Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-08-15, 23:04   #1
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie Kilka pytań

Witam.

1. Dlaczego został zwiększony koszt użycia tego spella do 200 zamiast wyrównać do 150 z deper efo owla?
2. Dlaczego w ogóle zwiększono koszt użycia tego spella?
3. Czy administracja szykuje jakieś reworki w spellach magów elementalisów? (np. haper eamo aluk/haper taiw harga/oflando) czy trzeba samemu pisać propozycje.
4. Haper tewo olta 600 many, deper tewo olta 200 many - różnica w dmg wynosi ~220. 400 many za ~220 dmg, dlaczego tak słabo? Proponuję coś z tym zrobić. Zwiększyć dmg albo zmniejszyć koszt.
5. Czy jakikolwiek mag używa spelli haper eamo aluk/haper taiw harga/oflando/haper tewo olta na expie? Jeżeli tak to proszę o wypowiedź jak to się spisuje.
6. Czy są planowane jakieś nowe innowacyjne questy? Póki co questy w altaronie leżą i kiwczą. Istnieją tylko questy na low lvl (pomijam klasztor oraz matkę naturę).
7. Czy administracja bierze pod uwagę balans postaci na 250lvl+? (bardziej rozchodzi mi się o 300lvl).
8. Czy w przyszłości będą planowane expowiska dla 300lvl postaci?

//Chyba w złym miejscu założyłem temat...
inbass jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-08-15, 23:15   #2
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

Cytat:
Napisał 19Fafarafa06 Zobacz post
mag ele to gówno z dmg
Właśnie dlatego założyłem ten temat.
inbass jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-08-15, 23:26   #3
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał inbass Zobacz post
Witam.

1. Dlaczego został zwiększony koszt użycia tego spella do 200 zamiast wyrównać do 150 z deper efo owla?
2. Dlaczego w ogóle zwiększono koszt użycia tego spella?
3. Czy administracja szykuje jakieś reworki w spellach magów elementalisów? (np. haper eamo aluk/haper taiw harga/oflando) czy trzeba samemu pisać propozycje.
4. Haper tewo olta 600 many, deper tewo olta 200 many - różnica w dmg wynosi ~220. 400 many za ~220 dmg, dlaczego tak słabo? Proponuję coś z tym zrobić. Zwiększyć dmg albo zmniejszyć koszt.
5. Czy jakikolwiek mag używa spelli haper eamo aluk/haper taiw harga/oflando/haper tewo olta na expie? Jeżeli tak to proszę o wypowiedź jak to się spisuje.
6. Czy są planowane jakieś nowe innowacyjne questy? Póki co questy w altaronie leżą i kiwczą. Istnieją tylko questy na low lvl (pomijam klasztor oraz matkę naturę).
7. Czy administracja bierze pod uwagę balans postaci na 250lvl+? (bardziej rozchodzi mi się o 300lvl).
8. Czy w przyszłości będą planowane expowiska dla 300lvl postaci?

//Chyba w złym miejscu założyłem temat...
1 i 2. Ponieważ zarówno duchowny jak i nekromanta robił tymi czarami bardzo dużo doświadczenia/godzinę dodatkowo bardzo dużo zarabiając dlatego nie można było zrównać do deper efo owla, ale należało w obu podnieść manę.

3. Chwilowo nie planujemy w nich zmian, scalanie w 1 uderzenie za bardzo je osłabi, scalanie i uderzanie tyle razy ile miały animacji sprawi, że będą zbyt silne.

4. Pobór many zależny jest również od wielkości obszaru (oraz obrażeń zadawanych w każdej jego kratce), na którym uderza czar (liczba potworów, które może trafić jednocześnie), dodatkowo fale są bezpieczniejsze od 'haper tewo olta', można stać dalej od potwora. Czary są robione tak, by nie zarabiano nimi nie wiadomo ile.

6. To chyba pytanie retoryczne. Oczywistym jest, że nowe zadania będą się pojawiać, gdy wzystko zostanie uporządkowane, pisaliśmy o tym w kilku ostatnich newsach.

7 i 8. Poziom to tylko liczba odpowiedzialna za posiadane punkty życia i many, które zwiększają przeżywalność, liczą się umiejętności, które są pochodną PNów, będących nagrodą za podnoszenie poziomów. Przykładem takich legowisk jest klasztor dla obu stron, nowe będą dodawane wraz z rozwojem fabuły.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-08-15, 23:37   #4
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
1 i 2. Ponieważ zarówno duchowny jak i nekromanta robił tymi czarami bardzo dużo doświadczenia/godzinę dodatkowo bardzo dużo zarabiając dlatego nie można było zrównać do deper efo owla, ale należało w obu podnieść manę.
Będąc na miksturach maga, nawet z mega fartem w loocie jestem na minus. 80 many w wypadku mikstur many jest to + 4/5 mikstur na zabicie 2/3 czarno = strata czasu na manasowanie się.

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
3. Chwilowo nie planujemy w nich zmian, scalanie w 1 uderzenie za bardzo je osłabi, scalanie i uderzanie tyle razy ile miały animacji sprawi, że będą zbyt silne.
Prędzej czy później będzie trzeba coś z tym zrobić ponieważ dysproporcja w manie/dmg jest zbyt duża. O wiele lepszym rozwiązaniem są wave, które zabierają kilkakrotnie miej many.


Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
7 i 8. Poziom to tylko liczba odpowiedzialna za posiadane punkty życia i many, które zwiększają przeżywalność, liczą się umiejętności, które są pochodną PNów, będących nagrodą za podnoszenie poziomów. Przykładem takich legowisk jest klasztor dla obu stron, nowe będą dodawane wraz z rozwojem fabuły.
Mam nadzieję, że na efekty nie będzie trzeba długo czekać bo jest to jedyna rzecz jaka mnie motywuje do expienia (nie licząc bossów). Nie widzi mi się kiszenie tych samych expowisk do 300lvl.
inbass jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-15, 00:08   #5
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał inbass Zobacz post
Będąc na miksturach maga, nawet z mega fartem w loocie jestem na minus. 80 many w wypadku mikstur many jest to + 4/5 mikstur na zabicie 2/3 czarno = strata czasu na manasowanie się.
Zgodnie z Pańskimi wyliczeniami po sprzedaniu łupu wyjdzie Pan na plus, jeżeli sakiewka miałaby być zachowana (by wychodzić na 0) to pozostałe przedmioty musiałyby zostać obniżone jeszcze bardziej. Musimy zachować równowagę między doświadczeniem/godzinę a zarobkiem.

Cytat:
Napisał inbass Zobacz post
Prędzej czy później będzie trzeba coś z tym zrobić ponieważ dysproporcja w manie/dmg jest zbyt duża. O wiele lepszym rozwiązaniem są wave, które zabierają kilkakrotnie miej many.
Gdyby na każdej kratce czaru w jednym i drugim przypadku stał potwór to oczywiście czary typu 'ue' byłyby lepsze, ale tego nie osiągniemy, więc stosuje się czar biorący najmniej many - aluk. Gdy cel trzyma się poza zasięgiem aluka - ofla/deper, by nie wbiegać wgłąb legowiska. Czary typu 'ue' spełniają swoją rolę dopiero, gdy bloker weźmie na siebie dużo potworów, w samotnej grze trudno je stosować. W ich przypadku zmiany są trudne i muszą być bardzo dobrze przemyślane, by nie odwróciły pvp o 180 stopni.

Cytat:
Napisał inbass Zobacz post
Mam nadzieję, że na efekty nie będzie trzeba długo czekać bo jest to jedyna rzecz jaka mnie motywuje do expienia (nie licząc bossów). Nie widzi mi się kiszenie tych samych expowisk do 300lvl.
Tutaj niestety nie mogę niczego zagwarantować, choć staramy się zapewnić projektowi ciągły rozwój. Altaron jest tworzony przez niewielki zespół, aktualnie każda z osób ma już przypisane zadania, które musi najpierw zrealizować (OTClient / tłumaczenie / unifikacja zapisu wszystkich NPC), do każdego z tych elementów przypisane jest po 1 osobie. Robienie łatek również jest czasochłonne i oddala powyższe elementy w czasie. Duży wpływ na to ma też liczba zleceń/projektów w pracy zawodowej, do której Altaron się nie zalicza.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 11-08-15 o 00:16
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-15, 00:09   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał 19Fafarafa06 Zobacz post
Hmmm panie Altrelu może by dodać dla ele runę żywiołową jak sd u necro ?
Elementaliści już od pierwszych zapowiedzi kreowani są na magów posługujących się obszarowymi czarami spontanicznymi, stąd ich bonusy do obrażeń obszarowych, nekromanta jest mistrzem obrażeń punktowych stąd posiada dodatkową runę.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-15, 00:44   #7
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Zapewne mówi Pan o magu elementaliście - nekromancie/duchownym, którzy nie mają ani bonusu punktowego, ani obszarowego. Duchowny w takim wypadku ma bonus, ale do leczenia obszarowego. Elementalista-alchemik ma aż 35% bonusu do obrażeń obszarowych.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-15, 01:06   #8
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Widziałem Leviego bijącego z gradobicia oraz kilku magów z 'haper eamo aluk'. Runami obszarowymi trafiając 3 przeciwników zrobi się większe obrażenia niż pociskami, minusem jest możliwość trafiania osób z własnej drużyny, w pojedynkę taki mag nic nie zdziała, wielu magów używających tego typu run może skutecznie rozproszyć uwagę przeciwnej drużyny, której duchowni nie widzieliby kogo leczyć.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-15, 01:17   #9
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Relacja między pod-profesjami jest prawidłowa. Nekromanta uderzy więcej, ale w 1 cel, Pan uderzy mniej w kilka, co za tym idzie osiągnie większe sumaryczne obrażenia.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-12-15, 14:05   #10
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

- Od kiedy został wprowadzony nowy system z klejnotami (pokazują co dają przy wkładaniu) dziwne symbole straciły na znaczeniu, może by tak dać w nie jakaś losową wartość zamiast szczęścia? Można też wprowadzić możliwość ich sprzedawania do jakiegoś npc za 0,5/1k.
__________________
Aha.
inbass jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin