Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-01-14, 18:30   #1
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie Awansowanie magów

Wpadłem na pomysł doglądając nowego czaru 'łańcuch błyskawic', który opisałem w tym poście:

https://forum.altaron.pl/showpost.ph...7&postcount=10

Pomysł zawarty jest w ostatnim akapicie.


Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
Co do czaru maga... Mam mieszane uczucia. Niby wygląda świetnie, pomysł rewelacyjny ale... Mało przydatny czar. Dużo lepszą alternatywą jest stara, dobra pela ofla. Niepotrzebny jest ten rozrzut dmg (w pierwszy cel zadajemy najwiekszy dmg a w kolejne coraz mniejszy). Także dmg nie powala w łańcuchu. Z efo tote zadaję podobny dmg w jeden cel ale za 30 many. Wg mnie lepiej zrobić łańcuch błyskawic ulepszoną alternatywą do czaru pela ofla. Taki sam dmg, tyle samo many, każda ofiara taki sam dmg a różnicą byłoby to, że inaczej się z niego uderza. Magowie expiliby z tym czarem a nie z oflą co zaowocowałoby wizualnym wizerunkiem tejże profesji, gdyż czar wygląda świetnie ;) Na tę chwilę czar ładny, widowiskowy ale nieprzydatny. Nie wiem jakie opinie mają inni magowie.

@edit:
tak samo lepiej jest użyć runy 'burza' gdzie za 450 many mamy 4 użycia niż 4x ten czar. Dmg mamy lepszy z runy, większe pole rażenia mniejsze zużycie many no i jest to czar w runie zatem nie musimy brać tyle manasów na expa. Także przygotować je można po kosztach z najsłabszych manasów.

@edit2:
Podsumowując, lepiej jest zrobić z tego czaru alternatywę do pela ofla tak, jak pisałem powyżej. Zwiększyć jednak dla czaru wymagania oraz jego cenę ze wzgląd na to, że czar ma większy zasięg i łatwiej jest nim trafić kilka celów naraz. Powiedzmy niech magowie do 119 poziomu używają pela ofla. Od 120 poziomu dostają nowy, lepszy czar dzięki któremu expienie będzie bardziej efektowne.

@edit3:
Zwiadowca wraz z lvlem używa lepszych bełtów, wojownik broni. Dlaczego nie zrobić tak z Magiem? Po co robić kolejny nieprzydatny czar skoro można zrobić go ulepszoną a zarazem ciekawszą wersją starego, który będzie używany wraz z wbiciem jakiegoś poziomu.

@edit4:
A prosiłem o wstęp na testy ;<

@chyba już ostatni edit:p
Tak rodzi się w sumie pomysł na budowanie magów. Po co dodawać kolejne szeregi czarów na naszą hotkey listę? Lepszym rozwiązaniem jest awansowanie poziomu czarów i umiejętności naszego maga poprzez zwiększanie zasięgu czarów takich jak efo tote, dodawanie kolejnych sqm czarom takim jak efo owla, efo oreh, zmniejszone użycie many, dodatkowy wir czaru oflando czy kolejna fala (wraz ze wzrostem poboru many) w przysłowiowym UE haper eamo aluk (na niskim poziomie mogłaby być tylko jedna fala za niewielką ilość many). Oczywiście wszystko wraz ze wzrostem doświadczenia naszego maga. Czarów uczyliby nas nasi gildyjni mistrzowie, którzy zastępowaliby nasz stary czar na nowy oczywiście za odpowiednią sumkę. Po zakupie czaru możliwaby była jednak degradacja czaru u naszego mistrza na niższy poziom.
Dodam odnośnik w dziale propozycje do tego posta.
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 27-01-14, 18:35   #2
Swistakowy
 
Avatar Swistakowy
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Skąd: Warszawa
Postów: 249
Domyślnie

A jeśli ktoś chce mieć i np. pela aluk, i visko pela aluk, czy efo oreh i efo owla, itd, itd? Czy może źle coś zrozumiałem?
__________________
Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano.
Swistakowy jest nieaktywny  
Stare 27-01-14, 18:46   #3
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

źle zrozumiałeś ;) Chodzi mi o to, że usprawnić Magów można nie tylko poprzez zwiększanie im ciągle dmg ale i przez zwiększenie efektywności czarów. Pela aluk, efo tote przykładowo co 30 poziomów zwiększa zasięg o 1 sqm. Visko za jakiś tam czas zastąpiłoby pela ofla, która byłaby nieprzydatna ze względu, że z visko trafiasz więcej celów i większy jest zasięg (pod warunkiem, że będzie taki sam dmg) , dla UE na 150 za koszt dodatkowych 200 many dodałoby nam kolejną falę ognia, dla efo owla także kolejne sqm zasięgu czaru, nutki dostałyby na 130 lvlu dodatkowe uderzenie itp itd. Oczywiście wszystko należałoby przemyśleć co do wymagań dla usprawmień czarów. Żeby nie było wszystko dostępne od tak po wbiciu marnego 120 lvla.
@edit: duchowny mógłby leczyć 2 osoby jednym czarem po dodaniu nicku po przecinku ; d a kolejny poziom tego czaru leczyłby także duchownego ;)

Ostatnio edytowane przez Veliothe ; 27-01-14 o 18:51
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 27-01-14, 18:58   #4
Swistakowy
 
Avatar Swistakowy
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Skąd: Warszawa
Postów: 249
Domyślnie

Jakoś marnie to widzę, może w praktyce bardziej by mnie to bardziej pociągnęło.
__________________
Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano.
Swistakowy jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin