Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-08-12, 22:28  
II. Zapowiedź lato 2012 -Armia wzywa!
Trav Trav jest nieaktywny 01-08-12, 22:28

– Nie możemy dłużej czekać na wsparcie z Ajsoru! Wróg stoi u naszych bram! – powiedział Rohinam podniesionym głosem, przechadzając się tam i z powrotem przed tronem Namiestnika.
Widocznie jednak po chwili uznał, że – mimo wszystko – nie przystoi mu krzyczeć na swojego władcę i dodał spokojniejszym tonem.
– Powtarzam jeszcze raz, czasu pozostaje nam coraz mniej, a sytuacja staje się coraz poważniejsza. Szczątkowe raporty sugerują duże zagrożenie i...
– Właśnie – przerwał mu Namiestnik. – Co mówią raporty?
Rohinam się wyraźnie zmieszał.
– Cóż, jak już wspomniałem, raporty przekazują nam szczątkowe informacje... – odpowiedział ostrożnie. – Podług ich, Abitańczycy niedaleko jednej ze swoich twierdz rozkopują cały teren. Ogrodzili wszystko palisadą, a co jest wewnątrz możemy się tylko domyślać.


Widząc, iż Namiestnik dalej nie wygląda na przekonanego co do zagrożenia, dodał.
– Niepokojące jest natomiast, iż wchodzą do tej, nazwijmy to tak, kopalni całe rzesze ludzi: zarówno wojska, jak i niewolników. Wychodzi zaś stamtąd mało kto. Podobno nawet część Abitańczyków ochraniających obóz woli do niego nie zaglądać, ale wiadomo jak to niektórzy zwiadowcy koloryzują.


Namiestnik zasępił się, wsparł głowę na ramieniu i opuścił wzrok z Rohinama.
„Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z obozem skupiającym wojska” – rozmyślał – „Oczywistym jest, że nie sprowadzą ze wschodu swej regularnej armii. Szybko byśmy to wykryli i wojska Altaronu zajęłyby mocno nadszarpnięte ostatnimi czasy obozy barbarzyńców, zanim by ściągnęły posiłki wroga. Jeśli zaś oni tam w ukryciu budują armię, niemożliwy jest atak z naszej strony. Gdybyśmy nawet zajęli ich obozy, to sami przerywając trwające zawieszenie broni, załamalibyśmy nasze układy z Ajsorem, na których tak mi zależy. Wszystko idzie ku dobremu, a skoro przysłali nam nawet inżyniera, to znaczy, że wojska cara jeszcze tak zupełnie nie upadły...”


– Co proponujesz? – zapytał Namiestnik.
Rohinam jakby tylko czekał na to pytanie. Znów zaczął krążyć po sali tronowej i żywo gestykulując wykładał swój plan.
– Przede wszystkim, potrzebujemy zmobilizować armię. Każdy przybysz z Licoru miałby obowiązek stawić się w obozie treningowym, który powinien zostać... – Rohinam przełknął ślinę, spojrzał z niepokojem na Namiestnika i szybko się poprawił. – Który zostałby otwarty za Pana Namiestnika zgodą, by można było tam szkolić ochotników i wyznaczać misje grupom doświadczonych najemników.


Namiestnik podniósł głowę.
– Wiesz oczywiście, że gildie się oburzą, gdy zaczniesz rozporządzać ich ludźmi? W końcu większość z nich przecież pochodzi z Licoru.
Dowódca obozu szkoleniowego nie wyglądał na zaskoczonego. Wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej się ożywił.
– Pańskie słowo jest dla nich rozkazem. Jeśli Jaśnie Nam Panujący Namiestnik wyda dekret, iż to ja od teraz wydaję rozkazy członkom wszystkich gildii, wojsko zyska na spójności i stanie się bardziej efektywne – zasugerował, próbując nie okazywać wzbierającego w nim napięcia.
Czując, że i tak w końcu do tego dojdzie, władca odparł spokojnie.
– To nie będzie takie proste, ale zrobię co w mojej mocy, by ułagodzić mistrzów gildii i przekazać tobie władzę nad ich podopiecznymi... – tu Namiestnik zmarszczył czoło, zastanowił się i zapytał. – Mówiłeś coś o najemnikach. Kogo miałeś na myśli?
– Każdego, kto wykaże chęć wsparcia naszego wojska – odparł wymijająco Rohinam. – mój adiutant Gawen ma pomysł jak ściągnąć wielu ludzi do pomocy w walce, ale o tym prawdopodobnie on sam Panu Namiestnikowi opowie.


Widząc, że dowódca obozu szkoleniowego osiągnął już wszystko, czego chciał, władca twierdzy Akra wstał i pożegnał go. Na pożegnanie poprosił jeszcze Rohinama:
– Wychodząc wezwij proszę szambelana, by zajrzał do mnie wraz z Armandem.
Rohinam ukrył przed Namiestnikiem swoją głęboką niechęć do obu jego wiernych pomocników i odparł, iż nie omieszka tego zrobić. Ich głos i tak nie ma już znaczenia. Namiestnik się zgodził.
Czas zmobilizować armię.


Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 21481
Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 08:16   #11
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Teverix, wkońcu cała fabuła to abitańscy, więc czego tu się można innego spodziewać.

O, widze, że zanim się wejdzie na schody trzeba najpierw wdrapać się na wóz... Ciekawie xDD
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 11:35   #12
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Bardzo mi się podoba, ale jak dla mnie to mija się to wszystko trochę z celem. Zamiast ciężko pracować nad grafikami, terenami, expowiskami czy misjami powinniście skupić się na liczbie graczy. Po co robić tak wielki update dla tych 15 osób, którzy w godzinach szczytu grają ? Nie lepiej najpierw zrobić własnego klienta, zareklamować serwer i później wziąć się za modernizację ? To tylko moje zdanie, ale sądzę, że większość postawiłaby na rozgłos serwera niż na jego updaty.
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 11:44   #13
Vervel
 
Avatar Vervel
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Postów: 49
Domyślnie

tomakeo, sam niejednokrotnie wałkowałem ten temat i uważam że nasze prośby,groźby i błagania w kierunku adminów nic nam nie dadzą

a II zapowiedź pojawiła się dość szybko, więc admini może spieszą sie już z wprowadzeniem upa ?
__________________
koko koko altaron spoko kpiro leci hen wysoko wszyscy razem zaśpiewajmy Exorit payment dajmy!
Vervel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 12:05   #14
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Trzeba najpierw czymś zachęcić tych graczy, prawda? Jakby obecna sytuacja na serwerze była "zachęcająca" to grałoby na nim więcej osób. Taka aktualizacja i towarzyszące jej zmiany, mam nadzieję przyciągną graczy.

Ja i kilka innych osób z administracji nie jesteśmy w stanie pracować nad klientem, bo po prostu to nie nasza specjalizacja i nie mamy na ten temat zielonego pojęcia, więc rozwijamy fabułę i inne rzeczy, których nowy klient magicznie nie stworzy. Nowy klient przecież nie przyciągnie graczy, przyciągnie ich to co im zaoferujemy, a klient po prostu daje większe możliwości. Klient "sam" nie rozwinie fabuły, nie wymyśli zadań, nie udoskonali równowagi profesji.

Cytat:
Napisał Vervel Zobacz post
a II zapowiedź pojawiła się dość szybko, więc admini może spieszą sie już z wprowadzeniem upa ?
"Up" nadejdzie szybciej niż niektórzy myślą.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 12:08   #15
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Yyy a nie sądzicie że za update'ami idzie rozgłos? Każdy ze starych graczy czeka na upa, więc jak nadejdzie to zaczną znowu grać, jeden powie drugiemu a co za tym idzie, będzie coraz więcej nowych graczy... Reklame pewnie też już mają zrobioną, przecież nie zrobią reklamy na starych grafikach jak wchodzą nowe... Na wszystko potrzeba czasu:) A skoro im nie przeszkadza, że na razie gra tak mało osób, to widocznie wiedzą co robią. Altaron jest tworzony od kilku lat i tylko administracja wie jak przyciągnąć graczy skoro już im się to raz udało xD Także niech już robią swoje a my po prostu poczekajmy i cieszmy się tym, że nie trzeba czekać na wolne expowiska :D
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 12:59   #16
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

Ja grałem w Altaron dość długo, a na samym początku jak go odpaliłem było: WOW, ale super. Niestety Waszym problemem jest to, że im dalej się gra tym gra robi się bardziej nudna. Wiele początkowych zadań jest niesamowicie nudnych a te późniejsze, jak mnie inni zapewniają są ciekawe i są naprawdę wielkim wyzwaniem. Więc coś jest tu chyba nie tak. Skoro na początku zadania wyglądają na zasadzie: Zabij kilkaset szczurów, przynieś 500 mięs i 200 szynek itd. to po prostu początkującemu graczowi się chce prędzej usunąć Altaron niż w niego grać. Więc jeśli chcecie nowych graczy musicie się poważnie zastanowić nad tym.

Dziękuję i zapraszam do mojej galerii -.^
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 13:07   #17
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Owszem, jak się zobaczy takie coś to nabiera się chęci do gry, natomiast największy problem to dzieci no life (typu horsu), które nie dają grać nowym. Skąd mają się brać nowi gracze ? Przecież żadna osoba, która będzie padała na cepa od cepa nie zachęci swoich kumpli do gry. Wprowadźcie serwer no-pvp to będziecie mieli graczy. Jeżeli nie zrobicie czegoś z tymi pożal się Boże prze ogarami to nie liczcie, że ludzie będą tu grali.
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 17:02   #18
Serio
 
Avatar Serio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomakeo Zobacz post
Owszem, jak się zobaczy takie coś to nabiera się chęci do gry, natomiast największy problem to dzieci no life (typu horsu), które nie dają grać nowym. Skąd mają się brać nowi gracze ? Przecież żadna osoba, która będzie padała na cepa od cepa nie zachęci swoich kumpli do gry. Wprowadźcie serwer no-pvp to będziecie mieli graczy. Jeżeli nie zrobicie czegoś z tymi pożal się Boże prze ogarami to nie liczcie, że ludzie będą tu grali.
Trzeba po prostu umiec omijać konflikty i nie afiszować się ze wszystkim a gra stanie się znacznie przyjemniejsza. Zgaduje ze Horsu Cie zabił. Najprawdopodobniej miał powód.


Zapowiedzi co raz częściej, znaczy ze aktualizacja sie zbliża ;) Czekamy..
Pozdrawiam Hades
__________________
http://w562.wrzuta.pl/audio/6xm4IBZ7Vd0/wiatr_intro

Mój track - jesli sluchasz RAPu to sprawdz ;)
Serio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 17:32   #19
irwin546
Pomocny
 
Avatar irwin546
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 51
Domyślnie

Cytat:
Napisał Serio Zobacz post
Trzeba po prostu umiec omijać konflikty i nie afiszować się ze wszystkim a gra stanie się znacznie przyjemniejsza. Zgaduje ze Horsu Cie zabił. Najprawdopodobniej miał powód.


Zapowiedzi co raz częściej, znaczy ze aktualizacja sie zbliża ;) Czekamy..
Pozdrawiam Hades
Akurat w Altaronie walki w których spokojnie stojące 10 lvlowe postacie spokojnie ćwiczące pod depotem obrywają "bo tak" od 45-60 poziomowców to norma.
irwin546 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-08-12, 20:09   #20
Serio
 
Avatar Serio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

Cytat:
Napisał irwin546 Zobacz post
Akurat w Altaronie walki w których spokojnie stojące 10 lvlowe postacie spokojnie ćwiczące pod depotem obrywają "bo tak" od 45-60 poziomowców to norma.
Widziałeś, zeby na tibi ludzie skillowali w party pod depo tak nagminnie jak tu? Malo miejsc do skillowania w miescie jest, gdzie pkerzy nie biegają? Trzeba troche myśleć :\
__________________
http://w562.wrzuta.pl/audio/6xm4IBZ7Vd0/wiatr_intro

Mój track - jesli sluchasz RAPu to sprawdz ;)
Serio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin