Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-02-17, 04:55  
Zapowiedź I
Mervakis Mervakis jest nieaktywny 02-02-17, 04:55

Nadszedł czas, by uchylić rąbka tajemnicy nad czym ostatnimi czasy pracowaliśmy.

Dzisiejsza zapowiedź będzie dość ogólna, bo nie sposób w kilku prostych zdaniach zaprezentować ogromu nowości, które zostaną wprowadzone. Główny nacisk położony został na dodanie nowych terenów na południowym-zachodzie mapy, choć przeciwników, zadań i outfitów również nie zabraknie.

Dżepetto ze swoim oddziałem drwali nie próżnowali, po włożeniu ogromnego wysiłku w wycinkę lasu oraz walkę z drzewcami udało im się w końcu utorować drogę przez wcześniej nieprzebytą gęstwinę. Otworzyło to nowe możliwości dla włodarzy Altaronu, którzy postanowili zasiedlić żyzne tereny położone na południowym zachodzie.


Wyruszając w podróż, by przybliżyć Wam nowe ziemie, już na samym początku zostałem zmuszony do ucieczki przed wielkim skarabeuszem. Niestety biegnąc w nieznane nie sztuką jest zabłądzić i wpaść z deszczu pod rynnę, czasem nawet miło wyglądający pies okazuje się być groźniejszy niż wielki chwast z ogromnymi zębami.


Na szczęście udało mi się ujść w jednym kawałku, zawdzięczam to pijanemu karawaniarzowi, który fałszował na tyle głośno, że znalazłem drogę powrotną do głównego szlaku. Karawaniarz był na tyle miły, że pozwolił mi się ze sobą zabrać, oczywiście spytał jak to mają w zwyczaju "przychodzisz prywatnie, czy może jako eskorta?". Po radosnej przejażdżce pełnej śpiewów i śmiechu dotarliśmy w końcu do Kogaru.




Po przybyciu do miasta byłem pełen podziwu, w kilka lat wzniesiono cudowne miasto, zachwycające wręcz nowatorstwem i architekturą, a wszystko to dzięki układom handlowym z minotaurami i technologiom zdobytym w mechanicznej rezydencji Fontaniejewa.


Przemysł kwitnie, stocznie świetnie prosperują, niedługo zwodowana zostanie prawdziwa duma Altaronu, która dołączy do tworzącej się od niedawna floty. Otworzy to dla Nas nowe możliwości!

Zastanawiacie się czemu na ulicach nie widać mieszkańców? Wszystko wyjaśnimy w kolejnej zapowiedzi.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.png
Wyświetleń:	45768
Rozmiar:	384.2 KB
ID:	4457   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.png
Wyświetleń:	44733
Rozmiar:	271.5 KB
ID:	4459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.png
Wyświetleń:	45963
Rozmiar:	438.5 KB
ID:	4460   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.png
Wyświetleń:	44996
Rozmiar:	282.3 KB
ID:	4461   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.png
Wyświetleń:	45274
Rozmiar:	315.3 KB
ID:	4463  


__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

 
Avatar Mervakis
Mervakis
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Odwiedzin: 28540
Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-03-17, 19:02   #31
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał leki Zobacz post
Świetnie to wszystko się prezentuje :)
Szkoda że tylko na tym się skończyło
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-17, 20:17   #32
Wywra
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 27
Domyślnie

No i co, dupa? Zrobiliście w RME 4 malutkie mapki, żeby tylko screeny porobić i potem nie chciało Wam się jednak stworzyć tego update? XD
Wywra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-17, 20:48   #33
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wywra Zobacz post
No i co, dupa? Zrobiliście w RME 4 malutkie mapki, żeby tylko screeny porobić i potem nie chciało Wam się jednak stworzyć tego update? XD
Przeczytaj moją poprzednią wypowiedź w tym temacie. Administracja nie rozwija projektu, możemy co najwyżej pomóc w inicjatywach graczy, tak było w tym przypadku. Jeżeli osoby, które się podjęły zrobienia aktualizacji dokończą co miały dokończyć to aktualizacja będzie, jeżeli nie dokończą, to jej nie będzie.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-17, 21:17   #34
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Przeczytaj moją poprzednią wypowiedź w tym temacie. Administracja nie rozwija projektu, możemy co najwyżej pomóc w inicjatywach graczy, tak było w tym przypadku. Jeżeli osoby, które się podjęły zrobienia aktualizacji dokończą co miały dokończyć to aktualizacja będzie, jeżeli nie dokończą, to jej nie będzie.
a dlaczego ktoś inny by tego nie mógł zrobić ?
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-17, 21:27   #35
Wywra
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Przeczytaj moją poprzednią wypowiedź w tym temacie. Administracja nie rozwija projektu, możemy co najwyżej pomóc w inicjatywach graczy, tak było w tym przypadku. Jeżeli osoby, które się podjęły zrobienia aktualizacji dokończą co miały dokończyć to aktualizacja będzie, jeżeli nie dokończą, to jej nie będzie.
Cytat:
a dlaczego ktoś inny by tego nie mógł zrobić ?
Przecież nawet ja mogę porobić trochę, jeśli to RME czy coś podobnego, robiłem sporo podobnych rzeczy i jeśli skrypty itd wyglądają podobnie jak na OTSach przy których pracowałem kiedyś (7.6-8.4)
Na pewno wyszłoby szybciej, niż ta aktualizacja :D
Gdyby była taka opcja, w dniach wolnych chętnie machnąłbym jakąś mapkę z miastem i NPC + skrypty do nich i 2-3 questy. Kontakt here: https://www.facebook.com/najseksowniejszy


A prace nad nową grą też zawiesiliście?
Wywra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-17, 21:41   #36
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Nie rozdajemy map i programów do ich tworzenia, datapacka, itp. na lewo i prawo. Podjęły się tego osoby, które były przez długi czas strażnikami gry, doradcami i wybrańcami, tylko dlatego się zgodziliśmy na tę aktualizację.

Nowa gra powstaje cały czas.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-17, 23:40   #37
Wywra
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 27
Domyślnie

W jaki sposób można zaaplikować do tworzenia czegoś takiego? Przecież mogę wymusić sobie wczytanie sprite'ów z altarońskiego tibia.spr do RME i i tak spróbować machnąć jakąś mapę, albo użyć jakiegoś ekstraktora sprite'ów. Mam klienta Altaron na komputerze jak każdy gracz, a więc i grafiki są na moim dysku. Głupotą jest z Waszej strony pozostawienie obecnego projektu z dala od potencjalnych wolontariuszy jak ja, skoro jak mniemam chcecie zachować przy sobie trochę starych graczy na moment otwarcia nowej gry, do czego dojdzie pewnie najwcześniej za rok.

Tym bardziej, że mam "Zarejestrowany: Lip 2011", a nie Mar 2017" mistrzu ;)

Noooo, powiem, że nieźle się zabezpieczacie, RME po wymuszeniu wczytał sprity altarona z przekształconymi kolorami, szacun :D

edit2: tak samo wyglądają sprite'y po wypakowaniu do 28tyś plików .png, szacun

Ostatnio edytowane przez Wywra ; 20-03-17 o 23:49
Wywra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-03-17, 18:27   #38
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Nie rozdajemy map i programów do ich tworzenia, datapacka, itp. na lewo i prawo. Podjęły się tego osoby, które były przez długi czas strażnikami gry, doradcami i wybrańcami, tylko dlatego się zgodziliśmy na tę aktualizację.

Nowa gra powstaje cały czas.
to lepiej nic nie robić rozumiem
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-03-17, 01:28   #39
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Lepiej nic nie robić, niz robić to chujowo. A tak właśnie by to wyglądało, gdyby nad grą pracował ktoś kto pojęcia o tym nie ma.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-17, 20:45   #40
Voltix
 
Zarejestrowany: Lip 2010
Postów: 44
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Lepiej nic nie robić, niz robić to chujowo. A tak właśnie by to wyglądało, gdyby nad grą pracował ktoś kto pojęcia o tym nie ma.

Tyle czasu Ty sie tym zajmowales i jakos dawalo rade :)
Voltix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin