Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-06-13, 18:11   #1
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie Balans rycerza 1h, a 2h. Obrażenia z czarów ofensywnych.

Witam chciałem się zapytać czy rycerz 1h w porównaniu do rycerza 2h bije mniej z czarów ofensywnych, ponieważ na testach zgłaszałem to i po aktualizacji dalej nie było to zmienione, rycerz 1h bił tyle samo co 2h. Czy zostały one poprawione???
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 05:46   #2
natan22
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Jelenia Gora
Postów: 4
Domyślnie

Ale to nie chodzi czy jest on 2h czy 1h tylko jaki ma poziom magiczny.
natan22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 07:56   #3
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Więc, rozumiem, że nie ma sensu robić rycerza 2h, bo bije więcej tylko z broni ta?? Moim zdaniem to głupie, ale to wywnioskowałem z twojej wypowiedzi, bo każdy rycerz może wymaxować mlvl.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 11:38   #4
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Czekam na wypowiedzi administracji.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 11:55   #5
Total
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Lodz
Postów: 180
Domyślnie

Też jestem ciekaw co myśli o tym administracja.
Bo dlaczego wojownik 1 ręczny ma mieć zbliżone/porównywalne obrażenia do 2h z czarów skoro mają dodatkowo tarczę.
Potrzebna jest kosmetyczna korekta co nie powinno być dużym problemem.
Total jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 12:21   #6
smoku71
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Total Zobacz post
Bo dlaczego wojownik 1 ręczny ma mieć zbliżone/porównywalne obrażenia do 2h z czarów skoro mają dodatkowo tarczę.
...a dlatego, że 2h ma zdecydowanie większe obrażenia z mele?

Tarcza w większości przypadków nic nie daje, bo większość potworów zadaje obrażenia magiczne.
Kostelnaara posiada i 1h i 2h, z tym, że to 2h ma większą bułę.

W pvp zdecydowanie 2h ma przewagę pod względem uderzeń, bo czy z tarczą, czy bez obrażenia sa niemalże identyczne - testowałem to z Ciachem (90 ryc) i Catthonem.
na full att, full deff, z daarfą/bez itd. i różnica była znikoma.

Tarcza robi różnicę na wiwernach, trollach i innym syfie. Na piromantach, warlach, szkwałach czy czymkolwiek co jest trudniejsze do złożenia od smoka, różnica znika.

Blokując silniejszego moba bazujesz tylko na hp rycerza.

Jak z bronią, która ma ok. 10 pkt ataku więcej, możesz udeżyć mniej z rago tote?... O.o
Przypomnę, że to jeden z głównych czarów ofensywnych rycerza.

Odes rago, chyba też zależne jest od Twojej broni, więc nie rozumiem...

I jeszcze dla porównania:
Grom +8 (total rare, obrzydliwie drogi, dla większości nieosiągalny), dostępny dodatkowo od 100 lvla,
ma o 1 pkt ataku MNIEJ, niż zwykły odkażacz dostępny na 80 lvlu dla 2h (cena u Urbana 35k).

Jakby nie rozumiem gdzie tutaj jest problem, tym bardziej, że to większość graczy grających dawniej 1-ręcznym rycerzem, przestawia się na 2-ręcznego...

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Więc, rozumiem, że nie ma sensu robić rycerza 2h, bo bije więcej tylko z broni ta?? Moim zdaniem to głupie, ale to wywnioskowałem z twojej wypowiedzi, bo każdy rycerz może wymaxować mlvl.
Rycerz to nie mag. Jego czary ofensywne oparte są na broni.
Jeżeli chcesz zadawać duże obrażenia magiczne, graj magiem.
Taka jest specyfikacja tej profesji. Od zawsze.

Ostatnio edytowane przez smoku71 ; 30-06-13 o 12:31
smoku71 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 12:38   #7
Total
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Lodz
Postów: 180
Domyślnie

Mówisz o rago tote, nie wiem kto tego używa, chyba niskopoziomowi rycerze którzy biją pojedyncze moby.
A co do reszty, to moim zdaniem powinno być tak że liczy się współczynnik skilla/posiadanej broni/mlvl/posiadany poziom w obrażeniach z czarów a co za tym idzie woj 2 ręczny powinien posiadać minimalną różnicę głównie dzięki broni, a na chwile obecna tej różnicy nie widać.

Edit:
Skoro testowałeś uderzenia i są niemal identyczne to gdzie tu sens?
Total jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 12:54   #8
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

@Myzael
Co do tego mlvl, to było przeczytać post, który napisał ktoś powyżej mnie. To głupie, bo napisał, że nie zależy czy 1h czy 2h tylko od poziomu magicznego. GŁUPOTA.
Piszesz mi, że rycerz 1h ma bić tyle samo, bo mu tarcza nic nie daje na mocniejszych mobkach, choć na pewno coś daje. Więc gdzie masz sens zakładania rycerza 2h jeżeli na początku ma taką męczarnie wbijając ten 30 poziom, byś z seta miał wystarczającą obronę, żeby Cie szeregowiec nie zabił. Bo ja osobiście na 20 lvl od szeregowca dostawałem buły po 80, ty swoim 1h rycerzem na 20 looźno bijesz szeregowca. Bije pewnie po 30 max.
Mówisz, że rycerz 2h ma większe hity z broni, po co mi to, jeżeli expi się właśnie z czarów, a nie stoisz przy mobie i bijesz go z samej broni, tutaj traci sens większy dmg z broni. Co do porównania, to jeżeli zostaniesz elementalistą dostaniesz bardzo dobry czar "tarcza żywiołów" rycerzem 1h. Nowe sety dla rycerzy 1h są o niebo lepsze od setów dla rycerza 2h, czasami nawet 10% więcej hp. Więc później rycerz 1h ma przewagę w blokowaniu mobów.

A jeśli chodzi o odes rago, i rago żywiołowe, chyba jest ta sama sytuacja i rycerze 1h i 2h biją tyle samo. Więc mi chodzi ogólnie o czary ofensywne.

@Tuz Pik
Zgodzę się z Tobą, że obrażenia powinny zależeć od wszystkich wymienionych przez Ciebie współczynników.
Zgłaszałem, że hity rycerzy 1h jak i 2h są równe zaraz po starcie TEST serweru, więc już długo nie jest to zmieniane.

@Administracja
Proszę o dogłębne zbadanie tego i wprowadzanie stosownych zmian.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 13:35   #9
smoku71
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Piszesz mi, że rycerz 1h ma bić tyle samo, bo mu tarcza nic nie daje na mocniejszych mobkach, choć na pewno coś daje.
Zgodzę się - rzeczywiści daje - bonus do hp z setu - 10% hp.
Natomiast jeśli chodzi o blokowanie obrażeń potworów, które zadają obrażenia tylko z magii - nie daje nic.

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Więc gdzie masz sens zakładania rycerza 2h jeżeli na początku ma taką męczarnie wbijając ten 30 poziom
Chcesz balansować profesję pod 30 poziom?
Wystarczy robić daily questy, żeby go wbić w krótkim czasie, praktycznie nie expiąc. Poza tym porównaj hity rycerza do 30 poziomu 1h i 2h.
Wtedy raczej nie spamujesz z odes rago i różnica jest dobrze widoczna w mele.

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
elementalistą dostaniesz bardzo dobry czar "tarcza żywiołów" rycerzem 1h.
Zgadzam się. Jako duch masz jeszcze daarfę, która podwyższa skille (w tym obronę tarczą o ~50 lvli na 2 minuty)

Czy nekromaci mogliby się wypowiedzieć na temat różnicy uderzeń graaty?
W sumie to czar dostępny dla bardziej zaawansowanych graczy.

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Nowe sety dla rycerzy 1h są o niebo lepsze od setów dla rycerza 2h, czasami nawet 10% więcej hp.
Nie znam nowych setów dla rycerza. Tak jak wspomniałem wcześniej, stare dawały zazwyczaj 10% więcej hp dla 1-ręcznego.
Trudno mi powiedzieć czy np. koszt zakupu bitewnej tarczy dla gracza na 90 poziomie, jest opłacalny dla 10% hp czy nie.
W razie śmierci i utraty znowu takową tarczę trzeba zakupić, albo kupować blessy.
W każdym razie tak do końca za darmo tego bonusu nie dostajesz.

W przypadku 90lvl+ rycerzy już tak kolorowo nie jest z ekwipunkiem (ceny tarcz i broni)

Dla przykładu: kup teraz świętą tarczę, lub tarczę chaosu.
Ja zdecydowanie dłużej będę kompletował choćby święty set, ze względu na dostępnoć i cenę takiej tarczy.

@Tuz Pik: Zgadzam się co do współczynników w 100%

Ostatnio edytowane przez smoku71 ; 30-06-13 o 13:43
smoku71 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-06-13, 14:33   #10
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

@Myzael
Jeżeli się zgadasz z Tuz Pikiem w 100% to po co się rozpisywałeś? :D Napisał, że powinno zależeć także od posiadanej broni i tu tkwi sekret całości dyskusji :). Dajcie teraz wypowiedzieć się administracji czy mają zamiar robić coś w tym temacie.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin