Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-04-15, 20:55   #1
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie Punkty PVP

Witam,

Oczywistą sprawą jest, że aktualny system punktów jest słaby, jak również system "żółtej" czaszki, może warto by nad tym pomyśleć.

W tym momencie faworyzowani są słabi niskopoziomowi gracze. Bardziej opłaca się średnio-poziomowa postać, z misjami i rozdanymi PNami niż mocna wysokopoziomowa.
Mając wysoki poziom dostaję za większość graczy po 3 punkty, więcej tracę przy śmieci, większość osób które mnie zabiją tracą tylko 1 punkt!
w tym układzie bardzo szybko można wbić powyżej 30 punktów i tracić bezpowrotnie skile (PNy) często kilkadziesiąt.
Wchodząc słabszym graczom na respawn mogę co najwyżej nasłuchać się obelg z ich strony i wyjść ze spuszczoną głową.
Łatwo zauważyć, że chwila zabawy i zaczyna się z tego robić non pvp, rozkładanie rąk z bezczynności.


Rozwiązanie w mojej opini?

-Przede wszystkim stała ilość punktów za nieuzasadnioną śmierć, musi być sprawiedliwość - 1pkt dla każdego,
-stałe straty po śmierci, niezależnie od ilości punktów do 30
-powyżej 30 pkt oznaczenie czerwoną czaszką oraz większe straty po śmierci.


Argumenty, że w tym systemie nowi-neutralni gracze nie będą mieli spokoju nie jest ok, w końcu świadomie wybierają server pvp,
również to, że mamy system wojny niestety się nie sprawdza,
wojna to gra taktyczna, oczywiste jest, że zawsze którejś ze strony nie będzie to na rękę.

Część starych graczy którzy cieszą się w tym momencie z uroków retro pvp w tibi, nie chce tu wrócić właśnie przez nie do końca dobry system punktów, oraz słaby balans na niższych poziomach, uważam, że na tą chwilę to powinno być priorytetem w kolejnych zmianach. Ewidentnie widać spadek aktywności graczy od startu, jeszcze trochę i sytuacja sprzed resetu się powtórzy.

Zapraszam do dyskusji,

Pozdrawiam!
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 20:59   #2
Mastach
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 193
Domyślnie

Tutaj masz racje.. jako, ze posiadam dosc wysoki lvl, to za kazdego gracza wrogiej gildii dostaje 3 pkt.. (dosłownie wszystkich) a wszyscy od nich dostaja za mnie 1 pkt. Mysle ze warto na to zwrocic uwage. Tak samo system zoltej czaszki = po co ten "revenge skull", zabilem kogos na czaszke, wraca zaatakuje Cie pierwszy to znowu ma zolta czaszka, no i oczywiscie duzo lepiel, jakby te zolte czaszki pojawialy sie przy nicku gracza..
Mastach jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:10   #3
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Punkty otrzymuje 1 osoba, gdyby nastąpiła ta zmiana każdy bezkarnie mógłby zabijać 29 osób. Mogą Państwo walczyć w trybie wojny i nie tracić w ogóle punktów PVP.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:13   #4
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Sama strata punktów nie jest problemem, problemem jest nierówny ich przyrost, zależny od poziomu, tryb wojny ewidentnie widać nie sprawdza się stąd pomysł na zmianę, po co z tym walczyć, trzeba przyznać, że jest złe bo jest i pomyśleć jak to zmienić.

W tym momencie bezkarnie wystarczy pobawić się 1 weekend i muszę czekać miesiąc na dalszą rozgrywkę, 1 frag dziennie nie jest wcale wysokim progiem
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:20   #5
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Dla stron walczących jest złe, dla osób grających neutralnie, ale chcących mieć szansę odpłacić się złodziejowi, który ukradnie ich lootbaga lub chamowi, który ich zwyzywa jest dobre. Zaproponowane zmiany zmienią serwer pvp, na którym walka pomiędzy Graczami jest dopuszczalna, a nie jest wyznacznikiem gry w war ots, drastycznie obniżając komfort gry osób neutralnych, którym obecnie obie strony grożą i na tym muszą poprzestać właśnie ze względu na ograniczone punkty.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:23   #6
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Sytuacja sprzed kilku dni, wchodząc na respawn generałów, spotkałem 2 niskopoziomowych graczy, którzy ewidentnie nie robili sobie nic z tego, że chcę tam expić, wyzywając i wyganiając mnie, jedyne co mogłem zrobić to w iście rasowym stylu non-pvp zabijać im potworki i liczyć, że się wkurzą. Nie tak to powinno chyba wyglądać, teraz niskolevelowcy nie respektują wyższych, tracą bardzo mało, a ja z punktami męczę się 30dni, oni lvl odrobią w 15min?
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:28   #7
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Progi można ustawić niżej, ale sam sposób przyznawania punktów jest zły, widząc przeciwną drużynę w top10 nie chcę ich przeskoczyć bo mam świadomość, że dostają za mnie 3 punkty, przez co za moment będą tracić i skile i dużo więcej lvla, chcąc grać tutaj by walczyć nie trzeba robić dobrej postaci.

Kolejnym przykładem jest "gang" dzików, osób które 10-15 lvlami zabijają poł servera, tracąc po 1pkt za każdego, czyli to o czym pisałem, wyżej i to o czym Pan mówi już jest w grze dlatego trzeba to zmienić. Dzik zabijać kogoś dostaje 1pkt, ja chcąc się zemścić przy tym dziwnym systemie revenge skulli mam obawy (mam świadomość, że nad tym akurat pracujecie)
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:46   #8
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Jeżeli to Pan wszedł im na legowisko, a byli pierwsi to nie dziwię się, że nie wyszli, poza poziomem niektórzy jeszcze stosują zasady kultury. Dziki 10-15 poziomami nie miałyby możliwości praktycznie nikomu zagrozić. Runy sa ograniczone, a z pela aluk nie biją dużo.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:55   #9
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Jak dla mnie jest to bezsensowne odbijanie piłeczki, tylko po co?


Kultura nie ma tu nic do gadania, chodzi o brak szacunku ze strony małych poziomów co kiedyś (i prawidłowo) było niedopuszczalne.

10-15 lvl jest symboliczny, wbić ten 30-35 lvl nie jest problemem, a w tym momencie mogę skutecznie robić to przez czym próbujecie się uchronić (zabijanie bez umiaru),

Jeżeli system który tak bronicie jest dobry, to dlaczego ludzie się irytują i odchodzą?
Nie wszyscy z hukiem i wylewem żalu jak Exoreniuss ale jednak.

Rozumiem, że bronienie systemu ma na celu obronę niewinnych graczy, tylko dobrze wiadomo, że z możliwości walki w głównej mierze korzystają gracze aktywnie walczący, którzy tak naprawdę stanowią znaczącą większość servera, dlaczego by ich nie spytać o zdanie?
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 17-04-15, 21:55   #10
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Dla stron walczących jest złe, dla osób grających neutralnie, ale chcących mieć szansę odpłacić się złodziejowi, który ukradnie ich lootbaga lub chamowi, który ich zwyzywa jest dobre. Zaproponowane zmiany zmienią serwer pvp, na którym walka pomiędzy Graczami jest dopuszczalna, a nie jest wyznacznikiem gry w war ots, drastycznie obniżając komfort gry osób neutralnych, którym obecnie obie strony grożą i na tym muszą poprzestać właśnie ze względu na ograniczone punkty.
za morgiana nie powinno być punktów w takim razie
Walles jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin