Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-05-11, 20:06   #1
Myxir
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 27
Domyślnie Straty po śmierci, pkt Nauki itd...

Witam, ostatnio zauważyłem z przyjaciółmi dość poważny problem. Otóż chodzi mi o straty po śmierci(umiejętności).

Zacznę od tego że jeśli "gracz" padnie z umiejętnościami 60/60 lub wyższymi. Spada mu cały skill + level, a pkt nauki nie są zwracane. Chodzi mi o to że straty po śmierci są zbyt duże, a odrobienie dajmy na to skilla z 59 na 60 zajmuje bardzo dużo czasu, nie mówię o magicznym poziomie bo tą umiejętność odrobić jest o wiele ciężej.

Moje propozycje polegają na tym aby:
1. Usunąć pkt nauki, i przywrócić system skilowania jak w real tibi
2. Wprowadzić system błogosławieństw(bless), czyli zmniejszenie strat po zgonie.
3. Przywrócić, regenerację pkt nauki po ponownym wbiciu poziomu.

Poziom postaci jest najmniejszym problem w tym wszystkim, skupiłem się najbardziej na umiejętnościach, bo straty oraz ich ponowne "wyskillowanie" nie balansuje się z sobą. Proszę o wypowiedzenie jakiegoś z Administratorów.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 30-11-11 o 10:07
Myxir jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 20:08   #2
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał Myxir Zobacz post
1. Usunąć pkt nauki, i przywrócić system skilowania jak w real tibi
Chyba kpisz.. A nie pomyślałeś że łatwiej, i prościej było by zmniejszyć tracenie umiejętności po śmierci?
Tron jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 20:10   #3
Myxir
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 27
Domyślnie

Zwariowany Alkoholiku(czyt: pkt 2). Dlatego napisałem kilka propozycji.
Myxir jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 20:15   #4
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał Myxir Zobacz post
Zwariowany Alkoholiku(czyt: pkt 2). Dlatego napisałem kilka propozycji.
Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale błogosławieństwa byłby by przydatne :)
Tron jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 20:28   #5
pepeszka
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 34
Domyślnie

Zgadzam się z tym.. Przykład : Padłem na 17 lvlu z 17 mlvlem. Spadł mi mlvl na 16 i pół.. Teraz już na zawsze będę 1 mlvl w plecy (a na wyższym poziomie jeszcze więcej)bo już tego ręcznie nie odrobie. A magiem niestety łatwo paść. Więc moja propozycja jest taka żeby zmniejszyć straty skilli po śmierci. Jak ktoś to napisał w innym temacie (przepraszam, nie pamiętam nicku :( ) że jeżeli jakąś umiejętność się nauczymy to jej nie zapominamy :P
pepeszka jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 20:42   #6
Flash
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Ja byłbym za całkowitym usunięciem strat umiejętności, bądź zrobieniem, że kupione skille są jak bonus (czyli nie tracimy ich i nie spowalniają przyrostu danego skilla), czyli jak np. bonusy z ekwipunku.
Oczywiście jeśli uważacie, że byłoby za łatwo to można zwiększyć stratę doświadczenia po śmierci po wprowadzeniu powyższych ułatwień, bo wolę o wiele bardziej tracić coś co mogę odrobić, a nie tracić takim magiem NA STAŁE mlvl osłabiając tym swoje czary (czyli to co w tej klasie jest najważniejsze).
To naprawdę bardzo zniechęca do gry, więc liczę na szybką interwenję władzy w tej sprawie.

@Tao Fao
Racja, tylko że jak komuś spadnie z 35 na 33.5 mlvl to by musiał stać z 200+ godzin chyba na promocji żeby to odrobić, bo tutaj mlvl strasznie zwalnia :/ na pewno kilkakrotnie razy bardziej niż na rl tibii, więc mag NIGDY nie odrobi 25+ mlvlu, chyba że będzie grał miesiąc bez użycia PN. Smutne xd

PS. Aktualnie na wyższym lvlu skille zdobywamy głownie z expienia (zwłaszcza mag xD), więc lvl = skille. Jeśli zwiększymy stratę expa niwelując do 0 stratę skilli to po deadzie stracimy więcej lvli (lvl = skill), więc wyjdzie na to samo co teraz, tylko że będziemy mogli odrobić stratę - to to samo co dostawanie PN za odrobienie straconych lvli, jednak zabezpiecza przed oszustwem (padaniem bez wykorzystania PN). Więc wydaje mi się to idealnym wyjściem.

Ostatnio edytowane przez Flash ; 06-05-11 o 21:28
Flash jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 20:43   #7
Tao Fao
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 23
Domyślnie

Oczywiscie popieram kolege wyzej Pepeszke, skile po zgonie okropnie ciezko odrobic, szczegolnie magiczny poziom.. Wybaczcie ale zeby mi przez godzine palenia many weszlo z 59% na 54% do poziomu magicznego 14, to jest jakas porazka, przez godzine 5% mi weszlo... Wychodzi na to ze musiabym siedziec 20 godzin w grze by odbic 14 magiczny poziom, nie uwazacie ze to jest chore?

co mowic o graczach z wiekszym poziomem magicznym, dajmy na to 35+ po zgonie spada im zalozmy 1,5 poziomu magicznego i musza siedziec tydzien by go odrobic. Lekka przesada.
Tao Fao jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 21:16   #8
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Wszyscy piszecie "przydały by się błogosławieństwa" a jesteście pewni, że takowych nie ma ;>? Server jest nowy i wiele rzeczy będzie trzeba odkryć więc nie zakładajcie z góry, że czegoś nie ma.
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 21:21   #9
Myxir
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 27
Domyślnie

Jak by były to nie pisałbym tego tematu, z resztą czekamy na odpowiedz Administratorów, może któryś/któraś się wypowie.
Myxir jest nieaktywny  
Stare 07-05-11, 10:12   #10
mors4444
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Nawet jak są błogosławieństwa to pewnie drogie a wgl co z tego że zmniejszają strate.
Zamiast stracić 80%mlvlu strace 20% i co z tego i tak w żaden sposób na wyższym skilu tego nie odrobie tylko musze odrobic lv, wbic jeszcze 1+
żeby móc sobie dać PN w Mlv.

Żeby potem nie było sytuacji że 50 sorc co nigdy nie padał ma 50mlv
a taki 50sorc co pada co pare lvli ma 20mlv.
(a nieraz padnie się z sytuacji technicznej, prąd,internet może nawalić)
Rozumiem ze trzeba cos tracic po smierci ale zeby tracic skil ktorego w pozniejszym stanie nigdy sie nie odrobi zenada.

PS.
PN co najgorsze daje skil do równego.
:\

Ostatnio edytowane przez mors4444 ; 07-05-11 o 10:25
mors4444 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin