Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-12-16, 17:51   #1
Smoczy Pogromca
 
Zarejestrowany: Wrz 2015
Postów: 25
Domyślnie Zmiany odnośnie złota

Witajcie,

Zdaję sobie sprawę, że kilka osób zaraz mnie powyzywa za te propozycję, ale uważam mimo to, że są one ciekawe i warte przemyślenia.

Przechodząc do sedna, dużo ostatnio osób narzekało na problem z kasą oraz doświadczeniem i prędkością zdobywania poziomów, dlatego od siebie proponuję:


1. Usunąć możliwość sprzedawania piórek oraz (opcjonalne) wszystkich składników alchemicznych. Czemu miało by to służyć zapytacie, już wyjaśniam.

Do tej pory, każdy mógł szybko zarobić na piórkach trochę złota, by następnie wydać je na szybki exp, co się stanie gdy ich zabraknie? Każdy będzie musiał przemyśleć jak zainwestować ciężko zarobiony grosz, a zarazem spowolni to nabijanie leveli(a były apelacje o zmniejszenie expa), ponieważ nikt nie będzie biegał z runami i niewidkami na trolle by mieć waste i tracić, bo nie będzie ich na to stać!
Część z Was zapyta "Jak w takim razie zarabiać?", odpowiedź jest prosta, na początku mamy do dyspozycji questy, nie da nam to kokosów, ale dzięki temu utrudni grę, a przecież tego chcieliście! Na wyższych levelach, wymusi chodzenie na słabsze moby, chodzenie w drużynach żeby zmniejszyć ilość talarów wydawanych na poty/runki.
Spytacie, po co w takim razie piórka? Oczywiście do alchemii, ale o tym w drugiej części moich "cud" pomysłów.

2. Tą część poświęcam zmianom w alchemii i sprawach z nimi związanymi.
Główną moją apelacją jest udostępnienie możliwości kupowania wszystkich składników alchemicznych pochodzenia roślinnego od NPC(niektóre z potworów też mogą być), ktoś spyta dlaczego?

Żeby działać alchemikiem, trzeba bardzo dużo czasu poświęcić na zbieranie składników a efekty nie są takie jak w przypadku robienia run. Czas potrzebny na zrobienie 100 run, pozwoli zrobić z 50 mikstur many(NAJMNIEJSZYCH)maksymalnie! Ktoś powie, ale dzięki temu alchemik ma "tańsze" oraz lepsze mikstury", a guzik prawda, niejednokrotnie wartość zlewek potrafi wynieś kilka talarów, a ilość mikstur których nie udaje się zrobić powoduje, że żeby się opłacało być alchemikiem trzeba w niego dużoooo zainwestować. Dlatego uważam że udostępnienie możliwości kupowania składników, pozwoli na racjonalną grę alchemikiem(szczególnie przy wcześniejszej propozycji dot. piórek i skład. alchemicznych), i pozwoli rozwinąć handel, bowiem gracze będą zmuszeni sprzedawać innym swoje zdobycze natury roślinnej/zwierzęcej.

Zaraz zarzucicie mi, że alchemik stanie się zbyt potężny, ale jak Wielu z was posiadało osobną postać tylko do alchemii to o tym zapomnieliście? Tak na prawdę alchemik był sub-profesją nie grywalną, a jedynie dodatkiem dla stworzenia osobnej postaci, od mikstur. Takie rozwiązanie sprawi, że będzie się opłacało grać alchemikiem, pozwoli to osobą które zdecydują się na tą sub-profesje, czerpać rekompensaty za brak czarów, % bonusów, tym bardziej że nie pozwala ona zaoszczędzić złota!

Oczywiście nie zlikwiduje to procederu tworzenia osobnych postaci pod alchemię, ale ilość składników jaką potrzeba poświęcić na zrobienie jakiegoś sensownego poziomu alchemii jest duża, dlatego nie raz opłaca się działać razem z alchemikiem, korzystać z jego usług jako pot-makera.

Oczywiście nie zapominam o Waszych piórkach i miodkach, niech zostaną, jest to nadal możliwość zarabiania(dzięki braku monopolowi jaki dawała opcja jedynie zdobycia tych składników z mobów(kur/pszczół), ich cena będzie musiała konkurować z ceną sklepową).

Dlatego uważam że cenę składników trzeba ustalić na podstawię porównania ich z kosztem kupienia odpowiedniej ilości mikstur, a ilości potrzebnych składników. Jednocześnie powinna ona w sumie wynosić z 90% wartości takiej ilości mikstur, ponieważ wiele składników się niszczy w trakcie produkcji.

Załóżmy(nie pamiętam już cen sklepowych), że 1 mikstura many kosztuje 55 miedziaków, więc 10 mikstur 550 miedziaków, natomiast zrobienie 10 mikstur many wymaga:
-2 ekstrakty miodowe,
-2 ekstrakt ze skrzydła nietoperza,
-4 ekstrakty z rabatkowca
-10 fiolek(50mdz)
(nie wspominam o pojemnikach na ekstrakty)

W sumie według mnie koszt tego wszystkiego powinien wynosić z 495 mdz, więc samych składników koło 450.

Jestem w stanie jeszcze wiele na ten temat, powiedzieć i argumentować, ale wydaje mi się, że tyle wystarczy, lecz jeśli macie pytania, bądź propozycje na rozszerzenie tych pomysłów to piszcie śmiało.
Smoczy Pogromca jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 17:59   #2
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Alchemik to maszynka do zarabiania pieniędzy. Naprawde jest potrzeba, zrekompensować bycie najsłabszą sub klasą... dopiero wprowadzenie składników popierdoli gre, mimo nerfa.


Dobrze. Żeby nie było że z dupy.
Koszt składników 450 w sklepie 550 , MBP 18k w sklepie 22k , na 10 MBP 4t różnicy. Ale żeby było śmiesznie, przy wyzszej alchemi masz przykładowo 50% więcej many z mikstury, 10mbp takich mikstur daje tyle many co 15 MBP ze sklepu , 5 MBP to koszt 11t + 4 = 15t. Dziękuję (użyłem wartości podanych w poście, mikstury można kupić taniej więc różnica będzie trochę mniejsza) . Więc jeżeli na danym respie wychodziłem na 0 to z tymi mikturkami zarobie 15t w około 3h bo na tyle starczy 10mbp małych mikstury.

Mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi

Ostatnio edytowane przez Noratl ; 05-12-16 o 18:08
Noratl jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 18:09   #3
Smoczy Pogromca
 
Zarejestrowany: Wrz 2015
Postów: 25
Domyślnie

Tak potrafi być maszyną do pieniędzy ale dopiero po ogromnej inwestycji, a jeśli zlikwidujemy sprzedaż piórek to nie będzie talarów na tą inwestycje!

Jak wielu widzisz alchemikó na "main=charach"? praktycznie ich nie ma, bo lepiej zrobić osobną 20 poziomową postać do potów, a na głównej wybrać 2 z 3 pozostałych.

Dzięki kilku zmianom, zanim alchemik będzie się opłacał to potrwa to bardzo długo, i inne profesje wiele zyskają innych atutów.

Ostatnio edytowane przez Smoczy Pogromca ; 05-12-16 o 18:22
Smoczy Pogromca jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 18:09   #4
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

moje oczy :<

połowa pvp grała alchemikami (i pewnie będzie grała dalej).
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 18:11   #5
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Mówisz o non pvp , na pvp był ogrom alchemików. Po za tym swego czasu robiłem masę mikstur dla dużej ilości ludzi. Tak więc wystarczy jeden alchemik na kilka osób.
Noratl jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 18:21   #6
Smoczy Pogromca
 
Zarejestrowany: Wrz 2015
Postów: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noratl Zobacz post
Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Alchemik to maszynka do zarabiania pieniędzy. Naprawde jest potrzeba, zrekompensować bycie najsłabszą sub klasą... dopiero wprowadzenie składników popierdoli gre, mimo nerfa.


Dobrze. Żeby nie było że z dupy.
Koszt składników 450 w sklepie 550 , MBP 18k w sklepie 22k , na 10 MBP 4t różnicy. Ale żeby było śmiesznie, przy wyzszej alchemi masz przykładowo 50% więcej many z mikstury, 10mbp takich mikstur daje tyle many co 15 MBP ze sklepu , 5 MBP to koszt 11t + 4 = 15t. Dziękuję (użyłem wartości podanych w poście, mikstury można kupić taniej więc różnica będzie trochę mniejsza) . Więc jeżeli na danym respie wychodziłem na 0 to z tymi mikturkami zarobie 15t w około 3h bo na tyle starczy 10mbp małych mikstury.

Mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi

Wartości są tylko przykłądowe, można zrobić i 98% wartości mikstur, ale w początkowej fazie gry bez piórek alchemik będzie nie grywalny, można zrobić zależność cenową między miksturami z poziomu kręgu 1 a kolejnymi, gdzie różnica ceny by malała.

Top 20 non-pvp 1 alchemik! to samo było na pvp!
Smoczy Pogromca jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 20:00   #7
sokoskiiii
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 165
Domyślnie

Cytat:
Napisał Smoczy Pogromca Zobacz post
Wartości są tylko przykłądowe, można zrobić i 98% wartości mikstur, ale w początkowej fazie gry bez piórek alchemik będzie nie grywalny, można zrobić zależność cenową między miksturami z poziomu kręgu 1 a kolejnymi, gdzie różnica ceny by malała.

Top 20 non-pvp 1 alchemik! to samo było na pvp!

Zmień dilera. W top 20 jest conajmniej 3 alchemikow z pvp wiec przestań pisac takie pierdoły
sokoskiiii jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 21:49   #8
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Jak dla mnie alchemik od samego początku nie narzekał na popularność.
Ja na non byłem bardzo zadowolony i to na Magu.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 22:31   #9
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

90% nekro magów jest ALCHEMIKIEM, więc gościu ćpiej mniej tego.. Sam też nim byłem od samego początku istnienia altaronu. Kiedyś nie był tak atrakcyjny jak teraz : ) skórowanie tez daje dużo pieniędzy.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 05-12-16, 22:31   #10
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

1. Nie rozumiem, przecież piórka kupują gracze i jedyny problem to, że mieli nadmiar gotówki i mogli za te piórka dużo płacić, piórka same w sobie nie są żadnym problemem.
2. Przecież wszystkie rośliny alchemiczne można kupować w sklepach, tylko produktów zwierzęcych nie ma. ;o
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:17.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin