Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tej propozycji?
Jestem za. 6 40.00%
Jestem przeciw. 9 60.00%
Nie mam zdania. 0 0%
Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-02-18, 21:20   #1
Ememems
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie Dodanie broni do duala i zwiększenie wymagań siły o podwojony udźwig

Do usunięcia.

Ostatnio edytowane przez Ememems ; 06-12-20 o 21:02
  Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-02-18, 22:13   #2
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

xDDDDDDDDDDDDDDD
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-02-18, 09:48   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nie wiem jak się kształtują skille wojownika - ile ma się siły na takim 50/100/150 poziomie?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-02-18, 11:30   #4
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Domyślam się że temat miał na celu pomóc i uatrakcyjnić tzw. Duala...
Czytając to wyciągam wniosek, że jest to niepotrzebny zabieg, który tylko i wyłącznie zniechęciłby do gry.

Buzdygan do duala? Bawiłem się przez jakiś czas w rekonstrukcję... jeżeli chcemy trochę uderzyć w stronę realizmu/funkcjonalności, to raczej wątpię aby znalazł się ktoś odważny na tyle aby poświęcić swoje nadgarstki.

Podsumowując. Osobiście jestem całkowicie na nie. Jako osoba zamierzająca grę wojownikiem przy użyciu dwóch broni jednocześnie, dostrzegam w pomyśle same minusy. Wydaje mi się, że zręczność daje już wystarczająco duże ograniczenia.

Pozdrawiam,
RubSon

@edit
Sam pomysł z dodaniem kilku broni uważam za sensowny. ;)
RubSon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-02-18, 15:11   #5
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Osobiście uważam to za niemożliwe do wykonania xD
na 195 lvlu mam 170 silu i nie daje już bo wydaje mi się ze skill dwuręczny tez potrzebny. patrząc po tym żeby założyć 2x gromy albo pogromcy trzeba by włożyć każdego pna w sile i może na lvl 200 dało by się założyć te bronie:p
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-02-18, 17:17   #6
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Osobiście jestem na nie z prostej przyczyny że z 1h chcecie sobie zrobić sobie obrażenia podobne do 2h.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-02-18, 17:43   #7
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Bass1, wydaje mi się, że nie do końca rozumiesz idee Duala.
RubSon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-02-18, 18:10   #8
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Ememems,
Klimat fantasy, zgadzam się. Na początku - o ile dobrze pamiętam - kierowano się praktycznością wykorzystania poszczególnej broni do duala i miała ona wyglądać na taką, którą można by się posługiwać. Widocznie wiele się zmieniło od ostatniej mojej wizyty w świecie Altaronu. ;)

Jednakże to w ogóle nie tłumaczy kwestii utrudniania życia ludziom, którzy pragną spróbować gry z użyciem właśnie tego mechanizmu. Mało tego... ćwicząc siłę wydaje mi się, że ćwiczysz "całe ciało" i skoro dasz radę unieść miecz w jednej ręce, to raczej druga też da radę. Mogę się mylić... w przypadku kiedy jesteś zawodnikiem siłowania na rękę i trening poświęcasz tylko jednej. :|

Mało tego, skoro chcemy już zwiększyć siłę wymaganą do używania dwóch broni jednocześnie, to może zrobimy to samo z tarczą? Wyobraź sobie, że najzwyklejsza drewniana tarcza o średnicy około 50cm jest cięższa od klasycznego miecza (w tej kwestii znaczną rolę odgrywa środek ciężkości i jego umiejscowienie w głowni). Już nie poruszam kwestii dotyczącej wagi tarcz względem broni. (świat fantasy rządzi się własnymi prawami)
Mam nadzieję, że rozumiesz mój tok rozumowania...

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu kontynuowania tego tematu.

Pozdrawiam serdecznie,
RubSon
RubSon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-02-18, 18:29   #9
bart303
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 78
Domyślnie

Cytat:
Napisał RubSon Zobacz post
Ememems,
Klimat fantasy, zgadzam się. Na początku - o ile dobrze pamiętam - kierowano się praktycznością wykorzystania poszczególnej broni do duala i miała ona wyglądać na taką, którą można by się posługiwać. Widocznie wiele się zmieniło od ostatniej mojej wizyty w świecie Altaronu. ;)

Jednakże to w ogóle nie tłumaczy kwestii utrudniania życia ludziom, którzy pragną spróbować gry z użyciem właśnie tego mechanizmu. Mało tego... ćwicząc siłę wydaje mi się, że ćwiczysz "całe ciało" i skoro dasz radę unieść miecz w jednej ręce, to raczej druga też da radę. Mogę się mylić... w przypadku kiedy jesteś zawodnikiem siłowania na rękę i trening poświęcasz tylko jednej. :|

Mało tego, skoro chcemy już zwiększyć siłę wymaganą do używania dwóch broni jednocześnie, to może zrobimy to samo z tarczą? Wyobraź sobie, że najzwyklejsza drewniana tarcza o średnicy około 50cm jest cięższa od klasycznego miecza (w tej kwestii znaczną rolę odgrywa środek ciężkości i jego umiejscowienie w głowni). Już nie poruszam kwestii dotyczącej wagi tarcz względem broni. (świat fantasy rządzi się własnymi prawami)
Mam nadzieję, że rozumiesz mój tok rozumowania...

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu kontynuowania tego tematu.

Pozdrawiam serdecznie,
RubSon
Dokładnie! A teraz włóż plecak do plecaka, a ten do jeszcze jednego by mieć więcej miejsca :D
bart303 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin