Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-06-14, 14:07   #41
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Całkowicie popieram Paradoksa, jeśli chodzi o komplikowanie gry. Powinna być tak bardzo złożona jak to tylko możliwe (nie wyrażam zadania na temat waszego małego offtopu o starej tibii, bo nic na ten temat nie wiem).

W tej chwili nawet (niektórzy) wysokopoziomowi gracze nie ogarniają systemu, bo na przykład myślą, że chodząc z kuszą ze wzmocionymi na 10lvlu i niskim skillem będą bić zauważalnie więcej niż ze zwykłych strzał =]

Z niecierpliwością czekam na następne łatki, które przyniosą jeszcze większą sieczkę mózgową powodując wszechobecny lament i narzekania.

@up
Durna tabelka z limitem umiejętności jest efektem narzekań graczy. Wbrew pozorom społeczność forsuje część zmian. O ile nie kłócą z wizją administracji, jak np. ten temat, czy dzienne, czy bezpośrednia zależność dmg od poziomów. Na temat resetu PN był temat na serwerze testowym, gdzie gracze mieli wybrać czy go chcą - czy nie. I wybrali.

@down
Mea culpa. Nie wiedziałem.

Ostatnio edytowane przez NinjaArabStrateg ; 03-06-14 o 15:07
NinjaArabStrateg jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 14:50   #42
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

@up
Tak tylko na test serwerze zupełnie inaczej to wyglądało, koszty pn były o wiele niższe...
cewix jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 15:00   #43
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał dobryziomek Zobacz post
Chciałbym się odnieś do cytowanej przeze mnie wypowiedzi Administracji i zapytać, czy jest możliwość porozumienia między Graczami z kilkuletnim doświadczeniem (Ja sam nie należę do grupy takich graczy) i Administracją? Zauważyłem, że aktualizacja nie cieszy się poparciem ze strony "starej gwardii" (nie mówię o wszystkich). Uważam również osobiście, że aktualizacja jest skierowana do nowych Graczy, z pominięcie tych "starych". Co więcej, myślę, że nie jest w porządku aby ignorować Graczy, którzy poświęcili wiele czasu i co też istotne pieniędzy na Altaron. Ignorować czyli? - To znaczy nie brać pod uwagę apeli i ankiet wnoszących o zmiany do Gry.
Czy istnieje droga kompromisu? Czy wspomniane apele i ankiety będą brane pod uwagę, czy raczej są stratą czasu? Jak może wyglądać współpraca (a raczej relacja) Administracja - Gracze, aby wnosiła pożytek? Panie Altrel, czy możesz zakreślić w skrócie kierunek dla Graczy, którzy apelują o zmiany? Osobiście nie neguję Pana stanowczego i konsekwentnego postępowania, lecz chciałbym abyśmy zrozumieli się wszyscy. Obecnie wielu Graczy nie potrafi odnaleźć się w zaistniałych realiach. Czy Altaron nie jest już grą dla nich?
Finalny kształt projektu Altaron został nakreślony już w okolicach 2009 roku, wiele z jego założeń niestety było wprowadzanych bardzo powoli, stąd Gracze przyzwyczaili się, że nie odbiega mechaniką od Tibii. Wiele rozwiązań, które teraz są wprowadzane, są dedykowane już na nowy silnik i nie do końca współgrają na obecnym. Ankiety, które odnoszą się do mechaniki oraz prędkości zdobywania doświadczenia, które są sprzeczne z ustaloną wersją finalną będą ignorowane. Altaron ma być grą opierającą się na umiejętnościach stąd uzależnianie czegokolwiek od poziomu mija się z celem. Misje dzienne będą co jakiś czas dodawane, stąd decyzja o braku zwiększania ilości doświadczenia za obecne, wykonywanie misji dziennych nie ma prowadzić do wbijania kilku poziomów dziennie przez wysokopoziomowe postacie, głównym ich założeniem jest zdobywanie punktów nauki by zwiększać swoje umiejętności.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 15:17   #44
dobryziomek
 
Avatar dobryziomek
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 140
Domyślnie

Dziękuję i pozdrawiam
__________________
Mury to tylko symbol [...]. Prawdziwą twierdzę buduje się z serc i umysłów. Z siły ducha i umiłowania wolności.
Andrzej Pilipiuk - Oko Jelenia. Drewniana Twierdza
dobryziomek jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 15:19   #45
bilsom
 
Avatar bilsom
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 120
Domyślnie

tylko widzisz administracja nic nie pisze kiedy nowy silnik będzie i dla graczy to się liczy czy to tak będzie wyglądało rok, 2 czy 3 lata, bo jak trzeba będzie kolejne 3 lata czekać i w takim systemie jak to ty napisałeś który nie współgra do końca z obecnym silnikiem to jak to nazwać GRA czy test serwerem ALTARONY??
bilsom jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 15:19   #46
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał cewix Zobacz post
@up
Tak tylko na test serwerze zupełnie inaczej to wyglądało, koszty pn były o wiele niższe...
Jest Pan pewien, że koszty PN były inne?
Altrel jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 15:21   #47
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Jeśli mogę się odnieść do Pana wypowiedzi
1) Nie widzę nigdzie opisanego finalnego kształtu tej gry, być może gdyby powstał gracze wiedzieli by czego oczekiwać- na co się nastawić, jaką profesję wybrać (o ile będą do wyboru?)
2) "co jakiś czas" jest bardzo mało konkretne
3) Czyli Punkty Nauki są obecnie wyznacznikiem dalszej rozgrywki? Mamy je zbierać bo dojdą kolejne umiejętności do podnoszenia, trenować ręcznie ile wejdzie? Trochę konkretów by się przydało.
Po precyzyjnej odpowiedzi na te trzy pytania obiecuję, że zakończę wszelkie moje dyskusje które obecnie prowadzę.
Mcree jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 15:51   #48
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
Jeśli mogę się odnieść do Pana wypowiedzi
1) Nie widzę nigdzie opisanego finalnego kształtu tej gry, być może gdyby powstał gracze wiedzieli by czego oczekiwać- na co się nastawić, jaką profesję wybrać (o ile będą do wyboru?)
Finalny kształt - gra RPG opierająca się głównie na zadaniach, w mniejszym stopniu na biciu stworów, gdzie postać rozwija się znacznie szybciej (zyskuje doświadczenie oraz punkty nauki) poprzez wykonywanie zadań, poziom pełni rolę drugorzędną.

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
2) "co jakiś czas" jest bardzo mało konkretne
Bardziej konkretnie się nie da, nie nastawiałbym się jednak na misje dzienne na zasadzie - przynieś mąkę dla piekarza. Nie można zapychać nimi zbytnio Neolithu.

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
3) Czyli Punkty Nauki są obecnie wyznacznikiem dalszej rozgrywki? Mamy je zbierać bo dojdą kolejne umiejętności do podnoszenia, trenować ręcznie ile wejdzie? Trochę konkretów by się przydało.
Po precyzyjnej odpowiedzi na te trzy pytania obiecuję, że zakończę wszelkie moje dyskusje które obecnie prowadzę.
Tak, punkty nauki będą głównym wyznacznikiem gry, to dzięki nim Nasza postać będzie się stawać silniejsza. Trening to sprawa drugorzędna, bez niego również możemy osiągnąć wysokie rezultaty, ale zajmie to więcej czasu.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 15:56   #49
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

A czy ten czas który teraz wszyscy poświęcają na skillowanie tj. te dziesiątki godzin, aby nadgonić to co się stało po update będzie procentował w przyszłości? Czy zostanie to usunięte na poczet Pnów? Bo z tego co wiem to ma trening jako takie skillowanie ma być usunięte z altaronu.
19960314 jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 16:05   #50
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Dziękuje za odpowiedź. Właśnie sobie uświadomiłem, że kilka miesięcy temu rozważano nad całkowitym usunięciem Punktów Nauki. Dziś jest to wyznacznik dalszej gry Altaron
No nic jeśli finalny kształt ma faktycznie wyglądać tak jak Pan to opisuję to dam tylko dobrą radę (a na prawdę rzadko kiedy komuś coś radzę)- całkowity zapis serwera z dnia dzisiejszego wszystkiego, silnika, kont z postaciami, domków dosłownie wszystkiego- skopiować, zapisać na "dyskietce". Będzie to koło ratunkowe gdyby się okazało, że jednak wizja z roku 2009r nieco różni się od wizji graczy. Tak na wszelki wypadek :)
Jeszcze raz bardzo dziękuję, kończę wszelkie dyskusję.
Pozdrawiam i wszystkim życzę owocnej rozgrywki.
Mcree jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin