Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Serwer Testowy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-05-14, 21:42   #11
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

@Arkon: No nie mówię, żeby go usunąć, bo na to już grubo za późno. Za dużo pracy zostało włożone w Archipelag, jest to trzon fabularny Altaronu i tam panuje najlepszy klimat. Nie mówiąc o sentymencie starych graczy i tych co już tam faktycznie grają. Osobiście wolałbym coś w stylu, że gracz wybiera swoją profesję i gra na wyspie gdzie toczą się jakieś walki (może jakaś retrospekcja przodka co walczył w jakiejś tam bitwie). On kieruje swoją postacią na wysokim poziomie dzięki czemu może zobaczyć jak się ona sprawuje, może też się nauczyć nią grać, a potem fabularnie zostaje pokonany przez jakiegoś bossa, np. na statku, traci przytomność i budzi się w... Neolith z amnestią i osłabionymi siłami i koło się zatacza

Nudno by nie było, a na pewno ciekawsze to byłoby od bicia szczurów i zbierania kwiatków dla zielarki, a do tego gracz mógłby zobaczyć jak będzie wyglądać jego postać w pełnej krasie.

Offtop poniżej. Wybacz Wyrosuaw
@ReeZo:
Ukryty tekst:
Serwer Non-PvP jest mniej popularny od PvP. Mówię tutaj o znacznej przewadze osób grających aktywnie na serwerze PvP. Nie podam tutaj numerów, ale jest różnica duża. Nikt nikogo na pewno nie faworyzuje, obydwa serwery są traktowane po równo, ale rozdzielanie systemów na obydwa serwery byłoby pracochłonne, a na pewno byłoby to trudne, bo w końcu to drugie tyle roboty. Już teraz jest to trudne jeśli skupia się administracja głównie na balansie PvP.

Jako, że ten z Non-PvP nie różni się wiele od PvP, to używa się tego uniwersalnego dla obu serwerów - PvP, który jednak trzeba opracować dokładniej niż serwer Non-PvP gdzie bije się tylko potwory. Poza tym, źle nie jest przecież. Nie rozumiem o co chodzi w tej kwestii.

I nie "będziecie", a "będą". Cokolwiek napisałem na forum i napiszę po 7-mym kwietnia, to moje własne słowa i proszę nie obarczać nimi administracji. Są niewinni i nie wiedzą co czynię.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-05-14, 09:49   #12
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Poza wszystkim głównie mi chodzi o DMG tam, skoro ja zadaje tak marmy DMG to pytam sie jaki będzie zadawał 1 lvl z 1 skillem i najmarniejszą bronią.. A no tak, gra zespołowa i na Licorze trzeba bić szczura po 1 w 5 osób..
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 08:58   #13
Molan
 
Avatar Molan
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 38
Domyślnie

No cóż. Licor właśnie został zabity.

Moja obrażenia (125lv / Szczerbiec) z około 40-60 spadły na teście do śmiesznych 10-20, a zatem siła mojej "nowej" postaci jest porównywalna z dotychczasowym rdzennym wyspiarzem 8lv z szablą dao. Myślę, że w tej sytuacji można usunąć smoka i bossy - nikt ich więcej już nie zabije.

Szkoda tylko, że tyle godzin wcześniejszej pracy ekipy idzie psu w zad, a Licor z naprawdę ciekawego i fajnego (i ładnie zbalansowanego) miejsca staje się bezużyteczną i kompletnie niedostosowaną do możliwości graczy wyspą.

Ale jest plus. Emocjonująca walka z minotaurem trzymała w napięciu przez całe 5 min! Tyle zabawy, a pomyśleć że wcześniej padał w 10 sekund na 4 hity. :)
Ukryty tekst:
10:12 Minotaur otrzymuje 1 obrażeń.
10:12 Minotaur otrzymuje 8 obrażeń.
10:12 Minotaur otrzymuje 2 obrażeń.
10:12 Minotaur otrzymuje 9 obrażeń.
10:13 Minotaur otrzymuje 10 obrażeń.
10:13 Minotaur otrzymuje 5 obrażeń.
10:13 Minotaur otrzymuje 3 obrażeń.
10:13 Minotaur otrzymuje 11 obrażeń.
10:13 Minotaur otrzymuje 1 obrażeń.
10:13 Minotaur otrzymuje 2 obrażeń.
10:13 Minotaur otrzymuje 1 obrażeń.
10:14 Minotaur otrzymuje 3 obrażeń.
10:14 Minotaur otrzymuje 2 obrażeń.
10:14 Minotaur otrzymuje 5 obrażeń.
10:14 Minotaur otrzymuje 2 obrażeń.
10:14 Minotaur zadaje ci 3 obrażeń.
10:15 Minotaur otrzymuje 1 obrażeń.
10:15 Minotaur otrzymuje 3 obrażeń.
10:15 Minotaur otrzymuje 6 obrażeń.
10:15 Minotaur otrzymuje 6 obrażeń.
10:15 Minotaur otrzymuje 3 obrażeń.
10:16 Minotaur zadaje ci 3 obrażeń.
10:16 Minotaur otrzymuje 16 obrażeń.
10:16 Minotaur otrzymuje 4 obrażeń.
10:17 Minotaur otrzymuje 2 obrażeń.
10:17 Minotaur zadaje ci 2 obrażeń.
10:17 Minotaur otrzymuje 5 obrażeń.

Ostatnio edytowane przez Molan ; 04-05-14 o 09:20
Molan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 09:28   #14
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Spróbuj bić smoczka, rozbójnika czy czerwia królewskiego.. to samo!
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 09:41   #15
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

teraz te pelikany tym bardziej będą nieśmiertelne xD ja pamietam jak z 2 poziomem nie mogłem go zabić XD
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 10:01   #16
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Cytat:
Napisał Molan Zobacz post
No cóż. Licor właśnie został zabity.

Moja obrażenia (125lv / Szczerbiec) z około 40-60 spadły na teście do śmiesznych 10-20, a zatem siła mojej "nowej" postaci jest porównywalna z dotychczasowym rdzennym wyspiarzem 8lv z szablą dao. Myślę, że w tej sytuacji można usunąć smoka i bossy - nikt ich więcej już nie zabije.

Szkoda tylko, że tyle godzin wcześniejszej pracy ekipy idzie psu w zad, a Licor z naprawdę ciekawego i fajnego (i ładnie zbalansowanego) miejsca staje się bezużyteczną i kompletnie niedostosowaną do możliwości graczy wyspą.

Ale jest plus. Emocjonująca walka z minotaurem trzymała w napięciu przez całe 5 min! Tyle zabawy, a pomyśleć że wcześniej padał w 10 sekund na 4 hity. :)
Problem polega na tym, że atak Szczerbca jest wyjątkowo wysoki w stosunku do umiejętności posługiwania się bronią jednoręczną. Już tłumaczę:

Popatrz sobie na tym wykresie ile obrażeń powinieneś zadawać przy twojej umiejętności walki bronią jednoręczną. Oczywiście to jest przykład, bo dokładne dane liczbowe są znane tylko administracji i przez to obrażenia są nieco zawyżone. Założę, że masz 20 umiejętności broni jednoręcznej.
Używając Szabli Dao (niebieska linia) zadajesz średnio 20 obrażeń
Używając Szczerbca (oliwkowa linia) zadajesz średnio 30 obrażeń
Używając Wybebeszacza (brązowa linia) zadajesz średnio 50 obrażeń.

Mało? Mało. Wszystkie obrażenia są podobne, bo wyższe sa blokowane przez twoją umiejętność walki bronią jednoręczną. Umiejętność broni jednoręcznej tak jakby blokuje atak szczerbca i "zmniejsza" go do wartości podobnej do Szabli Dao. Jeśli jakimś cudem uzyskasz 50 umiejetności broni jednoręcznej sytuacja się nieco zmieni:
Używając Szabli Dao (niebieska linia) zadajesz średnio 30 obrażeń
Używając Szczerbca (oliwkowa linia) zadajesz średnio 70 obrażeń
Używając Wybebeszacza (brązowa linia) zadajesz średnio 100 obrażeń.

Teraz tylko obrażenia ze Szczerbca i Wybebeszacza są podobne - z tego samego powodu. Obrażenia z Szabli Dao osiągnęły swoje maksimum i już więcej nimi nie zadasz.

--------------------

Teraz musisz wydusić na administracji, żeby umożliwiła szybsze wbijanie umiejętności na Licorze - tak, żeby używanie szczerbca miało jakikolwiek sens.
NinjaArabStrateg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 10:47   #17
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

dlaczego nie zrobić interfejsu PN w slocie gdzie ekwipunek? otworzenie go byłoby możliwe w miejscach z PZ i na Licorze można byłoby umożliwić rozdawanie PN. ikona taka jak alchemia mogła by być tylko na mainie, lub gdy jest się alchemikiem.
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 11:12   #18
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał arkon Zobacz post
teraz te pelikany tym bardziej będą nieśmiertelne xD ja pamietam jak z 2 poziomem nie mogłem go zabić XD
Myślałem, że tylko ja wspominam nieśmiertelne pelikany :D.

Przepraszam za offtopa, ale gdy zobaczyłem tę wypowiedź to musiałem :P.
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 11:56   #19
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Myślę, że administracja jakoś rozwiąże problem PN na Licorze. W sumie to nie mają wyjścia, bo nowy gracz nie ubije sam nawet szczura bo kolejne 2 go dojadą.
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-05-14, 20:12   #20
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Przejście Archipelagu Licor po zmianach nie stanowi problemu, zostało to już przetestowane.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin