Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Co Ty na to?
Jestem na tak 3 100.00%
Jestem na nie 0 0%
Jestem na tak, ale nie ze wszystkim, opiszę w poście 0 0%
Głosujących: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-10-17, 15:15   #1
PowerGamer
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 71
oczko By grało się lepiej.

Witam.
Na wstępie chciałbym prosić graczy, którym obojętny jest Altaron o nie zaczynanie "gównoburzy", administracja jest otwarta na sugestie gdy nie są one hejtem więc głęboki wdech i proszę o kulturke.

Mam parę pomysłów jak usprawnić Altaron by wilk by syty i owca cała.

Punkt pierwszy, wersja anglojęzyczna.
Z tego co mi wiadomo teraz już niema problemów by wprowadzić wybór języka. Założeniem starej administracji był Altaron jedynie po polsku jednak teraz gra jest tworzona przez graczy dla graczy.
Co dałby nam klient dwujęzyczny?
Graczy z innych krajów, na pewno z Brazylii i Szwecji gdzie gry tibiopodobne są nadal bardzo popularne.
Wiąże się z tym dużo większa ilość graczy przez całą dobę a przy nadchodzącym update jest to wielki plus.
Poprawi to ekonomię i skończy się praktycznie narzekanie na brak gotówki gdy będzie możliwość jakiegokolwiek handlu po droższych cenach. W tym momencie niema komu sprzedawać itemek i wszystko idzie do Urbana na czym się traci.
Wojny były by bardziej zróżnicowane, od paru lat mamy plucie jadem z racji, że są tylko 2 teamy i wojna wygląda dość słabo.
Spora ilość graczy już teraz deklaruje, że może pomóc w tłumaczeniu, a z racji, że większość z nas już "przeszła" Altaron nie byłoby problemów, że rozwiążemy jakieś questy itp przez otrzymanie dialogów. A dialogi, które wejdą w update mogliby przetłumaczyć doradcy.

Punkt drugi, zmiany w serwerze npvp.
Jeżeli udałoby się z wersją dwujęzyczną myślę, że nie byłoby problemów z tym by wspolistnialo pvp razem z npvp. Z tym, że npvp musiałoby zostać kompletnie zresetowane, nawet nie chodzi o lvle bo to na npvp nie aż takie ważne, ale o setki talarów, rare setów i postaci z pvp, które tam zostały przeniesione przy drugim resecie.
To nie zaburzylo by ekonomi na npvp oraz nie byłoby sytuacji, że dla zabawy gracze z pvp przeszkadzają w grze postaciami, które tam mają.
Server pvp by został tak jak jest, ekonomia by odżyła i z racji, że jest dużo ciężej nikt by do tego czasu nie miał (w niektórych sytuacjach by i tak nie mógł być, sety na hp np, które są na npvp) przewagi nie do odrobienia, nawet gdyby ktoś wbił ten 200lvl+.
Skonczyły by się kłótnie na 10 tematów o npvp. Grali by gracze z różnych krajów i zarówno npvp jak i pvp było zapełnione.

Punkt dodatkowy, urozmaicenie fabularne.
O taskach były już tematy i myślę, że administracja to rozważa więc nie będę tutaj poruszał tego tematu by nie robić nie potrzebnego zamieszania.
Ale mam inny pomysł. Otóż jak wiemy trwa wojna z Abitańskimi najeźdzcami. Tylko niestety nasz wkład ogranicza się do parunastu misji i na tym koniec.
Mój pomysł jest taki by co jakiś czas południe Neolith, za bramą żelazną oraz północny wschód, za bramą zamkówą najeżdżali Abitańczycy.
W obu przypadkach pojawiał by się boss oprócz zwykłego najazdu.
Na południu pojawiał by się boss Mistrzów Wojny, summonował by ciągle innych mistrzów. Posiadałby przykładowo 2mln hp i atakował np po 1000-1500.
Na północnym wschodzie pojawiał by się boss mistrzów ceremonii albo szamanek, miałby załóżmy 1mln hp, znikałby, summonował mistrzów albo sporo szamanek i atakował trochę słabiej niż jego kuzyn z południa.
Rohinam w obozie zlecalby misję na pokonanie każdego z osobna, tzn zadania mu obrażeń. Dostawalo by się exp, powiedzmy tak by na takim 100 dostać lvl na 200 z pół, na low lvl np 2lvle. To jest do zrobienia bo nawet za dzienne się dostaje coraz mniej % im wyższy lvl.
Oprócz tego byłby dostępny npc dajmy na to od 50lvla by ludzie nie robili tego wszystkimi noobharami, który po zabiciu bossa dawał nam trochę srebrników i byłaby możliwość 3-4% np otrzymania unikalnego przedmiotu, po zdobyciu ich z obu bossów dostawaloby się outfit obrońcy np.
Byłoby to fajne urozmaicenie ale to tylko luźny pomysł.

Zapraszam do dyskusji. Za wszelkie błędy i składanie przepraszam, ale piszę z telefonu, w pracy.

Pozdrawiam, Caveki.

Ostatnio edytowane przez PowerGamer ; 17-10-17 o 15:35 Powód: Składnia
PowerGamer jest nieaktywny  
Stare 17-10-17, 15:24   #2
genofag
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 57
Domyślnie

pomysły dobre ale sądzisz że administracja tym się zainteresuję ? Już tu było tyle ciekawych pomysłów. Ile z nich weszło w życie bo ja jakoś nie kojarzę żeby na tej edycji został wcielony jakikolwiek pomysł. No może poza nerfieniem mobów. Także nie żyj marzeniami i myślę że za bardzo nie ma co się tutaj na forum produkować bo zostaniesz olany ciepłym no wiesz... pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez genofag ; 17-10-17 o 15:24 Powód: literówa
genofag jest nieaktywny  
Stare 17-10-17, 15:35   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

1. Wersja anglojęzyczna była maglowana na tysiąc sposobów, wnioski zostały wyciągnięte, nie ma co ponownie przeprowadzać tej samej dyskusji. Zapraszam do starych tematów.
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=6138

2. Kwestia współistnienia non pvp z pvp została poruszona w poprzednich 3 tematach, nie ma potrzeby kolejny raz do tego wracać. Zapraszam do przeczytania starych wątków.
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=21269

3. Kwestia najazdów również została wielokrotnie poruszona i jeżeli będzie na to przestrzeń, takie rozwiązania będą wprowadzane. Zapraszam do przeczytania starych tematów.
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11536

PowerGamer, w związku z powtarzalnością wątków niestety zamykam temat. Zachęcam do przejrzenia podfolderu "do wprowadzenia". Kiedy będzie na to czas i przestrzeń, dane zmiany zostaną wprowadzone. Obecnie administracja prowadzi prace w bardziej kluczowych kierunkach.
Catthon jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin