Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-10-18, 09:46   #11
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Catthon, być może wartości są zbyt duże. Jeśli góra podejmie decyzję, że propozycja wydaje się ciekawa, to właśnie tak bym to widział. By czym lepszy set, tym otrzymywał by większą redukcję za każdy "+". Nie mniej mówisz, że bogaty gracz może zrobić set +4/5 i redukcja dawania przed poszczególne przedmioty mogłaby być za wysoką. Kilka kwestii, w mojej propozycji wiele części ekwipunku ma tak ustawione wartości podstawowe, że dopiero +2/3 daje tyle samo co obecne zbroje. Kolejna sprawa, przetestuj proszę ile potrzeba zużyć zwoi by ulepszyć przedmiot na +4/5, a rozmawiamy tutaj o Koscianym zestawie, a pomysł ile pomarańczowych zwoi błogo musi pójść, żeby coś ulepszyć. Trzeba graczy temperowac i rozgrywkę, ale muszą też być nagrody właśnie w postaci lepszej redukcji. Sprawa kolejna, zauważyłem że wszystko co jest wprowadzane jest wprowadzane pod to co jest i bazujecie na tym, zamiast wprowadzać tak zmiany by były one na przyszłość. Czyli teraz pancerze dają dużo, to wprowadzić takie potwory które to mają w nosie ile ktoś ma redukcji i ktoś wie, że to co miał dotychczas mu nie wystarczy. Tak działają gry RPG. Dawanie graczom możliwości rozwoju postaci, tak by ktoś czuł, ze może więcej i bez ciągłego dostosowywania rozgrywki pod to co jest.

Ostatnio edytowane przez Happyde ; 17-10-18 o 11:09
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 15:34   #12
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Comum, to +4/5 wynika z tego, że nie jest tak ciężko skompletować set mający wbudowane +2/+3. Z tego miejsca w przypadku zielonych zwojów +2/+3 jest już dość blisko. W przypadku pomarańczowych łatwiej chyba o wbudowane, niż zwojami.

Hm, tego nie sprawdziłem - mówisz, że Twoja propozycja ma wartość bazową niższą niż obecnie? To też trochę ryzykowne, bo spowoduje, że gracze będą jeszcze bardziej obrywać - zwłaszcza na poziomach, na których nie opłaca się maksować ekwipunku.
Generalnie o wartości mniejsza - trzeba potwierdzić czy można wprowadzić koncept, a potem rozważać detale.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 22:48   #13
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Mi ogólnie szkoda że usunięto obronę z broni. Można było zwiększyć ilość broii alternatywnych żeby był jakiś wybór a nie oczekiwanie na praktycznie jedną oczywistą. Tak jak dawniej opłacało się ulepszać elficji miecz bo miał większą obronę. Poza tym dodać trzecią opcję do zwykłego zwoju "zepsucie o -1", bo w tej chwili lepsze zwoje nie błogo nie są używane a mogłyby być.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 09:35   #14
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Droga administracjo naszej kochanej gry zwanej dalej Altaron. Zapytanie tworzę dzisiaj w kierunku waszym, co dalej z pomysłem przedstawionym powyżej?

Dodam iż:
Widzisz buty chaosu (Wnęk: 2).
Redukuje otrzymywane obrażenia fizyczne od 14 do 52 pkt.
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może mag o poziomie 179+. (+2)
a,
10:34 Widzisz przeklęte buty.
Redukuje otrzymywane obrażenia fizyczne od 28 do 52 pkt.
Zwiększenie zadawanych obrażeń z żywiołu mroku o 2%
Zwiększenie zadawanych obrażeń z żywiołu mroku o 2%
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o poziomie 204+, sile 124+. (+2)
Waży 2.00 uncji.
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 09:42   #15
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post
Droga administracjo naszej kochanej gry zwanej dalej Altaron. Zapytanie tworzę dzisiaj w kierunku waszym, co dalej z pomysłem przedstawionym powyżej?

Dodam iż:
Widzisz buty chaosu (Wnęk: 2).
Redukuje otrzymywane obrażenia fizyczne od 14 do 52 pkt.
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może mag o poziomie 179+. (+2)
a,
10:34 Widzisz przeklęte buty.
Redukuje otrzymywane obrażenia fizyczne od 28 do 52 pkt.
Zwiększenie zadawanych obrażeń z żywiołu mroku o 2%
Zwiększenie zadawanych obrażeń z żywiołu mroku o 2%
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o poziomie 204+, sile 124+. (+2)
Waży 2.00 uncji.
A co z tymi butami nie gra?
Bazowo jest odpowiednio 11-47 i 28-44.

Temat jest w pamięci, ale pewnie zauważyłeś, że chwilowo jest trochę innych rzeczy do ogarnięcia.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 10:06   #16
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Wiem, widzę co się dzieje teraz na forum. Problem z nowym klientem. Nie mniej jednak, ta kwestia jest równie ważna ze względu na to, że nie działa jak powinna i ciężej się przez to gra, a klienty mamy dwa, więc jest pole do manewru i czas na poprawki. Jeszcze mnie pytasz co z butami nie gra? No nie wiem, może to, że buty dla maga dają więcej obrony jak buty dla rycerza, lub tyle samo? Spójrz chociażby na różnice poziomów i wymagań siły te 14 obrażeń redukcji, nijak wpływa na redukcje.
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 10:42   #17
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ewidentnie coś nie gra w tych różnicach, zgodnie z założeniami miało to wyglądać jak w tym linku. Poprawimy. Całość tematu - niestety w tej chwili autentycznie nie ma przestrzeni by się tym zająć. Będę jednak lobbował za rozwiązaniem tego. Jak widzisz zmiany trochę zajmują, ale są wprowadzane.

https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1088101803
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 10:51   #18
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Catthon, dla mnie najważniejsze, że coś się dzieje. Miło, że link dałeś, mógłbyś spojrzeć na nogawice chaosu i przeklęte nogawice? :s
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 10:56   #19
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Tak btw, dlaczego endgejmowy set o tak dobrych parametrach jest zarezerwowany tylko dla magów? Od paru tygodni na sezonowym buty chaosu ze skrzyni z bossów to śmieć, bo magowie już dawno to mają, a żadna inna profesja nie może tego używać.
A i na wiki jest przestarzałe info - złoty set jest aktualnie dla wszystkich profesji, a set chaosu dla magów (na stronie jest na odwrót).
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 11:09   #20
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilddd Zobacz post
Tak btw, dlaczego endgejmowy set o tak dobrych parametrach jest zarezerwowany tylko dla magów? Od paru tygodni na sezonowym buty chaosu ze skrzyni z bossów to śmieć, bo magowie już dawno to mają, a żadna inna profesja nie może tego używać.
A i na wiki jest przestarzałe info - złoty set jest aktualnie dla wszystkich profesji, a set chaosu dla magów (na stronie jest na odwrót).
To wyedytuj wiki - ona jest robiona dla graczy, przez graczy.

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post
Catthon, dla mnie najważniejsze, że coś się dzieje. Miło, że link dałeś, mógłbyś spojrzeć na nogawice chaosu i przeklęte nogawice? :s
To w linku jest trochę inaczej niż w rzeczywistości - w pierwszej kolejności trzeba będzie ustalić dlaczego. Niemniej - które z nich możesz nosić Comum? I które nosisz? Nosisz cały set czy jego części? Nogawice Chaosu mają "center" 82, nogawice przeklęte 88 - czyli wygrywają nieznacznie przeklęte. Dla całego setu - chaosu ma center 276, przeklęty 322. Dla porównaniu święte (dostępne 50 poziomów wcześniej) mają center o 15 mniejszy. Mówimy jednak o tym z excela, w rzeczywistości jest inaczej i na pewno jakoś będzie to trzeba poprawić.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin