrabowane skarby. Klucznik umie docenić pomoc i najbardziej zasłużeni nie obędą się bez nagrody! Event potrwa do 10 kwietnia.

  • Problem, z którym borykaliśmy się od długiego czasu - mianowicie błąd z niemożliwością leczenia się został wyeliminowany. Tak więc od tej pory zgłoszenia o oddawanie doświadczenia utraconego w wyniku tego problemu będą ignorowane.
  • W regulaminie gry zaszło wiele ważnych zmian. Prosimy o przeczytanie i zapoznanie się z nowymi zasadami.
  • Ponadto wszystkie potwory na wiki (nie wliczając bossów) mają zaktualizowany drop do faktycznego stanu gry. Teraz możecie bez wahania sprawdzić co wypada z danego przeciwnika.
    Zachęcamy do edytowania i aktualizowania!

Od teraz sterami Projektu zarządza nikt inny jak Pregusia. Jako iż jest to człowiek, który do pracy podchodzi bardzo sumiennie, wymaga zaangażowania, dyscypliny jak i profesjonalizmu - Altaron wkracza w nowy okres dynamicznego rozwoju!

Co więcej prace nad "dużą aktualizacją", w której zostanie dodanych szereg wymagających misji, nowe lokacje i tereny oraz wiele, wiele więcej, są już na wykończeniu!
Projekt czeka świetlana przyszłość! Spodziewajcie się niespodziewanego.

Życzymy przyjemnej gry!

Administracja Altaron.pl

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	news1.png
Wyświetleń:	14119
Rozmiar:	283.8 KB
ID:	2441  


Ostatnio edytowane przez Obles ; 10-03-14 o 10:14.

Altrel
Mistrz Gry
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Odwiedzin: 56920
Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 00:11   #161
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Musi Pan zauważyć, że są 2 grupy Graczy - tacy, którzy grają dla cyferek i tacy, którzy grają dla RPG. Cyferkowcy (pozwolę tak sobie nazwać) dążą do osiągania kosmicznych wartości exp/h i wbijania kilku poziomów dziennie, Gracze RPG dążą do ograniczenia wbijania poziomów poprzez bezmyślne zabijanie potworów, stawiają nacisk na misje. Musicie się nauczyć, że wprowadzane zmiany nie będą zawsze w 100% takie jakich oczekujecie.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 00:56   #162
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Musi Pan zauważyć, że są 2 grupy Graczy - tacy, którzy grają dla cyferek i tacy, którzy grają dla RPG. Cyferkowcy (pozwolę tak sobie nazwać) dążą do osiągania kosmicznych wartości exp/h i wbijania kilku poziomów dziennie, Gracze RPG dążą do ograniczenia wbijania poziomów poprzez bezmyślne zabijanie potworów, stawiają nacisk na misje. Musicie się nauczyć, że wprowadzane zmiany nie będą zawsze w 100% takie jakich oczekujecie.
Za zwiadowców decyzje o wyborze grupy podjeliscie wy,wszyscy trafili do grupy drugiej

Teraz nic tylko przez miesiac isc farmić kasę na fanatyki,żeby zwastowac na 3 refille na warockach i zrobić 600k/h na staminie :P

I pomyśleć,ze wystarczyło by zmniejszyć pobór many i trochę zwiększyć obrażenia w zwarciu...
Bubsko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 01:10   #163
Yooback
 
Avatar Yooback
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Musi Pan zauważyć, że są 2 grupy Graczy - tacy, którzy grają dla cyferek i tacy, którzy grają dla RPG. Cyferkowcy (pozwolę tak sobie nazwać) dążą do osiągania kosmicznych wartości exp/h i wbijania kilku poziomów dziennie, Gracze RPG dążą do ograniczenia wbijania poziomów poprzez bezmyślne zabijanie potworów, stawiają nacisk na misje. Musicie się nauczyć, że wprowadzane zmiany nie będą zawsze w 100% takie jakich oczekujecie.
Idealnie to ująłeś, są 2 grupy graczy. Więc czemu jedna z grup ma cierpieć? Zróbcie więcej misji dla graczy, którzy grają dla rpg a tym co grają dla cyferek dajcie normalnie expić.
Yooback jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 01:35   #164
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Podkreślę raz jeszcze - wszelkie zmiany są inicjatywą Administracji, a ich końcowy kształt nadają określone grupy Graczy. Zachęcaliśmy wielokrotnie do testowania zmian na serwerze testowym, Nasze prośby zostały kolokwialnie mówiąc "olane". Oprócz jednego wyjątku nikt nie wykonał sumiennych testów i nie przedstawił Nam otrzymanych wyników, dopiero po zakończeniu fazy testowej pojawiło się wiele ważnych informacji i przedstawiono sytuacje, w których zmiany mogą okazać się zbyt dotkliwe. Biorąc te sytuacje pod uwagę postanowiliśmy nadać finalny kształt czarowi hape odes kpiro. Od dnia jutrzejszego pobór many zostanie zmniejszony o 10 jej punktów natomiast redukcja obrażeń, za sprawą przedstawienia merytorycznego faktu, iż w sytuacji zablokowania przez potwora, który posiada silne leczenie Gracz nie będzie w stanie nic zrobić i pozostanie mu tylko czekać na śmierć - z 35% do 20%. Jest to ostatnia sytuacja, w której dokonujemy jakichkolwiek zmian w czarach, o których testowanie prosiliśmy, tyczy się to zarówno czaru hape odes kpiro jak i wszelkich w przyszłości wprowadzanych zmian.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 07:40   #165
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Płacz team wins again.

Altrel, ja odniosę się do czegoś innego. Mówisz, że są dwa rodzaje graczy. Maniaki cyferek, vide 99,9% populacji Altaronu i RPGowce, czyli reszta. Tacy, którzy czerpią radochę z questów, etc, etc.
I teraz zastanawiam się o kim mowa i jaki to ma w ogóle związek z Altaronem.
Po pierwsze, dokonajmy tu jeszcze właściwego podziału, bo RPG RPGowi nierówne.

Otóż. Są ludzie, którzy wychowali się na prawdziwych RPG, tych na papierze i z kumplami. Tych, które przerodziły się w wielkie systemy, tych, z których niemalże wszystkie inne gry fantastyczne ewoluowały.
I są też "RPGowce", którym się wydaje, że granie w Gothica czy inne Obliviony, to RPG w najczystszej postaci. I fakt rozwijania postaci oznacza, że mamy do czynienia z grą RPG.
Gdy wyjaśniliśmy to już sobie, to raz, a dobrze proszę zapamiętać. Altaron NIGDY nie będzie nawet blisko pierwszej kategorii.

Dalej. Są RPG pokroju Falloutów, ETSów, Baldurów i mnóstwa temu podobnych rzeczy, gdzie fabuła stoi na wysokim poziomie. I niekoniecznie jest przepompowana patosem i heroizmem (vide Fallout chociażby), lecz wciąż jest to wszystko zmontowane przyjemnie i z pomyślunkiem.
Potem jest grupa Altaronu. Gier, które mają "ambicję" do bycia RPG, ale wychodzi im to równie dobrze, jak PzkpwIV bycie samochodem osobowym. Nawet nie potrafię wytłumaczyć jakim gatunkiem Altaron jest, ponieważ... no, zwyczajnie nie wiem. Co mamy w Altaronach:

1) Prześmiewczość (krasnale gadające po rusku i "Ajsor") - W moim osobistym odczuciu pasuje to równie bardzo, jak przyczepa do Ferrari. I nie, nie jarajcie się, że nazywam Altaron "ferrari". To tylko metafora. Chodzi o to, że takie elementy w moim odczuciu to lenistwo i brak pomysłu, zapału, chęci, na zrealizowanie czegoś fajniejszego/sensownego.
Nie wiem. Wyobraża ktoś sobie, że Władcy Pierścieni orków nazywa się Ynihc i szwargolą w języku wschodu? Ja nie. :\
Zamiast Neolithu powinno być Awazsraw, a Ankardii Eciwotak. Żeby chociaż się trzymało już całości.

2) Miszmaszowatość - No i tu mnie boli najmocniej. Mamy boruty, rokity, wiły, popiela, Szelobę (?!), ażdacha, Lilith, Fausta, Nessie, etc, etc.
Wow, tak bardzo klimatycznie. Pół biedy, że nazwy są podpierdzielone skąd się tylko da, ale... no do ciężkiej kurdeły moleły. Czy już nie można było na jednym miejscu poprzestać i stworzyć jednolitą bandę? A tak jest wszystkiego po trochu i ni to pies, ni to wydra. Potwory z każdej możliwej mitologii, filmu, bajki, systemu fantasy i innych. I wychodzi z tego dzika hybryda, która jakoś szczególnie RPGowa też nie jest. Rozumiem, że ciężko wymyślić coś własnego. Że głowa boli od myślenia, pomysłów brakuje, a tu pod ręką mamy gotowe nazwy w setkach mitologii. Co z tego, że przerośnięty kryształo-ślimak ma tyle wspólnego z oryginalnym bannikiem, co ja z Pamelą Anderson? I w sumie ma i tak więcej wspólnego ze swoim pierwowzorem, niż pozostałą kompanią przyjaciół w szeregach Altarońskich bestii.
I ciekaw jestem, kto poza mną zauważył podobieństwo Hrimturów i całej tamtej okolicy do Gry o Tron? ^^

3) Cukierkowość. I tu też boli. Poważne RPG, tak? Klimat, tak? Jak można o tym mówić, gdy mityczny złoty smok wygląda jak chmurka pierdów cherubina? W menażerii potworów Altaronu, jest dosłownie garść, które mają sensowne, fajne, a przy tym nie cukierkowe wyglądy. Vide hydra, kościany smok, górski troll. No sorry, ale kiedy bije mnie przerośnięty krab, czy morski ślimak co wygląda jak wyciągnięty z lat 80', to kurdełe, ale normalnie coś mnie na śmiech aż zbiera. Potężna strzyga wyglądająca jak kupa szmat, bossy, których wygląd budzi politowanie, a nie strach. Ja wiem, doskonale wiem, że to nie wszystkie potwory robi jedna osoba, ale... no proszę ja was. Mamy cudnego kościeja, który wygląda jak mega bad-ass, wiła, który idealnie oddaje to, o co chodzi w tym potworze, Wyrwidęba, który budzi jakąś iskrę rozsądku w naszej głowie i każe zastanowić się, czy aby na pewno chcemy z nim zadzierać. I BUM. Wyskakuje nam Neptun, który przywodzi na myśl pierwsze kolorowe pokemony, a nie grę z klimatem. Zresztą. Zostawiam to domyślności czytającego, aby przejrzał sobie potwory wszystkie i zrozumiał o czy mowa.

4) Fabuła. Przechodzę do sedna już. Mamy mega słitaśną fabułę... ale kurna gdzie?! Zaraz mi padnie, że mogę czytać książki i się dowiedzieć fabuły, jeżeli chcę. SAY WHAT?! No litości, ludzie. W Skyrimach, Falloutach czy innych tego typu tworach, ba! W tekstówkowych/papierowych RPGach nikt, nigdy nie kazał nam czytać książek w trakcie gry, aby się czegoś dowiedzieć. No proszę was, to jakaś porażka jest. Książka faktycznie może coś wnieść, dać nam wiedzę o jakichś rzeczach, która wybiega poza podstawy. Książki często pomagają w zadaniach albo dają wskazówki generalne. No i nie jest wymuszone, że jedna książka ma piętnaście tomów, i nie jest napisana zbitym ciągiem, bo inaczej się nie da przez mechanikę.
Ale dobrze, zróbmy sobie rachunek taki uczciwy. Co wiem, jako gracz Altaronowy od niemal samego początku:

1) Jest najazd abitańców. Ciągle.
2) Jest Neolith, Bekalelu i Ankardia. Z czego to ostatnie jest Neutralne.
3) Było jakieś miasto, które jest teraz miastem zniszczonym i rezydują tam zdechlaki, ale nazwy nie pamiętam (kto gra, wie o co chodzi).
4) Jest parę fajnych questów, gdzie trzeba ruszyć głową.
5) Cośtam było o królu który wsiąkł, smoczych jeźdźcach, ale szczerze mówiąc pamiętam to jedynie dlatego, że o tym była mowa kiedyś przy przerabianiu fabuły czy tam kwestiach MG.

To tak w uogólnieniu tyle, mniej istotnych rzeczy podawać nie będę. A teraz czego nie wiem, a chciałbym:

1) Skąd przyleźli Abitańce, skoro wszystkie bramy są pozamykane (kto szukał końca świata, ten wie)?
2) Jakąś historię tego całego pierdzielnika, Neolithu i w ogóle.
3) Czemu po latach oblężenia, Abitańce siedzą cały czas na dupie, mimo milionów zabitych Abitańczyków, tysiącach monstr wojennych itp, setkach bękartów wojny?
4) Czemu nekromanci nazywają się nekromantami, skoro rzekomo nekromantami nie są? Ale zachowują się i gadają jakby byli, a do tego mają zaklęcia jak nekromanci?

Można tu mnożyć to na potęgę, ale uznam, że dość. Przykład został podany, wiadomo o co chodzi.
Mógłbym jeszcze parę punktów tu zapodać, mam jednak wrażenie, że nikomu się nie będzie chciało czytać tego co już jest, a jak jeszcze dodać trochę, to na bank by było tl;dr. Także. Z góry dziękuję za odpowiedź, jakby się komuś chciało. :)
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 08:32   #166
mikeleplacido
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Lublin
Postów: 279
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Płacz team wins again.

Altrel, ja odniosę się do czegoś innego. Mówisz, że są dwa rodzaje graczy. Maniaki cyferek, vide 99,9% populacji Altaronu i RPGowce, czyli reszta. Tacy, którzy czerpią radochę z questów, etc, etc.
I teraz zastanawiam się o kim mowa i jaki to ma w ogóle związek z Altaronem.
Po pierwsze, dokonajmy tu jeszcze właściwego podziału, bo RPG RPGowi nierówne.

Otóż. Są ludzie, którzy wychowali się na prawdziwych RPG, tych na papierze i z kumplami. Tych, które przerodziły się w wielkie systemy, tych, z których niemalże wszystkie inne gry fantastyczne ewoluowały.
I są też "RPGowce", którym się wydaje, że granie w Gothica czy inne Obliviony, to RPG w najczystszej postaci. I fakt rozwijania postaci oznacza, że mamy do czynienia z grą RPG.
Gdy wyjaśniliśmy to już sobie, to raz, a dobrze proszę zapamiętać. Altaron NIGDY nie będzie nawet blisko pierwszej kategorii.

Dalej. Są RPG pokroju Falloutów, ETSów, Baldurów i mnóstwa temu podobnych rzeczy, gdzie fabuła stoi na wysokim poziomie. I niekoniecznie jest przepompowana patosem i heroizmem (vide Fallout chociażby), lecz wciąż jest to wszystko zmontowane przyjemnie i z pomyślunkiem.
Potem jest grupa Altaronu. Gier, które mają "ambicję" do bycia RPG, ale wychodzi im to równie dobrze, jak PzkpwIV bycie samochodem osobowym. Nawet nie potrafię wytłumaczyć jakim gatunkiem Altaron jest, ponieważ... no, zwyczajnie nie wiem. Co mamy w Altaronach:

1) Prześmiewczość (krasnale gadające po rusku i "Ajsor") - W moim osobistym odczuciu pasuje to równie bardzo, jak przyczepa do Ferrari. I nie, nie jarajcie się, że nazywam Altaron "ferrari". To tylko metafora. Chodzi o to, że takie elementy w moim odczuciu to lenistwo i brak pomysłu, zapału, chęci, na zrealizowanie czegoś fajniejszego/sensownego.
Nie wiem. Wyobraża ktoś sobie, że Władcy Pierścieni orków nazywa się Ynihc i szwargolą w języku wschodu? Ja nie. :\
Zamiast Neolithu powinno być Awazsraw, a Ankardii Eciwotak. Żeby chociaż się trzymało już całości.

2) Miszmaszowatość - No i tu mnie boli najmocniej. Mamy boruty, rokity, wiły, popiela, Szelobę (?!), ażdacha, Lilith, Fausta, Nessie, etc, etc.
Wow, tak bardzo klimatycznie. Pół biedy, że nazwy są podpierdzielone skąd się tylko da, ale... no do ciężkiej kurdeły moleły. Czy już nie można było na jednym miejscu poprzestać i stworzyć jednolitą bandę? A tak jest wszystkiego po trochu i ni to pies, ni to wydra. Potwory z każdej możliwej mitologii, filmu, bajki, systemu fantasy i innych. I wychodzi z tego dzika hybryda, która jakoś szczególnie RPGowa też nie jest. Rozumiem, że ciężko wymyślić coś własnego. Że głowa boli od myślenia, pomysłów brakuje, a tu pod ręką mamy gotowe nazwy w setkach mitologii. Co z tego, że przerośnięty kryształo-ślimak ma tyle wspólnego z oryginalnym bannikiem, co ja z Pamelą Anderson? I w sumie ma i tak więcej wspólnego ze swoim pierwowzorem, niż pozostałą kompanią przyjaciół w szeregach Altarońskich bestii.
I ciekaw jestem, kto poza mną zauważył podobieństwo Hrimturów i całej tamtej okolicy do Gry o Tron? ^^

3) Cukierkowość. I tu też boli. Poważne RPG, tak? Klimat, tak? Jak można o tym mówić, gdy mityczny złoty smok wygląda jak chmurka pierdów cherubina? W menażerii potworów Altaronu, jest dosłownie garść, które mają sensowne, fajne, a przy tym nie cukierkowe wyglądy. Vide hydra, kościany smok, górski troll. No sorry, ale kiedy bije mnie przerośnięty krab, czy morski ślimak co wygląda jak wyciągnięty z lat 80', to kurdełe, ale normalnie coś mnie na śmiech aż zbiera. Potężna strzyga wyglądająca jak kupa szmat, bossy, których wygląd budzi politowanie, a nie strach. Ja wiem, doskonale wiem, że to nie wszystkie potwory robi jedna osoba, ale... no proszę ja was. Mamy cudnego kościeja, który wygląda jak mega bad-ass, wiła, który idealnie oddaje to, o co chodzi w tym potworze, Wyrwidęba, który budzi jakąś iskrę rozsądku w naszej głowie i każe zastanowić się, czy aby na pewno chcemy z nim zadzierać. I BUM. Wyskakuje nam Neptun, który przywodzi na myśl pierwsze kolorowe pokemony, a nie grę z klimatem. Zresztą. Zostawiam to domyślności czytającego, aby przejrzał sobie potwory wszystkie i zrozumiał o czy mowa.

4) Fabuła. Przechodzę do sedna już. Mamy mega słitaśną fabułę... ale kurna gdzie?! Zaraz mi padnie, że mogę czytać książki i się dowiedzieć fabuły, jeżeli chcę. SAY WHAT?! No litości, ludzie. W Skyrimach, Falloutach czy innych tego typu tworach, ba! W tekstówkowych/papierowych RPGach nikt, nigdy nie kazał nam czytać książek w trakcie gry, aby się czegoś dowiedzieć. No proszę was, to jakaś porażka jest. Książka faktycznie może coś wnieść, dać nam wiedzę o jakichś rzeczach, która wybiega poza podstawy. Książki często pomagają w zadaniach albo dają wskazówki generalne. No i nie jest wymuszone, że jedna książka ma piętnaście tomów, i nie jest napisana zbitym ciągiem, bo inaczej się nie da przez mechanikę.
Ale dobrze, zróbmy sobie rachunek taki uczciwy. Co wiem, jako gracz Altaronowy od niemal samego początku:

1) Jest najazd abitańców. Ciągle.
2) Jest Neolith, Bekalelu i Ankardia. Z czego to ostatnie jest Neutralne.
3) Było jakieś miasto, które jest teraz miastem zniszczonym i rezydują tam zdechlaki, ale nazwy nie pamiętam (kto gra, wie o co chodzi).
4) Jest parę fajnych questów, gdzie trzeba ruszyć głową.
5) Cośtam było o królu który wsiąkł, smoczych jeźdźcach, ale szczerze mówiąc pamiętam to jedynie dlatego, że o tym była mowa kiedyś przy przerabianiu fabuły czy tam kwestiach MG.

To tak w uogólnieniu tyle, mniej istotnych rzeczy podawać nie będę. A teraz czego nie wiem, a chciałbym:

1) Skąd przyleźli Abitańce, skoro wszystkie bramy są pozamykane (kto szukał końca świata, ten wie)?
2) Jakąś historię tego całego pierdzielnika, Neolithu i w ogóle.
3) Czemu po latach oblężenia, Abitańce siedzą cały czas na dupie, mimo milionów zabitych Abitańczyków, tysiącach monstr wojennych itp, setkach bękartów wojny?
4) Czemu nekromanci nazywają się nekromantami, skoro rzekomo nekromantami nie są? Ale zachowują się i gadają jakby byli, a do tego mają zaklęcia jak nekromanci?

Można tu mnożyć to na potęgę, ale uznam, że dość. Przykład został podany, wiadomo o co chodzi.
Mógłbym jeszcze parę punktów tu zapodać, mam jednak wrażenie, że nikomu się nie będzie chciało czytać tego co już jest, a jak jeszcze dodać trochę, to na bank by było tl;dr. Także. Z góry dziękuję za odpowiedź, jakby się komuś chciało. :)
Muszę się z tobą zgodzić. Niektóre potwory rzeczywiście wyglądają ja z lat 80', a co do samych potworów - są mocno "wymieszane": różne filmy, książki, etc. Abitańce nadal się jakoś trzymają i nie wiadomo skąd się wzięli.
mikeleplacido jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 09:00   #167
Leviathan Bassmaster
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Postów: 1
Domyślnie Propozycja

A ja mam propozycję. Wprowadźcie dla zwiada jakąś jednoręczną broń miotającą MAŁEGO zasięgu o obrażeniach zbliżonych do strzałów z kuszy. Możliwość jej zdobycia oraz uzyskania amunicji do niej wymagałaby np. ukończenia jakiegoś trudnego i długiego zadania. Oczywiście cena pocisków musiałaby być na tyle wysoka, aby nie okazało się, że zwykłe kusze zgniją w depozycie
Leviathan Bassmaster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 09:31   #168
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Podkreślę raz jeszcze - wszelkie zmiany są inicjatywą Administracji, a ich końcowy kształt nadają określone grupy Graczy. Zachęcaliśmy wielokrotnie do testowania zmian na serwerze testowym, Nasze prośby zostały kolokwialnie mówiąc "olane". Oprócz jednego wyjątku nikt nie wykonał sumiennych testów i nie przedstawił Nam otrzymanych wyników, dopiero po zakończeniu fazy testowej pojawiło się wiele ważnych informacji i przedstawiono sytuacje, w których zmiany mogą okazać się zbyt dotkliwe. Biorąc te sytuacje pod uwagę postanowiliśmy nadać finalny kształt czarowi hape odes kpiro. Od dnia jutrzejszego pobór many zostanie zmniejszony o 10 jej punktów natomiast redukcja obrażeń, za sprawą przedstawienia merytorycznego faktu, iż w sytuacji zablokowania przez potwora, który posiada silne leczenie Gracz nie będzie w stanie nic zrobić i pozostanie mu tylko czekać na śmierć - z 35% do 20%. Jest to ostatnia sytuacja, w której dokonujemy jakichkolwiek zmian w czarach, o których testowanie prosiliśmy, tyczy się to zarówno czaru hape odes kpiro jak i wszelkich w przyszłości wprowadzanych zmian.
Słabe Państwo służy gangom !
Słaba Administracja służy gangom?
Jak dla mnie faktycznie to łatka była bezsensu, nie wiem po co ten pośpiech żeby w ogóle coś wprowadzać jeśli ma to tak wyglądać jak w przypadku tej łatki. Można było juz poczekać te 2 miesiące aż utrudnicie grę wszystkimi profesją.
Mnie jednak zastanawia czy jest warto jest grać w grę gdzie administracja jest słaba całe te bugi z leczeniem. Odawaliście lvl na prawo i lewo nawet ludziom którzy padli w normalny sposób. Jak szanująca się administracja może dopuścić do takiej sytuacji już nie wspomnę o wcześniejszych "jajach"
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 11:18   #169
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

RPG ? Naprawde chcecie dostosowac ta gre tylko dla tych co graja tu tylko dla klimatu RPG ? Prosze was....co wy wciagacie ? Zakonczenie wszystkich questow nowemu graczowi zajmie góra 3-5 miesiecy od momentu rozpoczecia przygody. Co ma potem robic ? Zabijac kury i zbierac piórka, aby mogl pozniej troche poexpic ? Taki klimat RPG ?

Wracajac do hape odes kpiro. Co ma mi dac obnizenie many o 10 ? :S Dalej bede mial waste prawie wszedzie gdzie pojde expic solo, no moze abitanskie monstra gdzie wyciagne 450k/h na staminie expa dadza mi jakis zarobek (jakies 8-10h abym wbil lvl, wliczajac to obkupowanie sie etc). Najs. Co maja zrobic zwiadowcy którzy chca zarobic na lepsze sety ? Swiety set koszt okolo 450t, demoniczny 800t. Co beda musieli robic ludzie walczacy w wojnie ? Jak beda zarabiac pieniadze na blessy ? Przciez nikt wtedy nie bedzie chodzil odrabiac lvli, bo po co jesli ma do tego dokładać ? Nie rozumiecie, ze to iz idziesz na expowisko, zarabiasz troszke pieniazkow, wbijasz lvl, pieniadze mozesz wydac na wszelakie sety, wieksze i lepsze domki etc. TO DAJE LUDZIOM RADOSC Z TEJ GRY ! Wiem questy niektore moze i sa ciekawe (ja nie jestem fanem robienia questow, ale niektore mi sie podobaly), ale one maja byc tylko dodatkiem. Wisienką do tortu....


Odnosnie testowania zmian, pisalem o tych we wczesniejszych postach. 99% graczy nie bedzie sie chcialo isc i marnowac 2h życia na testowanie expowisk na test serwie ZA DARMO. Wyznaczajcie pare osob, które sie tego podejma. Za to iz zrobia konkretne statystyki z danego huntu, dajcie im 3-7 dni pacca. Mala rzecz a ucieszy, prawda ? Poza tym co ja dlugo mialem tam testowac ? Poszedlem na pare respow, wszedzie ledwo wyrabialem z manasowaniem sie, a potki szly mi jak woda w upalne dni. Logiczne bylo, ze wszedzie bedzie waste i nie ma sensu siedzenia godzine na respie.


PS. Czekam na odpowiedz do tego posta od administracji. Bo widze, ze na zadnego jeszcze nie dostalem konkretnej odpowiedzi mimo iz podawalem konkretne powody, ba nawet poszlem na smoczki aby sprawdzic jak tragicznie to wyglada. Jesli moje argumenty zostana olane, to nie pozostaje nic jak zakonczyc gre.
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-03-14, 13:44   #170
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał corkarypto Zobacz post
Mnie jednak zastanawia czy jest warto jest grać w grę gdzie administracja jest słaba całe te bugi z leczeniem. Odawaliście lvl na prawo i lewo nawet ludziom którzy padli w normalny sposób. Jak szanująca się administracja może dopuścić do takiej sytuacji już nie wspomnę o wcześniejszych "jajach"
To wynika raczej z uczciwości niż słabości, jeżeli występuje błąd, którego nijak niemożna było potwierdzić na podstawie logów to postanowiliśmy zwrócić poziomy wszystkim tak, aby nie było osób poszkodowanych. Administracja nie składa się z kilkudziesięciu osób, które dzień w dzień mogą obserwować każdego Gracza by sprawdzić czy faktycznie za zgon odpowiedzialny był bug czy też nie.

Cytat:
Napisał Wicher Zobacz post
RPG ? Naprawde chcecie dostosowac ta gre tylko dla tych co graja tu tylko dla klimatu RPG ? Prosze was....co wy wciagacie ? Zakonczenie wszystkich questow nowemu graczowi zajmie góra 3-5 miesiecy od momentu rozpoczecia przygody. Co ma potem robic ? Zabijac kury i zbierac piórka, aby mogl pozniej troche poexpic ? Taki klimat RPG ?
Gdyby przeczytał Pan uważnie moje posty to wiedziałby, że brane pod uwagę są obie grupy i efekt zmian jest wypośrodkowaniem opinii obu grup.

Cytat:
Napisał Wicher Zobacz post
Wracajac do hape odes kpiro. Co ma mi dac obnizenie many o 10 ? :S Dalej bede mial waste prawie wszedzie gdzie pojde expic solo, no moze abitanskie monstra gdzie wyciagne 450k/h na staminie expa dadza mi jakis zarobek (jakies 8-10h abym wbil lvl, wliczajac to obkupowanie sie etc). Najs. Co maja zrobic zwiadowcy którzy chca zarobic na lepsze sety ? Swiety set koszt okolo 450t, demoniczny 800t. Co beda musieli robic ludzie walczacy w wojnie ? Jak beda zarabiac pieniadze na blessy ? Przciez nikt wtedy nie bedzie chodzil odrabiac lvli, bo po co jesli ma do tego dokładać ? Nie rozumiecie, ze to iz idziesz na expowisko, zarabiasz troszke pieniazkow, wbijasz lvl, pieniadze mozesz wydac na wszelakie sety, wieksze i lepsze domki etc. TO DAJE LUDZIOM RADOSC Z TEJ GRY ! Wiem questy niektore moze i sa ciekawe (ja nie jestem fanem robienia questow, ale niektore mi sie podobaly), ale one maja byc tylko dodatkiem. Wisienką do tortu....
Czar słabszy odes kpiro - zarabianie, czar silniejszy hape odes kpiro - expienie. Wg Pana misje mają być tylko dodatkiem, dla Nas w finalnym kształcie gry to expienie będzie miało być dodatkiem. Misje mają być podstawą tej gry.

Cytat:
Napisał Wicher Zobacz post
Odnosnie testowania zmian, pisalem o tych we wczesniejszych postach. 99% graczy nie bedzie sie chcialo isc i marnowac 2h życia na testowanie expowisk na test serwie ZA DARMO. Wyznaczajcie pare osob, które sie tego podejma. Za to iz zrobia konkretne statystyki z danego huntu, dajcie im 3-7 dni pacca. Mala rzecz a ucieszy, prawda ? Poza tym co ja dlugo mialem tam testowac ? Poszedlem na pare respow, wszedzie ledwo wyrabialem z manasowaniem sie, a potki szly mi jak woda w upalne dni. Logiczne bylo, ze wszedzie bedzie waste i nie ma sensu siedzenia godzine na respie.
Nie zamierzamy niczego dawać osobom testującym, daliśmy Państwu otwarty serwer testowy, aby każdy mógł się wypowiedzieć i sprawdzić zmiany oraz nadać im finalny kształt, jeżeli taka forma Państwa nie satysfakcjonuje równie dobrze kolejną aktualizację możemy wprowadzić bez pytania o Wasze zdanie opierając się jedynie na opiniach Naszych Wybrańców oraz Doradców, przypomnę, że hape odes kpiro było ostatnią zmianą w fazie po testowej, więc wtedy nie będziecie mieli w ogóle wpływu na zmiany.

Cytat:
Napisał Wicher Zobacz post
PS. Czekam na odpowiedz do tego posta od administracji. Bo widze, ze na zadnego jeszcze nie dostalem konkretnej odpowiedzi mimo iz podawalem konkretne powody, ba nawet poszlem na smoczki aby sprawdzic jak tragicznie to wyglada. Jesli moje argumenty zostana olane, to nie pozostaje nic jak zakonczyc gre.
Jeżeli moja wypowiedź Pana nie satysfakcjonuje to chyba lepiej jeśli zakończy Pan grę, nie zamierzamy iść w stronę ułatwiania expienia.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 13-03-14 o 13:50
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin