Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-05-11, 16:47   #1
Naster
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 2
Domyślnie Mag, woj, łucznik - czyli dyskusje o profesjach

Wydaje mi się że mag jest zbugowany. Przy typowym eq larva bije po 30, cyclop po 50 i więcej, gryf po 100. A woj ? 1h prawie nie istnieje przy 2h, 2h ma znacznie większy dmg a różnica obrony jest prawie niezauważalna. To co woj wyczynia z 2h w głowie sie nie mieści. przykład : 25 lvl woj nigdy nie skilował, broń 2h cyclopy 30k/h i zarobek rzędu 5k/h. A czy jakis mag na tym lvl będzie miał taki exp i kase? Skoro byle co bije go niemiłosiernie ? Skile u najta z 2h rostą znacznie szybiej niż te u łucznika chociaż ten potrzebuje kamieni, włóczni. Wojownik z 25 lvl bije po 200+ z tego exori czyli tyle samo co mag ze swoich czarów chociaż woj ma znacznie więcej hp i obrony.



Proponuje osłabić woja z 2h obniżając mu zdecydowanie obronę. A magowi lekko ją podciągnąć.
Naster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 17:23   #2
Rafalos
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Naster Zobacz post
Wydaje mi się że mag jest zbugowany. Przy typowym eq larva bije po 30, cyclop po 50 i więcej, gryf po 100. A woj ? 1h prawie nie istnieje przy 2h, 2h ma znacznie większy dmg a różnica obrony jest prawie niezauważalna. To co woj wyczynia z 2h w głowie sie nie mieści. przykład : 25 lvl woj nigdy nie skilował, broń 2h cyclopy 30k/h i zarobek rzędu 5k/h. A czy jakis mag na tym lvl będzie miał taki exp i kase? Skoro byle co bije go niemiłosiernie ? Skile u najta z 2h rostą znacznie szybiej niż te u łucznika chociaż ten potrzebuje kamieni, włóczni. Wojownik z 25 lvl bije po 200+ z tego exori czyli tyle samo co mag ze swoich czarów chociaż woj ma znacznie więcej hp i obrony.



Proponuje osłabić woja z 2h obniżając mu zdecydowanie obronę. A magowi lekko ją podciągnąć.

Wojownik musi pierw sie wyexpic wyrobic skille lvl eq.
Poczatek dla wojownika jest tragiczny exp leci jak krew z nosa nie wspominajac ze takim wojem na np 17 lvl mozna zapomniej o expieniu na jakis dobrych potworkach Ponadto mag bije duzo z tych swoich wawek
Przyklad 21 sork wbil sie w 15 sorka za 135 hp najt na takim lvlu wbije sie za max 40?
Rafalos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 17:29   #3
amronux
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 4
Domyślnie

Bije dwuręczną bronią, od truposza niekiedy obrywam po 80, a kumpel który bije jednoręczną obrywa po 30-40 max. Różnica chyba jest znaczna?
amronux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 17:34   #4
cado
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

zgadzam się, mag jest za słaby, w full łuskowym secie wilki biją mnie po 20, no bez przesady, rozumiem że to nie wojownik ale przecież to jest chyba zbyt słaba obrona
cado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 17:43   #5
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Ludzie, ogarnijcie się. Każda klasa ma swoje zady i walety.
Woj z 2h nie wytankuje lepszych potworków, wiem o tym, bo często expię w teamie z 1h rycerzem i 2h. I wiem jaka jest różnica, serio.

@cado,

Weź, kurde, sie zastanów co Ty piszesz. A czego chcesz? Maga w pełnej płytówce i 1500 obrony, tak, że demce się nie przebijają? Pogódź się z tym, że mag to GLASS CANNON i tyle. Ja nie płaczę, że mój łucznik ma mniejszy dmg od maga czy mniej hp od rycerza.

Ogólnie do wszystkich co płaczą, że nie ma balansu. Nauczcie się grać. Od paru lvli expię głównie w party, exp i itemy lecą dobre, nie mam ani jednego powodu do narzekania na łucznika, a nawet jeśli, to zalety i tak równoważą wady. I podejrzewam, że tak samo jest w innych wypadkach.

Przykład:

Rycerz i łucznik nie poexpią na oficerach na nizszym poziomie. Ba! Mając 26 sie nie wybieram tam.
Znajomy, Mag - 21 poziom solo bił oficery.
Inny przykład:
We dwóch z rycerzem na 31 robiliśmy, ledwo, jednego mistrza wojny. 35+ mag stwierdził, że idzie solo na abitańców.

NAUCZCIE SIĘ GRAĆ i skończcie płakać, bo to już nudne. Jest dobry balans.

Edit:

Ja chcę łucznika co wali po 1500 z hita, ma dużo czarów, obrony w piździet, hp milion, biega najszybciej, gotuje, sprząta i sam expi jeszcze.
A co mi tam! I chcę smoka jako wierzchowca.
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 17:51   #6
cado
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Przecież napisałem, że nie chcę uber obrony, ale bez przesady, mag przecież zejdzie w kilka sekund od 2 wilków... Exp na oficerach? Dobry żart, wystarczy lag/blok i mag pada na 2-3 hity.
cado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 17:53   #7
Remu
 
Avatar Remu
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 21
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Remu Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Remu
Domyślnie

@Rekhyd

Bardzo dobrze powiedziane. Każda klasa ma swoje wady i zalety. Wiecie w czym tkwi problem? W tym, że widzicie tylko wady, a zalet nie umiecie dostrzec, no i w wyniku tego uważacie, że jedna klasa jest lepsza od drugiej. Jedna klasa jest lepsza w tym, a gorsza w tym, druga jest lepsza w tym, a gorsza w czymś innym i tak to się ciągnie.
Remu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 17:56   #8
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Ciekawe jest to, że płaczą głównie niskopoziomowi gracze, którym się zachciewa bóg wie jakich stworów.
I dla Twojej informacji - 26 poziom, zwiadowca - mi się też wilki przebijają przez obronę i żyję z tym jakoś. ;)
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 18:26   #9
Spoon
 
Avatar Spoon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 4
Domyślnie

Tak, mag ma bardzo słabą obronę. Długo mi to przeszkadzało, gdyż często padałem. Rozmawiałem ze znajomym, 1h wojem, który mówił, iż ciężko mu się expi, bo ma małe obrażenia... Więc mamy już dwóch graczy, którzy nie są zadowoleni ze swoich postaci.

NAGLE W UŁAMKU SEKUNDY NA UMYSŁY NASZE ZSTĄPIŁO OŚWIECENIE! Połączyliśmy obronę 1h woja z obrażeniami i leczeniem duchownego czarodzieja i oto przemierzamy bezkresne i wrogie pustkowia w drużynie!

Na poważnie: wiem, że to dosyć głupie z uwagi na to, iż jesteście przyzwyczajeni do zdobywania doświadczenia samodzielnie, ale na Altaronie naprawdę popłaca tworzenie drużyn (woj + mag/łucznik, ew. łucznik [tarcza+włócznia] + mag/łucznik) nawet na słabe potwory! Czerwie, krasnale, bandyci itp. od razu staną się łatwiejszymi przeciwnikami!
Spoon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 19:04   #10
czarny992
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Domyślnie

dokładnie tak zgadzam się z przedmówcą Altaron jest stworzony do gry zespołowej a nie do samodzielnego zabijania wszystkiego co się rusza ludzie to nie TIBIA "Puacz off"
czarny992 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin