Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-04-11, 06:31   #11
pogromek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Postów: 29
Domyślnie

Nie napomknąłem o drodze do jej zdobycia, bo nie było o tym mowy.

Masz rację, pisząc, że posiadacz tej lektury musiałby się czymś wykazać - a w takich zadaniach jak najbardziej jestem za wytężoną pracą intelektualną niźli 'fizyczną' (to jest zabijaniu potworów =D). Dzięki temu przy grze mielibyśmy za zadanie użycie naszego rozumu, a nie tylko umiejętności bicia i uciekania przed przeciwnikami.

Również zgadzam się z Tobą w tym, że książka ta wyróżniałaby się z grona innych swoją niepowtarzalnością.

Jedno nas różni - lektura zwiększałaby naszą 'punktację' w statystykach.
pogromek jest nieaktywny  
Stare 30-04-11, 11:38   #12
Sezamek
 
Avatar Sezamek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 7
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Sezamek
Domyślnie

Dzięki ze zainteresowałeś się moim tematem "Literatura" :-)
Rozwinę myśl trochę

W grze powinny być ukryte sekrety które by znaleźć trzeba by było odkryć jakiś szyfr zapisany w księgach, Jakąś prawidłowość czy też wskazówkę o danym miejscu,expowisko,quescie.

Dla poszukiwaczy przygód był by to raj. Księgi znalezione przez przypadkowych graczy o jakimś sławnym autorze mogły by być kupywane przez podrózników w celu odkrycia swojego tajnego miejsca,questa.

Teraz powiem kto mógł by pisać.
-książki mogli by kupic,dostać od MG tylko wtedy jeżeli przejdzie się weryfikację.
-Trzeba było napisać jakiś tekst o altaronie. Wiersz,zagadke czy coś innego.
-wymagane uzywanie archaizmów czy wierszowania.
-Tajemniczość w książkach czyli nie mozna by było napisać coś takiego

Idziemy drogi panie na zesłanie i się wylogujemy w miejscu zesłania.

Występuje tutaj wyraz wogulę nie klimatyczny (wylogujemy) i to już by było zle.

I na takiej podstawie wybierano by takich bajko pisarzy :-)
Sezamek jest nieaktywny  
Stare 30-04-11, 15:32   #13
Dreat
 
Avatar Dreat
 
Zarejestrowany: Kwi 2010
Skąd: Tricity
Postów: 82
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Dreat
Domyślnie

Dodatkowo przydałyby się książki napisane w niezrozumiałem języki, aby gracze mogli pobawić się w lingwistów i rozszyfrować zagadki kontynentu!
__________________
But no matter how distant in space or time
One constant remains
Chaos.
Dreat jest nieaktywny  
Stare 01-05-11, 12:20   #14
saitaver
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Domyślnie

Co do książek w innych językach np. łacina ich wprowadzenie, szczególnie w opuszczonych bibliotekach magów, astronomów dodałoby smaczku. Tylko do jej przetłumaczenia wystarczyłby tłumacz google. Możnaby wprowadzić język wymyślony przez twórców, poznać dałoby się go jakiegoś NPC lub np. zapisanej w dwóch językach, ale na której jakiśtam fragmentów by brakowało, jak ta tablic dzięki której odczytano heroglify egipskie.
saitaver jest nieaktywny  
Stare 01-05-11, 14:25   #15
Dreat
 
Avatar Dreat
 
Zarejestrowany: Kwi 2010
Skąd: Tricity
Postów: 82
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Dreat
Domyślnie

Jak własny język to bez żadnych NPC, ewentualnie jacyś badacze z podstawowymi słowami, coby łatwiej było. Ale kombinowania samemu wiele. Marzą mi się takie zagadki i tajemnice, gdzie wpierw trzeba książki znaleźć i rozszyfrować.
__________________
But no matter how distant in space or time
One constant remains
Chaos.
Dreat jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 02:11   #16
Ethelon
 
Avatar Ethelon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Bielsko Biała
Postów: 6
Domyślnie

Wielki "+" za pomysł !!!
Czyli mamy
- tajne biblioteki
- questy "Czytaj i znajdź" - po przeczytaniu książki należy udać się w opisane miejsce i wykonać zadania
- książki zawierające szyfry, książki w innych językach

Moja propozycja to po wykonaniu ciągu questów dostęp do Tajnej Biblioteki w Neolith ( ew. jakieś nagrody oraz możliwość nabycia jakiegoś przedmiotu związanego z literaturą np. pustej ozdobnej księgi, w której będziemy opisać naszą historię lub jakiś mebelek do domku !!! )

Proszę o komentarze ;) Pozdrawiam
__________________
Ethelon jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 10:10   #17
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Generalnie pomysł jest bardzo fajny, ale nie widzą mi się te toplisty. Lista tych którzy przeczytali najwięcej książek to byłby niewypał z jednego powodu - gracze za to nic nie będą mieli oprócz numerka na liście.
Natomiast, bardzo podoba mi się kwestia sekretów gry. Czytanie książek powinno dawać informacje o ukrytych bibliotekach, NPC, zadaniach za których wykonanie otrzymuje się jakieś magiczne przejścia, możliwość handlowania z nowymi NPC. Za zaliczenie takich rzeczy dostawałoby się punkty oddające trudność zadania. ;)
Nawiązując do zadań lingwistycznych: co myślicie o kontynuowaniu zaczętego w Tibii (i najwyraźniej napisanego tak aby nie dało się go odczytać) języka Obserwatorów? [tu: beholderów] Mi się pomysły z książkami językowymi bardzo podobają.

Ostatnio edytowane przez Kosiek ; 02-05-11 o 10:17
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 15:35   #18
Dreat
 
Avatar Dreat
 
Zarejestrowany: Kwi 2010
Skąd: Tricity
Postów: 82
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Dreat
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosiek Zobacz post
Nawiązując do zadań lingwistycznych: co myślicie o kontynuowaniu zaczętego w Tibii (i najwyraźniej napisanego tak aby nie dało się go odczytać) języka Obserwatorów? [tu: beholderów] Mi się pomysły z książkami językowymi bardzo podobają.
Właśnie o tym myślałem pisząc poprzednie posty ;)
Tylko lepiej jakiś inny język wymyślić, bo:
a)zrzynanie jest be
b)tam za dużego sensu (z tego co pamiętam) nie ma - tj. nie można było z niego korzystać "na codzień"

Jednak język numeryczny to świetny pomysł. Uwielbiam takie rzeczy i zagadki matematyczne, szyfry i inne bajery ;D
__________________
But no matter how distant in space or time
One constant remains
Chaos.
Dreat jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin