Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-08-14, 23:19   #1
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie Depozyt.

Czym jest depozyt?

Teoretycznie:
Cytat:
Miejsce w mieście do którego udajemy się w celu przechowania swoich przedmiotów oraz dokonania wymiany handlowej z innymi graczami.
Praktycznie:
Cytat:
Jak wyżej + Jest to również miejsce w którym niby-gracze* spędzają czas na bezczynnym staniu i pieprzeniu od rzeczy. Ma to negatywny wpływ na klimat w grze która jak to kiedyś Selbo ładnie napisał "walczy o miano RPG".
Moim zdaniem trzeba się pozbyć tych "bezmózgich zombie" dla dobra klimatu w grze. Dlatego proponuję wprowadzenie opłaty za skorzystanie z depozytu:

Opłata wynosiłaby: (10 miedziaków)*poziom postaci.

Taka opłata była by pobierana z konta w bank za każdym razem gdy wejdziemy do depozytu. Uzasadnić to można tym że utrzymanie takiego depozytu przecież kosztuje a pieniądze pójdą właśnie na jego utrzymanie.

EDIT:

Natchnęła mnie wypowiedź jednego z forumowiczów Szymongala:
Cytat:
Pomysł z dupy do dupy
Więc postanowiłem dopracować moją propozycję:

Żeby wejść do depozytu musimy napisać do odpowiedniego npc, wtedy pobierana jest opłata z konta a nastepnie zostajemy przeniesieni do depozytu z którego nie można normalnie wyjść. Jak już załatwimy swoje sprawy znowu piszemy do npc i on tym razem za darmo przenosi nas do miasta.




*Czyli osoby dla których klimat w grze nie ma zbyt większego znaczenia, gra sama w sobie dawno przestała je cieszyć. (też tu jestem :D) Obecnie grają już tylko z przyzwyczajenia oraz po to by zdobyć jak największy majątek i umiejętności (wyścig szczurów).

Ostatnio edytowane przez Narwashi ; 05-08-14 o 23:46
Narwashi jest nieaktywny  
Stare 05-08-14, 23:31   #2
begar321
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: Swiecie/Kuj-Pom
Postów: 194
Domyślnie

Puknij się xddxd
begar321 jest nieaktywny  
Stare 05-08-14, 23:34   #3
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Ciebie chyba głowa boli :P
1k z wejście do dp na 100 lvl, niby mało, ale wchodzi się często, a poza tym, nie wiem w jaki sposób wyeliminuje to "niby-graczy". Przecież skoro cały czas stoja, to nie płacą.
A wgle nie ma dyskusji.
"Pomysł z dupy do dupy".
szymongal jest nieaktywny  
Stare 05-08-14, 23:37   #4
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał begar321 Zobacz post
Puknij się xddxd
Dzięki za tą wypowiedź. Jestem pod wrażeniem Twoich argumentów. xddxd

@szymongal

Chodzi właśnie o to żeby nie wchodziło się często.

Widzisz ja wiem że propozycja nie jest doskonała ale po to jest ten temat założony żeby ją doszlifować.

Ostatnio edytowane przez Narwashi ; 05-08-14 o 23:48
Narwashi jest nieaktywny  
Stare 05-08-14, 23:41   #5
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

Genialne, mam nadzieję, że zostanie to wprowadzone.
19960314 jest nieaktywny  
Stare 06-08-14, 00:08   #6
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
spędzają czas na bezczynnym staniu i pieprzeniu od rzeczy. Ma to negatywny wpływ na klimat w grze która jak to kiedyś Selbo ładnie napisał "walczy o miano RPG".
U wot m8 ?
Tron jest nieaktywny  
Stare 06-08-14, 01:05   #7
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
U wot m8 ?
Chodzi o to że stoją w depo i rozmawiają np. o polityce, putinie, homoseksualizmie, wojnie na ukrainie, cenie ziemniaków, filmach, dupie maryny... etc. Podczas gdy ich postacie są bezczynne bo nie wykonują żadnej akcji. :P
Narwashi jest nieaktywny  
Stare 06-08-14, 01:19   #8
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

To co mają robić? Rozpaczać całe dnie przez "wojnę" z najeźdźcą? Pewnie mają jeszcze do tego stylizować tekst pod mowę średniowieczną. Duchowni niech gadają po łacinie, nekromanci powinni kiwać się na boki z łapami wyciągniętymi do góry, niech wyrzucą białka na wierzch i niech mamroczą pod nosem jakieś klątwy. Żeby było klimatycznie! Bo Altaron to gra taka klimatyczna, że Selbo zakłada pełny pancerz na swoje nagie ciało, które wcześniej obsmarował barwami wojennymi jak gra.

Gracze gadają o czym chcą i robią co chcą, nie można im tego zabronić. To wręcz absurdalne czepianie się takiego czegoś. Nie widzę praktycznego zastosowania dla pomysłu wprowadzenia opłat za korzystanie z depozytu. Jak już wprowadzać jakieś opłaty to za rzeczy takie jak powiększenie depozytu i tak dalej.

Całe życie gry sprowadza się do tego jednego miejsca na mapie, nie udupiajmy tego.
Tron jest nieaktywny  
Stare 06-08-14, 01:27   #9
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

to stali by na poczcie, w temple, karczmie, czy w innym bezpiecznym miejscu, np. na profanach przed bossem.
Jestem przeciwny takiej zmianie, gracze często biegną do depo by uciec przed pk, wziąć więcej manasów, uhów itd. By następnie wyjść i zacząć ich gonić. Często się zapomina o czymś, i byśmy byli zmuszeni płacić znowu. Nie widzę w tym odrobiny klimatu RPG. Bo dam przykład Merva jego RPG polegało na staniu w depo, i był zadowolony.

Pozdrawiam,
Arkon.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny  
Stare 06-08-14, 06:43   #10
Indianin
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Postów: 16
Domyślnie

Genialny pomysł. Karczmarz by trochę zarobił :) a w miejscu depozytu postawić targowisko
Indianin jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin