Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Oceń rozwiązanie, im więcej gwiazdek tym lepiej.
* 2 13.33%
** 1 6.67%
*** 1 6.67%
**** 0 0%
***** 11 73.33%
Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-01-14, 18:02   #1
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
żarówka PVP System by RMC

Jak można było zauważyć, wszyscy walczący domagają się zmian systemu walki, pomiędzy graczami. Mianowicie, chodzi tu o fragi, które sprowadzają wojnę do poziomu oblewania się wodą w śmigus dyngus. Sis roy zmotywował mnie do przedstawienia swojego pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Chciałbym dodać, iż ciężko jest mi przedstawić swój bałagan z głowy na forum. Dlatego proszę o cierpliwość w wielokrotnym czytaniu tego tekstu, jak i wyrozumiałość. Proszę również o jak największą ilość rad alternatyw i pytań, co sprawi, że będziemy mogli sprowadzić ten pomysł do odpowiedniej dla nas wszystkich formy. Hejty Eldoki i Zurvego również mile widziane.

Należy zacząć od zdefiniowania kilku rzeczy, które pojawią się w tym temacie wielokrotnie. Kolory których użyje, będą miały swoje zastosowanie w przykładach które zostaną podane, gdyż będę ich używał do pokolorowania nicków graczy, w celu wcielenia ich w jedną z niżej wymienionych postaci.

Ofiara - jest to postać która została zabita, przez jednego lub więcej morderców
Morderca - jest lub są to postacie które zabiły ofiarę.
WarMode_Ofiary - jest to warmode który, powoduje, że ofiara która została zabita przez morderców, od moment tejże śmierci, może zabić swoich oprawców bez konsekwencji, jaką jest nieuzasadnione zabicie. Warmode ten, niemoże zostać anulowany w żaden sposób. Niestety jeżeli ofiara zabije mordercę (lub ich bliżej nieokreśloną ilość, czyli do sprawdzenia) , który to znalazł się w tymże warmodzie, to aktywuje ona
WarMode_Finalny - jest to warmode, który umożliwia mordercom jak i ofiarom, zabijanie się nawzajem bez uzyskiwania nieuzasadnionych zabójstw. Warmode ten zostanie anulowany tylko wtedy gdy Ofiara jak i wszyscy jej oprawcy wyrażą zgodę.
WarMode_Gildijny - to warmode, który zostanie aktywowany, gdy ponad 30 % graczy z jednej gildii będzie posiadała już WarMode_Finalny. Jak nazwa wskazuje jest to warmode gildijny, lecz aby wszedł on w życie nie potrzeba dwóch gildii, wystarczy jedna w której ponad 30 % osób będzie posiadało WarMode_Finalny, nawet jeżeli posiadają tenże warmode z osobami niezrzeszonych w żadnej z gildii. W momencie gdy gildia przejdzie w tryb WarMode, nikt jej nie może opuścić, a ni do niej dojść.. Jedyny sposób na anulowanie tego WarMode jest zgoda liderów i/lub viceleaderów obydwu stron, lub lidera i pojedynczych jednostek.

Zmiany, które muszą zostać wprowadzone aby ten system mógł wejść w życie.
-Bank gildijny
-W przypadku warmode_gildijnego, wyświetlenie fragów na stronie. Pomysł ziomeczka.
-Wydłużenie czasu, przez który nie będziemy mogli wejść do strefy ochronnej, do 20-30 minut
-W warmodzie finalnym jak i gildijnym, blokadę wejścia do strefy ochronnej otrzyma się zawszę, bez znaczenia czy pierwsi zaatakujemy czy zaatakujemy kogoś kto nas zaatakował. Możemy również zrobić w ten sposób, że blokada wejścia do strefy ochronnej, będzie trwała 20 minut, lecz w warmodzie gildijnym i finalnym, będzie wydłużona do 30 minut.
-Wyświetlanie nie dwóch lecz wszystkich zabójców danej postaci

Po ustaleniu podstawowych spraw, możemy przejść do przykładu, który zaprezentuje nam jakby to miało wyglądać. Na początek musimy stworzyć 2 gildię, aby pomysł ten był bardziej zrozumiały użyje istniejących nazw gildii, jak i przynależnych do nich graczy. Nicki które wybiorę z obu gildii, będą nickami najkrótszymi.

W skład gildii Collegium wejdą:
  1. Lai
  2. Loyx
  3. Zurvy
  4. Alor
  5. Nigan
  6. Tiber
  7. Furya
  8. Molan
  9. Qlimer
W skład gildii New Era wejdą:
  1. Nox
  2. Zly
  3. Pekey
  4. Eriis
  5. Galo
  6. Suvix
  7. Sam
  8. Meodre
  9. Vahell
Dodajmy jeszcze kilku neutralii
  1. Arkanixx
  2. Nikola
  3. Kraa

Przykład 1


Lai, Loyx, Zurvy , zabijają Meodre. Po zalogowaniu się w temple Meodre posiada WarMode_Ofiary.

Następnego dnia Nox, Zly i Meodre , zabijają Zurvego. Od kolejnego zapisu serwera, gracze Meodre <>(znak ten rozróżnia strony konfliktu) Lai, Loyx, Zurvy dołączają do WarMode_Finalny. Jak widzimy w jednej gildii są już 3 osoby z warmode finalnym, co daje nam 33.(3) % sumy członków tej gildii. Także nie będzie to już WarMode_Finalny tylko WarMode_Gildijny jednostronny. Gdyż teraz cała gildia Collegium może zabijać gracza Meodre jak i na odwrót, bez otrzymywania nieuzasadnionych zabójstw.

Następnego dnia Zurvy, Tiber i Qlimer zabijają Zlego. Zly po zalogowaniu się w temple, posiada już WarMode_Ofiary z graczami Zurvy, Tiber i Qlimer. Dodatkowo od kolejnego zapisu serwera, do WarMode_Finalny dołączą Zly, Nox i Meodre, co będzie oznaczać, że kolejna gildia osiągnie tryb WarMode_Gildijny, gdyż ponad 30 % sumy jej czlonków posiada WarMode_Finalny.
Co oznacza, że od tegoż zapisu serwera, nie wejdzie w zycie żaden WarMode_Finalny, zostanie on od razu zastąpiony WarMode_Gildijnym obustronnym.


FAQ

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
A zabijanie w skali 1:1? Chodzi o neutrali: Nikola zabija Kraa, wtedy Kraa ma warmode_ofiary, jeżeli Kraa zabije Nikole to będą mieli oboje warmode_finalny + gildyjny?
Będą mieli między soba WarMode_Finalny, gdyż nie są w żadnej z gildii. Sytuacja będzie wyglądać tak Kraa<>Nikola. Wartość Guild, dla graczy niezrzeszonych przyjmuje wartośc NULL (Guild=Null).

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Nie wspomniałeś nic o zakończeniu warmode. Trwałby x dni? Czy do x fragów? Wieczny warmode nie bardzo ma sens (przetasowania w teamach).
Każdy warmode, rozwiązywany za porozumieniem stron, można dorzucić, akceptacje na forum, za jakąś sumę/przedmiot. W przypadku Finalnego, zgoda wszystkich stron konfliktu. W Przypadku gildii zgoda obydwu leaderów, lub viceleaderów.

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Dodatkowo napisałeś, że warmody wchodzą dopiero po zapisie serwera + dopiero, gdy wejdzie warmode gildyjny nie można opuszczać gildii, czy oznacza to, że jeżeli gildia zostanie rozwiązana przed zapisem serwera to warmoda nie będzie?
Problem nie leży po stronie systemu, lecz po stronie wyświetlania tego. Chcę aby w warmode weszli wszyscy którzy w nim będą, i żeby zrobili to naraz, nie że się tarcze będą pokazywały tym którzy się przelogują, padną etc.
Rozwiązanie pierwsze, lepsze. Gdy system zanotuje, że z jutrzejszym zapisem, zostanie wprowadzony warmode_gildijny, to zablokuje opuszczanie/rozwiązywanie gildii. Gildia która ma się rozpaść z powodu braku lidera lub viceleadera, nie rozpadnie się. Nie oszukujmy się, chyba nikt nie kupił statusu szlacheckiego po to aby założyć gildię.
Rozwiązanie drugie, ciekawsze. Gdy system zanotuje, że z następnym zapisem, zostanie wprowadzony warmode_gildijny, to zapisze ludzi którzy potencjalnie mieliby w nim być, i bez znaczenia co się stanie, przypisze go na tych ludzi.
Cytat:
Napisał siwyus Zobacz post
jak przypadkowo na huncie się zabiją członkowie tej samej gildii
bo to się zdarza
i tak się będą zabijac co jakiś czas
bo to się zdarza...
to czy im się zrobi wewnątrzgildyjny warmode
Postacie zabite wewnątrz gildii lub w party, nie aktywują warmode.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 03-01-14 o 20:55
eremce jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 18:09   #2
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Szczerze to zrozumiałem do "finalnego". Chyba. Muszę powiedzieć, że mi się podoba.
__________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
A.Sapkowski "Sezon Burz"
siwyus jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 18:16   #3
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

A zabijanie w skali 1:1? Chodzi o neutrali: Nikola zabija Kraa, wtedy Kraa ma warmode_ofiary, jeżeli Kraa zabije Nikole to będą mieli oboje warmode_finalny + gildyjny?

Są Oni osobami bez gildyjnymi, więc jak postrzega ich system?

W sytuacji gdyby widział wszystkich graczy neutralnych jako powiedzmy Guild=No_Guild to byłoby to zabójstwo w obrębie 1 gildii. Gdyby natomiast gracze neutralni (będący noobcharami gildii X) (No_Guild) robili ustawiane random pk: zabijają specjalnie kilka zaproszonych do gildii X noobcharów osiągając 33,33% zabójstw, a następnie (tutaj abstrahuję bo to by było dość czasochłonne i męczące) gildia X zabija 33,33% neutralnych graczy grajacych na serwerze (specjalnie porobionych swoich noobcharów) to czy dochodzi wtedy do sytuacji, gdzie gildia X ma warmode_gildyjny ze wszystkimi neutralami na serwerze? :D

Wiem, że odpiszesz mi, że można zablokować by nie brało bezgildyjnych graczy w tym systemie pod uwagę :| . Chciałem tylko pofantazjować jaka by była rozpierducha w momencie gdyby jednak gracze bez gildyjni otrzymali swoją własną kategorię :D

PS: Nie wspomniałeś nic o zakończeniu warmode. Trwałby x dni? Czy do x fragów? Wieczny warmode nie bardzo ma sens (przetasowania w teamach).

PPS: Dodatkowo napisałeś, że warmody wchodzą dopiero po zapisie serwera + dopiero, gdy wejdzie warmode gildyjny nie można opuszczać gildii, czy oznacza to, że jeżeli gildia zostanie rozwiązana przed zapisem serwera to warmoda nie będzie?

PPPS: Co stałoby się gdyby 3 neutralnych przez Ciebie wymienionych graczy zabiłoby gracza gildii X, następnie doszło do gildii Y i następnego dnia padło od gildii X? Czy gildia Y zostałaby wplątana w warmode? Czy liczyłyby się jedynie fragi wbite po tym jak te osoby dołączyły do gildii? (Łatwe niszczenie nowo powstających gildii). Jeżeli tylko te po wejściu do gildii to mogłoby dojść do sytuacji, gdzie np. gildie Collegium rozbija się na Collegium prim i Collegium bis i codziennie osoby, które dokonały zabójstw zmieniają gildię czyszcząc sobie tym samym fragi prowadzące do warmoda.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 03-01-14 o 20:24
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 18:28   #4
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

@merv Odpowiedź w głównym poście.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 18:37   #5
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

To masz jeszcze 3 pytanka, dopisałem powyżej. :D

+ PPPS rozszerzone.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 03-01-14 o 20:24
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 20:29   #6
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Cytat:
jak przypadkowo na huncie się zabiją członkowie tej samej gildii
bo to się zdarza
i tak się będą zabijac co jakiś czas
bo to się zdarza...
to czy im się zrobi wewnątrzgildyjny warmode
??? <czemu cytat nie posiada 'znaków'?!>
__________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
A.Sapkowski "Sezon Burz"
siwyus jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 20:56   #7
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Odpowiedziałem na 2 pytania marka i 1 Siwego. Niestety na dzisiaj muszę kończyć, odpiszę dopiero jutro, na 3 pytanie Marka, gdyż dość zagmatwane, a jak z nim pogadałem na priv, to mi namieszał w głowie.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 21:00   #8
Total
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Lodz
Postów: 180
Domyślnie

Jestem na nie, zbyt skomplikowane, w dodatku warmode aktywujący się po zapisie servera - to wszystko w złym kierunku Rmc.

Moim zdaniem należy to uprościć do granic możliwości, tak jak napisałem w temacie Sis Roya.

Cytuje sam siebie:

"Gdyby tak...
... pz przypisywać do gildi a nie do pojedynczego gracza.
Podaje przykład:

Ktoś z gildi A zaatakował gracza z gildi B, całej gildi A pojawia się żółty skull czyli gildia B może ich atakować bez straty fraga, ale JEŚLI zaatakują to gildi B też pojawia się żółty skull i obie gildie mogą się mordować bez przeszkód, nie marnując fragów.

Żółty skull nie blokowałby możliwości wejścia do strefy bezpiecznej.

Osoba która zabiła inną osobę ma oczywiście tradycyjnie 15min pz i nie wejdzie do strefy bezpiecznej.

Żaden team nie będzie zakładać kilku gildi gdyż lepszym rozwiązaniem jest trzymać wszystkim razem w jednej, aby w każdej chwili móc pomóc.

Osoba bez gildi atakując kogoś kto ją ma, musi brać pod uwagę że cały team może go bezkarnie zabić.

Fragi dalej byłyby liczone tak jak obecnie co uniemożliwi bicie do woli "Neutrali"."


W grze wyglądałoby to następująco:
Osoby które chcą walczyć dostaną taką możliwość bez biegania w kółko i czekania aż przeciwnik włączy skulla, mało tego - NIE MA TUTAJ POLA DO ŻADNYCH NADUŻYĆ SYSTEMU który proponuje. Biją się tylko osoby które tego chcą i atakują się wzajemnie.



Rozwiązanie genialne w swojej prostocie.

Pozdrawiam Tuz.
Total jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 22:20   #9
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Tuz Pik, załóż swój temat, ze swoim pomysłem.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 03-01-14, 22:48   #10
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Uwazam podobnie jak Tuz. Propozycja RMCa jest logiczna i sensowna ale tez bardziej skomplikowana. Mysle ze w praktyce dzialaloby to dobrze (o ile administracji udaloby sie to wprowadzic w zycie). Wykluczyloby to taktyke zostawiania nizszych lvli bez gildii, aby ci mogli spokojnie biegac i leczyc. Jednak uwazam iz powinno byc to w miare mozliwosci jak najbardziej uproszczone i to co zaproponowal Tuz mogloby w zupelnosci wystarczyc.

Warmode tez mysle ze nie bylby najgorszym rozwiazaniem jesli obydwie strony przed zaakceptowaniem go sprawdzilyby czy kazdy z walczacych jest w danej gildii. Wtedy tez okreslanoby na jaki czas bedzie wojna, lub do jakiej ilosci fragow i od tego momentu nikt nie moglby wyjsc z danej gildii (chyba ze za zgoda lidera przeciwnej gildii, czyli sytuacja w ktorej ktos chce sie wyplacic, lub np. osoba wychodzaca z gildii dostaje oznaczenie dezertera, przez miesiac ma red skulla a przez 2 miesiące wiekszosc NPC nie chca z nia rozmawiac ze wzgledu na ucieczke przed wojna).
Wicher jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin