Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-04-15, 11:34   #101
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Znowu mam pytanko, co do siły, wiadomo mi z w miare pewnych źródeł że 10 siły zwiększa dmg o 1%, jednak niektórzy ludzie z pewnością siebie przekonują że siła jest ważniejsza niż skill 1h, i że siła powinna być co najmniej równoważna do skilla (90 1h - 90 siły) bo inaczej skill sie 'blokuje'..

Mam prośbe niech ktoś wtajemniczony, np MG Altrel oczyści altaron z kłamstw co do systemu skilli xD
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 24-04-15 o 11:35 Powód: zjadłem pare literek xD
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-04-15, 12:03   #102
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Siła zwiększa dmg ale pośrednio.
10 siły to 1% ALE więcej ataku broni który jeżeli skill broni jest zbyt mały daje dodatkowe obrażenia.
Żeby to lepiej zobrazować dam przykład: masz 139 skila 1h, 100 siły i zaibatsu które blokuje się na 139? skilu.
100 siły daje dodatkowe 10% do ataku broni czyli + 3,6atk, razem masz ~40 atk broń.
w związku z tym, że skill zablował 36 atak, od pozostałych 4 masz bonus do obrażeń z przedziału 1-4? mnożony przez bonusy podprofesji, powiedzmy 15-20 obrażeń więcej.

Przy założeniu lepszej broni np, pogromcy smoków 52 atk wygląda to już znacznie lepiej, 52-36 = 16atk wolnego x 3 = 50 obrażeń podstawowych mnożone przez bonusy podprofesji + podatność potwora.

Mam nadzieję, że sam dobrze to rozumuję i pomogłem :)
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-15, 08:43   #103
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

"To idzie również w drugą stronę: używasz broni o ataku 60 i masz 90 umiejętności walki. Taka umiejętność walki jest blokowana przez broń o ataku 30, więc efektywnie bijesz tak jakbyś miał broń 30! 30, a nie 60!"

Jest to aby normalne? Rycek 1h wobec tego powinien dostawać 10 pnów na poziom, a nie 7 jak inne profesje. Wszystko przez taką chorą blokade, przekombinowaliście.
@Edit
Teraz rozumiem, nie ma czegoś takiego jak oddolna blokada broni dla skilla, jedynie trzeba spełniać wymogi co do siły i poziomu postaci.
Nasz poziom umiejętności decyduje jaką ilość ataku 'obsługujemy' bezpośrednio, a 'nadmiar' punktów ataku pomnożony przez 1,2,3 lub 4 (zdeterminowane wtórnie poziomem naszej umiejętności) przekłada sie na dodatkowe obrażenia.

Tak więc SKILL dominuje nad SIŁĄ, a niektórzy ludzie tłuką że siła jest najważniejsza..

P R O T E S T
Cytat:
Napisał NinjaArabStrateg Zobacz post
W przypadku broni jednoręcznej i tarczy, pod uwagę jest brana ta większa obrona.
To jest chore, to zupełnie zmienia i upośledza wartość broni jednoręcznych, gdzie np tizona w zestawieniu ze smoczym tasakiem wypada bardzo żałośnie, a wymaga 10 poziomów więcej, albo elficki miecz który jest bezużyteczny w zestawieniu z gromem. Albo mój rozpruwacz, który wymaga 60 lvl, mogłem kupić siepacza taniej, a miałbym z niego korzyści dużo wcześniej.

To powinno zostać zmienione, bo zupełnie burzy ład na rynku broni 1h, cała ekonomia tych broni w takim wypadku zostaje przekopana, a do tego mamy śmieszne wymagania co do poziomu, gdzie słabsza broń wymaga większego lvla.
Mam nadzieje, że cytowany tekst tak w ogóle nie jest już aktualny.


Na koniec, po wszystkich moich dociekaniach, dzięki za poradnik, przy okazji skillowania, dość dobrze (chyba xD) zrozumiałem innowacyjną mechanike gry co do dmg.

Chciałbym dodać, że rycek 1h jest stratny jeśli chodzi o ilość potrzebnych PNów, za to zyskuje podwójnie na wytrwałym treningu, bo zawsze sklluje dwie umiejętności na raz ;)
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 27-04-15 o 16:14 Powód: Wielokrotna analiza treści poradnika, oraz przeczytanie wszystkich postów xD
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-15, 17:12   #104
Calel
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 28
Domyślnie

@up
Zgadzam się z tym, że bez sensu jest branie pod uwagę jedynie czy obrona tarczy jest większa od obrony naszej broni, oprócz drewnianej tarczy bodaj każda broń 1h spełnia ten warunek - moim zdaniem powinno to być zmienione(a może już jest, bo poradnik mimo wszystko dość dawno pisany...), w przeciwnym wypadku obrona broni 1h nie jest w ogóle potrzebna, wręcz ją usuńcie bo myli graczom obraz, która broń jest odpowiednia na ich poziom.
Co do większej ilości Pnów to bez przesady :P Szybkość nabijania skilli 1h/2h/tarczy mogłaby być nieco zwiększona (zwiadowca na 91 lvlu Aellius expiąc, bo nie wierzę żeby jakiemukolwiek zwiadowcy chciało się dużo trenować z włóczni/kamyków ma 124 poziom walki dystansowej!!! ( https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=9167&page=28 ) Podczas gdy przy skilowaniu 1h/2h na skilu 95+ zabiera prawie 5 godzin na skill...).
Calel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-15, 18:05   #105
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Cytat:
zwiadowca na 91 lvlu Aellius expiąc, bo nie wierzę żeby jakiemukolwiek zwiadowcy chciało się dużo trenować z włóczni/kamyków ma 124 poziom walki dystansowej
Dysta skilluje się włóczniami? Raczej strzałami (ze względu na szybkosc ataku łuku + możliwość bonusu do szybkości ataku), obecnie nie rozdając PN'ów wyskillowałem do 122 poziomu ( znam graczy którzy mają już 135 poziom owej umiejetnosci wbity ręcznie) i mam zamiar skillować dalej. Fakt na expowisku wpada jakieś 15-30% ( w zależności od ilości zabranych strzał).
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-15, 18:40   #106
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
To jest chore, to zupełnie zmienia i upośledza wartość broni jednoręcznych, gdzie np tizona w zestawieniu ze smoczym tasakiem wypada bardzo żałośnie, a wymaga 10 poziomów więcej, albo elficki miecz który jest bezużyteczny w zestawieniu z gromem. Albo mój rozpruwacz, który wymaga 60 lvl, mogłem kupić siepacza taniej, a miałbym z niego korzyści dużo wcześniej.
Nigdy tak to nie działało. Brane pod uwagę są obie wartości.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-15, 18:58   #107
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Dziękuje Mistrzu Gry, zaiste wielka to pociecha :)
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-15, 19:19   #108
mikeleplacido
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Lublin
Postów: 279
Domyślnie

Dobrze byłoby uzupełnić wymagania broni o lvl.
mikeleplacido jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-10-17, 13:51   #109
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

Jeśli temat jest już nie aktualny, może warto by go było kochana administracjo przenieś do kosza lub innego miejsca w którym nie będzie wprowadzał ludzi w błąd.
Pozdrawiam.
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-10-17, 14:00   #110
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Niestety - słusznie.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin