Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-07-15, 23:49   #41
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

No tak już jest felczas że jak rozdałeś w alchemie to lipa z solo expem, ale to z Tobą rekord zrobiłem na piaskowych, kolego najlepszy na Altaronie hah :D
ezzak jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 07:12   #42
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Chcecie balansu to wypad na Tibie, tutaj był balans, ale administracja postanowiła wszystko zepsuć. Teraz nie domagajcie się, bo tutaj zmiany są ze skrajności w skrajność. Osobiście gram tutaj tylko dlatego, że nie ma botów i jest inne pvp niż na tibii. Też nie za bardzo skomplikowane eq i te sprawy. Jakby administracja rozwijała ten projekt zamiast myśleć nad nową grą (gdzie nie wiadomo czy ludzie będą grali) i zrobiła dobrą reklamę serwera to by była masa ludzi. Oczywiście anglojęzyczny klient + rozbudowana mapa i macie 300 osób online. Ale lepiej zepsuć projekt i zająć się nową grą.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 08:33   #43
kompromis
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 69
Domyślnie

Jedynym ratunkiem dla altaronu jest ZMNIEJSZENIE drop ratio.
Zmniejszenie dropa skutkuje rozpoczęciem handlu, ale potrzeba przedziałów poziomowych z których łatwo się nie wychodzi low-medium-hight jak na tibii.
Na Tibii był HANDEL i jest HANDEL, bo gdy jeden medium staje się hightem to low zastępuje jego miejsce (expiąc), a miejsce LOWA zajmuje NOWY gracz.
Gracze żalili się na godziny stania w depo w celu zakupu przedmiotów - wprowadzono MARKET.
Co jeszcze? Ah, żeby gracze dłużej byli MEDIUM na tibii nie ma cholernego DMG po 2k na tak niskich poziomach, w sumie to wcale go nie było za moich czasów, chyba rekordem było 1,4k na 300 ed w jugerenauta z SD.
Palek jest za drogi i robi za duży dmg wdg idei administracji. Zmniejszyc dmg, ale również zmniejszyć koszta, by były równe pozostałym klasą.
O rycerzu 2h się nie wypowiadam, ale skoro chcę udupić palka to udupię wszystko, łącznie z tanim jak skurwysyn magiem, którego mega dmg ma być odzwierciedleniem kosztów NIEMNIEJSZYCH niż zwiada.
Rycerzowi 2h nie odpowiada zmniejszenie DMG? niech zmniejszony zostanie w NAJMNIEJSZYM stopniu, ale koszt jego EXPA będzie równy kosztowi expa OBECNEMU ZWIADOWCY (zbieranie supli alchemicznych op było dla mnie, oni podobno też zbierają, nie wyjdą na tym źle).
Dodatkowo... nim zaczniemy myśleć o NOWYCH RESPACH pierw PRZERÓBMY OBECNE tak, by dało się robic po nich KÓŁKA, by potwory dawały OSŁABIONĄ wartość expa (wartości od 0.5exp/1hp do maksymalnie 1/1 w przypadku mobów dla graczy ~80lvl, silniejsze moby = mniej expa.
Proszę bardzo, ale dostanę opierdol jak wejdę na voice chattera...
kompromis jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 10:55   #44
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

@Raszbek @Ezzak

Ratunkiem dla Altaronu na pewno nie jest zmniejszenie drop rate, przynajmniej nie w tej sytuacji. Tutaj nie ma handlu nie dla tego że każdy może zdobyć wszystko sam. Zdobywa się wszystko samemu bo wszyscy przywykli do tego że nic nie da się kupić. Nawet zmniejszając drop rate nic by się nie zmieniło, bo ta zmiana nie przyniesie większej frekwencji. Póki na Altaronie gra tak mało osób, zmniejszenie drop ratu byłoby samobójstwem, bo i samemu nie dałoby się zdobyć wielu rzeczy i nie dałoby się ich kupić.
Wtedy osoby które teraz narzekają że jest za dobrze, również przestaną grać.

@Tizu

Wydaje mi się, że administracja skupia się na 'nowej grze', bo to będzie 'ich' gra.
Pisali już, że nie mogą otwarcie reklamować tego projektu. Może język angielski lekko pomoże.
szymongal jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 11:52   #45
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Chcecie balansu to wypad na Tibie, tutaj był balans, ale administracja postanowiła wszystko zepsuć. Teraz nie domagajcie się, bo tutaj zmiany są ze skrajności w skrajność. Osobiście gram tutaj tylko dlatego, że nie ma botów i jest inne pvp niż na tibii. Też nie za bardzo skomplikowane eq i te sprawy. Jakby administracja rozwijała ten projekt zamiast myśleć nad nową grą (gdzie nie wiadomo czy ludzie będą grali) i zrobiła dobrą reklamę serwera to by była masa ludzi. Oczywiście anglojęzyczny klient + rozbudowana mapa i macie 300 osób online. Ale lepiej zepsuć projekt i zająć się nową grą.
Kiedy był balans? XD
Wtedy co Oziego biło 20 osób i nie mogło zabić? Toć teraz łatwiej zabić woja 1h duchownego. Kiedy wojownik obrywał od demców tyle co mag bo arm/shield gucio robił? Jakby nie tępiono botów to by było i z pińscet ka osób.

Cytat:
Napisał kompromis Zobacz post
Jedynym ratunkiem dla altaronu jest ZMNIEJSZENIE drop ratio.
Zmniejszenie dropa skutkuje rozpoczęciem handlu, ale potrzeba przedziałów poziomowych z których łatwo się nie wychodzi low-medium-hight jak na tibii.
Na Tibii był HANDEL i jest HANDEL, bo gdy jeden medium staje się hightem to low zastępuje jego miejsce (expiąc), a miejsce LOWA zajmuje NOWY gracz.
Gracze żalili się na godziny stania w depo w celu zakupu przedmiotów - wprowadzono MARKET.
Tam eq potrzebne jest na kolejnych bot knigtów, a największe zapotrzebowanie występuje po mass deletach. :v Gdyby nie było mass deletów lub były codziennie tak, że nie mogliby wybacać charów to by było to samo co tu. ^^
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 12:07   #46
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Mervakis balans był przed łatką z "tabelkami" gdzie mag nekro zaczął bić po 1k z sd. Wystarczyło zwiększyć dmg z sd i polepszyć leczenie duchownym. Potem zmiany z eq i wszystko się posypało.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 12:14   #47
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Mervakis balans był przed łatką z "tabelkami" gdzie mag nekro zaczął bić po 1k z sd. Wystarczyło zwiększyć dmg z sd i polepszyć leczenie duchownym. Potem zmiany z eq i wszystko się posypało.
Trudno się z tym nie zgodzić.
Problem tabelek jest taki, że mają zbyt duży rozrzut między najmocniejszą profesją, a najsłabszą co ujednolica wybór postaci którą chcemy grać.
Różnica ta to powinien być "miły dodatek", a nie przeważający szalę wybór.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 13:16   #48
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

A ja uważam, że obecnie jest dość dobrze. Jedynym mankamentem jest zbyt mała ilość graczy co powoduje załamanie rynku i brak zapotrzebowania na dane mieszanki profesji.
Uważam też, że wielu z Was błędnie sądzi, że każda mieszanka powinna zdobywać tyle samo expa solo/w drużynie na każdych potworach i każdym poziomie. Nie zgadzam się. Jedne mieszanki są prostsze w graniu, inne trudniejsze, grunt, by to rozumieć i widzieć wady i zalety danych.
Jak dla mnie została kwestia drobnych poprawek czarów/run i mamy dobrą bazę do rozszerzenia o kolejne systemy/sub-profesje/bronie/czary/runy etc.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 13:18   #49
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
Trudno się z tym nie zgodzić.
Problem tabelek jest taki, że mają zbyt duży rozrzut między najmocniejszą profesją, a najsłabszą co ujednolica wybór postaci którą chcemy grać.
Różnica ta to powinien być "miły dodatek", a nie przeważający szalę wybór.
Gdyby były to małe dodatki to każdy wybierałby duchownych ze względu na lepsze leczenie i niewiele słabsze obrażenia.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 23-07-15, 13:25   #50
Uwolniona Mysl
 
Avatar Uwolniona Mysl
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Askarska Pustynia
Postów: 435
Domyślnie

Jeżeli chodzi o duchownego, to ma dużo rzeczy które... nie są mu potrzebne
Weźmy pod lupę palka duchownego, sam nie pójdę na expa, bo mi się to nie opłaca, sam z tego bonusu leczenia mam niewielkie korzyści, patrząc na ilość hp zwiadowcy które zostało ścięte bardzo mocno w porównaniu z kiedyś, teraz zobaczmy na największy plus duchownego, leczenie innych, ja muszę wydawać na to pieniądze, sam mając tą świadomość, że nikt inny mnie nie uleczy, bo jestem jedynym duchownym w teamie, a jak wychodzimy na grupowego hunta, to słyszę, że ze mną się nie opłaca expić, bo nie mam dmg... ale to raczej wina mojego teamu, gdzie połowa jest zjebami genetycznymi, i tego nie rozumie.

Ogólnie, to banderowcom śmierć, islamistom śmierć.
Uwolniona Mysl jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin