Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-07-11, 11:52   #11
gharie
 
Avatar gharie
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Skąd: Nowogród/Podlaskie
Postów: 7
Domyślnie

Szkoda że nie ma takiego poradnika o rycerzu :d
__________________
11:50 XXX [128]: Ide na demki jak myslisz co poleci?
11:51 YYY [67]: a co aola nie masz xD ?
11:51 XXX [128]: ale smieszne ;/
gharie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-07-11, 12:06   #12
Maffy
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 24
Domyślnie

Poradnik o rycerzu? Przecież to najłatwiejsza profa jest...
Maffy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-07-11, 01:32   #13
Kozi1911
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 23
Domyślnie

Może jakiś wysokopoziomowy gracz taki zrobi, ja mam jedynie 40 poziom rycerzem także jeszcze nic nie wiem o tym "świecie" :)
Kozi1911 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-07-11, 09:42   #14
Howking
 
Avatar Howking
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kozi1911 Zobacz post
Wiem że to nieodpowiedni dział, lecz w dziale poradniki temat po prostu nie chce się założyć z niewiadomych mi przyczyn, proszę administrację o przeniesienie w miarę możliwości.


Na wstępie powiem ze poradnik jest tak około do 55 poziomu, sam nie mam obecnie wyższego i nie chce się wypowiadać o czymś, czego sam nie doświadczyłem.


Plusy gry magiem:
* Duże możliwości w PVP, łatwo się zabija ludzi
* Duży Hit, który pozwala znacznie szybciej expić niż Rycerz/Łucznik
* Na wysokich poziomach, gdy hunty na mocnych potworach się zwracają wyjątkowo szybko się nim expi
* Nie nosisz zbyt dobrego EQ (ekwipunek), można sobie biegać z RS (Red Skull) jeżeli się ma troszkę plecy
* Zarabia na runach dużo, na 37 poziomie możesz robić Ścianę Mocy (MW), na które jest wielki popyt, na 45 poziomie możesz robić Pociski Śmierci (SD), które schodzą jak świeże bułeczki.
Nie mówię, że będziesz klepał runy w kółko, ale jeśli masz kryzys finansowy, to może pomóc wydostać się z tarapatów.
* Expienie (gdy już przetrwasz ten ciężki niskopoziomowy okres) jest bardzo przyjemne


Minusy Maga:
* Niska ilość HP
* Bardzo mało udźwigu, co na starcie skazuje nas na robienie "miliona" lotbagów
* Innych minusów na razie nie doświadczyłem.

Ekwipunek, w który powinniście się wyposażyć po wyjściu z Licor:
* 10lvl - Łuskowy Set
* 20lvl - Set Czarnoksiężnika (+1 do poziomu magicznego)
* 40lvl - Set Maga (+2 do poziomu magicznego)

Różdżki, którymi będziecie posługiwać się na danych levelach:
* 10lvl -> 20lvl - Różdżka nowicjusza
* 20lvl -> 30lvl - Różdżka ucznia
* 30lvl -> 40lvl - Różdżka maga
* 40lvl -> 50lvl - Kryształowa Różdżka
* 50lvl -> ... lvl - Naręcze magii
Mała informacja - prócz różdżek mag może również zakładać Kostury, lecz nie polecam tego nikomu ponieważ uderza on tylko 2sqm więcej lecz nie można założyć tarczy, suma sumarum dostajemy większe obrażenia od wroga.


Konto szlacheckie (pacc):

Bonusy, które otrzymamy po zakupie owego płatnego konta są:
* Druga promocja profesji
* Dodatkowa subprofesja na 50 poziomie
* Wynajem domków
* Zakładanie klanów
* Więcej miejsca w depozycie oraz na liście VIP
* Rozszerzone możliwości podróżowania.

Punkty Nauki (PN):
-Punkty PN rozdajemy TYLKO i WYŁĄCZNIE do poziomu magicznego, polecam rozdanie ich na 30lvl a najlepiej dopiero na 45.
* Punkt ten tyczy się także tego poniżej.

Poziom Magiczny (Bardzo ważny aspekt w grze magiem !!):
- jeżeli mamy troszkę kasy i nie boimy się jej wydać, polecam wbicie około 20 poziomu magicznego bądź 30 i dopiero w tedy rozdajemy PN.

Expowiska (tylko dla posiadaczy szlachcica):
*10lvl -> 25lvl - Czerwie (najlepiej Neolith na południe od miasta, ewentualnie Ankardia na lewo od depo.
* 25lvl -> 35lvl - Cyklopy
* 35lvl -> 45lvl - Mnichy lub na Widzach nie wchodząc na Złe Oko ponieważ można spaść na combo (wiem po sobie)
* 45lvl -> +50lvl - Tutaj mamy już sporo kombinacji, możemy męczyć się na Mnichach, Cyklopach i wielu innych bądź próbować swych sił na Liszu, Nekromantach oraz zwykłych Smokach.

Zarobek! (chyba najlepsza część tego poradnika ;D)
* Najlepiej zaczniemy zarabiać dopiero od 35lvl, gdy z mnichów leci masa pierścieni życia oraz set czarnoksiężnika, jednym słowem mega szybki exp + bardzo dobra kasa. ja osobiście ringi sprzedawałem po 700 each, a takich ringów z jednego wypadu na resp lociłem około 15 czasami nawet ponad 20, także kasy tutaj brakować nie będzie na przyjemności :) Zapomniałbym o cyklopach także jeżeli mądrze expimy możemy liczyć na profit, lecz to bardziej zależy od farta, którego mamy danego dnia. Jeżeli natomiast chodzi o lisze i nekromantów tutaj także musimy liczyć na fart, Smoki absolutne waste, czasami poleci upadły, kilka królewskich kling i jedynie sporo miedziaków także odradzam, jedynie super szybki exp jeżeli kogoś stać na drobne waste to polecam.

PVP:
* Jeżeli chcecie ogarniać, nie padać jak tzw. nooby to musicie za każdym razem gdy wychodzicie na exp, hunta czy nawet do NPC być zaopatrzeni w następujące rzeczy:
- przynajmniej 10 użyć Pocisk Śmierci (SD).
- przynajmniej 5 użyć Ściana Mocy (MW).
- przynajmniej 50 manasów
- przynajmniej 2 ładunki (ognia, lodu,mroku) co wolicie by naładować rozładowaną Różdżkę
- przynajmniej 1 pierścień magicznej tarczy (znany jako "utamka")
- Myślę że z tymi "opcjami" nie jesteście narażeni na śmierć od noob pekerów. Co prawda nie robi z was to bogów, ponieważ każdy większy poziom ma was pewnie na hita, także żeby nie uderzyła wam woda sodowa do główek :B:B


Przydatne informacje w PVP:
* Jeżeli jesteśmy zmuszeni uciekać i nie pomogły tutaj SD by zabić napastnika/ów to w każde wąskie (1sqm) przejście rzucamy MW tak by zyskać kilkanaście sekund na "ucieczce"
* Każdego hunconego gracza dodaj do VIP i zaznacz jako Czaszkę.
* Jeżeli jesteś w jakimś klanie, pierwsze co robisz zanim zalogujesz to wbijasz na Ventrillo, TeamSpeak, czy inne tego typu rzeczy które w danej chwili użytkuje klan.

Jak nie dostać hunta, lub nie narazić się jakiemuś hlvl?:
* Odpowiedź jest prosta, przestrzegaj zasad ustanowionych przez najlepsze klany, nie rób pod żadnym pozorem PA, nie wbijaj się na respa jeżeli jest pozostawiony LIST, nie wyzywaj, staraj się być kulturalny przynajmniej podczas gry, nie strasz nikogo huntem, zawsze robi to KLAN.


JEST TO MÓJ PIERWSZY PORADNIK, NIE JEST SKOPIOWANY Z ŻADNEJ STRONY, JEST WYKONANY OD 0 PRZEZE MNIE I ZASTRZEGAM SOBIE PRAWO WSTAWIANIA GO BEZ MOJEJ ZGODY NA JAKIEKOLWIEK FORUM BĄDŹ STRONĘ.

PS. Jeżeli dopatrzycie się błędów ortograficznych czy też dotyczących samej gry to proszę o wytyczenie mi tego błędu a edytuję.

Pozdrawiam Portalak :B

Poprawiłem błędy interpunkcyjne, miejscami czytało się tragicznie, myślałem, że wysiądę. Zastanów się czy robisz kropkę czy przecinek, jeżeli kropkę to wstawiaj wielkie litery, w niektórych punktach nie wiadomo po co postawiłeś kropkę przy zdaniu np.
Cytat:
blablala. także
Nie dość, że powinieneś postawić przecinek to jeszcze z małej litery, zlituj się.
Zauważyłem też MASĘ powtórzeń, przez to właśnie nie czyta się tego przyjemnie. Niektóre zdania w ogóle nie mają sensu, brak słów czasami.
Do tego dojdź sam, to co poprawiłem ci na czerwono popraw jak najszybciej.

Aha, jeżeli już piszesz polskimi znakami to pisz wszędzie, bo na początku brakowało ich gdzieniegdzie.
Howking jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-07-11, 19:58   #15
Wiked[KaZ]
 
Avatar Wiked[KaZ]
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Ukulelele
Postów: 137
Domyślnie

Howk może takie drobne błędy są ale można na nie przymknąć oko ;)
Wiked[KaZ] jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-11-11, 21:56   #16
kalel89
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
Domyślnie Info o mlv

co do mlv te twoje troszkę kaski to tak powiedziane ogólnie,to bardzo dużo kasy do wydania na 20 lub 30 mlv, widocznie jesteś botem skoro to tylko "troszkę"
kalel89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-11-11, 18:55   #17
Krootki
 
Avatar Krootki
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 5
Domyślnie

Dzięki wielkie bardzo mi się przydał
Krootki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-11-11, 18:01   #18
drazbeczka
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Płock/Lwówek
Postów: 29
Domyślnie

Mądry acz kol wiek krótki poradnik streszczający historie Maga.Ciekawy :D
drazbeczka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-11-11, 07:10   #19
laskowcowy
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kozi1911 Zobacz post
Najlepiej zaczniemy zarabiać dopiero od 35lvl gdy z mnichów leci masa pierścieni życia oraz set czarnoksiężnika, jednym słowem mega szybki exp + bardzo dobra kasa. ja osobiście ringi sprzedawałem po 700 each. a takich ringów z jednego wypadu na resp lociłem około 15 czasami nawet ponad 20. także kasy tutaj brakować nie będzie na przyjemności :) zapomniałbym o cyklopach także jeżeli mądrze expimy możemy liczyć na profit, lecz to bardziej zależy od farta którego mamy danego dnia. Jeżeli natomiast chodzi o lisze i nekromantów tutaj także musimy liczyć na fart, Smoki absolutne waste, czasami poleci upadły, kilka królewskich kling i jedynie sporo miedziaków także odradzam, jedynie super szybki exp jeżeli kogoś stać na drobne waste to polecam.
Ja osobiście polecam zarabiać na oficerach/generałach dobra kasa i exp przyzwoity, a co do smoków jaki upadly ? ;d upadły leci jedynie z kościstych na których magiem nie da rady expić. Przy odrobinie szczęścia na zwykłych smokach nie stracimy za wiele a exp jest tam dość dobry. około 40 poziomu można bić trolle, waste spore ale exp dobry. Na większym lvl po wykonaniu kilku misji można expić i zarabiać na fanatykach ;). To chyba najlepsze miejsce dla maga.
laskowcowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-02-12, 15:57   #20
pozer88
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 6
Domyślnie

"* 35lvl -> 45lvl - Mnichy lub na Widzach nie wchodząc na Złe Oko ponieważ można spaść na combo (wiem po sobie)"

Złe oko?chyba martwicę mózgu
pozer88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin