Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-12-18, 19:24   #1
Gradocky
 
Zarejestrowany: Maj 2018
Postów: 8
Domyślnie Informacje o bossach

Co myślicie o tym, aby dodać do gry nowe dialogi do już istniejących npc-ów odnośnie pojawienia się bossów zarówno na kontynencie jak i na alchipelagu?

---

Przykładowo dodać temat do strażników na licor "Zagrożenie" lub "Wydarzenia" i jeśli jakiś boss na Licorze jest aktywny wtedy pojawiłby się tekst:

"Ostatnio zauważyłem spore poruszenie wśród smoczych jźdźców, nieustannie patrolują Archipelag... Ciekawe o co może chodzić?"

Jeśli bossów nie ma lub zostały pokonane wtedy:

"Aktualnie panuje spokój."

Lub dodać dialogi do Barda który po wyborze jednego z tych tematów odpowie:

"Jesteś ślepy/a? Wystarczy że spojrzysz w górę... Smoczy jeźdźcy nieustannie patrolują Archipelag, ciekawe czym jest to spowodowane..."

---

No kontynencie przykładowo w Neolith w Gospodzie na wejściu dodać komunikat jeśli boss jest aktywny:

"Zauważasz poruszenie w gospodzie, wszyscy rozmawiają o jakimś zagrożeniu czychającym na podróżników, może rozssądnie byłoby się lepiej przyjżeć tej sprawie?"

Lub dodać temat do Modesta jak powyżej i wtedy odpowie:

"Ostatnio podsłuchałem rozmowe dwóch rycerzy... wspominali coś o zagrożeniu czychającym na niedoświadczonych młodzików, radzę ci żebyś na siebie uważał/a"

---

Chodzi o to, żeby pojawiła się jakaś informacja sugerująca że jakiś boss się pojawił tylko żeby nie była dosłowna odnośnie konkretnego bossa bo to zniszczyłoby klimat RPG :P
Gradocky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-12-18, 21:56   #2
Kailo
 
Zarejestrowany: Lis 2018
Postów: 4
Domyślnie

Totalnie za!
Kailo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-12-18, 06:26   #3
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Pewnie, że tak. Najlepiej jakby napis pojawiał się na serwerze, albo nawet na stronie altaronu, żeby szansę były wyrównane, a nie ze zabijają bossy Ci którzy siedzą 24h.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-12-18, 16:50   #4
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Ale za dodaniem info o bossach na archipelagu jestem za, ale nie w takiej formie

Np. o Nigrze by mówił strażnik przy północnej bramie "Coś się ostatnio dzieje w okolicy, skąd tu tyle tego latającego robactwa?"

O Lupusie może mówić Oda, o Baribalu kapitan na lewanie, o popielu npc od eq na lewanie o lupusie, a Pokrak i Janosz niech zostaną cięższe do znalezienia (albo Pokrak - Hiacynt, Janosz - npc od spelli na rooku)

Przecież na mainie o 90% bossów mówią npc
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-12-18, 22:02   #5
Gradocky
 
Zarejestrowany: Maj 2018
Postów: 8
Domyślnie

wg. mnie Archipelag jest zbyt mały więc na jedno wyjdzie czy po prostu posprawdzasz te miejsca czy będziesz rozmawiał z postaciami, zajmie to tyle samo czasu. Ale faktycznie jakby strażnicy informowali gracza o bossach fajna sprawa tyle że jak powie ci konkretnie co szukać... trochę lipa wg mnie.

Z drugiej strony jakby konkretne postacie miały przypisany dialog odnośnie danego bossa jako ciekawostka brzmi znakomicie, gdyż npc nie mają o tym pojęcia a i gracze mają mało informacji "Co to" , "Skąd to" , "Z czym to się je..." Przykładowo Janosik jakby wymyślić do niego jakąś historię, dlaczego został hersztem bandy itd. Wiadomo tylko z krótkich informacji w danej lokacji...

Teraz tak sobie myślę o książce na Lewanie w wieży koło myśliwego. Można by ją było do tego wykorzystać jako "Pamiętnik wędrowca" lub coś takiego. np pojawiałby się napis "Obudził mnie przeraźliwy odgłos dobiegający z wnętrza jaskiń... cholera wie co to było, lecz wolę wynieść się stąd czym prędzej!"

Można także połączyć wszystkie te pomysły. Główny tekst o zgarożniu na Archipealgu i dodatkowo przypisany do npc odnosnie konkretnego bossa. A na kontynencie poprostu dodać komunikat, że jakiś boss właśnie się pojawił, żeby każdy miał szansę spróbować go znaleźć i ukatrupić :D i na stronie głównej komunikat, przykładowo: "07/12/2018 - 22:20 - Złoty smok pokonany przez @Nick Gracza@"

PS. Dodajcie bossa minotaurów na Ananie, bo pewne miejsce aż się o to prosi :P

Ostatnio edytowane przez Gradocky ; 07-12-18 o 22:16
Gradocky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-12-18, 09:54   #6
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Tak, nie ma apdejtu, ale psujmy duala, zmieniajmy sety i jeszcze informacje bosow na licorze. Gratuluję palenia czasu, ale i tak będzie to nazwane ostatnimi szlifami przed grudniem 2028. Cyrk!
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-12-18, 08:20   #7
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

+1

<znaki>
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin