Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Ankiety

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy według Ciebie Altaron powinien być grą łatwiejszą czy może trudniejszą?
Altaron powinien być grą łatwiejszą. 6 9.38%
Altaron powinien być grą trudniejszą. 50 78.13%
Nie mam zdania. 8 12.50%
Głosujących: 64. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-09-13, 19:20   #1
Domyślnie Ankieta V - Czy według Ciebie Altaron powinien być grą łatwiejszą czy trudniejszą?

Witajcie po raz piąty!

Czwarta z kolei ankieta już za nami. Podawaliście w niej swoje ulubione zadanie lub też zadania fabularne i wygłaszaliście swoje sugestie jakie misje powinny się pojawić w grze. Padło 34 odpowiedzi, jedne bardziej szczegółowo opisane, jedne mniej. Jednomyślnie dały nam one jednak do zrozumienia jakich wyzwań oczekujecie od gry najbardziej. Zdecydowana większość z Was chciałaby w grze zadania trudne, wymagające zebrania drużyny jak i myślenia i główkowania nad rozwiązaniem danej misji. Oczekujcie więc cierpliwie nadchodzącej aktualizacji, gdyż postaramy się spełnić Wasze prośby!

Zgodnie z tradycją, jedna wylosowana osoba z odpowiadających zostanie nagrodzona statusem szlacheckim. Postanowiliśmy jednak zmienić troszkę tą tradycję, zwiększając ilość nagród do dwóch siedmiodniowych statusów szlacheckich. Szczęśliwcami zostają Kleikk i my life. Gratulacje! Jednak to nie wszystko, już wkrótce zostaną rozdane nagrody w grze dla tych najbardziej aktywnych z odpowiadających - zachęcam więc do udziału!

Przejdźmy więc do piątego już pytania:
Cytat:
Czy według Ciebie Altaron powinien być grą łatwiejszą czy może trudniejszą? Uzasadnij swoją odpowiedź i zaproponuj co powinno zostać zmienione, aby grę ułatwić/utrudnić.
Nieuzasadnione odpowiedzi będą usuwane. Dodatkowo, miejsce to nie służy do krytykowania, lub dyskutowania nad pomysłami innych użytkowników. Proszę także o przestrzeganie zasady jeden użytkownik = jeden post. Wszelkie próby obejścia tych zasad będą karane.

Temat zostanie zamknięty 21 września. Zapraszam więc do brania udziału w ankiecie!

[*]status szlachecki był losowany po numerze posta, poprzez stronę www.losowe.pl

Ostatnio edytowane przez Tron ; 19-09-13 o 01:59.
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Tron jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 19:26   #2
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

<fejsplant> A sądziłem, że głupszych ankiet już nie będzie.
Cóż. Trzeba jak krowie na rowie, to trzeba...

Chciałbym.
Aby.
Altaron.
Był.
Trudniejszy.
Podkreślam:
TRUDNIEJSZY


Była setka tematów na ten temat, ale widać administracja nie raczy ich nawet czytać albo sobie zawracać głowę opiniami graczy.
Co do uzasadnienia - odsyłam do setek moich postów na tym forum, których nie mam najmniejszego zamiaru przytaczać milionowy raz. Skoro adminom się nie chce, to czemu mi się ma chcieć?

Hef e najs iwning.

#Uzasadnij swoją odpowiedź i zaproponuj co powinno zostać zmienione, aby grę ułatwić/utrudnić.

Szczerze to mi wisi to uzasadnianie. Uzasadniałem w setce tematów. Jak się adminom tego czytać nie chce, a wszak to są PROPOZYCJE i inne tematy, to po kiego hugona mam pisać tu? A w rzyci mam.
Moje uzasadnienie, proszę:
Zmieńcie Altaron, utrudnijcie go. < - Proszę, mam nadzieję, że pomogłem.

EDIT Nr któryśtam

Dobra, po pierwszej fali fejspalmingu wrzucam, może tym razem nie zostanie to olane przez adminów.

1. Utrudnienie zbieranie doświadczenia -w każdy możliwy sposób, ale głównie daily i zadanie podobne. Nie oszukujmy się, to jest prawdziwa farma expa dla lowlvl, gdzie mając wiedzę o grze na poziomie kartofla możemy wbić 100 poziom bez większego wysiłku, logując dziennie parę razy na godzinkę max.
Samo expanie powinno wymagać większego nakładu intelektualnego niż (mówię o rycku przynajmniej) F2, F3, F8, zapętlić. Sorry, ale często przyłapywałem się na tym, że robiłem któreś kółko na starych czerwonych smokach i nawet nie wiedziałem kiedy mi tyle potów zlatywało, bo robiłem to tak mechanicznie, że nie potrafiłbym nawet powiedzieć jaki mam loot w plecaku.
Profit. Rycerz. Ma. Wszędzie. Co sprowadza się do faktu, że expanie można zapętlić jeszcze bardziej i otrzymujemy nieskończone stare smoki do lvl 250+. Jak ktoś ma dość zaparcia.

2. Eq. Wszechobecne, łatwo zdobywalne tony itemów, które każdy przerzuca plecakami w depo/domku (gdy już zabraknie miejsca w depo). Nie ma to tamto, z racji braku itemów do addonów, outfitów, mountów, questów, muszą sypać eq. A jak sypie EQ, to mamy zapchanie rynku i zaraz dojdziemy do momentu, gdzie jedynym rynkiem zbytu jest Urban, gracze nie mogą nic kupić (bo mało komu się chce itemy trzymać), a nikt nic nie sprzeda, bo nie ma komu. Błędne koło, zjebana gospodarka, hiperinflacja, setki razy wałkowane, zero reakcji so far. Let's go more.

3. Straty. No cóż. Straty zawsze frustrują, ale możliwość zrobienia blessów i wykupienia ich za grosze (mówię o npvp, darować se spiny fragery) sprawia, że szybko przestają się liczyć. Zwłaszcza, że zmiana lvlu na wyższy/niższy to różnica 10-15 hp, x many, troche skilla i generalnie różnica 1-2 punktów w obrażeniach zadawanych. Działa to jednak w drugą strone tak samo, to znaczy - wbicie lvlu daje takie profity, że aż sie chce expać. ;)

4. Balans. Obecnie nie istnieje. Sad, but true. Mamy wszechmogących duchownych i taką sobie resztę. Nestety, ktoś zapomniał, że to niby gra nastawiona na exp grupowy i tym samym jedna profka dostała wszystko, a reszta w zestawieniu z duchownym wygląda jak... no, ułomnie. Tyle.

5. Rozwój gry, a gracze. To jest bardzo istotna kwestia. Nie wiem jakie administracja ma priorytety (o ile w ogóle zna takie słowo), ale obecnie gracze szybciej wbijają/zdobywają/expią i sto innch rzeczy, niż Administracja dostarcza czegokolwiek. Nowego update'u wystarcza na 2-3 dni, po czym wszyscy znudzeni wracają do grania w makao na kurniku i siedzenia pod depo.

6. Ludzie, a administracja. Jak na moje to dość istotny element, bo nawet gdy człowiek chce pomóc, to guzik może. Siedzi, nudzi się, narzeka, a potem słyszy: "Zamiast marudzić, to zrób coś , pomóż." - A jak robi, to już każdy ma w dupie. I koło się zamyka.

Nie będę sypać jakichś gotowych rozwiązań. Niech sobie administracja w końcu ogarnie własne podwórko, wtedy będzie można myśleć co dalej.
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....

Ostatnio edytowane przez Wicked ; 15-09-13 o 20:39
Wicked jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 19:40   #3
Gekko
 
Avatar Gekko
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Gekko
Domyślnie

Myślę że altaron powinien być i trudny i łatwy, z początku łatwy i stopniowo powinien stawać się coraz trudniejszy podkreślam stopniowo! żeby nowi gracze nie zniechęcali się już na starcie dla tego początek powinien być łatwiejszy ponieważ ma za zadanie wprowadzić gracza w fabułę oraz objaśnić podstawowe zagadnienia niezbędne do dalszej rozgrywki która coraz to będzie trudniejsza, wymagać będzie nie małej wiedzy do dalszej eksploracji krainy i unikania zagrożeń, myślę że najłatwiejszym sposobem zwiększenia poziomu trudności rozgrywki jest zmniejszenie exp aktualnie jest zbyt ogromny, tylko że tutaj powstaje kość niezgody bo nowi gracze którzy będą zaczynać na trudniejszym poziomie nigdy nie dościgną tych graczy którzy zdobywali doświadczenie na starym altaronie, cóż wiąże się z to... tak dobrze pomyślałeś z resetem postaci, myślę że większość społeczeństwa altaronu jest przeciwko resetowi i oczekuję że szanowna administracja podzieli się swoim stanowiskiem na temat resetu postaci czy kiedy kolwiek bedzie.

Takie jest moje zdanie.
Gekko jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 20:06   #4
Ellegon
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Nigdzie
Postów: 40
Domyślnie

Altaron powinien być o wiele trudniejszy (np. limit kupowania potków na 24h żeby w końcu alchemik był potrzebny), mniejszy drop (oprócz początkowych mobków typu krasnale, żeby nowi mieli gdzie i jak zarabiać).

Edit. Co do limitu kupowania potków najłatwiej obejść mając xxx postaci, więc limit by mógł wyglądać następująco: 10 lvl - 15 potionów, 20 lvl - 30 potionów (czyli co 10 lvl'i by się zwiększał limit o 15). Oczywiście należy pamiętać, że to dotyczyłoby tylko kupowanych od npc'a potów.

Edit2. Wprowadzenie ataków krytycznych dla graczy i mobów, które byłyby 1.5-2x silniejsze od zwykłego ciosu. Spowoduje to pewną ostrożność na niektórych expowiskach. Do tego wśród bonusów setowych/może do broni dodać kolejne pkt zwiększające atak krytyczny, ale niewiele, np. demoniczny set by dostał dopiero 1-2% większe szanse na krytyk; +1% do krytyka dla broni ulepszonych ZWOJAMI na min. +4 (kostka by nie zwiększała szansy na krytyk). Wtedy też może zwoje by zyskały troszkę na cenie, ponieważ zrobienie broni na +4 zwojami jest wyzwaniem.

Ostatnio edytowane przez Ellegon ; 16-09-13 o 17:10
Ellegon jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 20:25   #5
MianDa
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 16
Domyślnie

Zgadzam się z Gekko co do:

Cytat:
Myślę że altaron powinien być i trudny i łatwy, z początku łatwy i stopniowo powinien stawać się coraz trudniejszy podkreślam stopniowo! żeby nowi gracze nie zniechęcali się już na starcie dla tego początek powinien być łatwiejszy ponieważ ma za zadanie wprowadzić gracza w fabułę oraz objaśnić podstawowe zagadnienia niezbędne do dalszej rozgrywki która coraz to będzie trudniejsza, wymagać będzie nie małej wiedzy do dalszej eksploracji krainy i unikania zagrożeń
Ellegon ma dobry pomysł z :

Cytat:
(np. limit kupowania potków na 24h żeby w końcu alchemik był potrzebny)
Wszelkie grzebanie w expie raczej uważam za zbędne. Wiadomo że albo reset i każdy kto cokolwiek osiągnął będzie niezadowolony, albo bez resetu i wtedy początkujący będą na beznadziejnej pozycji. Ale za to można by dodać trochę większe zróżnicowanie potworków - na zasadzie że potwór daje tyle samo expa co inny, ale jest od niego mocniejszy, ale tez ma lepszy loot. Wtedy byłby wybór. Kto chce mieć latwiej niech idzie na słabszego, ale liczy się z mniejsza kasą. A kto chce mieć trudniej to idzie na mocniejsze, ale też zarabia.

Wiele osób tutaj pisze o sprawieniu by potworki były tak silne by expienie w pojedynkę było nieopłacalne. Nie zgadzam się z tym. Jestem graczem bardzo solowym, nie lubię drużynowego latania, więc jestem przeciwko takiej sytuacji gdzie nie mogę sam expić efektywnie i muszę szukać drużyny. Tym bardziej że najczęściej bywam w grze rano, a wtedy większośc ludzi w szkole, bo głównie grają gimnazjaliści/licealiści a starszych którzy nie musza spędzać czasu w szkole jest malutko.

Ostatnio edytowane przez MianDa ; 16-09-13 o 13:43
MianDa jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 20:48   #6
Zielu
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 21
Domyślnie

Gra powinna zaczynać się na luzaku, tak jak jest w sumie, ale od 50-70 lvl powinna robić się coraz trudniejsza.
Początek nie może być trudny bo będzie zniechęcał. Nowi bez wsparcia będą padać jak muchy i rezygnować. A to chyba nie o to chodzi...
Po 50-70 lvl powinny zaczynać się schody, a gra powinna być coraz trudniejsza.
Powyżej 150-200 lvl efektywne expienie w pojedynkę powinno być ekonomicznie nieuzasadnione.

Pobawił bym się też z lotem troszkę, tak by zbieranie pierścionków i amuletów było podstawą w locie małych lvl, a lvl 100+ by relatywnie odczuwał brak tych itemków podczas expienia.
Zielu jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 21:14   #7
rycerz5
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 47
Domyślnie

Stawiam na trudniejszą, odniosę się tu do strat po śmierci:
*powinno być wprowadzone o wiele większe straty po śmierci, teraz jest to rząd 1 lvla, powinny spadać conajmniej 2, osobiscie jestem za przedziałem 3-4. Daje to sytuację, w której jedna akcja na 140 lvlu dla kogos konczy sie dwoma deskami i 133-134lvlem. Zaraz wiele ludzi zacznie płakać zebym sam sobie odrabiał takie chujowe straty i tak dalej! Ale rozwiazujac to w ten sposob straciłyby swe znaczenie daily questy - nie odrabialibysmy 800-900 k expa które ja teraz Windem odrobie w 2-3 dni , tylko odrabiałbym pare milionow.
*zwiększenie ceny blessów na lvl o 50-150% - i tak kazdy z nas ma w chuj talarów w domku, jak wspomniał Kael ludzie srają talarami, a tak przynajmniej na PVP miałoby sie teraz po co naprawde zarabiać. Jak ma byc trudno to ma być trudno, albo ciułasz i masz te blessy albo dalej hunty po 2kk na plus :]
__________________
ENIGMA

\O/
rycerz5 jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 21:58   #8
tarzan15
 
Avatar tarzan15
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 13
Domyślnie

Były miliony tematów, żeby gra na Altaronie była trudniejsza i to według mnie jest dobry pomysł. W końcu to jest RPG, głównie powinno się zdobywać lvle, czy jakieś tam nagrody na zadaniach, a expienie byłoby sprawą drugorzędną. Można by potwory (WSZYSTKIE!) ulepszyć, albo zmienić ich statystyki tak, żeby samotne polowania po prostu by się nie opłacały. Takie pomysł skutkowałby większą ilością graczy, bo ludzie by reklamowali, żeby z kimś poexpić.

Dodam że pomysł Ellegona jest zajebisty i chętnie zobaczyłbym go w grze ;)
tarzan15 jest nieaktywny  
Stare 15-09-13, 22:38   #9
adamo199412
 
Avatar adamo199412
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kraków
Postów: 130
Domyślnie

Ja bych chciał żeby Altaron był trudniejszy.
Po pierwsze prymo najazdy które będą kosiły wszystkich nisko poziomowych graczy na ulicach.
Po drugie może zrobicie coś z tym całym złomem bo obecnie nic się nie opłaca sprzedawać innym graczom, lepiej wszystko wyje*bac do śmietnika (ew. Urbana jak coś kupuje).
Po trzecie cała masa nowych (naprawdę trudnych questów) przy których trzeba będzie się naprawdę w gacie pos*ać. No ale niech też nagrodą będzie coś super hiper fajnego.
Po czwarte nowe stroje. Na 55 poziomie robie sobie bez problemu całego Mechanika mam strój 2h i co? I musze latać w nim do usranej śmierci. Wysoko poziomowi gracze latają w tym samym ale na różowo dla jaj. Mało tych wyglądów jest oj malutko !!!
Więcej mi się nie chce pisać bo ide grać w kalambury na Kurniku :D
__________________
O Boże Boże Boże Bożenko, Jak mogłaś to robić z Cyganem?
On bił cię w du du dużym pokoju,
A Ty mu obciągnęłaś...sweter bo miał gołe plecy,
adamo199412 jest nieaktywny  
Stare 16-09-13, 02:57   #10
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Po pierwsze przydałby się jakiś pożądny samouczek który prowadziłby nas krok po kroku do 10 lvla, bo z tego co zauważyłem, jest wiele graczy którzy nic nie potrafią ogarnąć, a co dopiero jak ktoś w ogóle nie grał w tibie^^.

Po drugie, MISJE, MISJE I JESZCZE RAZ MISJE, nie wiele jest ludzi którzy lubią monotonnie expić, osobiście wolałbym wbijać lvl na misjach, choć bez przesady, ale żeby nie były to również misje banalne typu dzisiejsze daily.

Po trzecie, przydałoby się wzmocnienie potworków o jakieś 30% pod warunkiem, że mielibyśmy możliwość myślenia podczas expienia, teraz to jest spamowanie 2/3 hotkeyi na przemian, gdyby wprowadzono przeróżne czary, bez których efektywne expienie byłoby trudne, musilibyśmy wiedzieć jak, gdzie i kiedy użyć danego czaru, dodatkowo urozmaiciłoby to gre i expienie NIEBYŁOBY już tak monotonne ;)

Jestem przeciwny takim rzeczom jak:
-Więcej expa na lvl/Zmniejszenie expa z mobów, bo za lvl prawie nic nie dostajemy pare hp,many,udźwigu i 1/2dmg, więc różnicie między jakimś lvl widać dopiero co jakieś 15-20lvli.

-Zwiększaniem strat po śmierci, Niektórzy mają problemy z netem/kompem, lub po prostu burza jest i może w każdej chwili prąd zabrać, lub nawet i bez burzy się to zdarza, osobiście jak i większość graczy, raczej nie ma zamiaru spędzać nie wiadomo ile czasu na jakiejś tam grze, żeby odrobić lvl, gry mają nastawiać na luźne granie, zrelaksowanie się(oczywiście wiadomo, każdy gracz może relaksować się w inny sposób, ale radziłbym nastawić się na styl relaksu tej większości graczy), więc aktualne straty są wporządku, a nie daj boże jakbyśmy podczas odrabiania lvla znowu padli.
cewix jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin