Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Artykuły

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-11-11, 12:40  
Domyślnie Artykuł X - Cmentarz - kraina zmarłych

„Obok, dokoła, tylko umarli. Kto mnie tu znajdzie i zdradzi?”


Wizyta w tym miejscu nie należała do najprzyjemniejszych. Już z oddali czułam ziąb, a dookoła tylko ta martwa, przerażająca cisza. Nikt tamtą drogą nie chadzał, nikt nawet nie miał zamiaru tam wejść, każdy jej unikał. Ciarki przeszły mnie po plecach kiedy usłyszałam za sobą jakiś hałas. Czyżby ktoś mnie śledził? Obserwował moje poczynania? A może to było tylko złudzenie..?
Mimo to swe kroki kierowałam coraz głębiej i głębiej w tereny Neolickiego cmentarza. Taaak… Kiedyś trzeba odwiedzić zmarłych. Błądziłam dłuższy czas aż napotkałam mogiłę Altarończyków poległych w wojnie. Podeszłam bliżej by się dokładnie przyjrzeć i jakież było moje zdziwienie gdy odkryłam, że większość z nich nie da się już odczytać. Niektóre z nagrobków były tak stare, że prawie rozsypywały się w dłoniach! Nie wiedziałam kto tutaj spoczywa, jak umarł ani jak długo żył.. I chyba nie dane mi było się już tego dowiedzieć.




Prócz zwykłych grobów odnalazłam także wielkie, majestatyczne grobowce, które od lat są zamknięte. Stare, zrobione z kamienia, nie wiadomo czyje ciała kryją i jakie sekrety chowają. Przed niektórymi postawiono posągi na cześć wielkich Altarońskich wojowników. Wszystko to było zadbane, pielęgnowane, otaczane kwiatami i świecami. Widać było, że ktoś musi o to dbać i poświęcać swój cenny czas by wszystko wyglądało tak jak powinno – z należytą czcią dla zmarłych.




Moje rozmyślania przerwał hałas.. Jakby ktoś za mną znów kroczył.
Tup, tup, tup.
I cisza.
Tup, tup, tup.
I znowu cisza.
Wysunęłam świecę przed siebie by lepiej widzieć gdy nagle.. Ktoś chwycił mnie za ramię. Gwałtownie odwróciłam się i moim oczom ukazał się dość sędziwy jegomość w ciemnym, nieco zabrudzonym płaszczu. Patrzył na mnie podejrzliwie, jakby zastanawiał się co tutaj robię o tak późnej porze.




Trafiłam do jego biura. Po drodze opowiedział mi trochę o sobie, o swojej i jego rodu historii. To właśnie on był tą osobą, która zajmowała się całym tym cmentarzem! I nie tylko! Zamawiał u drwali drewno i sam tworzył trumny, doglądał cmentarnych róż, drzew, zapalał świece, pielęgnował pomniki i nagrobki. Opiekun cmentarza okazał się bardzo osamotnionym Altarończykiem. Na odchodne życzył mi szczęścia bym tak szybko nie zasiliła szeregów jego zmarłych.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	31760
Rozmiar:	43.6 KB
ID:	540   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg2.jpg
Wyświetleń:	1828
Rozmiar:	38.6 KB
ID:	541   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1740
Rozmiar:	65.3 KB
ID:	542  
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.

Ostatnio edytowane przez Tron ; 29-12-11 o 16:33. Powód: poprawienie wielokropka i zmiana pozycji tekstu/ zmiana formatu zdjęć 450x400/ dodanie miniatur
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Odpowiedź z Cytatem negrula jest nieaktywny  
Stare 31-03-12, 00:14   #11
Kikimora
 
Avatar Kikimora
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Postów: 10
Domyślnie

Kolejne swietne z przeczytanych przezemnie opowiadanie na tym forum. Chociaz samymi watkami ktore mogly by zaciekawic to nie zachwyca, poniewaz znajduje sie tylko jeden taki dobry moment. A przewazaja tutaj opisy. Raczej cale to opowiadanie jest jednym opisem tego co sie tam dzieje. I tylko jedna akcja jest wtracona. W kazdym razie i tak jest to fajne i z przyjemnoscia sie czyta.
Kikimora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin