Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 12-08-14, 19:34   #1
painek1996
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Postów: 4
Domyślnie Rozpoczęcie przygody.

Wraz z kolega zaczynamy przygodę na Altaronie. Teraz mam pytanie. Czy opłaca się robić Rycka 1h i 2h, czyli ja blokuję a on bije. Czy rycerze są mocni ? Mógłby ktoś się wypowiedzieć ? Nie wiem czy poradniki są aktualne. I co z eq, jak patrzę na Wiki to widzę przedmioty od siły.
Czy na 10 lvl można mieć mosiężny set jak tylko ma się tyle siły ?

Ostatnio edytowane przez painek1996 ; 12-08-14 o 19:43
painek1996 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-08-14, 20:02   #2
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Nie polecam z całego serca rycerza 1h duchownego elementalisty jako głównej postaci do gry solo. Nigdzie nie jesteś w stanie zarobić, jeśli chcesz jednocześnie osiągać nie najgorsze wyniki w zdobywaniu doświadczenia.
Dla porównania rycerza 2h o takich samych subprofesjach i dużo gorszych skillach z poziomem ~140 dogoniłem dopiero na poziomie 203 nieźle przy tym biegając po respie no i mając pro skille.
Reasumując na 1h szkoda czasu i pieniędzy, 2h nie blokuje dużo gorzej- wiadomo, że obrywa mocniej, ale nie na tyle by była to jakaś kolosalna różnica- a potwory padają duuuuuużo szybciej.
W razie konkretniejszych pytań zapraszam na PW lub w grze.
Co do mosiężnego setu- jasne! Na początek będzie świetny jeśli masz odpowiednią ilość siły.
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-08-14, 20:24   #3
Pawlo182
 
Avatar Pawlo182
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 40
Domyślnie

Nie zgodzę się z Mcree.
Rycem 1h da radę zarobić i przyexpić. Szczególnie, że loot raz jest lepszy, a raz gorszy. Wiadomo - im więcej chcesz wbić expa na godzinę, tym mniejsza szansa na dobry loot. Aczkolwiek nie zawsze.
Mam 107lvl 1h duch/elementalista: na kościstych robię ~500k/h i w zależności od loota jestem niewiele stratny lub do przodu z kasą. Obrażenia faktycznie są mniejsze, ale coś za coś. Rycem necro kasa będzie schodziła na UHy/manaski w większej ilości. Rycem duchem masz hape tawis, którym się leczysz lepiej jak butelką, a i UHem dużo lepiej się podleczysz.

Szczególnie, że piszesz o koledze z którym chcesz grać, to tym bardziej polecam 1h ryca. Tarcza dużo blokuje obrażeń, a jeżeli Twój kumpel będzie grał, to rozumiem, że 2x ryc nie macie zamiar robić. Ryc nigdy nie będzie głównym DPSem - ma stać z przodu i nie pozwalać potworom przejść do reszty zespołu. Reszta zespołu ma robić duże obrażenia lub (w przypadku mag-duch) być wsparciem w leczeniu. Szczerze powiem, że na wyższym lvlu, to ciężko iść na coś lepszego bez ryca.

Co do gry rycem - raczej najnudniejsza ze wszystkich profesji. Typowa taktyka - wbić się w środek, zaznaczyć jednego przeciwnika i walić na pałe z odesa jednocześnie się lecząc.
Pozostałymi postaciami jak latasz solo, to więcej się nabiegasz i większe ryzyko zgonu.
Pawlo182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-08-14, 20:58   #4
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Ale ja to jak najbardziej szanuję, że ktoś może mieć inne zdanie ode mnie.

Jakbym miał wybór to zmieniłbym po prostu profesje na Duch-Alch 2h, manasy za pół darmo, a 500k/h to na 70 poziomie robisz solo na nieumarłych w połączeniu o jakim napisałem wyżej

Chociaż widząc ostatnio woja nekro 2h 130+ rzucającego aurę 'hape rago fomes' (wielkie wampirze uderzenie) na 8 górskich to mina mi trochę zbladła bo nie musiał się on leczyć wcale, a padły one na 4 odes rago.
A z tym zarobkiem to na prawdę jest przeróżnie co też nie do końca mi się podoba.
Ale ja jestem taki wyjątek od reguły


Edit.
A tu masz proszę wynik "zarobku: z terenów przeznaczonych właśnie dla wysokopoziomowego rycerza 1h elementalisty (como lefa czyli tarcza żywiołów dzięki której powinniśmy tam wynosić talary!)

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post



Postanowiłem zrobić małe obliczenie moich strat, bo wydałem w końcu 280000mdz
5x6500 =32500
1x7500=7500
4x5000 =20000
3x1600 =4800
4x4000 =16000
1x1000= 1000
1x18000= 18000
3x1800 = 5400
3x200= 600
1x230 = 230
1x2650= 2650
153x125= 19125
Kasy 48600
Suma sumarum =173805mdz <- wartość loota

Waste jedynie 106195mdz, dobrze że nie liczę UHów które nieraz są konieczne
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490

Ostatnio edytowane przez Mcree ; 12-08-14 o 21:13
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-08-14, 22:17   #5
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Ile czasu działa to hape rago fomes? I po ile hp przywraca mniej więcej.

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
Jakbym miał wybór to zmieniłbym po prostu profesje na Duch-Alch 2h, manasy za pół darmo, a 500k/h to na 70 poziomie robisz solo na nieumarłych w połączeniu o jakim napisałem wyżej
Gdyby duch alchem 2h byłby taki super to top lvl grałby dalej. Takie moje zdanie.
Co do woja to ele alchem, gdyby leczenie było lepsze najlepsza opcja, jedyna wada to uhy idą jak woda, a ciągłe tawisowanie za 75-95 po dłuższym czasie potrafi nieźle zdenerwować.
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-08-14, 22:31   #6
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

@up
jak ma się nieodpowiednie skile i eq, to trzeba się wszędzie i co chwila uhać. Ta kombinacja podprofesji opłaca się dopiero gdy postać jest rozwinięta.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-08-14, 22:36   #7
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Cytat:
Napisał beta2468 Zobacz post
@up
jak ma się nieodpowiednie skile i eq, to trzeba się wszędzie i co chwila uhać. Ta kombinacja podprofesji opłaca się dopiero gdy postać jest rozwinięta.
Nawet na oczy moich skili i eq nie widziałaś kobitko.
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-14, 01:28   #8
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

tyle, że irvizz jest starym graczem, grałbyś dalej, gdybyś nie wiedział o resecie PN? grałbyś w ogóle dalej po tym jakby ucięli ci lvl bo "tak"? 340 dochodził albo większy.
PN kiedyś były mało potrzebne Irv robił hybrydę, czyli Irvizz mając tą profesję, po tylu zmianach w systemie gry, po prostu powiedział "pierdole".
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-14, 03:22   #9
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Nie wiem jak jest na wyższym lvl, ale mając rycka nekro, to przy marnych skillach z tarczą już na 30 lvlu mogłem blokować i bardzo szybko zabijać nawet 2 smoki :d Lecząc się samym tawisem!
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-14, 08:54   #10
painek1996
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Postów: 4
Domyślnie

Widzę, że tu się dyskusja zrobiła xd. Ja już gram Magiem, także temat do zamknięcia albo usunąć można. W sumie to nikt mi nie odpisał na pytanie :D
painek1996 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin