Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-09-14, 03:28   #1
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie Zadania na skille(uwaga długi temat)

Witam.Ostatnio wpadłem na pewien pomysły i dochodzę do wniosku iż czas się nim podzielić.

Zacznijmy od początku:

Zastanawiałem się ostatnio nad kwestią skillowania.Czy ,Altaron' powinien zrezygnować z ówczesnego skillowania po xxxx godzin i zostawić tylko pny?Czy może w myśl ,ile wypracujesz tyle masz' odejść całkowicie od pnów?

Doszedłem do wniosku że nie można popełnić tak drastycznych kroków, ponieważ oba(moim zdaniem) zepsuły by tą grę.

Moja propozycja jest taka iż w każdej z gildii nasz mentor(opiekun/przywódca)
wysyłał by nas na pewną misje po której wykonaniu skille do pewnego pułapu wzrastały by w zaskakującym tempie(później oczywiście już tylko pny).

misje te dzieliły by się oczywiście na profesje które postaram się opisać według własnego mniemania:


MAG-Po udaniu się do naszego mentora z prośbą poprawienia naszych umiejętności ten odsyła nas do biblioteki w celu poszukania księgi,STAROŻYTNA WIEDZA I MAGIA' w książce tej byłaby opisana dziwna świątynia pradawnego ludu i ogólne wskazówki odnalezienia jej.
W ów świątyni czekały by nas zagadki umysłowe(coś jak mechaniczna rezydencja)po rozwiązaniu których przeszlibyśmy do pokoju bibliotecznego w którym zachowała się ostatnia księga-po przeczytaniu jej pojawiłby się komunikat,potrafisz teraz lepiej zrozumieć naturę magi nie stanowi już dla ciebie takiego problemu'(czy coś w ten deseń.

ZWIADOWCA-Analogicznie idziemy do mentora gildii który mówi nam że nic tak nie poprawia umiejętności jak dobre polowanie,informuje nas też że ostatnio widziano dziwnego lisa poło miasta i proponuje abyśmy na niego zapolowali(lis ten znajdowałby się gdzieś na skałach byłby silniejszy od innych a do jego nory prowadziły by ślady łap) po zabiciu go odnaleźlibyśmy ciało jakiegoś podróżnika w przy nim list typu, jeżeli to czytasz znaczy że nie udało mi się odnaleźć wszystkich trzech dziwnych zwierząt bądź padłem ofiarom jednego z nich.Zanosimy ten list do mentora- on tłumaczy że faktycznie wysłał jednego ze zwiadowców na poszukiwania tych zwierząt gdyż zagrażają one mieszkańcom, radzi też abyśmy się udali do leśnej chatki tego jegomościa( w chatce tej odnajdujemy ogólne wskazówki występowania dwóch pozostałych zwierząt niedźwiedzia i dzika(wersje oczywiście ulepszone) po pokonaniu których pokazuje się komunikat,to faktycznie była dobra lekcja potrafię już lepiej wykorzystywać swe umiejętności w boju'

WOJOWNIK-Analogicznie idziemy do mentora który mówi nam że najlepszą formą treningu jest walka informuje nas też o dziwnych zamieszkach w okolicznych tawernach/gospodach i prosi nas o rozwiązanie sprawy- udajemy się do tawerny w neolicie gdzie dowiadujemy się o grupce bandytów/rabusiów którzy to wpierw rozpętują bójki i w wytworzonym chaosie kradną co popadnie i proponuje nam rozmowę z karczmarzem przy trakcie zachodnim, on jak się okazuje też padł ofiarą tych że cwaniaczków lecz nie wie gdzie mają swoja kryjówkę jednak proponuje udać się do gospody koło Bekalelu- gdy już dojdziemy do gospody dowiadujemy się że karczmarzowi udało się zachować równowagę w całej sytuacji(też został napadnięty) i schwytał jednego z nich(trzyma go w piwnicy pod kluczem) schodzimy do piwnicy spuszczamy mu manto i znajdujemy list w którym jest opisana droga do ich kryjówki-idziemy tam zabijamy kilku bandytów i odzyskujemy skradzione dobra, następnie oddając je ofiarą procederu zgłaszamy się do mentora który w podzięce przekazuje na wiedzę na temat walk(tu wybieramy czy jednoręczne czy dwuręczne bronie)i standardowo komunikat,te ruchy mimo iż proste były dla mnie zagadką teraz wykorzystam tą wiedzę'


I tak to mniej więcej widzę nie wiem co wymyślić do siły czy zręczności jednakże liczę na waszą kreatywność no i też zostaje do ustalenia rzeczony pułap do którego skille lecą szybciej.

Przepraszam za możliwe błędy i dziękuje za przebrnięcie przez moje wypociny(wiem że to rzecz niełatwa). liczę na wasze obszerne komentarze i na poznanie zdania administracji.
wejnos jest nieaktywny  
Stare 28-09-14, 08:01   #2
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Wiesz teraz za misje masz pny ktore rozdajesz w skile, wiec mozna powiedziec ze dostajesz kolejny poziom umiejetnosci. Sam pomysl jest fajny, ladnie mozna wplesc w fabule, którą altaron ma ubogą (znam cala !).
Tylko pytanie czy usunac obecny system i calkowicie zastapic go tym czy to taki maly dodatek do isniekacego. Osobiscie jestem za druga wersja.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny  
Stare 28-09-14, 14:14   #3
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

raczej maly dodatek
wejnos jest nieaktywny  
Stare 29-09-14, 00:38   #4
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

jestem na nie. Trening trzeba wywalić, gracze tracą czas na stanie przy smokach, bo myślą, że będą koxami, ale w next upie i tak wszystko się obróci o 180Âş (stopni, brak znaku.) (nie koniecznie)
ale jednak ten czas i tak jest marnowany. A do gry loguje coraz mniej graczy. Gra jest mało dynamiczna. Rozumiem, że Altaron to nie firma z dużą załogą, upy nie są często i systematycznie, ale jednak gra jest mało dynamiczna.
+ bonus po 300 lvlu PN powinno być nadal 7. lol.

+bonus 2. Misje są słabe, na mały poziom najwidoczniej, dlatego jestem pod wrażeniem, że nie wymyślałeś o demonach czy takie tam. każdy na początku trenuje... a raczej gra zmusza do trenowania, bo szkoda PN. Misje są w miarę, można coś podrasować itd. i po prostu dać nieco PN "na start".
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny  
Stare 29-09-14, 01:26   #5
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

tak misje są łatwe gdyż chodziło mi o low levele które są zniechęcone do gry przez to że pierwsze kilka dni spędzą na skillowaniu.Czemu misje a nie po prostu szybkie bicie skilli do w/w pułapu? no właśnie dla tego że te misje mogłyby urozmaicić grę (oczywiście jest to szkielet projektu wiec wszystko można pozmieniać),gdyby na przykład śwątynia w misji maga okazała się kaplicą Cthulhu bądź innej poczwary można byłoby urozmaicić fabułę nie naruszając ,wizji altaronu'
wejnos jest nieaktywny  
Stare 02-10-14, 01:45   #6
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

Prosiłbym o wypowiedź administracji, z góry dziękuje
wejnos jest nieaktywny  
Stare 02-10-14, 02:13   #7
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Drastyczne podniesienie szybkości zdobywania umiejętności jest praktycznie tożsame z wyeliminowaniem konieczności treningu. Taki zabieg sprawiłby, że nowo przybyli Gracze szybko osiągaliby dużo wyższe wyniki niż ich starsi stażem koledzy. Doprowadziłoby to do kolejnej fali narzekań na forum, że starsze postacie (pozwolę sobie zacytować) "są upośledzone". Zmiana wzoru wiązałaby się z dostosowaniem nowych wartości tries po wykonaniu zadania, które będą konieczne do awansu, co za tym idzie doszłoby do przeliczenia aktualnie posiadanych umiejętności w momencie jego ukończenia. Nie sprecyzował Pan o jaki pułap chodzi, jeżeli w połowie (około 100 poziom umiejętności) to nikt się zadania nie podejmie, gdyż tego typu poziom umiejętności zdobywa się już wystarczająco szybko i mało kto zajął by sobie głowę zadaniem. Jeżeli natomiast poziom ma być znacząco wyższy to niskopoziomowe postacie zbyt szybko osiągałyby wysoki współczynnik obrażeń co już teraz jest powodem niezadowolenia pewnej grupy Graczy.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 02-10-14, 04:04   #8
MaciejB
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Skąd: Manchester
Postów: 196
Domyślnie

brawo :P

wprowadzcie opcje kupowania pnow za rl hajs nie bedzie problemu nikt nie bedzie marudzic :)
MaciejB jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin