Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-01-19, 10:37   #1
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie Zmiany w potworach

Non stop na discordzie i w grze słychać narzekanie graczy np. na Chillerry i Ymirsony. W tym temacie wylewajcie swoje żale odnośnie respów (ofc z uzasadnieniem).
Skoro administracja nie gra w swoją grę to musi mieć feedback od graczy. Na dniach i tak musi być łatka z poprawą dmg broni od żywiołów dla nie-elementalistów oraz pewnie drop bossów też będzie zmieniany, więc przy okazji można dokonać paru prostych do wprowadzenia zmian w potworach.

Przeklejam z innego tematu propozycje Rahiluxa zmian w respach. Oczywiście nie ze wszystkimi trzeba się zgadzać (sam co do niektórych mam wątpliwości), ale potrzebna jest jakaś baza no i po to jest forum, żeby dyskutować.
Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Niektóre typu ent/demon to są w ogóle do reworku ale nie na podstawie samego moba tylko na podstawie respa, demony i diabliki to powinny być w ogóle osobno, enty/drzewce powiększone respy, co z tego, że dostaniesz z enta sakwe za 200+ skoro masz ich 7 na respie który zamkniesz 20lvl postacią range albo 30knightem.

Wodniki/szkwały - przyśpieszyć czas respawnu może o 15sekund.
Chilherry/Ymirsony - no z nich nic nie leci poza sakiewką/szafirem albo błękitnym klejnotem.
Profany - przynajmniej według mnie to trzeba zwiększyć czas respawnu oraz expa o jakieś 15%. Gdyby ludzie chcieli lub wiedzieli chociaż to zamiast na nie to powinny iść właśnie na hrimtury.
Upiory/Widma - zmniejszyć ssanie many.
Górskie - dodać egzekutor z powrotem do dropu.
Rekinołaki - można zagęścić poszczególne komnaty z nimi, zwiększyć czas na respawn o dosłownie chwilkę.
Lodowe Wiwki - Usunąć slowa albo uciekanie.
Ptaszniki - zagęścić, zmniejszyć hp na którym uciekają.
Góra mnichów - usunąć uciekanie popom.
Umarły mnich - zbyt często używają swojego ataku ze światła, ogromny dmg robią w ten sposób oraz mają cholernie dużą ilość hp a drop z nich jest nikły.
Warto zwrócić uwagę na założenia:
Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Co do tego, że praojciec jest przykładem jedynego dobrego moba, jest to błąd w rozumowaniu. Selbo stworzył tę edycję Altaronu w odpowiedzi na prośby graczy z konkretnym założeniem - będzie trudniej o hajs i exp. W tym przypadku jeżeli wszystkie respy są beznadziejne (trudno i hajs i exp), a praojciec dobry (łatwo o hajs i exp), to praojce są błędem, a nie pozostałe respy.
Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
[...] podział - miejsca do expa, miejsca do zarabiania - był zamierzony.
Więc propozycje w stylu "yyy... dodajcie do gargantuanów więcej czarnych pereł, bo yyy... chcę żeby wypadało ich więcej" raczej są bez sensu (chyba, że dobry mem ;)

Raczej coś takiego:
"Ymirsona trzeba dopasować w ten sposób - albo zwiększyć znacznie exp (daje mniej niż legionista), albo zmniejszyć hp oraz dmg.
Chilherra - daje exp podobny do hrimtura a jest dużo trudniejsza do ubicia, leczy się, wysysa mane, bije na odległość. => zwiększyć exp"
(Ymirsony/Chillherry w tym momencie są spotem, na którym nie ma ani expa ani zarobku - jedyne co jest to szansa podobna do wygrania w totka na święte buty i trochę większa? na demo legi)

Ostatnio edytowane przez wilddd ; 27-01-19 o 16:26
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 11:44   #2
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

C Z E R W O N E S M O K I

No i ofc:

Ukryty tekst:
Cytat:
Napisał mexiunio Zobacz post


Tak będzie, nie zmyślam
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 11:44   #3
Stillerek
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 47
Domyślnie

Trolle twardziele ... Na 40 lv są zbyt op a na 60 lv resp nie wyrabia :) tu wg mnie jest coś nie halo.
Stillerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 12:41   #4
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Nie będę się wypowiadał zbytnio, bo na chwilę obecną nie gram i czekam na sezonowy, ale z tego co pamiętam i mi wiadomo, rekiny dalej się nie wyrespiają na low lvl.
Jeśli chodzi o TH, sakiewki pewnie nadal marne, więc albo zwiększyć ich ilość lub sakiewki, bo odkąd pamiętam to tam żeby wyjść w TH na + to musi zlecieć odkażacz albo dwa.

Górskie, z tego co widziałem, też żadnych poprawek co do nich nie ma. Więc loot i sakiewki marne.

Abitańskie Mistrze Wojny, z nich loot jest tak nikły, że jak biegałem na s-pvp, to wypadało z nich raz na 2-3 kółka i to był mosiężny hełm w postaci 3 sztuk :D To co dopiero na c-pvp :>

Profany - Dobrze Rahilux napisał, że zwiększyć czas respawnu i exp o 15%.

Chillery/Ymirsony - od dłuższego czasu poruszałem ten temat przy testowaniu, że to parodia. Nic z nich nie leci, a żeby spadło cokolwiek to musisz być w max ekipie i mieć bonus i to dopiero za 3+- kółkiem leciało coś typu ten Pogromca czy co to tam spadało.
Chillera, za dużo hp i ucieka chyba(?) i ogromny wave, więc albo zmienić jej dmg i dodać expa albo uciąć hp i dodać większą szanse na dropa + może jakiś nowy item w dropie.

Lodowe Wiwki - Zgadzam się z propozycją o tym, że uciekają - nie powinny. No i nic w nich nie leci tak naprawdę, wychodzi się chyba z tego co pamiętam z dawnych doświadczeń mniej więcej na 0, a exp można wykręcić nawet przyzwoity.

Upiory/Widma - Jak dla mnie mocno ssają tą manę. Widma, to tam jeszcze ciul, bo jak nawet manę Ci wciągnie to nie jest wstanie Cię zabić zabierając HP, ale taki Upiór to już dentka murowana, dla maga ofc.
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 13:30   #5
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kierka250799 Zobacz post
Abitańskie Mistrze Wojny, z nich loot jest tak nikły, że jak biegałem na s-pvp, to wypadało z nich raz na 2-3 kółka i to był mosiężny hełm w postaci 3 sztuk :D To co dopiero na c-pvp :>
Ja akurat na mistrze wojny nie narzekałem, jakimś tam +/- 150 magiem brałem 800 potów many i szedłem na godzinę na duży obóz. Było ponad 600k/h, a na waste nie narzekałem. Około 2 talary do przodu było średnio (nigdy waste nie miałem), a zbierałem tylko dropa z mistrzów + urbana i poty do zbrojeń.

Godzina i ponad 100 szmaragdów, jakiś egzekutor, tutaj jakaś mosiężna tarcza z miecznika, tutaj jakieś 2 królewskie hełmy.

Ogólnie z samej sakwy (z mistrzów!) byłem prawie na zero (coś koło 25k vs 28k władu)
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 15:29   #6
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Cytat:
Napisał mexiunio Zobacz post
Ja akurat na mistrze wojny nie narzekałem, jakimś tam +/- 150 magiem brałem 800 potów many i szedłem na godzinę na duży obóz. Było ponad 600k/h, a na waste nie narzekałem. Około 2 talary do przodu było średnio (nigdy waste nie miałem), a zbierałem tylko dropa z mistrzów + urbana i poty do zbrojeń.

Godzina i ponad 100 szmaragdów, jakiś egzekutor, tutaj jakaś mosiężna tarcza z miecznika, tutaj jakieś 2 królewskie hełmy.

Ogólnie z samej sakwy (z mistrzów!) byłem prawie na zero (coś koło 25k vs 28k władu)
Jeżeli mowa tu o cpvp to chyba miałeś niezłego farta często.
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 17:14   #7
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Przede wszystkim to kiedy zostaną powiększone respy, żeby w jakiś opłacalny sposób można było robić team hunty? Mowa np o Upiorach które nie wyrabiają jeżeli pójdzie się w 2 osoby, mowa tu o profanach. Zróbcie w końcu z Altaronu grę gdzie można w logiczny sposób pójść na hunta w pare osób, bo póki co to istnieją 3-4 respy end gamowe. A przecież można powiększyć inne respy i stworzyć z nich fajne miejscówki.
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 18:38   #8
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał makmej Zobacz post
Przede wszystkim to kiedy zostaną powiększone respy, żeby w jakiś opłacalny sposób można było robić team hunty? Mowa np o Upiorach które nie wyrabiają jeżeli pójdzie się w 2 osoby, mowa tu o profanach. Zróbcie w końcu z Altaronu grę gdzie można w logiczny sposób pójść na hunta w pare osób, bo póki co to istnieją 3-4 respy end gamowe. A przecież można powiększyć inne respy i stworzyć z nich fajne miejscówki.
No ale po co xDDD przecierz wejdzie nowa mapa nowe respy na których nie bedzie mozna zrobić normalnego kólka albo resp nie bedzie wyrabiał a jak cos napiszesz ze hujnia exp bez kółka/ albo ze ci resp nie wyrabia bo poszedles na th w 3 osoby(juz nie mówie o tym jak fafka sie wkurwia zamykając połowe respów solo) to Ci odpisza ze nie na kazdym respie mozna robić fajne kólka albo wogole nie odpiszą.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 19:00   #9
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

@Sokoskiii ;
Napiszę to poważnie, nie będę Ciebie obrażać.

Po to jest ten temat by to zmienić, by każdy kto ma jakieś pomysły mógł je napisać.
Dla administracji będzie się liczył nasz feedback i to co napiszemy, a nie jak w temacie o spvp głupie wytykanie.
Więc zachowaj swoje spostrzeżenia dla siebie, bo nie są nam kurwa potrzebne.


Patrząc na to co kiedyś napisałem to -
Usunąłbym całkowicie wzmiankę o rekinołakach, sam mob jest świetny, resp również ale niech będzie on taki tylko do konkretnego levela, jest fajny dla 60-100lvli, nie musi być taki dla 150.

Górskie trolle - nie ma potrzeby nic zmieniać, jedyne co to zagęścić resp obok raindaru.

Byłem na upiorach solo kilka razy, duo z siocherem i tak jak wcześniej -
moja mana była gwałcona, ilość hp upiora (podczas bicia go solo) jest ogromna, no ale cóż, to chyba moja wina bo woj 1h i bije 300-400.
Ale nawet jeśli nie ubijam ich jakoś drastycznie wielu, to na 3 kółka jedyne co potrafiłem wynieść to sakwa 40k golda i biały materiał z ducha.
Zwiększyłbym tam drop z upiorów, nie widm, widma są świetnymi mobami tylko gwałcą manę xD.

Dopiszę na szybko, zredukowałbym wartość dodatkowej mocy którą mają w nocy upiory, naprawdę, 3 potrafią mnie tak ścisnąć, że spam wszystkiego co leczy i próba ucieczki zostają mi jeśli chce nadal coś tam robić czy zbierać dusze.

Upiorzyca - zmniejszyłbym moc jej potrójnego SD.
Ogólnie to na tego moba potrzebujemy czosnkowy amulet bo bez niego ssie po 700hp i się leczy szybciej jak bagienna hydra biega.
Samo jej sd to ponad 1500dmg które bije jak nuty 3x3 po 3 hity 500+,
dochodzi wspomiany wave z wysysania za ponad 600 oraz wave z mroku który też coś bije, chyba ponad 300, nie przyglądałem się wartości dmg tego wave bo staram się ją trapować i bić na skos.
Ofc. oprócz tego przyzywa wiecznego pokutnika.
Niestety nie mam dostępu do klasztoru nekromantów więc nic nie napiszę, ale może Venan, Adaś? Ktokolwiek kto tam expił by się wypowiedział, nawet na spvp, byli tam chyba zwiadowcy którzy bili z puginałów na krzakach, przydałaby się opinia na ten temat.
Ogólnie to z tego co pamiętam co było na teście to wybawca bił po 500 z łapy, 1k+ aoe i chyba miał wave równie silnego co aoe.

Pozostał jeszcze taki jeden fajny resp na niskim poziomie:
Orkowie nad konkwistadorami, idzie go strasznie szybko zamknąć, hajs który na nim robimy ledwo wystarcza by pokryć za potiony, a exp jest przeciętny, dużo lepszym zamiennikiem są właśnie trolle.
Zwiększyłbym drop z takich orków zabójców i przyśpieszył ogólnie resp mobów które tam występują, i tak są już problematyczni orkowi dowódcy którzy znikają i mają spore obrażenia, ale naprawdę, to co napisałem wystarczy :d.

Ktoś coś?
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-19, 19:01   #10
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Hmm, pewnie masz racje, no ale mam nadzieje że Cathon jako nowy admin zrobi pokłon w stronę graczy i w końcu coś zaczną działać. Duży obóz abi i podziemia pod nimi... Naprawdę można tam zrobić jakiś kozak expik z mistrzami. W tej chwili nie opłaca się schodzić na poziom -2, bo zanim wyjdziesz stamtąd to mija doba w Altaronie. Serio są fajne respiki w Altaronie ale prawie wszystkie potrzebują odświeżenia :|
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin