Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-05-11, 10:28   #1
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie Podsumowanie łucznika

Celowość utworzenia tego tematu jest bardzo nieskomplikowana: podsumowanie wszelkich niedociągnięć\wad\błędów zauważalnych u łucznika\zwiadowcy i naświetlenie ich administracji (jak juz Slythia (chyba) wspomniała, update bedzie, ale nie za bardzo jeszcze wiadomo co zrobic).

Proszę tylko o konkretne wypowiedzi, tylko ŁUCZNIKÓW, odnośnie pominiętych przeze mnie w temacie problemów z ową profesją. Posty magów\wojowników są zbędne, a już na 100 % zbędne są te, które zawierają "najlepiej nieh łócznik napierdala w pevp naj mocniej i pszeciwko potforkom tesz ! lol hcecie tanka ?! to nie rl omg..."

1. Broń, czyli czym załatwić przeciwnika... ?
-potrzebne są nowe:
*rodzaje kusz\łuków, ostatecznie włóczni, choc "royalki" popsuły klimat walki dystansowej
*amunicja, przede wszystkim bełty, bo łuku to chyba nikt nie używa, gdyż strzały kosztują, a obrażenia są tragicznie małe.
-dodatki też się przydadzą:
*zwoje broni dystansowej, kilka rodzajów:
-poprawiające siłę ataku
-poprawiające celność
-zwiększające szybkość ataku (max do 1 hita\1,5 sek, kazde ulepszenie da 0,1 sekundy mniej od bazowych 2 sekund)

2. Magia, czyli czym zaskoczyć przeciwnika... ?
-Czary typu dodatkowy pojedynczy strzał (nie szybkostrzelność, lecz dodatkowy jak exori con) 30 many, dmg zależny od skilla
-Naprawić wszystkie czary duchownego (niestety mogę pisac jedynie o czarach duchownego, bo nim jestem, ale na forum jak dotąd to łucznicy narzekają jedynie na duchownego). Każdy czar jest dla nas praktycznie bezużyteczny. zarówno świety dotyk, lustro czy ten wave...
-Czar zwiększający umiejętność walki na dystans przez krótką chwilę
-Skoro jesteśmy "zwiadowcami", to czar "niewidzialność"... ALE ! jeśli jednak jakiś potwór zblizy sie do nas na mniej niz 3-4 sqm, stajemy sie widzialni. Takie rozwiązanie umożliwi nam ZWIAD, bez szczególnego narażania się na niebezpieczeństwo (lurowanie samemu sobie) podczas łowów w miejscach gdzie jest więcej potworów.

3. Zbroja, czyli jak się ubrać, aby nie (wy)paść "słabo"... ?
-upragnione sety dla zwiadusia <3 różne:
*dodający umiejętność walki dystansowej
*poprawiający % szans na trafienie
*poprawiający wysokość zadawanych obrażeń (wyższy dist to nie to samo co + do dmg)
* ewentualne dodatkowe zwoje, pozwalające zaczarować zwykłe zbroje (np set stalowy, plytowy etc) bonusami do dystansu. Dla przykładu stalowy pancerz +2 (dodaje 2 do walki dystansowej) albo +1 +1 (dodaje 1 dysta i 1 % wieksza szanse na trafienie) po prostu różne zwoje.

Jeśli jest coś, czego nie uwzględniłem, proszę o sugestię poprzez napisanie posta. Temat ma być podsumowaniem wszystkiego, czego chcielibyśmy od łucznika, a czego niestety nam brak. Oczywiscie wszystko w ramach zdrowego rozsądku.

Propozycje uzytkowników:

DZEJKO:
Proponuje utworzenie czaru typu "Exori San" (wzorzec z rl tibii - jednak chodzi tutaj tylko o zilustrowanie działania tego czaru) dokładniej mam na myśli aby czar ten był zależny od posiadanego przez zwiadowce bełtu np:

- Posiadamy Bełt Ognia - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od ognia
- Posiadamy Bełt Światłości - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od światłosci
- ITD...
Co ważne zawsze był by to ten sam czar.
-------------------------------------------------

KOSIEK:
w ulepszaniu broni dystansowych daj tylko na zwiększanie celności
-------------------------------------------------

FIEFIÓRA:
(potrójny strzal?)
Jest jakiś czar, którego nie kupiłem nawet, bo działą tlyko na strzały... Ten który po trafieniu działa na trzy kratki obok siebie. Przydałoby się, by działał też na kuszę...
-------------------------------------------------

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 26-11-11 o 14:14
Kosky jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 10:54   #2
Gonio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 1
Domyślnie

Tak, nikt nie mówi żeby z łucznika robić palladyna z rl (dla osób które zaczną płakać że oczekujemy cudów). Kosky, pomysły dobre, coś napewno zespół powinien wybrać. Lepsze włócznie odpadają moim zdaniem. Tutaj łucznicy powinni biegać bez tarczy.

Dodam, subka nekro dla łucznika póki co dała mi tylko misje...(sugerowałem się jak większość: duchowny leczy, nekro bije).
Gonio jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 10:57   #3
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Włócznie - veto.

W ogóle.. nie możecie założyć jednego tematu zamiast 10?
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 10:59   #4
Gonio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 1
Domyślnie

Jakbyś od razu dała znać że się tym interesujecie to myślę że nie powstało by po kilka tematów w każdym dziale. To nie był atak lecz komentarz.:rolleyes:

Pozdrawiam.
Gonio jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 11:01   #5
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie

Wlasnie ten temat powstał po to, by nie było 10 różnych. Jak jego nazwa wskazuje jest to PODSUMOWANIE. powstale tez dlatego, ze wlasnie codziennie widze 5 nowych tematow odnoscie lucznika, ktore na dobra sprawe nic nie wnosza. Wszedzie jedno i to samo. podsumowanie ma słuzyc skupieniu wszystkich pomysłów w jednym miejscu. tak jak to jest w przypadku tematu "mag woj lucznik"
Jesli doczytacie, sam napisałem ze "royalki" psuja klimat lucznika. nawet nazwa prowesji to ŁUCZNIK a nie WŁÓCZNIK. Włocznie przeciez nie zadadzą takich obrazen jak kusza. nawet w sredniowieczu o tym wiedzieli, byly one tylko uzywane jako support na niewielkie dystanse. zbroi nie przebijały. moc wloczni tutaj jest akurat :)
Kosky jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 11:03   #6
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Tylko każdy prawie chce stworzyć własne podsumowanie :>.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 11:03   #7
Dzejko
 
Avatar Dzejko
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Chodzież/Piła
Postów: 4
Domyślnie

Myślę, że to o czym powiem mieści się jak to mówisz "w granicach zdrowego rozsądku" :)

Proponuje utworzenie czaru typu "Exori San" (wzorzec z rl tibii - jednak chodzi tutaj tylko o zilustrowanie działania tego czaru) dokładniej mam na myśli aby czar ten był zależny od posiadanego przez zwiadowce bełtu np:

- Posiadamy Bełt Ognia - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od ognia
- Posiadamy Bełt Światłości - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od światłosci
- ITD...

Co ważne zawsze był by to ten sam czar.

Uwzględniłes chyba wszystko co MOŻNA by dodać, mam 44lvl Zwiadowcą i moim zdaniem brakuje mu pewnego DMG, czary jakie posiada zwiadowca są bez użyteczne poprostu :( Szybkostrzelność - znakomity pomysł i działanie też nie najgorsze, jednak reszta to porażka :-/ Potrójny strzal mozna uzywac tylko uzywajac łuku (nie zapominajmy, że wiekszość zwiadowcow biega z kuszami bo łuki sa nie oplacalne). Na temat subprofesji dopowiem tylko tyle, że Zwiadowca jako nekromanta również jest mizerny (chyba obydwoje wybralismy zła subprofesje XD). Czekam jeszcze na wypowiedz elementalisty.
Dzejko jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 11:06   #8
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie

gdybym miał wybierac z moją obecna wiedzą, na 100% wybrałbym elementaliste. nie trzeba nikogo prosic o runy zaczarowujące bełty, ciekawe czary, przydatne juz od 28 poziomu :)

edit
subprofy powinny byc bardziej opisane !! wnioskowalem juz o to wiele razy
Kosky jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 12:03   #9
Kaeste
 
Avatar Kaeste
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Świdnica
Postów: 5
Domyślnie

Podpisuję się pod tym. Potrzeba zmian. Jestem przede wszystkim za tym, aby można było ładować zwoje w kusze.
Kaeste jest nieaktywny  
Stare 30-05-11, 14:06   #10
Fiefióra
 
Avatar Fiefióra
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 7
Domyślnie

Zwoje do kuszy zwiększające siłę ataku... Dżinias.
Teraz...
Miło, że administracja, nie chce byśmy używali włóczni... słusznie.
Bełty są dosyć ciężkie i drogie.
Zwiadowca Elementalista expiący kuszą nie ma żadnego czaru ofensywnego po za szybkostrzelnością.
Expiłem na minotaurach z bełtami żywiołów śmierci, lodu, ognia, ziemi, świętości... nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy w demejdżu:
Wnoisek... żywioły za mało dają :d
Jest jakiś czar, którego nie kupiłem nawet, bo działą tlyko na strzały... Ten który po trafieniu działa na trzy kratki obok siebie. Przydałoby się, by działał też na kuszę...

~~nie potrzeba nowych kusz i amunicji jeśli będzie możliwość użycia zwojów... gdyby do tego były lepsze kusze... bylibyśmy *demoniczny śmiech* Nieśmiertelni!
Fiefióra jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin