Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy twoim zdaniem również występuje problem z jasnością (ciemnością) w grze ?
Tak. Męczy oczy. 45 76.27%
Nie. Wszystko jest w porządku. 14 23.73%
Głosujących: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-02-22, 08:19   #21
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Mam propozycję na kolejną ankietę:

Czy twoim zdaniem również występuje problem z postami Karmelii, która nie gra, a pisze na forum?
Tak. Męczy oczy.
Nie. Wszystko jest w porządku.
A ja mam inna propozycję.
Drogi Panie Catthon.
Problem jest zaadresowany i jak widać występuje. Jeżeli Pana kłują w oczy pozycje w ankiecie proszę zrobić nową z lepszymi pytaniami.
Nadmienię że nie mam nic wspólnego z graczem "Karmelia" znaczy ja to nie on/ona* (niepotrzebne skreślić).

Ankieta jest tylko po to żeby zobaczyć co kto o tym sądzi a każda inteligetna osoba potrafi z niej wyciągnąc odpowiednie wnioski.

Jeżeli chcecie (a wierzę w to że tak jest) aby altaron był grywalny to powinniście zwracać uwagę na głosy wszystkich graczy. Już pisałem ale się powtórzę jeżeli to jest problem dla administracji i nie chcecie tego wprowadząć proszę o wytłumaczenie co jest tym problemem i dlaczego nie chcecie czegoś wprowadzić MERYTORYCZNIE nie prześmiewczo.

Gra ma sprawiać przyjemność i jeżeli chodzi o fabułę to jest spoko (dlatego w ogóle w nią gram). Jeżeli ktoś się skarży że bolą go oczy A BOLĄ to dlaczego nie potraficie tego w jakiś sposób rozwiązać ?
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-22, 09:06   #22
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Choć nie bez sentymentu, to jednak wolałbym byś zwracał się do mnie w liczbie pojedynczej, bo za siebie jeno całkiem prywatnie odpowiadam.

Nie wypowiadam się na temat jasności. Wypowiadam się na temat Karmelii, która uważa że Altaron to najgorszy serwer na świecie, nie gra na nim, ale zdecydowanie chce naprawić wszystkie jego grzechy :P Proszę więc nie wchodzić z butami w naszą relację.

A jeżeli przeszkadza Ci offtop - to słusznie, zgłoś post, najwyżej ktoś go skasuje.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-22, 10:05   #23
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Choć nie bez sentymentu, to jednak wolałbym byś zwracał się do mnie w liczbie pojedynczej, bo za siebie jeno całkiem prywatnie odpowiadam.

Nie wypowiadam się na temat jasności. Wypowiadam się na temat Karmelii, która uważa że Altaron to najgorszy serwer na świecie, nie gra na nim, ale zdecydowanie chce naprawić wszystkie jego grzechy :P Proszę więc nie wchodzić z butami w naszą relację.

A jeżeli przeszkadza Ci offtop - to słusznie, zgłoś post, najwyżej ktoś go skasuje.
Ok . Inaczej zinterpretowałem odpowiedź. Nie znam waszych relacji, ale uważam że z jakiegoś powodu ta osoba się jednak Altaronem interesuje skoro chce go poprawiać. Może własnie chce pograć ale pewne rzeczy są tak męczące że nie gra. Ciemność wszechogarniająca Altaron jest jedną z tych rzeczy która mnie naprawdę irytuje. Jestm sobie w dużej mierze w stanie poradzić z problemem ale włączanie oprogramowania karty za każdym razem jak włączam gre jest denerwujące. Ok wiem można też ustawić przy starcie systemu i będzie to działało automatycznie i zmieniało dla każdej aplikacji z osobna, ale musisz przyznać nie jeste to komfortowe rozwiązanie i mimo iz skuteczne bo jednak oczy nie bolą to jednak cały interfejs jest jaśniejszy i gra już nie wygląda tak dobrze.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-22, 10:16   #24
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Ok . Inaczej zinterpretowałem odpowiedź. Nie znam waszych relacji, ale uważam że z jakiegoś powodu ta osoba się jednak Altaronem interesuje skoro chce go poprawiać. Może własnie chce pograć ale pewne rzeczy są tak męczące że nie gra. Ciemność wszechogarniająca Altaron jest jedną z tych rzeczy która mnie naprawdę irytuje. Jestm sobie w dużej mierze w stanie poradzić z problemem ale włączanie oprogramowania karty za każdym razem jak włączam gre jest denerwujące. Ok wiem można też ustawić przy starcie systemu i będzie to działało automatycznie i zmieniało dla każdej aplikacji z osobna, ale musisz przyznać nie jeste to komfortowe rozwiązanie i mimo iz skuteczne bo jednak oczy nie bolą to jednak cały interfejs jest jaśniejszy i gra już nie wygląda tak dobrze.
Co do tematu - to nie przyznam, bo szczerze mówiąc od zawsze po prostu używam magicznego płomienia i ani mnie to ziębi, ani grzeje. Może mam inną domyślną jasność, ale na kilku monitorach i komputerach nie było to żadnym problemem.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-22, 16:13   #25
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Dziękujemy, ale nie dostrzegamy tego problemu i nie wzbudza on znaczącego zainteresowania graczy.
nie no 30 głosów za, dla 90% ludzi grających w altaron problem istnieje ale co tam. Problemu ni ma
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-22, 21:08   #26
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Pregusi, który odwalił kawał dobrej roboty.
O, dziękuję ;>

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Pregusia jeśli to czytasz, zlituj się nad oczami tych 33 osób, które zagłosowały na "Tak" i wprowadź proszę opcję regulacji oświetlenia. W przeciwieństwie do mnie, te osoby grają w tą grę i najwyraźniej stanowi to dla nich problem. Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak nie gram.
Analizujemy problematykę oświetlenia, prowadzimy pomiary różnych możliwości zmiany. Coś zapewne niebawem zostanie uczynione w kwestii tej.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-02-22, 03:50   #27
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Ten "mem" który wrzuciłam jest z czasów gdy jeszcze byłeś w administracji. Miałeś taką władzę, a nie pamiętam byś zrobił cokolwiek, żeby gra była bardziej grywalna. To nie altaron jest nagorszy, to administracja zawaliła i nie mówię tu o Pregusi, który odwalił kawał dobrej roboty. Piszesz o mnie, że "chce naprawić wszystkie jego grzechy". To chyba naturalne prawda? Jeśli ktoś popełnił błąd i zależy mu na kimś lub na czymś to stara się ten błąd naprawić. Ja ich jednak, w przeciwieństwie do administracji, naprawić nie mogę. Czemu miałabym naprawiać czyjeś błędy? Jedynie mogę je wskazać. Piszesz, że nie gram, a zapominasz całkiem o moim wkładzie w tworzenie tej gry, część moich propozycji np. inna grafika przed i po zerwaniu rośliny, wydłużenie czasu po którym postać jest automatycznie wylogowywana lub nazwanie niektórych drzew (lipa to moja sprawka). Może było tego więcej. Ale Ty widzisz tylko to, że teraz nie gram i narzekam. Wiesz jaki jest problem? Nie tylko dla mnie pewne aspekty tej gry były lub są męczące. To nie ja założyłam ten temat. Twierdzisz, że ani cię to ziębi, ani grzeje i nie jest to dla Ciebie żaden problem? Więc masz gdzieś zdanie ponad 30 ludzi, którzy głosowali na "tak"? Dla mnie to też nie jest żaden problem, bo zrobiłam lighthacka, który działa i widzę wszystko bardzo dobrze, nie mam problemu z altarońskimi ciemnościami, nie bolą mnie oczy, nie muszę wysilać wzroku. Nie podzielę się nim z nikim, bo mógłby przez przypadek trafić w złe ręce. Co do naszej "relacji", mamy odmienne zdanie w niektórych kwestiach, poza tym nie przypominam sobie, żeby łączyło nas cokolwiek poza tym, że gramy w altaron i w żaden sposób nie przeszkadzają mi osoby, które się wypowiadają w tym temacie i komentują to co piszesz. Napisałeś publiczny post, więc każdy ma prawo powiedzieć co o tym sądzi. Jeśli przeszkadza Ci to, że ktokolwiek wchodzi z butami w naszą "relację" to trzeba było napisać do mnie pw, a nie komentować publicznie.

Pregusia jeśli to czytasz, zlituj się nad oczami tych 33 osób, które zagłosowały na "Tak" i wprowadź proszę opcję regulacji oświetlenia. W przeciwieństwie do mnie, te osoby grają w tą grę i najwyraźniej stanowi to dla nich problem. Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak nie gram.
Odnośnie naszej wymiany, ranisz mnie w samo serce, gdy tak jawnie negujesz moje zasługi dla grywalności Altaronu. Zaledwie w roku 2015, może 2014 zaproponowałem zastąpienie ikonki efektu oślepienia ikonką głodu, która pokazuje nam się gdy postać wymaga jedzenia. Ikonkę kurczaczego udka stworzył już jednak co prawda ktoś inny, więc egzekucja nie była w pełni moją zasługą, ale intencje i pomysł już absolutnie

Ani ziębi, ani grzeje mnie poziom oświetlenia, bo widzę dobrze przy zwykłym hape hoxe eamo. Jak ktoś to poprawi - no cóż, nadal będę widział dobrze. W demokratyczne mechanizmy się nie angażuję.

No, czyżby miała przyjść era nowego oświecenia?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-02-22, 15:42   #28
suchywraca
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Odnośnie naszej wymiany, ranisz mnie w samo serce, gdy tak jawnie negujesz moje zasługi dla grywalności Altaronu. Zaledwie w roku 2015, może 2014 zaproponowałem zastąpienie ikonki efektu oślepienia ikonką głodu, która pokazuje nam się gdy postać wymaga jedzenia. Ikonkę kurczaczego udka stworzył już jednak co prawda ktoś inny, więc egzekucja nie była w pełni moją zasługą, ale intencje i pomysł już absolutnie

Ani ziębi, ani grzeje mnie poziom oświetlenia, bo widzę dobrze przy zwykłym hape hoxe eamo. Jak ktoś to poprawi - no cóż, nadal będę widział dobrze. W demokratyczne mechanizmy się nie angażuję.

No, czyżby miała przyjść era nowego oświecenia?
I ta pamietna tabelka Fariala ktora byla pare dni bo komus sie cos nie podobalo..
suchywraca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-02-22, 00:14   #29
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał pregusia Zobacz post
O, dziękuję ;>

Analizujemy problematykę oświetlenia, prowadzimy pomiary różnych możliwości zmiany. Coś zapewne niebawem zostanie uczynione w kwestii tej.
Dziękuję za odpowiedź.

Wiem, że niektórym moje propozycje czy sugestie mogą wydawać się głupie czy wręcz absurdalne. Ja jednak patrzę troche okiem mniej zaawansowanego gracza. Kiedys usłyszłem o Altaronie wszedłem spodobało mi się właśnie to, że Polski projekt, że jest on zwyczajnie ciekawy i zdecydowanie inny. Podobało mi się też to, że gracze mieli wpływ na jego rozwój. Nie wiem czy pregusia pamiętasz mój wkład w rozwój w trakcie testów na specjalnym serwerze. Kwestie zbierania loota czy stackowania. W sumie mniejsza o to ale ja współprace wspominam bardzo dobrze. Uważam, że odwaliłeś mnóstwo dobrej roboty. Oczywiście są też rzeczy które moim zdaniem się nie do końca udały ale to już inna historia i nie do opowiadania tutaj czy teraz.

Co do tego konkretnego problemu zwyczajnie nie mogę pograć bez zmiany ustawień wyświetlania. Komuś może się to wydawać śmiesznym marudzeniem, ale co poradzę, że autentycznie oczy bolą po nawet niezbyt długiej grze. Nie wiem może już jestem za stary
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-03-22, 17:20   #30
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Zmienili to j&*$@e światło? xD Bo wróciłem ostatnio do gry i myślałem że stracę wzrok po pierwszej godzinie. Jeśli jakiś zacny obywatel ma light hacka działającego w altaronie to byłbym zobowiązany za podlinkowane na pw.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin