Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-05-14, 19:57   #1
Badyl Bamber
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 16
pytanie Spoilery a Informacje

Witam

Mam swiadomosc ze spoilery i wszelkie im pochodne odnosnie misji w Altaronie sa zabronione ale nie byloby dobrym pomyslem, patrzac tez ze wzgledu na duza liczbe graczy, wprowadzic Liste dostepnych misji/zadan TYLKO z podana informacja u kogo sie je zaczyna ? Obecnie sytuacja wyglada tak, ze chodzac i expiac Kazdego npc na mapie meczymy tekstem ''hej>misja>pa''
Wielu z nich moze i misje dla nas ma ale dopiero po wykonaniu innej o czym informacji nie ma nigdzie zawartej. Wielu ludzi odpuszcza sobie dlugogodzinne szukanie npc z misjami albo zadowala sie tym co ma nie wiedzac, ze jest wiecej do zrobienia. Ja osobicie taska na krasnale znalazlem przypadkiem i bylem nie pocieszony faktem ze nie wiedzialem o tym wczesniej bo poprzednie 20 lvl praktycznie ciagle tam siedzialem a teraz dopiero zaliczylem pierwszy etap. Nie uwazam ze spoilerowaniem bylby wpis na wiki czy na glownej stronie altaronu °questy° a w nim wszystkie dostepne obecnie.
Na przyklad:
ZADANIA:
-Misje grabarza
* Pewien jegomosc na cmentarzu szuka pomocy

I to wszystko, gracz leci na cmentarz a dalej zaczyna sie jego zabawa w lamiglowki co dalej zrobic.
Mozna dopisac tez ze wymagany lvl Taki i Taki aby rozmowe wogole zaczac (nie mylic z sugerowanym) albo ''dostepny po wykonaniu zadania takiego i takiego''

Tak nie wiele a jak wiele moze zmienic dla pasjonatow questow ( nie po omacku ich szukajacych)

Zapraszam do dyskusji
Badyl Bamber jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 20:04   #2
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Ale założeniem twórców jest to, że te misje mają być trudne do znalezienia. A im później misje wykonasz tym więcej punktów doświadczenia za nią dostaniesz. Gwarantuje Ci, że na ~100 poziomie będziesz mieć co najmniej 75% misji ukończonych. Poza tym jak dobrze przeszperasz forum i zamknięte już ankiety tworzone kiedyś przez Trona to znajdziesz podpowiedź chociażby jak zacząć misje z dodatkowym respem krasnali.
Mcree jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 20:05   #3
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

jak jesteś pasjonatą questów to nie wiem czy znalezienie go samego nie sprawi Ci większej frajdy, niż byś się dowiedział gdzie mniej więcej szukać.
"( nie po omacku ich szukajacych)" to wtedy jest pasjonatą informacji na temat questów, by szybciej je wykonać. Ogólnie może to poprawiło by jakoś tam liczbę chętnych na questy, wcale nie wątpię, ale jestem nieprzekonany i jestem na nie.
Arkon jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 20:17   #4
Badyl Bamber
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 16
Domyślnie

Tylko mi nie chodzi o kwestie kiedy je ukoncze ale kiedy je znajde i zaczne. Mam kilka zaczetych misji ktorych nie jestem wstanie skonczyc z racji lvl i braku ekipy bo akurat gram w sam lub z 1 max 2 oosbami ktore znam z rl wiec wiele misji musi poczekac az tak waskim gronem bedziemy wstanie je skonczyc.

Zadanie sa dobre i podoba mi sie ich poziom trudnosci ale wiele by to pomoglo osobom ktore nie lubia kilka godzin tylko expic a by troche misji porobily. a tak najpierw te kilka godzin to musza po mapie latac aby ewentualnie znalezc kogos kto misje da.
Jak juz nie konkretnych NPC to chociaz spis jakie misje na danym regionie wystepuja. systematycznie kazdy bedzie wiedzial czy ma jescze czegos szukac czy to koniec......


Arkon pasjonat inforamcji to czyta i leci robic jak jest napisane, mi wiecej frajdy sprawia szukanie jak wykonac niz lazenie piksel po pikselu w szukaniu npc ktory cos moze potrzebuje
Badyl Bamber jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 20:27   #5
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

są spisy zadań na nieoficjalnych stronach. google Ci powie. uważam, ze to nigdy nie będzie tutaj miało miejsca...
Arkon jest nieaktywny  
Stare 30-05-14, 23:41   #6
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Tak arkon inteligencie, jeszcze rozpowszechniaj info o spoilach do questów, mądre.
Wiesz, że całkowity spoil a to o czym on pisze to dwie różne rzeczy nie?
Taka podpowiedź nie szukaj nie wiadomo gdzie npc którzy dadzą misje, bo 80% zaczyna się w neolith lub w okolicach, wiem coś o tym bo osobiście mam wykonanych misji od chuja.
cewix jest nieaktywny  
Stare 31-05-14, 12:43   #7
Stros
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 184
Domyślnie

Zgodnie z moją wiedzą są misje których jeszcze nikt nie znalazł. To jest wyzwanie dla pasjonatów. Misji takich nie znajdziemy na zasadzie rozmowy z NPC typu : hej > misja.

Powinna być informacja w dzienniku o podstawowych misjach (jeźdźcy/wieża alchemika/bank na peryferiach/task na krasnalach).
Stros jest nieaktywny  
Stare 31-05-14, 23:31   #8
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Ja proponowałbym raczej informację od karczmarza. Idziemy do takiego, gadamy z nim a on opowiada nam o tym, że był tu wcześniej niejaki krasnolud, który wspominał coś o tym, że szukają śmiałka. Zostawił na wszelki wypadek kartkę z ogłoszeniem. I TADAM wiemy gdzie zacząć misję. Info o misjach byłyby inne każdego dnia.
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 11-06-14, 18:04   #9
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Ja to bym proponował wrzucić podstawowe info odnośnie zadań na główną stronę.
Te nieodkryte zadania (podobno takie są) pozostawiłbym gratką dla pasjonatów RPG i tyle.
Ostatnio siedzieliśmy w kilka osób (w tym zupełnie nowi) na ts'ie i rozmawialiśmy o początkach. Wszyscy zgodnie twierdzili, że gdyby był jedynie spis misji, w którym byłoby info gdzie dostać zadanie, to w Altaronie pewnie grałoby znacznie więcej osób.

Podam przykład takiego info z oficjalnej strony pewnej dobrej, znanej gry mmorpg:

Tyle... zajebisty spoiler, nie ma co -_-

Do Marka aka Mervakisa: wiem, że będziesz przeciwny, więc nie musisz pisać posta xD
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	au.PNG
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	116.8 KB
ID:	2904  
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o

Ostatnio edytowane przez tomakeo ; 11-06-14 o 18:40
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 11-06-14, 18:35   #10
Wymiatacz788
 
Avatar Wymiatacz788
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Szczecin
Postów: 303
Domyślnie

Jestem ZA wprowadzeniem czegoś takiego. Uważam, że dzięki temu duża liczba osób zrobi questy o których nawet mogli nie mieć pojęcia. Oczywiście tu do postu Eletrixa odpisywałem :)
Wymiatacz788 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin