Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-01-12, 11:25   #21
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

A to nie jest przypadkiem tak, że projekt edukacyjne wdrażane są, głównie, przez szkoły, w celu nabycia przez uczniów konkretnych umiejętności. Projekty są szczegółowo rozpisane, mają określoną datę początkową i, uwaga, końcową, oraz dokładne cele i rezultaty jakie mają być osiągnięte? ;)
Powyższy opis zaczerpnięty od nauczyciela z wieloletnim stażem co wie co nieco o takowych.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 19-01-12, 13:04   #22
Haurix666
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 30
Domyślnie

Są różne projekty edukacyjne, niektóre faktycznie realizują szkoły, niektóre organizacje pożytku publicznego (nie działające dla osiągnięcia zysku), a ostatnio w odniesieniu do środków z unii rónież firmy prywatne z partnerem publicznym (z zastrzeżeniem wysokości środków jakie mogą być przeznaczone na obsługę, generalnie do 20%). Jest jednak generalna zasada - realizacja takich projektów, oprócz danych które podałeś i wymagań kwalifikacyjnych osób bezpośrednio prowadzących projekt, musi mieć umotywowanie w statucie.
Haurix666 jest nieaktywny  
Stare 19-01-12, 13:28   #23
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Dlaczego więc twierdzisz, że altaron miał być projektem edukacyjnym?
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 19-01-12, 14:04   #24
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
1. Do połączenia z serwerem gry Altaron, należy pobrać klienta gry Open Tibia. Użytkownik może również na własną odpowiedzialność zmodyfikować oryginalnego klienta gry Tibia. Klient gry Tibia jest własnością firmy CipSoft GmbH i może być wykorzystywany jedynie na zasadach określonych w licencji. W celach edukacyjnych Administracja udostępnia tak przystosowanego klienta gry na stronie www.altaron.pl.
I jeszcze jedno tylko ode mnie. Czy ewentualne konsekwencje ponosi Altaron i iLop czy spadają one na kazdego gracza, który ściąga takiego klienta? :)
I czym są te "cele edukacyjne"?
Wicked jest nieaktywny  
Stare 20-01-12, 22:00   #25
Haurix666
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 30
Domyślnie

I nadal nikt nie odpowiedział na pierwsze pytanie tego tematu czy korzystanie z klienta umieszczonego na stronie "altaron.pl" jest legalne czy nie. Odsyłanie do regulaminów nie ma sensu bo one niczego nie wyjaśniają a odpowiedzi administarcji typu:
Cytat:
Wszystko masz opisane w regulaminie.
Cytat:
To także masz wyjaśnione w regulaminie ;].
Cytat:
Nie znam go na pamięć, nie jestem jego autorką. Wiem jedynie, że wszystko jest w nim dość jasno wyjaśnione.
nadal nie dają odpowiedzi.

Regulamin altaron.pl mówi:
Cytat:
2. Użytkownik łącząc się z serwerem gry Altaron jednocześnie akceptuje warunek, iż twórcy serwera nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe w toku użytkowania serwera, jak i również innej aplikacji, której użytkownik użyje do łączenia się z grą Altaron. Użytkownik oświadcza także, że jest prawnie świadomy i odpowiedzialny za używanie jakichkolwiek innych programów, do łączenia się z grą Altaron.

Przykład: W przypadku wykorzystania w tym celu klienta Tibii, stworzonego i prawnie zastrzeżonego przez firmę CipSoft GmbH, nie jesteśmy odpowiedzialni za jakiekolwiek kwestie prawne wynikłe pomiędzy CipSoft GmbH a Tobą.
Nie prościej dać odpowiedź:
- tak jest to wszystko w pełni legalne - lub
- nie nie jest legalne do gry w altaron jedynie do celów edukacyjnych a nie do łączenia się z serwerem w celu grania
(ile można się nauczyć ze skompilowanego klienta)

Może ktoś z administracji dał by w końcu jasną odpowiedź bez odsyłania do niejasnych regulaminów.
Haurix666 jest nieaktywny  
Stare 20-01-12, 22:14   #26
Fado
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 14
Domyślnie

Ale macie problemy..
W regulaminie nie pisze nic że MUSICIE grać w Altaron. Więc po co stwarzacie problemy skoro nikt wam nie każe, jak ja nie jestem pewny co do legalności oprogramowania to go nie ściągam i nie używam.
A udawanie z siebie prawników wam nie wychodzi.
Fado jest nieaktywny  
Stare 20-01-12, 22:19   #27
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Tak sobie tylko myślę... Ty zadajesz pytania - ja mam odpowiedzieć, ja zadaję pytanie - cisza... To jest niesprawiedliwe!
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 20-01-12, 22:24   #28
Fado
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Tak sobie tylko myślę... Ty zadajesz pytania - ja mam odpowiedzieć, ja zadaję pytanie - cisza... To jest niesprawiedliwe!
Racja, teraz to zauważyłem ..
Ciekawi mnie tylko czy (nie obrażając nikogo) maniak legalności ma legalnego Windowsa xD
Fado jest nieaktywny  
Stare 20-01-12, 22:26   #29
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fado Zobacz post
Racja, teraz to zauważyłem ..
Ciekawi mnie tylko czy (nie obrażając nikogo) maniak legalności ma legalnego Windowsa xD
Ja się przyznam... nie mam Windowsa!
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 21-01-12, 00:47   #30
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cóż, chyba zostaje się pogodzić z faktem, że niewygodne pytania są i będą ignorowane.
A co do windowsa - tak, posiadam oryginalną siódemkę. ;)
Wicked jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin