Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-09-15, 20:18   #1
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie Dziwny błąd




otrzymałem 1 punkt pvp będąc w domku i mam blokadę wejść do stref bezpiecznych, jako że już w niej jestem to nie mogę się poruszać.
nie wiem jak to się stało, przed całym zajściem, niejaki Pająk Leon poprosi mnie o "testa", zgodziłem się, poprosił żebym go uderzył, po czym zabrałem z depo kilka przedmiotów i ruszyłem do domku, zaraz przed domkiem ten gracz opuścił drużynę więc ją rozwiązałem, kilka sekund później miało miejsce to co widać na zdjęciu.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	błąd.jpg
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	450.3 KB
ID:	4220  
Noratl jest nieaktywny  
Stare 25-09-15, 20:28   #2
kompromis
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 69
Domyślnie

Wybrańców z ekipy podjebali i teraz na punkty walczą :D
kompromis jest nieaktywny  
Stare 25-09-15, 20:38   #3
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Felczyk nie pękaj ja miałem inną sytuację, że biłem Fasola na skullu czy tam kogoś innego zaznaczyłem go i mi skull się wbił a mu po prostu za to zszedł jak go biłem a on mógł wejść do pzet mimo że miał jeszcze parę minut pz ;p Błędy są z tymi pzetami jak i punktami że się wbijają bo na noobie już też miałem podobnie jak Ty ;p
Bass1 jest nieaktywny  
Stare 25-09-15, 21:19   #4
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Jeżeli Gracz otrzymał od Pana obrażenia został Pan zdefiniowany jako agresor, następnie jakiś czynnik nie stworzony przez Gracza zadał mu obrażenia tudzież inna postać trzymała mu pz nie zadając obrażeń (chyba, że tym czynnikiem było podpalenie/porażenie/zatrucie zadane przez Pana), tak więc pomimo utraty pz przez Pana, Pańska 'ofiara' dalej miała pz, a Pan będąc zdefiniowanym jako finalny agresor otrzymał punkty w chwili omdlenia 'ofiary'. Nie jest to błąd.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 26-09-15, 06:20   #5
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

zadałem mu może z 30 obrażeń z ręki, nie miałem broni wtedy, nie użyłem żadnych run podpalenia, zdążyłem zgubić pz i wyjść z drużyny, nie jest błędem że zadałem obrażenia będąc w drużynie po czym ta osoba wyszła/padła (nie zwróciłem uwagi czy padł w party czy po za)?
Noratl jest nieaktywny  
Stare 26-09-15, 06:51   #6
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

To jest błąd Panie Altrel.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 26-09-15, 12:46   #7
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Nie jest to błąd, agresor jest zdefiniowany do chwili utraty pz przez ofiarę, nieważne w jakich warunkach zostały zadane obrażenia, drużynę można rozwiązać jednostronnie, gdy nie ma się pz, co nie wiąże się z resetowaniem definicji ofiary/agresora, do którego to definiowania potrzebne jest zadanie obrażeń, a anulowania utrata pz przez obie strony. Jest to odwrotność sytuacji, w której Gracza A atakuje Gracza B wbijając czaszkę i pomimo tego, że Gracz B straci pz Gracz A będąc bitym przez inne osoby ma dalej czaszkę. Gdyby opisana tu sytuacja miałaby być rozpatrywana jako 'błąd' to również wszystkie czaszki powinny znikać po minucie jeżeli Gracza atakuje ktoś inny niż osoba, którą zaatakował.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 26-09-15, 12:59   #8
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

do dlaczego dostałem punkty i blokadę mimo że byliśmy w party?! żeby wyjść z party musiał by zgubić pz.
Noratl jest nieaktywny  
Stare 26-09-15, 13:02   #9
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Agresor powinien przestać być definiowany jako taki, gdy straci pz, bo po minucie, w której nie zadał obrażeń nie ma możliwości zabicia przeciwnika a jednak system go kara, bo punkty pvp są karą.
To jest błąd.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 26-09-15, 13:05   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

W poprzednim poście napisał Pan, że to Pan opuścił drużynę.

@Obles

PVP nie jest czynnością jednostronną, wymaga 2 Graczy, więc i wszelkie definicje odbywają się na podstawie interakcji między Nimi. Jak już wspomniałem, gdyby system miał działać jak Pan pisze, w momencie zgubienia pz przez ofiarę, agresor powinien gubić czaszkę nawet, gdy bije go ktoś inny.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin