Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-08-18, 14:37   #1
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie Tabelka subprofesji

moja propozycja nowej tabelki, jeżeli chodzi o nowy serwer(resetowany co 3 mies.)

jak ktos ma lepsza propozycje to pisać

Ukryty tekst:
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-18, 16:10   #2
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Czemu nekromanta alchemik ma lepsze obrażenia obszarowe z mroku od elementalsty? xo
taki zamysł czy chochlik?
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-18, 16:38   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Hej.

"Tabelka", którą macie powyżej jest tylko efektem sprytnego nałożenia na tabelę 10 zależności, którymi rządzą się profesje i subprofesje. Tabela ma więc obrazować jaki jest efekt działania tych założeń, ale same obrażenia nie są w oparciu o nią wyliczane.

Sugerując zmiany, możecie więc jednocześnie sugerować zmianę tych założeń - to ona ma realny wpływ na obrażenia.

Mam też nadzieję, że lista tych założeń pozwoli lepiej zrozumieć intencje ich architektów.

Założenia te to:
1) jesli jestesmy duch i leczymy obszarowo, to bonus do leczenia wynosi +6%
2) jesli jestesmy elem, ale nie jestesmy necro, to dmg obszarowe ma dodatkowe +6%
4) jesli jestesmy necro i zadajemy obrazenia od smierci, to bonus wynosi +5%
5) jesli jestesmy necro i zadajemy obrazenia od swietosci, to bonus wynosi -2%
6) jesli jestesmy elem i zdajemy obrazenia od (ziemi, energii, ognia, lodu), to
a) jesli jestesmy rowniez duchownym, to bonus wynosi +2%
b) jesli nie jestesmy duchownym, to bonus wynosi +4%
7) jesli jestesmy duchownym i zadajemy dmg od swiatla, to +2%
8) jesli jestesmy duchownym i zadajemy dmg os smierci, to -5%
9) jesli jestesmy duch i leczymy (siebie/kogos) to +4%
10) przy zadaniu obrazen z broni 2H (ino typ meele, bez dist) maxDmg jest o +5% wiekszy. Czyli jesli bron 1H o ataku 50 zadaje max X dmg, to bron 2H o ataku 50 moze zadac max X * 1.05 dmg.

W załączniku tabela obrażeń w wersji edytowalnej, gdyby komuś miała się przydać.

tabela obrażeń.xls
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-18, 16:55   #4
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Tak teraz myślę, że część jest zupełnie niepotrzebnych. Pytanie czy w ogóle tabelka mnożników jest potrzebna - tylko miesza. Gdyby wywalić ją a po prostu odpowiednio wzmocnić czary byłoby prościej i przyjemniej. Niech każdy gra taką kombinacją jaką chce nie zwracając uwagi na jakieś dodatkowe bonusy, bo i po co?

Zauważyliście, że w wyliczance nie ma punktu 3?

@dół
Można to uzyskać równie dobrze za pomocą zmian czarów - wychodzi na to samo.

@dół2
Polepszone, albo osłabione jak będą za mocne. Siła maga nekromanty może wynikać z tego, że jako jedyny może używać najmocniejszych run ze śmierci i czarów typu nutki, duchownego zaś z najsilniejszych run świętości i leczenia, elementalisty ze stałego bonusu do żywiołów (część bonusów można zostawić jak pasują i z obecnej tabelki) a duchowny stały bonus z potek - wtedy taki mag może wybrać alchemika na drugą subkę i powinien być zadowolony grając bardziej pasywnie.

A może i pieprzę od rzeczy? Sam nie wiem - głośno myślę ;p.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 13-08-18 o 17:07
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-18, 16:57   #5
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Wg mnie bonusy/minusy powinny być bardziej znaczące gdy posiadamy daną profesję. Teraz nie ma zbytniej różnicy między profesjami. 3% czy tam 5% różnicy w dmg to żadna różnica.

@up tzn, że nekro/ele i duch/ele będzie bił tyle samo z pocisku ognia lub gfb, ale czary będą wzmocnione?

@up2 Trzeba to przetestować. Napewno mniej zamiesznia sprawiłoby taki rozwiązanie i wygodę w balansowaniu profesji. Do przemyślenia ;)

Ostatnio edytowane przez Veliothe ; 13-08-18 o 17:11
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-18, 17:38   #6
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

@milerus

nekro alch = bonus do śmierci. ma to znaczenie czy bije punktowo czy obszarowo? Ma bić mocniej ze śmierci.

nekro ele = bonus do śmierci spada, bo wybraliśmy dodatkowe bonusy do żywiołów

według mnie to dość logiczne, a i bonus do mroku/światłości musi być minusowy i odczuwalny dla przeciwnych subprofek
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 19:50   #7
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Zawiodłem się.
Hektor zwrócił się do mnie z propozycją zmiany tajże tabelki - zgodziłem się, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że jeszcze są tam zaniechania w logice Slythi, które należałoby znieść (z całym szacunkiem do włożonej przez Lidię pracy).
Po burzliwej dyskusji poprosiłem, by swój pomysł zaprezentował na forum - wszak nie wprowadzę jego wizji bez szerszej dyskusji.
A tu co? Minimalny odzew, tak, jak gdyby Was to nic interesowało.
Ostrzegam więc pierwszy i ostatni raz - jeśli nie pojawi się tutaj dyskusja poważna zrobię po swojemu a opinie będę zasięgał w kuluarach wąskiego grona.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 20:17   #8
Pawlo182
 
Avatar Pawlo182
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 40
Domyślnie

1. Powinna być większa kara za używanie magii przeciwnej profesji (nekro vs duchowni) - mamy 95% do czarów przeciwnej magii, kiedy to wybierając ele/alch mamy taki sam minus... a co alchemicy i elementaliści mają do zarzucenia nekromantom i duchownym (i na odwrót)?? Duch/nekro powinny mieć po -10% dmg, a ele/alch te -5%.

2. Powinna być większa różnica między wyborem ele a alchemika - elementalista (domyślnie czary obszarowe) powinien mieć większy bonus do obszarówek, a alchemik do obrażeń punktowych.

3. Wszystkie moje przemyślenia kierują się do tego, że powinna być większa różnica pomiędzy poszczególnymi profesjami (teraz mamy największe różnice rzędu 13% - mrok vs świętość u nekro i duchownych) - powinny być różnice nawet 20%, żeby faktycznie wybór profesji mocno wpływał na dmg i grywalność.

4. Powinno się wzmocnić % przy wyborze ele/alchemik. Rezygnując z dwóch mocnych szkół magii, powinniśmy dostać jakiś buff związany z wyborem takich profesji, a mam na myśli np. jeszcze większy dmg od żywiołów + lepsze wykorzystanie flaszek.
Pawlo182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 20:36   #9
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Zawiodłem się.
Hektor zwrócił się do mnie z propozycją zmiany tajże tabelki - zgodziłem się, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że jeszcze są tam zaniechania w logice Slythi, które należałoby znieść (z całym szacunkiem do włożonej przez Lidię pracy).
Po burzliwej dyskusji poprosiłem, by swój pomysł zaprezentował na forum - wszak nie wprowadzę jego wizji bez szerszej dyskusji.
A tu co? Minimalny odzew, tak, jak gdyby Was to nic interesowało.
Ostrzegam więc pierwszy i ostatni raz - jeśli nie pojawi się tutaj dyskusja poważna zrobię po swojemu a opinie będę zasięgał w kuluarach wąskiego grona.
Wybacz Selbo ale w tym momencie to chyba Sobie jaja robisz. Przez prawie 7 miesięcy nic się tu z niczym nie ruszyło (nie mowie o aktualizacji bo nie mam do tego dostępu) i nagle wybuchło bum ze może ruszy nowy serwer ale to wiedza aby osoby które tu zaglądają wiec nie dziw się ze na te 15-20 osób które się wypowiada ktoś nie odpisał.


Co do tematu, to liczby nigdy do mnie nie przemawiają, będzie serwer to wtedy można sprawdzić jaka jest różnica pomiędzy tabelami. Na pierwszy rzut oka widzę ze wojowi się nie bardzo coś zwiększy, chętnie zobaczyłbym leczenie na nowej tabelce wojem która zaproponował Piotrek.
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-18, 20:40   #10
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Faktycznie mały odzew, a przecież propozycja dotyczy tak wyczekiwanego przez wszystkich nowego, resetowanego co 3 miesiące serwera.. Jak to w ogóle możliwe, że część ma go gdzieś, a reszta osób, którym tak na nim zależy, nie odzywa się. Szok i niedowierzanie. Jak dla mnie to i tak bez różnicy, bo najprawdopodobniej nie będę tam grać i myślę, że kilka % w jedną lub w drugą stronę nie sprawi, że nagle altaron się zaludni. Aczkolwiek faktycznie nowa tabelka wydaje się bardziej sensowna.
To się tyczy także (a może nawet przede wszystkim) globala.

Cytat:
Napisał Makon
Wybacz Selbo ale w tym momencie to chyba Sobie jaja robisz. Przez prawie 7 miesięcy nic się tu z niczym nie ruszyło (nie mowie o aktualizacji bo nie mam do tego dostępu) i nagle wybuchło bum ze może ruszy nowy serwer ale to wiedza aby osoby które tu zaglądają wiec nie dziw się ze na te 15-20 osób które się wypowiada ktoś nie odpisał.


Co do tematu, to liczby nigdy do mnie nie przemawiają, będzie serwer to wtedy można sprawdzić jaka jest różnica pomiędzy tabelami. Na pierwszy rzut oka widzę ze wojowi się nie bardzo coś zwiększy, chętnie zobaczyłbym leczenie na nowej tabelce wojem która zaproponował Piotrek.
Jaj sobie nie robię; każdy powinien wiedzieć jak wygląda sytuacja Altaronu i nie zamierzam się z niczego tłumaczyć. Grunt, że teraz coś się dzieję, więc uprzejmie informuję jak sprawa stoi, by potem nie było lamentu marud, gdyż tracę nerwy i mogę zrobić się mniej uprzejmy i wyrozumiały jak dotychczas byłem.

Jasne, że wszystko wyjdzie w praniu, ale już podczas dyskusji można dojść do konkretów.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin