Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-11-16, 18:59   #11
3005259
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 20
Domyślnie

Co powoduje tylko bład a akcja jaka sie stałą raczej nie trwała 0,001s co widać na filmie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Powyżej masz link, jeżeli potwór Cię uderzył, a uleczyłeś się 0,001s po tym to oczywiste, że najpierw nastąpiło odjęcie hp. Jak uleczenie, którego dokonałeś później miało nastąpić przed atakiem, który był wcześniej?
Ale kurwa chłopie mówie Ci któryś raz że pierw sie uleczyłem potem mnie uderzył potwór

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Powyżej masz link, jeżeli potwór Cię uderzył, a uleczyłeś się 0,001s po tym to oczywiste, że najpierw nastąpiło odjęcie hp. Jak uleczenie, którego dokonałeś później miało nastąpić przed atakiem, który był wcześniej?
Zrób tak pobierz film spowolnij 100 razy i zobaczysz że pierw zabiera mi mane co jednoznaczne jest z użyciem uha(dodaniem hp) natomiast potem dostaje obrażenia :)
3005259 jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:00   #12
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

A ja Ci tłumaczę, że w obrębie 26 sekundy, widać wyraźnie odjęciu hp przez potwora i pobór many, więc decydowały tu setne części sekundy czy najpierw było to uderzenie czy pobór many. Jeżeli uleczenie nastąpiłoby wcześniej to byłoby widać zielona liczbę uleczenia, jako że nastąpiło później to nie została wywołana. Wszystko jest w temacie, do którego link podałem kilka postów wcześniej.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:01   #13
3005259
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
A ja Ci tłumaczę, że w obrębie 26 sekundy, widać wyraźnie odjęciu hp przez potwora i pobór many, więc decydowały tu setne części sekundy czy najpierw było to uderzenie czy pobór many. Jeżeli uleczenie nastąpiłoby wcześniej to byłoby widać zielona liczbę uleczenia, jako że nastąpiło później to nie została wywołana. Wszystko jest w temacie, do którego link podałem kilka postów wcześniej.
Mówie poraz 3 ściagnij film spowolnij go 100 razy odtwórz 25 sekunde to zobaczysz że pierw użyło mi uha a nie dostałem obrażenia czyli pierw powinno uleczyć!
3005259 jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:09   #14
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

A Ty zrozum w końcu, że porównujesz nie te etapy kalkulacji.

Pobór many =/= manifestacja obrażeń.
Pobór many == wyprowadzenie ataku.
Manifestacja obrażeń == manifestacja uleczenia.

Jeżeli potwór wyprowadził uderzenie, a Ty rozpocząłeś leczenie ułamek sekundy potem to dochodzi do wywołania manifestacji obrażeń (czerwona liczba odejmująca się), a zaraz potem do manifestacji uleczenia (pobór many/zielona liczba uleczenia się jeżeli hp =/= 0). Poprzedni temat, do którego link podałem, został założony z tego względu, że nie było warunku o hp różnym od zera, więc liczba zielona uzdrowienia odbywała się już w temple.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:13   #15
3005259
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 20
Domyślnie

Boże kurwa mać co Ty masz z głową ile razy mam Ci mówić że wyprowadziłem leczenie wcześniej nic mi się w temple nie pojawiało co także widać na filmie a jak go spowolniłem to było czarno na białym widać że PIERWSZE BYŁO LECZENIE POTEM OTRZYMANIE OBRAŻEN
3005259 jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:16   #16
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, pobór many nie jest równoznaczny z uleczeniem, a wyprowadzenie ataku nie jest równoznaczne z czerwoną liczbą. Napisałem również, że KIEDYŚ liczby w temple wynikały z braku warunku i gdyby nie zostało to poprawione również byś je dziś zobaczył bo spotkało Cię to samo co autora tamtego tematu.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:17   #17
3005259
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 20
Domyślnie

To czym jest wyprowadzanie ataku ? Bo w całej mojej przygodzie tibijskiej +/- 8 lat na wskutek ataku pojawiała się czerwona liczba.
3005259 jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:21   #18
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Wyprowadzeni ataku = atak "z łapki" lub graficzna manifestacja ataku, np. zionięcia smoka, następnie odbywa się kalkulacja ile finalnie ma zostać obrażeń i dopiero następuje manifestacja obrażeń w postaci czerwonego odjęcia hp.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:26   #19
3005259
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 20
Domyślnie

Ale z tego co napisałeś oraz GM napisał to akcja powinna wyglądać tak :
=Pobór many
=Klient przesłał informację do serwera
=Otrzymanie obrażeń w postaci graficznej
=Dodanie zdrowia
=Otrzymanie obrażeń
Dalsze prowadzenie tematu nie ma sensu nie przegadam Cie pomimo że moje argumenty są nie podważalne i mam dowód wideo w którym widać że pierw się uleczyłem oczywiście w dużym spowolnienu to zauważymy a Ty i tak gadasz swoje szkoda mi Ciebie naprawdę zamiast przyznać mi racje gadasz jakieś dzikie rzeczy z początku pisałeś że nie miałem many potem gadałeś już co innego jak udowodniłem że ją mam a na koniec gadasz jeszcze inne rzeczy i to jeszcze jakimś językiem który przeciętny gracz nie zrozumie ...
3005259 jest nieaktywny  
Stare 22-11-16, 19:35   #20
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Napisałem, że nie miałeś many, by Cie uleczyło w 25 sekundzie, potem ją dodałeś i już nie zdążyłeś się uzdrowić przed rozpoczęciem ataku ze strony hydry.

Zrozum, że hydra zaczęła atak z łapki, którego nie sprawdzisz na zasadzie ataku fali smoka bo nie mamy animacji machania bronią/kąsania przez potwory. Staram się to napisać jak się da najprościej dlatego podaję przykłady.

Prawidłowo proces, który opisałeś ze strony serwera wyglądał tak:

=Informacja do serwera o ataku ze strony piaskowej hydry
=Wywołano użycie UHa hotkeyem
=Klient przesłał informacje do serwera
=Otrzymanie obrażeń w postaci graficznej i śmierć gracza
=Tutaj powinno nastąpić uleczenie, gdyby gracz nie zginał

Jedyna różnica między Altaronem i Tibią jest taka, że rozpoczęta akcja nawet w przypadku, gdy gracz już umrze pobiera manę. Wcześniej pobierała manę i leczyła w temple.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin