Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-01-12, 07:51   #31
Haurix666
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 30
Domyślnie

Tak mam oryginalną siódemkę, office i antyvir też legalne :P
Haurix666 jest nieaktywny  
Stare 21-01-12, 07:57   #32
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Cóż, chyba zostaje się pogodzić z faktem, że niewygodne pytania są i będą ignorowane.
A co do windowsa - tak, posiadam oryginalną siódemkę. ;)
Dobrze znasz odpowiedź, nie musisz więc udawać fajnego zadając tego typu pytania. Skoro jednak chcesz - licencja wyższa niż box czy konkretnie na tą konfigurację sprzętową?

@Haurix666
Wobec naszego regulaminu - jest legalne. Wobec polskiego prawa - nie mam pojęcia. Nie orientuję się w zawiłościach praw autorskich, wiem jedynie to, co swego czasu było mi potrzebne. Nie odpowiem więc na pytanie, na które odpowiedzi nie znam.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 21-01-12 o 08:13
Slythia jest nieaktywny  
Stare 21-01-12, 10:11   #33
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Dobrze znasz odpowiedź, nie musisz więc udawać fajnego zadając tego typu pytania. Skoro jednak chcesz - licencja wyższa niż box czy konkretnie na tą konfigurację sprzętową?
Cóż. To skoro tak, nie jestem zobligowany do zachowania milczenia żadną umową czy kontraktem, podzielę się moją wiedzą i domysłami z graczami, do czego mam prawo, chyba, że administracja forum postanowi mnie uciszyć.

Otóż, stwierdzenie: "Projekt edukacyjny" istnieje jedynie po to, aby jakoś zatkać ewentualną lukę i naprawdę nie mam pojęcia czy ślepa koza by to łyknęła, a co dopiero ktoś, kto ma minimalne pojęcie o Tibii.
Co dalej, mimo wielu prób, czytania aktów prawnych i statutów Cipsoftu nie dotarłem po czyjej konkretnie stronie leży wina, jeżeli gracze używają klienta zmodyfikowanego, ale liczne zastrzeżenia "Altaron/iLop nie ponosi odpowiedzialności" dają do zrozumienia, że w potrzebie wina zostanie zrzucona na jednostki. A niechęć do udzielania odpowiedzi na jakiekolwiek pytania w tej materii jedynie popiera tezę (nie fakt, tezę, zauważcie różnicę).
Całkowicie inną kwestią od używania cudzego silnika jest kradzież własności intelektualnej, tj: potwory, pomysły, itp. bądź co bądź Altaron nie jest produkcją stand-alone, a chociaż ma przebłyski jakiejś odrębności, jest tworem Tibiopodobnym. W związku z czym nie zdziwię się, jeżeli na to też jest paragraf (nie miałem już siły szukać).

Odnośnie przyszłości projektu i tego w jakim kierunku zmierza... nie powiem nic z czystej uprzejmości i resztek poczucia obowiązku wobec samej marki, bo na pewno nie osób.

P.S
Posiadam i wersję na tę konfigurację sprzętową i dwie na dowolne, kartonowe.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 21-01-12, 10:19   #34
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś. Jaki znowu silnik? Czy ty serio myślisz, że włamaliśmy się na serwery CipSoftu i wykradliśmy ich silnik? Przecież on nigdzie nie jest udostępniany - skąd niby mamy go mieć? Z księżyca?

Jeśli zaś chodzi o kwestie prawne własności intelektualnych - jeśli masz rację to my będziemy mieć problemy. Czemu więc się tym przejmujesz, skoro nie jesteś w żaden sposób związany z projektem?

Masz rację, najprościej wszystko zwalić na niechęć. Czyli rozumiem, mam wypowiadać się w kwestiach prawnych, do których nie posiadam ani uprawnień, ani wiedzy? No dobrze, zapamiętam.

Podsumowując.

Trochę niepotrzebnie wdałam się w dyskusję, mój błąd.

Cytat:
W tym przypadku, tj. zawirowań prawnych wobec legalności umieszczonego na stronie klienta, nie jesteśmy w stanie nic więcej powiedzieć poza tym, co już zostało zamieszczone w regulaminie. Nikt z administracji nie ma wystarczającej wiedzy prawniczej by w sposób jasny i niepodważalny móc odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza w obecnej sytuacji prawnej dot. praw autorskich (która delikatnie ujmując - jest niejasna nawet dla osób zawodowo zajmujących się tymi kwestiami).

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, zastrzeżenia czy dodatkowe pytania - chętnie odpowiem na pw bądź maila (slythia@altaron.pl). Jednakże zastrzegam sobie możliwość zignorowania wiadomości z tak bzdurnymi tezami jak wyżej przedstawiona - tj. że w sposób nielegalny wykorzystujemy silnik firmy CipSoft GmbH, gdyż większej bzdury od dawien dawna nie słyszałam.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 21-01-12 o 10:46
Slythia jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin