Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-01-22, 09:13   #11
Kierka1234567890
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 51
Domyślnie

Nie dodawajcie staminy, przecież profesorek będzie wtedy siedział 25/24, dajcie mu chociaż zjeść coś...
Kierka1234567890 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-01-22, 15:10   #12
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Dzisiaj tylko podsumowanie moich kilkudziesięciu godzin na Orkach Gorskich i rownoczesnej obserwacji zmian jakie byly wprowadzane.
Chociaż nie... skłamałem.
Będzie natomiast o samych zmianach, a na przykładzie Orków wyjaśnie, gdzie leży problem.
Nie będzie tym razem pocisków w kierunku testerów, udowadniania, że jesteście wój warci, ale będzie wyłącznie krytyka osób, które wprowadzają zmiany na server.

Moje wejście na (znerfione 2x) Orki to był test loota (podobno sypało mocniej i po nerfach dalej miałem od drewnianych tarcz, przez młotki absorbujące, po plecaki królewskich itemów. Inni dropili również Tizony i inne "rare" pokroju bit legów. Nie wiem co tam się działo przed nerfami, ale rozumiem, że zderzenie test servera z rozgrywką, doprowadziło do wybjchu bomby, dobrzę, że nie na long termie.
Moją uwagę przykuły poziomy Orków: najsłabsze, które nicc nie biją, po czeewone, które mnie mordują przy nieuwadze. O ile loot z zielonych i czarnych jest okej (nawet można nieco sakiewki podnieść w górę), tak żółte srają rarami, a czerwone królewskimi i rubinami. O dziwo z żółtych leci tizona, a z czerwonych odkażacz (sick!). Dobór loota faktycznie w pyte i za czasów mojego JimLeya, bym takiej gafy nie strzelił, no, ale zdarza się jeżeli potworowi daje się plik zwykłego Orka i dodaje kilka itemów dla niepoznaki.
Kolejny test: jebnijmy expa.
Najniższy poziom (zielone) 1kk/h
Czarne: 1kk/h
Żółte: 1kk/h
Czerwone: 1kk/h
No halo?! Jest w pyte! No, ale nic, pobiegam pare dni, może się kapną, jeszcze na ctrl+r pocisne, że kogoś wygrzmocił gargantuan skoro takie respy dodaje, może wzbudzę zainteresowanie jak będę tam tydzień biegał i pokazywał cyferki w logach.
No! Udało się! Changelog od Altrela! Jest o Orkach! STONKS! ON TO WIDZI!
"Wój lupa kamieni zupa, znerfiliśmy expa wszystkim o 10%, będzie balans w końcu na respie. Loota też coś zmieniliśmy, ale odkryjcie sami".
No nic, test na iq wyszedł negatywny, ale Legkan jako tester idzie testować, bo inni dalej abusują pajęczymy i nie mają czasu.
Może nie wpadli na to, że nerfienie expa jednolicie nie wpłynie na balans, a ewentualnie wyłączy respa jak górskie trolle, ale może za miesiąc się skapną, że chodzi o gęstość mobów na respie i, że szczyt był zbalansowany, a reszta miała iść do nerfa. No nic, loota zmienili to potestujmy.
Wchodzimy na respa, zielone Orki, 2x zaibatsu przebiegając. Dalej z jednego moba. No nic, przypadek. Czarne bez zmian, dalej syf. Kilka żółtych w drodze na czerwone: 2 kompozyty światła i złota zbroja. No ja pierdziele, ale fart... a może to nie fart, nieważne, damy szansę. Pare kółek czerwonych i trzepanie plecaka: zamiast absorbujących same płatnerskie, niby spoko, ale nic innego się nie zmieniło... włócznik, kij, zabije, jeb, sroka. Ja pierdziu, dodali sroke, na pewno się komuś przyda na tamtym respie.

Teraz przemnóżcie te opowieść na inne zmiany w kierunku balansu, ja na forum karierę kończę tym postem. Uszanowanko, balansujcie sami.
/Legkan
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-01-22, 15:34   #13
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Wprowadzając zmiany sugerowaliśmy się tematem na forum oraz naszymi obserwacjami (podpartymi testem loota oraz analizą zdobywanego doświadczenia).

Jesteśmy otwarci na sugestie i wdzięczni za testy, jednak do wprowadzania zmian potrzebujemy informacji i konieczności zmian i konkretnego uzasadnienia propozycji - na tym polegają testy. Od Pana w zakresie orków otrzymaliśmy jedną (6 dni temu), która co prawda dała nam sygnał o potrzebie zmian, ale w bardzo ogólnikowy sposób.

Złota zbroja leci obecnie bardzo rzadko. Informacji o zaibatsu nie mieliśmy - poprawimy. Złote czy bitewne nogawice zostały z loota usunięte.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-01-22, 15:43   #14
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Minimalna na zleceniu, albo dodajcie sobie osobny folder na logi z mojej postaci. Po 10 latach udało Wam się utracić resztki moich chęci na jakikolwiekk wkład w ten server, będę dostosowywał się już tylko pod to co wprowadzacie w oparciu o opinie ludzi, którzy już udowodnili Wam nie raz, że wolą nadużywać zaufania i abusować co się da... no ale piszą na Pan i nie walną pięścią w stół, więc spoko.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-01-22, 15:34   #15
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

11/01/2022
Zaczynamg dostrzegać, że visko pela aluk ma dziwny przelicznik względe pozostałych czarów na altaronie, niepewnie siadamy do biurka przepisać w silniku sposób wyliczania dmg na podstawie skilla i lvla. Tracimy poczucie, że jest inny sposób na balans. Dostrzegamy, że magowie są od mid game równie twardzi co zwiadowca, a mają większy dmg aoe i taki sam punktowy. Dostrzegamy krzyki na forum, że przez lata spierdzieliliśmy wiele respów. Dostrzegamy, że magowie robią solo 2kk, najty 1,5kk, a zwiadowcy 1kk. Obiecujemy w 2 miesiące zbalansować wszystko, by talary były coś warte na long termie.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 11-01-22 o 15:40
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-01-22, 16:26   #16
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
11/01/2022
Zaczynamg dostrzegać, że visko pela aluk ma dziwny przelicznik względe pozostałych czarów na altaronie, niepewnie siadamy do biurka przepisać w silniku sposób wyliczania dmg na podstawie skilla i lvla. Tracimy poczucie, że jest inny sposób na balans. Dostrzegamy, że magowie są od mid game równie twardzi co zwiadowca, a mają większy dmg aoe i taki sam punktowy. Dostrzegamy krzyki na forum, że przez lata spierdzieliliśmy wiele respów. Dostrzegamy, że magowie robią solo 2kk, najty 1,5kk, a zwiadowcy 1kk. Obiecujemy w 2 miesiące zbalansować wszystko, by talary były coś warte na long termie.
Podobno zwiadowca ekspi teraz conajmniej tak dobrze jak mag, ja nie wiem i ciężki mi w to uwieżyć, ale od buffa zwiadowcy nie grałem nim.
Ps. tak twierdził Rahilux i chyba Kyogre, pewnie sęk w buffie na szanse na kryta, oraz dodatkowej szansie na kryta ze skradania sie. Słyszałem też od Kyogra że czary zwiadka sie dobrze skalują z atak spidem broni, a orzeł ma chyba lepszy atak speed bazowy od słabszych kusz.

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Wprowadzając zmiany sugerowaliśmy się tematem na forum oraz naszymi obserwacjami (podpartymi testem loota oraz analizą zdobywanego doświadczenia).

Jesteśmy otwarci na sugestie i wdzięczni za testy, jednak do wprowadzania zmian potrzebujemy informacji i konieczności zmian i konkretnego uzasadnienia propozycji - na tym polegają testy. Od Pana w zakresie orków otrzymaliśmy jedną (6 dni temu), która co prawda dała nam sygnał o potrzebie zmian, ale w bardzo ogólnikowy sposób.

Złota zbroja leci obecnie bardzo rzadko. Informacji o zaibatsu nie mieliśmy - poprawimy. Złote czy bitewne nogawice zostały z loota usunięte.
A co z Tizoną? Twórcy postanowili już nie przywiązywać wagi do takich rzeczy?
Przypomne co napisałem:
Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Imo Tizona również jest bronią mityczną w grze, dropi tylko ze Złotego Smoka i paru bossów. Nie jest jakaś broken, ale to taki rare item, bardzo ładny.
Dodanie jej do pospolitego moba psuje totalnie aure unikalności tego przedmiotu.
Myśle że takie detale i smaczki są bardzo ważne, myśle że do tej pory twórcy Altaronu to doskonale rozumieli.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 11-01-22 o 16:31
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-01-22, 16:30   #17
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Podobno w ramach testów staneli ze szprotkami przy ognisku i teatowali kto wykręci więcej k/h.

Rahilux mówił zapewne o sytuacji, gdzie zwiadek jesg brany na plecy przez 2 magów i zbiera loota w th. Korzystam z pełnej puli buffów zwiadowcy. Jakbym Ci powiedział gdzie wyxiąga najwięcej expa to się za głowe złapiesz.

Tizona leci ze słabszych, z silniejszych odkażacz.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-22, 04:19   #18
MisiuJogiNaPatyku
 
Zarejestrowany: Sty 2022
Postów: 6
Domyślnie

Ja dopiero się przymierzam i moja opinia świeżaka może być średnio trafiona - ale jak niby bez staminy, przecież to jak gra na cheatach, a nawet lepiej
MisiuJogiNaPatyku jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin