Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-11-10, 21:21   #1
irwin546
Pomocny
 
Avatar irwin546
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 51
Domyślnie Literacki Kord #1

Witajcie!

Postanowiłem zorganizować krótki konkurs literacki, którego głównym celem byłoby rozruszanie dyskusji na forum. Wziąć udział może w nim każdy, niezależnie od poziomu twórczości jaki prezentuje, a zwycięzcę wyłonimy poprzez głosowanie. Ma to być forma krótka, tzw. szort (ponoć to od spodni, szortów nie grzeszących długością), na dowolny temat, ale związany z fantastyką.


Jak dobrze wiecie, biblioteki na Lewanie i Ananie świecą pustkami (poza paroma balladami, leczącymi kompleksy narodowe, nic się tam nie znajduje) jeden z Mistrzów Gry, prawie nie przyobiecał, iż najlepsze szorty znajdą swoje miejsce wśród zakurzonych woluminów.


Efekty swojej grafomani powinniśmy zamieszczać w dziale twórczość, wraz z stosownym dopiskiem w temacie.

Ostatnio edytowane przez irwin546 ; 15-11-10 o 21:31
irwin546 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-11-10, 21:55   #2
irwin546
Pomocny
 
Avatar irwin546
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 51
Domyślnie

Termin zamieszczania swoich prac mija za 2 tygodnie, tj. 1 Grudnia o godzinie 23:59. Po tym okresie, następuje głosowanie, mające na celu wyłonienie zwycięzcy.

Miło byłyby widziane komentarze dot. samej ideii.
irwin546 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-11-10, 09:14   #3
Drakonno
Współtwórca
 
Avatar Drakonno
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Domyślnie

Ja chętnie. Może nie jestem jak Mickiewicz czy Sienkiewicz, ale mogę coś napisać. Dzisiaj jestem chory, więc pewnie coś zrobię na Altaronie.

Poza tym wydaje mi się, że KORD ma mało wspólnego z szortami... Kord był dość krótkim mieczem.
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.

Ostatnio edytowane przez Drakonno ; 18-11-10 o 15:44
Drakonno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-11-10, 16:44   #4
Prakt
Administrator
 
Avatar Prakt
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał irwin546 Zobacz post
Miło byłyby widziane komentarze dot. samej ideii.
Ja od siebie dodam jedną, "zasadniczą zasadę"; fabuła książki nie może nawiązywać do dat w świecie Altaronu lub wydarzeń w świecie Altaronu, które miały miejsce (wiecie już conieco o inwazji Abitańczyków - nie rozbudowujcie tego tematu). Dlatego w opowiadaniu Drakonna, które się pojawiło chwilę temu, wszystko jest do zaakceptowania prócz kalendarza.

Mam nadzieję, że to jest jasne dla wszystkich użytkowników - Altaron, jego dzieje i świat mają już gotową, bardzo bogatą historię, którą sami będziecie mogli odkryć, przemierzając kontynent oraz z innych opowiadań. Dlatego jeśli którekolwiek z opowiadań ma się znaleźć w bibliotece w grze, najlepiej już teraz weźcie poprawkę na to, by nie wymyślać czegoś, co zupełnie nam nie pasuje. W ten sposób ewentualna implementacja do gry obędzie się bez zbędnych modyfikacji.
Prakt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-11-10, 19:29   #5
Drakonno
Współtwórca
 
Avatar Drakonno
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Domyślnie

Tam data, to jest po prostu przełożenie dzisiejszej normalnej na "Władco-pierścieniowską". Poza tym, raczej mi "krótkie" to nie wyjdzie, bo dość mocno rozbudowałem dziennik. Będę tam dodawał kolejne dni, a może się komuś przyda jako "mini poradnik".
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.
Drakonno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-10, 16:32   #6
Heralder
Pomocny
 
Zarejestrowany: Cze 2010
Postów: 29
Domyślnie

@Prakt
Czy w opowiadaniu mogą znaleźć się nowe, acz prozaiczne postacie, raczej luźno związane z Archipelagiem, ale poruszające nowe wątki? Przykładowo jakiś podróżnik, czy ktoś w tym guście?

@irwin564
1. Rozumiem, że konkurs dotyczy opowiadań, których akcja rozgrywa się tylko na Licorze?
2. Można napisać nieograniczoną ilość prac?
3. Powinieneś chyba wyznaczyć maksymalną długość pracy. Ja przyjąłem, że objętościowo powinna się zmieścić w jednej, bądź w kilku książkach, bo ewentualna nagroda za wyłonienie najlepszej pracy wiąże się z wprowadzeniem woluminu do biblioteki na Archipelagu. Owe określenie jest ważne, bo niektóre prace są bardzo długie. Więc może by tak wyznaczyć długość w znakach?
Heralder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-10, 16:47   #7
Trav
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Domyślnie

To nie jest konkurs, którego zgłoszenia oceniam ja czy Prakt, ale śmiem zauważyć, że kto każe pisać opowiadania (i to z życia gracza - to tak jak by czytać prywatne pamiętniki których raczej w bibliotekach nie widuję)? Kto broni napisać jakiś wierszyk, poradnik, książkę kucharską, legendę, dzieło popularnonaukowe, manifest, ulotkę, piosenkę?

Ale ja na to patrzę z punktu widzenia kogoś kto chce w miarę realistyczną bibliotekę zapełnić. Irwin ma chyba własne wytyczne własnego konkursu, do którego ja nic nie mam.
Trav jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-10, 16:53   #8
irwin546
Pomocny
 
Avatar irwin546
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 51
Domyślnie

Cytat:
Ma to być forma krótka, tzw. szort (ponoć to od spodni, szortów nie grzeszących długością), na dowolny temat, ale związany z fantastyką.
Nauczcie się czytać. Krótka forma, to krótka forma - dla jednego będą to dwa zdania, dla innego - 20 stron.
irwin546 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-10, 17:02   #9
Heralder
Pomocny
 
Zarejestrowany: Cze 2010
Postów: 29
Domyślnie

Tutaj wychodzą niedopowiedzenia.

Cytat:
Napisał irwin546 Zobacz post
Jak dobrze wiecie, biblioteki na Lewanie i Ananie świecą pustkami (poza paroma balladami, leczącymi kompleksy narodowe, nic się tam nie znajduje) jeden z Mistrzów Gry, prawie nie przyobiecał, iż najlepsze szorty znajdą swoje miejsce wśród zakurzonych woluminów.
Ja to odebrałem tak, że dzięki naszym opowiadaniom zostanie (być może) zapełniona biblioteka. Jaki jest sens pisać coś na 20 stron, skoro i tak do biblioteki nie trafi (chyba, że w x (bardzo dużej ilości) tomów)? Natomiast jeżeli ma to być zwykły, forumowy konkurs, to wszystko pozostaje jasne. Cytowany fragment wprowadził wątpliwości. Czyń swoją powinność, Irwinie i określ: opowiadanie do biblioteki, czy na forum?
Heralder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-10, 17:03   #10
Drakonno
Współtwórca
 
Avatar Drakonno
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Domyślnie

Ja właśnie się rozpisałem, więc raczej uznajcie to za opowiadanko dla forum, niż za coś do biblioteki.
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.
Drakonno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin