Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-12-16, 20:18   #11
viviane
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 39
Domyślnie

Problemem moim zdaniem jest zbyt duży drop z mobów. Na tym powiedzmy 120 poziomie (zwiadowcą, nie grałem innymi) obojętnie gdzie nie pójdę wychodzę delikatnie na + bez specjalnego dropu (czerwone, górskie, profany, hydry, kościste - mimo, że jestem ele-nekro). Na tym poziomie na czarnoksiężnikach, gdzie robię ponad 1mln/h jestem delikatnie na minus, ale wystarczy zainwestować 200k będąc na minus i zaraz poleci złoty z 2 wnękami i mam pieniądze na kolejne 50 poziomów.

Obniżenie sakiewek o jakieś 80% plus przedmiotów o co najmniej połowę bardzo utrudni wypady i spowolni przyrost poziomów ludzi. Do tego nikt nie zapłaci kosmicznych cen za piórka dając zarobić tym, którzy je zbierają

Przy tak drogich wypadach, gra będzie zupełnie inna, będziesz otwierał tego martwego orka w drodze na smoki bo będziesz się łudził, że zdobędziesz te 4 miedziaki, będziesz zbierał wszystko, żeby było Cię stać na dobicie kolejnego poziomu. To wszystko spowolni grę i pozwoli pozostać tutaj dłużej.
viviane jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 20:24   #12
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał viviane Zobacz post
Problemem moim zdaniem jest zbyt duży drop z mobów. Na tym powiedzmy 120 poziomie (zwiadowcą, nie grałem innymi) obojętnie gdzie nie pójdę wychodzę delikatnie na + bez specjalnego dropu (czerwone, górskie, profany, hydry, kościste - mimo, że jestem ele-nekro). Na tym poziomie na czarnoksiężnikach, gdzie robię ponad 1mln/h jestem delikatnie na minus, ale wystarczy zainwestować 200k będąc na minus i zaraz poleci złoty z 2 wnękami i mam pieniądze na kolejne 50 poziomów.

Obniżenie sakiewek o jakieś 80% plus przedmiotów o co najmniej połowę bardzo utrudni wypady i spowolni przyrost poziomów ludzi. Do tego nikt nie zapłaci kosmicznych cen za piórka dając zarobić tym, którzy je zbierają

Przy tak drogich wypadach, gra będzie zupełnie inna, będziesz otwierał tego martwego orka w drodze na smoki bo będziesz się łudził, że zdobędziesz te 4 miedziaki, będziesz zbierał wszystko, żeby było Cię stać na dobicie kolejnego poziomu. To wszystko spowolni grę i pozwoli pozostać tutaj dłużej.


może trochę zbyt drastycznie ale dobry tok myślenia ;p
Noratl jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 20:46   #13
sokoskiiii
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 165
Domyślnie

Może na nowej grze ale nie tu.
sokoskiiii jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 21:09   #14
toxic2002
 
Zarejestrowany: Sty 2014
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał viviane Zobacz post
Problemem moim zdaniem jest zbyt duży drop z mobów. Na tym powiedzmy 120 poziomie (zwiadowcą, nie grałem innymi) obojętnie gdzie nie pójdę wychodzę delikatnie na + bez specjalnego dropu (czerwone, górskie, profany, hydry, kościste - mimo, że jestem ele-nekro). Na tym poziomie na czarnoksiężnikach, gdzie robię ponad 1mln/h jestem delikatnie na minus, ale wystarczy zainwestować 200k będąc na minus i zaraz poleci złoty z 2 wnękami i mam pieniądze na kolejne 50 poziomów.

Obniżenie sakiewek o jakieś 80% plus przedmiotów o co najmniej połowę bardzo utrudni wypady i spowolni przyrost poziomów ludzi. Do tego nikt nie zapłaci kosmicznych cen za piórka dając zarobić tym, którzy je zbierają

Przy tak drogich wypadach, gra będzie zupełnie inna, będziesz otwierał tego martwego orka w drodze na smoki bo będziesz się łudził, że zdobędziesz te 4 miedziaki, będziesz zbierał wszystko, żeby było Cię stać na dobicie kolejnego poziomu. To wszystko spowolni grę i pozwoli pozostać tutaj dłużej.
Mało pisze na forum ale jak przeczytałem to co napisałeś to mnie normalnie coś ruszyło.
Gram zwiadem od zawsze i przed zamknięciem servera pvp, grając zwiadowcą nekromantą nigdy nie mogłem się dorobić większych pieniędzy, na 200 lvl, magowie na moim lvl mieli 4x wiecej kasy a o rycerzach już nie wspomnę bo oni nie mieli wgl problemu z szastaniem kasą za rare itemki.
Więc podsumuję to co powiedziałeś, czerwone smoki to waste zawsze i to wielkie, górskie i wgl wszystko to waste, żeby cokolwiek zarobić musiałem expić na najmniejszych manasach albo 3 dni zbierać piórka żeby pójść na 3 refile. Ja rozumiem że w na tym non pvp macie czas żeby maksować sobie skille i pn rozdawać na 130- 150 skillu i expić z full eq na każdy żywioł, wam kasa leci, ale na pvp to jest nie możliwe bo nie mamy setów nie mamy max skilli i wydajemy miliony na blessy bo w tygodniu z 3-10 razy sobie popadamy co jest równe 70-240 talarów mniej więcej. Więc bardzo proszę nie wypowiadać się na temat zarabiania na pvp
toxic2002 jest nieaktywny  
Stare 07-12-16, 00:40   #15
viviane
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 39
Domyślnie

Cytat:
Napisał toxic2002 Zobacz post
Mało pisze na forum ale jak przeczytałem to co napisałeś to mnie normalnie coś ruszyło.
Gram zwiadem od zawsze i przed zamknięciem servera pvp, grając zwiadowcą nekromantą nigdy nie mogłem się dorobić większych pieniędzy, na 200 lvl, magowie na moim lvl mieli 4x wiecej kasy a o rycerzach już nie wspomnę bo oni nie mieli wgl problemu z szastaniem kasą za rare itemki.
Więc podsumuję to co powiedziałeś, czerwone smoki to waste zawsze i to wielkie, górskie i wgl wszystko to waste, żeby cokolwiek zarobić musiałem expić na najmniejszych manasach albo 3 dni zbierać piórka żeby pójść na 3 refile. Ja rozumiem że w na tym non pvp macie czas żeby maksować sobie skille i pn rozdawać na 130- 150 skillu i expić z full eq na każdy żywioł, wam kasa leci, ale na pvp to jest nie możliwe bo nie mamy setów nie mamy max skilli i wydajemy miliony na blessy bo w tygodniu z 3-10 razy sobie popadamy co jest równe 70-240 talarów mniej więcej. Więc bardzo proszę nie wypowiadać się na temat zarabiania na pvp
Moja gra wyglądała tak, że PNy rozdałem na może 170 poziomie, gdzie na 120 miałem ok. 120 walki dystansowej? Mniej więcej plus minus. Czerwone/górskie/hydry wyglądają tak, że z rozrywającymi i kpiro wychodzisz na zero. Jak coś Ci spadnie, a tak będzie, to okazuje się, że na 10 poziomów zarobiłeś 100k, przy czym te respy nie są super zarobkowe. Od 130 poziomu siedziałem na czarnoksiężnikach gdzie robiąc ponad mln/h expa, miałem zarobek sprzedając królewskie spodnie do Urbana. Cokolwiek z 2 wnękami ustawiało Cię na dłuuugo :) nie mówiąc już o szafirach, na które zawsze byli chętni.

Na 180 poziomie spróbowałem demony. Sakiewki oczywiście pokrywały wydatki w 90%, czarne perły i prochy dawały jakieś 300k zysku na 1,5-godzinny wypad.

Wracając do PVP - o ile dobrze pamiętam, krótko po ostatnim resecie któraś z gildii lub jakaś grupka graczy zrobiła dominando? (chyba dobrze zapamiętałem) nie pozwalając nikomu innemu grać, co zniechęciło do dalszej gry. Ci, którzy ginęli nie mieli po co grać, ci, którzy zabijali nie mieli kogo zabijać, i zrobiło się takie martwe koło. Gdybyś zarabiał 10x mniej na wypadzie co uniemożliwi Ci kolejny wypad, tak zwane "dominando" miało by miejsce dużo później... o ile wogóle? Może trzeba by wprowadzić bardziej restrykcyjne kary za zabijanie? Za każdym razem przed zabiciem kogoś zastanowisz się czy może nie lepiej trzymać fraga na kogoś innego?

Przy tak trudnym zarobku nie powstanie dwieście noob-pk-postaci do zabijania innych, bo nikogo nie będzie stać na wyexpienie maga w 3 dni. Większe kary na zabijanie - nikt nie będzie mógł sobie pozwolić na gn**enie ziomka z innej gildii. W tej sytuacji mamy 2-4 tygodni gry-expienia-zarabiania z okazyjnymi fragami i jedną bitwę w miesiącu.

Moja mała dygresja co do tempa gry - ostatnio grałem przez kilka dni na otsie typu rl-map 20x exp 4x loot. Po ok. 6 godzinach gry swoim 100 palkiem mogłem biegać w wielu miejscach z assassin starami i SD! Gdzie nie poszedłem, w najgorszym wypadku, zwracało mi się 80% inwestycji, zbierałem tylko droższe djinn-itemy, złoto i cała reszta zostawała oczywiście w ciałach, i w ten sposób znudziła się gra po 3 dniach. 10 lat temu, na serwerze 1x exp w wersji 7.0, zdobywanie 80k exp/h było wyczynem, "bitewny hełm" był wart screenshota, a żeby go sprzedać, spora ilość osób biegła przez pół świata, żeby zaoszczędzić na podróży statkiem. Absolutnie nie chodzi mi o to, żeby przywrócić takie czasy, ale widzę zależność chęci grania w grę od łatwości zdobywania exp/kasy.
viviane jest nieaktywny  
Stare 07-12-16, 01:26   #16
toxic2002
 
Zarejestrowany: Sty 2014
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał viviane Zobacz post

Wracając do PVP - o ile dobrze pamiętam, krótko po ostatnim resecie któraś z gildii lub jakaś grupka graczy zrobiła dominando? (chyba dobrze zapamiętałem) nie pozwalając nikomu innemu grać, co zniechęciło do dalszej gry. Ci, którzy ginęli nie mieli po co grać, ci, którzy zabijali nie mieli kogo zabijać, i zrobiło się takie martwe koło. Gdybyś zarabiał 10x mniej na wypadzie co uniemożliwi Ci kolejny wypad, tak zwane "dominando" miało by miejsce dużo później... o ile wogóle? Może trzeba by wprowadzić bardziej restrykcyjne kary za zabijanie? Za każdym razem przed zabiciem kogoś zastanowisz się czy może nie lepiej trzymać fraga na kogoś innego?

Przy tak trudnym zarobku nie powstanie dwieście noob-pk-postaci do zabijania innych, bo nikogo nie będzie stać na wyexpienie maga w 3 dni. Większe kary na zabijanie - nikt nie będzie mógł sobie pozwolić na gn**enie ziomka z innej gildii. W tej sytuacji mamy 2-4 tygodni gry-expienia-zarabiania z okazyjnymi fragami i jedną bitwę w miesiącu.

.
Zdajesz sobie sprawę że ludzie nie grają na pvp żeby expić, tylko po to żeby się bić i zabijać. A w większości przypadków jedna ze stron przegrywała bo jej się fragi kończyły i nie mieli jak zabijać przez miesiąc, albo kończyła się kasa na blessy a ostatecznie na suple.

Blessy nie służą nam po to że się sramy o eq, tylko po to żeby jak najszybciej wrócić na pole walki i się dalej bić bez większych strat kasy

Tu jest ta różnica na non pvp wbija się lvl i zbiera kasę żeby ładnie wyglądało a na pvp robi się to po to żeby się bić, każdy chce się bić codziennie a nie raz w miesiącu.
toxic2002 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin