Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-05-14, 09:59   #1
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie [pvp + npvp] Problemy z balansem + blokada pvp.

Mag nekromanta jest upośledzony pod względem dmg do innych profesji, z tego co twierdzą inni gracze.
Jeśli taki mag weźmie jako subprofesję elementalistę jeszcze dodatkowo traci dmg ze śmierci, lecz zyskuje 25% dmg do 5 żywiołów.
Tylko co z tych 5 żywiołów po 25%, skoro bd bił mniej niż zwiad na tym samym poziomie.

Zostawienie +40% dmg od śmierci też nie załatwi problemu bo nekro bd wtedy zbyt op.
Balansując jedną profesję, inne profesje zostają poszkodowane, więc w ten sposób przechodzimy ze skrajności w skrajność...

Według mnie administracja powinna:

1)Dodać czary (tak samo działające, tylko) na wyższe poziomy, które miałyby większe wymagania, lecz i lepszy dmg.
(Stworzenie jednego uniwersalnego czaru na każdy poziom jest bardzo trudne, jak niemożliwe.)
Mógłbym to porównać do czarów leczenia :
(Exura) Tawis< (Exura Gran) Hape Tawis< (Exura Vita) nie pamiętam inkantacji xDD
Czarów przyśpieszenia:
Odes < Hape Odes

Dzięki zwiększeniu ilości czarów oraz natychmiastowemu ich zbalansowaniu mamy lepszą kontrolę nad siłą każdej profesji.
Z czasem można dodawać kolejne czary oraz o wiele silniejsze potworki, które przy obecnym balansie nikt by nie pokonał.
Każda profesja będzie bardziej różnorodna, a gracze będą mieli większy arsenał do wyboru i kłopot z hotkeyami xDD

2) nieznacznie/znacznie osłabić wszystkie czary i bronie, !!dodając!! uzależnienie ich dmg od lvla (nie usuwając uzależnienia dmg od siły, zręczności, mlvl'a, skill'i)
Jeśli doda się kolejne czary może to spowodować, że każda profesja, zyska ogromny arsenał czarów ,więc radziłbym podzielenie księgi czarów (w quest logu) na kategorie:
defensywne, ofensywne, wspomagające, runy.

3) Przetestować nowe i stare czary oraz bronie, na bieżąco, na normalnym serwerze, tworząc dodatkowe okno czatu (do ustalania razem z resztą graczy siły czarów).
Biorąc w miejsce dla innych niedostępne paru graczy z różnymi:
poziomami, profesjami, statystykami,

W tamtym miejscu:
Stworzyć parę potworków a'la training monk z różnymi statystykami, naśladującymi różne potworki.

Wyjaśniać dla graczy:
- "ten training monk naśladuje potworka dla twojej profesji, ten na gorsze, tamten na lepsze supple"
- "A ten training monk bd potworkiem na którego nie polecamy ci chodzić ale musimy sprawdzić twój dmg dla niego"



Druga moja propozycja to:
Gracze z różnicą ~50-100 poziomów (czyli znaczna) nie mogą atakować ani blokować siebie nawzajem.
Dla takiego 240 poziomowego gracza nie wyświetla się żadna różnica między 150, a 60 poziomem.
Jeśli ci gracze są z wrogich względem siebie gildii, które są objęte war modem, ta blokada przestaje działać.
To by usunęło problem hlvli bijących o wiele słabszych od siebie graczy, co pojawiło się na serwerze testowym.
Taki 240 poziomowy gracz sprawdzając 60 poziomowego gracza widzi to samo co przy takim 150-180 poziomowym graczu.

Ostatnio edytowane przez Arkadiasz ; 30-05-14 o 10:06
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 10:17   #2
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Przez brak powiazania dmg z levelem 213 duchowny ele zwiadowca,bije identycznie co 60lv nekro alchemik(wczoraj sprawdzane)...
Bubsko jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 10:38   #3
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkadiasz Zobacz post
1)Dodać czary (tak samo działające, tylko) na wyższe poziomy, które miałyby większe wymagania, lecz i lepszy dmg.

2) nieznacznie/znacznie osłabić wszystkie czary i bronie, !!dodając!! uzależnienie ich dmg od lvla (nie usuwając uzależnienia dmg od siły, zręczności, mlvl'a, skill'i)
osłabić wszystkie czary i bronie, !!dodając!! uzależnienie ich dmg od lvla

@down
Piszę o wstępnym osłabieniu czarów, by potem wzmocnić je za pomocą lvla. Jedynymi osobami, które na tym powinny stracić to są low lvle, które i tak mają o wiele przekoksowany dmg.

Później piszę o tym, by dodano nowe czary, które byłyby przeznaczone dla hlvli oraz dokładne przetestowanie wszystkich czarów na potworkach (training monki i (niedopisane) człowiekach)

Proszę czytać dokładnie...

W końcu każda gra w stylu tibii, altaronu stanie się otsem, z powodu braku ograniczenia lvla i rosnącej ilości hlvli.

Ostatnio edytowane przez Arkadiasz ; 30-05-14 o 12:18
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 12:06   #4
wojo.rojo
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 1
Domyślnie

To jeszcze nic... magowi praktycznie dmg nie rosnie XD widac roznice dopiero na baaardzo wysokim lvl przez co latwo wbic 20 osobowym teamem porobic po 4 postacie na konto 20lv mag nekro i masakrowac 200-300lvle na combo z pociskow... bardziej sie to oplaca niz expienie tych postaci! Dmg musi tez zalezec od lvla albo mlv wbijany powinien byc troche wolniej i bez limitow ale dawac dobry dmg...
wojo.rojo jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 12:24   #5
cwirek
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkadiasz Zobacz post
Mag nekromanta jest upośledzony pod względem dmg do innych profesji, z tego co twierdzą inni gracze.
Jeśli taki mag weźmie jako subprofesję elementalistę jeszcze dodatkowo traci dmg ze śmierci, lecz zyskuje 25% dmg do 5 żywiołów.
Tylko co z tych 5 żywiołów po 25%, skoro bd bił mniej niż zwiad na tym samym poziomie.
No tak, tylko jak masz potworka wrażliwe na żywioły to w niego walisz lepiej niż nekro, bo dodajesz jego wrażliwość. A dodatkowo masz więcej możliwości expienia, bo taki nekro na nieumarlaki z czym ma isc?
cwirek jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 12:52   #6
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał cwirek Zobacz post
No tak, tylko jak masz potworka wrażliwe na żywioły to w niego walisz lepiej niż nekro, bo dodajesz jego wrażliwość. A dodatkowo masz więcej możliwości expienia, bo taki nekro na nieumarlaki z czym ma isc?
Pierwszy przykład jaki mi się nasunął to... Smoki.

Mag ma 4 podstawowe czary:
Ognista/Energii Kula, Smoczy Oddech, Śnieżny Podmuch,
4 Runy:
Kamienny/Energii/Ognisty/Lodowy Pocisk,.

Na siłę to i z tych czarów ma + do dmg od wrażliwości na żywioły.

Jako Nekromanta dostaje:
3 spelle:
Dotyk Śmierci, Wyssanie Źycia, Oddech Śmierci
O ue nie bd pisał, bo nijak do expa się ono ma
2 runy:
Pocisk Mroku, Pocisk Śmierci

Jako Elementalista dostaje:
2 spelle:
Ziemny Oddech, Łańcuch Błyskawic.
3 UE'ki
Śnieżyca, Tornado, Ognista Burza.
4 runki (Użyteczne do expa).
Kamienny Deszcz, Kula Ognia, Burza, Gradobicie.

Aż tak wiele mag dostaje jako elementalista, gdzie traci 15-25% dmg od śmierci?

Ponad to proponuję dodanie nowych czarów na wyższe poziomy, przy jednoczesnym, całkowitym balansie wszystkich profesji.
Coś podobnego co miało miejsce w tibii ~3 lata temu, gdy dodali ikonki z cooldownami i kolejne spelle na 40, 70-100 lvl:
Exori Max Frigo/Tera//Flam/Vis Druid/Sorcerer
Exori Min/Gran Ico Knight
Utori San/Exori Gran Con Paladin


Napiszecie, żebym nie porównywał Altaronu do Tibii...
Napiszcie do czego mamy (nie tylko ja takie porównania stosuję) Altaron porównywać, jaka gra lepiej oddaje specyfikę gry w Altaron od Tibii?? Orsh OTSy??
Jedyne 2 Otsy na które bym wrócił to:
D###S### OTS, który od 2 lat nie działa. Miał najlepiej zbalansowane profesje, w całej mojej karierze z tibią (conajmniej 10 lat). By kogoś zabić trzeba było ogarniać profesję, którą się wybrało.

N#### OTS. Najlepszy klimatowo Ots, z elementami Rpg.

Ostatnio edytowane przez Arkadiasz ; 30-05-14 o 12:59
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 16:50   #7
wojo.rojo
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 1
Domyślnie

Problemem jest ustawienie MAX Mlv/MAX DMG czegos tam... dodatkowym problemem jest doslowny BRAK K*RWA! BALANSU! Miedzy profesjami na poziomach 20-60! Jezeli JA sam siebie mam na HITA to cos jest nie tak nie? Tak samo jak zwiad mnie ma na hita Ale ja juz go na dwa bo ma 10hp/lvl ;> Trzeba koniecznie naprawic dmg na malym lvl i ustawic go tak zeby stopniowo rosl z lvlem a nie zebym przez 60lvli bil tak samo

@down
Przepraszam ze wprowadzalem ludzi w blad moimi postami odnosnie taiw fomes... widze zmiane w moim dmg! Tak teraz bije 70-110 w czlowieka zamiast 120-220 za ta sama ilosc many dzieki czemu przestal sie on wgl oplacac... Zadam zwrotu pieniedzy za zakupienie tego czaru oraz wymazanie go z mojego dziennika!!!

Ostatnio edytowane przez wojo.rojo ; 30-05-14 o 17:32
wojo.rojo jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 16:58   #8
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

@up
Nie wiesz co to ekonomia?
Gracz na małym poziomie zobaczy: o jak łatwo mi idzie, chyba tu zostanę, tu grają chyba tylko jakieś matoły co nie mają czasu na grę, przecież ja nawet nie skillowałem i bije po xx to co to będzie jak będę miał 100 czy 200 lvl i trochę podskilluje!? Będę no.1!!! Bo przecież mega szybko można tu podexpić, a eq mogę mieć z najwyższej półki!
Będzie tylko zaskoczony, że mimo wzrostu umiejętności jego hity są podobne, żeby nie napisać takie same. Ale już poświęcił tyle czasu na grę, że w niej pozostanie.
Przepraszam za spoil jak zachęcać nowych graczy ale tak groteskowo to wygląda :)
Mcree jest nieaktywny  
Stare 25-06-14, 18:09   #9
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

1. Kwestia obrażeń nekromanty jest nieaktualna.
2. Nowe czary będą z czasem dodawane.
3. Zależności obrażeń od poziomu nie będzie.
4. Ograniczeń PVP w przedziałach poziomowych również nie będzie, ilość punktów PVP jest zależna od stosunku sił pokonującego i pokonanego.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin