Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-01-13, 01:03   #51
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Dobrze, wiemy już, że woj jest beznadziejny. Macie jakieś konkretne propozycje co do zmian?
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 01:09   #52
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

5hp więcej na lvl i zwiększyć jeszcze trochę jego defensywę. Myślę że by to pomogło, lecz może to stworzyć inny problem.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 01:12   #53
krrystian
 
Avatar krrystian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Zielona Góra
Postów: 36
Domyślnie

Jakis czar za 200 many z ktorego bedzie walil wartośc 500-700 ( z okreslona wysoka minmalna wartośc ) powyzej 100 lvla w jednego moba.

Ostatnio edytowane przez krrystian ; 06-01-13 o 01:29
krrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 01:21   #54
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Taki czar ma elementalista, tylko problem jest niestałość w ciosach. Tak jak pisałam, raz 100 raz 500 :/
Przydało by się zwiększyć siłę zadawanych ciosów o jakieś tam 10 czy ileś %. W przypadku woja to nie jest dużo.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 04:07   #55
leavemealone!
 
Avatar leavemealone!
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Czemu nie mam 200lvla? To banalnie proste - nie expię, nie jestem graczem, który lubi expić, pozostałe profesje zostały "wyexpione" tylko i wyłącznie misjami. I nie, nie umęczyłem 100 poziomu bo jego wbicie jest banalnie proste. Pamiętam czasy gdy w Tibii trzeba było podnosić włócznie którymi się rzucało, a sd mogli używać nawet wojownicy i właśnie dlatego Altaron nie jest dla mnie trudny/męczący jest on banalnie prosty. Dla Ciebie 500k/h to mało? Kiedyś expiąc cieszyłeś się mając 100k i ten lvl był czymś naprawdę wartościowym... przy dedzie traciłeś 3-4 poziomy, więc skończ płakać, że exp rycerzem 1h jest słaby.
Marku,
czy byłbyś łaskaw podać mi nazwę OTS'a, na którym grałeś i widziałeś knightów sypiących z sd? Na pewno nie była to Tibia ;)
Do 2008 roku sam mialem 3x ~200lvl kinasów. Każdy z nich z 9 mlvlem.
Do tej pory pamiętam, że na tibia.pl wysyłało się swego czasu ss'y z awansami knightów na 9 mlvl. Mogę się mylić, ale coś mi świta, że runka sd wymagała 15 poziomu magicznego.

@topic.

Rozwiązanie problemu o którym mówicie jest bardzo proste i uniwersalne ;)
Każda profesja na tym skorzysta i wszyscy będą zadowoleni. O tym zaraz. Najpierw drobne wprowadzenie.
Obecnie problemem Altaronu, jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, jest wrzucenie wszystkich postaci powyżej pewnego poziomu, do jednego wora. Rycerzy z rycerzami, magów z magami, zwiadowców ze zwiadowcami.
Nie ma żadnej różnicy(pomijam prędkość poruszania się) w grze rycerzem o poziomie 170, a rycerzem na poziomie 100 - niestety.
To samo tyczy się innych profesji. Ok... za chwilę zostanę zmieszany z błotem... te różnice są - to fakt. Są jednak tak śmiesznie małe, że woła to o pomstę do nieba.
Jak już wielu wysokopoziomowych graczy zauważyło, w pewnym momencie zaczynamy kolekcjonować punkty nauki, których nigdy nie użyjemy - nieprawdaż? Powodem tego jest blokada uniemożliwiająca dalsze wydawanie punktów na umiejętności, które nas interesują. Jest to blokada związana z ograniczeniami silnika. Z tym póki co nic nie zrobimy i nie to jest głównym problemem. Problem polega zupełnie na czym innym.
Swego czasu w aktualizacji wprowadzono kilka nieprzemyślanych zmian, które zniechęciły do dalszej gry wielu graczy. Uzależniono siłę czarów zarówno runicznych jak i czarów spontanicznych od poziomu magicznego. W rezultacie po osiągnięciu maksymalnego dla naszej profesji poziomu magicznego siła naszych czarów nie mogła już wzrosnąć. Jaki więc jest cel wbijania kolejnych poziomów? Według mnie mag na 180 poziomie powinien śmiało przywalić z sd za 600, gdzie mag na poziomie 100 biłby nadal w okolicy 300. Dlaczego ano dlatego, że trochę się namęczył wbijając ten poziom i mu się należy.
Za chwilę pojawi się płacz, że takie obrażenia byłyby za duże i blablabla...
Odbiję piłeczkę ;) na 150 magu na furorze na starych zasadach potrafiłem przypierniczyć komuś z kulki za 450. Weźmy teraz pod uwagę, że jako taki 150 poziomowy mag miałem jakoś niecałe 900 hp. O bogowie! w altaronie tyle hp ma 90 mag. 188 rycerzem w tibii mam 2800 hp. W altaronie dobrze ubrany 100 poziomowy rycerz ma tyle samo.
Ale zaraz... temat o rycerzu, a ja tu się nad magiem rozwodzę, jakieś wprowadzenia piszę.
Jak już wspomniałem, rozwiązanie problemu jest proste.
Uzależnijmy w większym stopniu siłę czarów od poziomu postaci. Taki rycerz na 170 poziomie będzie się leczył samodzielnie na tyle dobrze, że aby go poskładać trzeba się będzie na prawdę postarać. Nie będzie to jednak niemożliwe, bo taki mag na wysokim poziomie będzie mu całkiem solidne baty spuszczać. Żeby nie być gołosłownym... pozwolę sobie zamieścić link do filmiku z akcji, w której zdarzyło mi się brać udział. 200 poziomowy rycerz odcięty od przyjaciół stał sobie w trapie, a my próbowaliśmy go złożyć. Dla wyjaśnienia dodam, że niejaki Taifun Devilry, ciorał z SD po 700 w ludziów :)
http://www.youtube.com/watch?v=5ER0l9AAGoQ
Jak widać na filmiku, żeby złożyć tego tanka, musieliśmy odliczyć perfekcyjne combo. I było to rzeczywiście wydarzenie.
Tyle jeśli chodzi o kwestię pvp.
Teraz troszkę o pve ;) Obecnie Altaron przypomina mi sielankowy Ots exp999;)
No offence, ale do cholery jasnej... co to za pomysł aby możliwe było wbijanie poziomów z taką prędkością? 1kk/h? 600k/h? 505k/h? da faq?!
Kochani rycerze... Gracie postaciami, które nie używają amunicji. Wiem, że macie obecnie przeje...cośtam, ale nie używacie do walki, żadnej amunicji. Nie psuje się wam broń itd. Pamiętam czasy gdzie rycerzem na skillach 95 ze stonecutterem w łapie robiłem ss przy hicie za 250... PG RYCERZEM?!
Wolne żarty. Rycerz nie jest postacią stworzoną do samodzielnego wbijania dużych ilośći expa. Jak się chciało wbić sporo expa to waste gwarantowane.
Siocher i z exori na behemothy. Przypomnę, że swego czasu exori zabierało 4xlvl many ;) w przypadku rycerza - praktycznie całą.
Pg można było cisnąć magiem na warlockach z exori morta. Poniżej 120 poziomu było to samobójstwo. Ilość expa na godzinę? max 200k + zawsze waste.
I wiecie co? W Tibię grało wtedy pierdyliard osób. Bo było ciekawie, a gra stanowiła wyzwanie. Jak poszedłeś cisnąć pg bez zaplecza w postaci kilku niebieskich kółeczek w dp(nie nie można było trzymać kasy w banku:(...) i nie daj Boże padłeś, to miałeś ciężkie chwile...
Dlaczego chcecie sprowadzić Altaron do podobnego poziomu na jakim znajduje się teraz Tibia? Czy 100 poziomowy gracz wzbudza czyjś szacunek w depo? Nie... A czy kiedyś wzbudzał? hmm...
Przestańcie narzekać na to, że expicie za wolno...
Wszystkie profesje expią za szybko. Gra stała się zbyt łatwą. Jakiś czas temu zwróciłem uwagę, że runki do zaklinania broni/bełtów/ładowania różdżek mają teraz po 3 użycia... Litości... dlaczego? o.O
SD mają po 3 użycia, przez co ludzie używają ich do expienia.... bez SENSU. Niedługo będzie można śmiało z silnymi bombami hasać po expach.
Przestańcie narzekać, że jest wam źle i że świat jest do dupy. Macie prawo do frustracji, ale kierujecie tę frustrację w złym kierunku.

Przepraszam za błędy stylistyczne i logiczne w mojej wypowiedzi, ale piszę ten post o godzinie 5 rano i nie mam najmniejszej ochoty czytać tego co napisałem. Może jutro zechce mi się to edytować, a może nie.

Pozdrawiam serdecznie, wujaszek Ormo :)
__________________
All of old. Nothing else ever. Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
leavemealone! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 07:09   #56
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Ormo, bzdury gadasz z tym poziomem magicznym.

Jakiś tydzień temu testowałam czary leczące. Wszystkie, zarówno u rycerza, maga jak i zwiadowcy. Otóż nie zależą one tylko od poziomu magicznego, ten zwykły także się liczy. Różnica jest większa niż te parę punków. Inne czary są podobnie zaprojektowane.

Zainteresowanym mogę przesłać excela.

Co do reszty się zgadzam.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 09:38   #57
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
5hp więcej na lvl i zwiększyć jeszcze trochę jego defensywę. Myślę że by to pomogło, lecz może to stworzyć inny problem.
Lekkie zwiększenie ilości hp na lvl, oraz ogólnego defa nic nie zmienią.
Chodzi o to, że Rycerz taki jak mój (necro, alch), nie ma jak się leczyć.
Co z tego że będę miał 10k hp, skoro maksymalnie na turę mogę leczyć się za 700, co jest równowartością ataku 3 osób? Przyczepi się 4 i wysypiam.. Chyba nie tak powinno być z "rycerzem".

Trzeba wprowadzić jakąś konkretną zmianę, chociaż jedną.
Albo leczenie na powiedzmy 130+ w gildi wojowników, lub jakiś pot dla rycerza, który pomógłby przetrwać atak dajmy na to tych chociaż 8-10 osób.
Jeśli nie to, to niech chociaż dostanie coś typu strong odes rago, z 1,5-2x silniejszym dmg od zwykłego, dzięki którym można by zrobić jakieś skromne PG.
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 09:51   #58
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Rycerz miałby się wyleczyć sam od 8-10 osób!? Bez przesady.. Z takim leczeniem to byś był nieśmiertelny wszędzie.
Didrika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 09:58   #59
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Nie wiem, ja się czuję bezsilny, sfrustrowany i nie chodzi nawet o harde PG, ale jakąś przyjemność grania rycerzem, a tej od dawien dawna już nie mam. Fajnie, że administracja robi grę wedle swojego zamysłu, ale ignorowanie graczy i ich chęci nie wydaje się słuszne i sensowne. Ja sam straciłem chęć do grania przez to jak bezsensownie się gra rycerzem 2h powyżej 120 poziomu.
Ode mnie to ostatni post w temacie, skoro administracja nie wyraża żadnych nawet najmniejszych chęci do wysłuchania graczy. Przerzucam się na łuka. Jak żyć premierze, jak żyć?
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 10:00   #60
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

@Didr.
No tak, co w tym dziwnego, bo nie rozumiem? Walczyłeś Ty kiedyś gdzieś? Nie wypowiadaj się na temat pvp nie mając zielonego pojęcia o nim.

@Kael.
Ciesz się że masz 2h, bo na moim miejscu byś się już pociął :<
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin