Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-11-18, 23:17   #1
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie Dyskusja o sensie istnienia serwera sezonowego

Grałem kiedyś w POE. Gra z założenia jest grą sezonową ale posiada również serwer STANDARD w którym po każdym sezonie lądują wszystkie postaci i itemy z wyłączanego serwera sezonowego. Wiem że sytuacji nie da się 1:1 przenieść na grunt Altaronu, ale jest jedeno ale w POE wszystkie nowinki są wprowadzane wyłącznie na serwerze SEZONOWYM, a dopiero po jego wyłączeniu są adaptowane do serwera STANDARD.

Takie rozwiązanie powoduje, że większość ludzi idąc za nowościami gra głównie na serwerze sezonowym. Oczywiście jest część ludzi która czeka pół roku grając na standardzie. Chociaż i oni od czasu do czasu graja na sezonowym żeby poznać nowinki i nie być w tyle względem ludzi grających na sezonowym.

To takie moje przemyślenia odnośnie sensu utrzymywania serwera sezonowego. Jak możemy zauważyć od blisko 2 tygodni ruch na sezonowym jest znikomy, Handlu nie ma wgl już dobrze ponad miesiąc.

I tu dobre pytanie co zrobić aby w nowym sezonie było lepiej.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-11-18, 23:43   #2
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Chyba nawet takie samo bylo i jest założenie, ale martwy (agonia w sumie trwała od początku) serwer sezonowy zmusil do wprowadzenia nowych rozwiązań na serwer cpvp.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-11-18, 00:07   #3
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Chyba nawet takie samo bylo i jest założenie, ale martwy (agonia w sumie trwała od początku) serwer sezonowy zmusil do wprowadzenia nowych rozwiązań na serwer cpvp.
Ale nie oszukujmy się. Serwer sezonowy został słabo przygotowany. Zmiany typowo sezonowe zostawąły wprowadzane już w trakcie rozgrywki.
Mowa tu o queście na rybkę czy chociażby na zwoje (i tu ciekawe jak to będzie rozwiązane w kolejnym sezonie)
Ja to widze tak.
Padło hasło robimy serwer sezonowy to damy exp, skile, drop x2 i Eja mamy serwer sezonowy.

Serwer żeby był grywalny musi zachęcać, a szczerze do tej pory nie wiadomo jakie będą nagrody. Na tę chwile dosłownie nic nie przemawia za tym żeby tam grać.
Gdyby padła np propozycja że postacie stworzone na tym serwerze zostają z tym że są przeniesione z połową EXP i Skill a ze sobą mogą zabrać max to co na sobie bez zawartości plecaka. Już pewnie byłoby więcej chętnych. Gdyby nowy UPDATE był wprowadzony tylko na sezonowym (nowe tereny itd) to ludzi by tam nie zabrakło do ostatniego dnia.

Ostatnio edytowane przez Zetix ; 11-11-18 o 00:13
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-11-18, 00:15   #4
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Niestety, dokladnie tak było. Do tego doszlo założenie, że postacie będą usuwane po 3 miesiącach i mogiła gotowa.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-18, 16:29   #5
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Dlatego ciekawi mnie co dalej z pomysłem na sezonowe serwery. Jest sezon 1 (choć można powiedzieć że był) ludzie mówią coś o sezonie 2. Jedni myślą że ruszy on równo 1 grudnia (jako że UPDATE było zapowiadane na grudzień) inni twierdzą że będzie przerwa a jeszcze inni że projekt sezonowych serwerów zostanie porzucony.
Fajnie by było wiedzieć co na ten temat myśli administracja bo nie ukrywam że chciałbym zagrać w nowym sezonie ale na trochę zdrowszych zasadach (na serwerze już typowo dostosowanym do sezonowej rozgrywki), ale z drugiej strony najpierw trzeba się uporać z problemami jakie niesie za sobą wprowadzenie nowego klienta na którym obecnie nie gram z powodu że zbyt długo loguje się postać (w razie kick - a to mi się zdarza i na starym i na nowym - logowanie około 8s. kończy się śmiercią).
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-18, 17:23   #6
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Psst. Grając w PoE wszystkie itemy z sezonowego przechodzą również na standard ;)
A nawet w czasie trwania ligi - po desce na świecie HC.

To już chyba niezbyt ciekawe rozwiązanie...
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-18, 19:34   #7
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Pisałem że nie wszystkie rozwiązania da się przełożyć 1:1, ale Nowości tylko na sezonowym to bardzo dobre rozwiązanie.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-18, 19:51   #8
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Coś ciekawego do testowania jak już.

Ewentualnie dać na miesiąc po starcie spvp ten update też na cpvp,
i jeśli są jakieś zmiany w balansie, spelle, outfity czy inne bohomazy to zapowiedzieć je, że przez 1 miesiąc będzie można testować to i to i to i to.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-18, 10:01   #9
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Nie rozumiem bólu dupy o ten sezon. Chcieliście? Zostaliście. To tam grajcie albo się dostosujcie do tego co jest na cpvp. Lata istnienia altaronu pokazaly że nie warto słuchać graczy bo każdy ciągnie w swoją stronę. A co nowy pomysł to głupszy. Myślcie nad jakimiś bieżącymi problemami a nie szukacie dziury w całym. Sezonowy nie jest dla nikogo innego atrakcyjny niż dla starych zadymiarzy.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-18, 13:33   #10
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał hejhop Zobacz post
...bo każdy ciągnie w swoją stronę. A co nowy pomysł to głupszy. Myślcie nad jakimiś bieżącymi problemami a nie szukacie dziury w całym. Sezonowy nie jest dla nikogo innego atrakcyjny niż dla starych zadymiarzy.
O sobie mówisz? Wiadomo że nikt nie promuje pomysłów które byłyby niewygodne dla promującego.
Napisaleś że sezonowy jest atrakcyjny tylko dla starych zadymiaczy, a więc jest problem. Skoro jest problem to znaczy że szukanie rozwiązania nie jest szukaniem dziury w całym.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin