Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-08-18, 03:29   #51
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Tabelka "ala Selbo" skutkuje śmiercią ele alchema. Trzeba zrobić taką tabelkę, z opcją "if ele-alchem" to dodatkowy bonus. Wtedy tak.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 11:05   #52
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
@Catthon
Ele-alchem nadal będzie bił tyle co duchowny czy nekromanta z podobnych czarów, ale nie będzie miał ani tapen/hape tawisa, ani yase unar, ani sd, ani parala, ani taiw fomes, ani efo oreh, ani graaty, ani wampirzego wyssania. Czyli najprzydatniejsze czary do PVM jak i PVP.
Więc tak czy siak lepszą opcją będzie wybranie duchownego lub nekromante i posiadanie w/w unikalnych czarów, których elementalista nie ma.

A tak ogólnie to wole starą dobrą altaronową tabelke (czyli tą aktualną Hektora) z kilkoma poprawkami czyli zabranie duchownemu bonusu tabelkowego do leczenia i dla ele-alcha większy tabelkowy %dmg od żywiołów.

Ew. zamiast zwiększać bonus tabelkowy dla ele-alchów to dla ele-alch zwiadów przydałby się unikalny czar ''Strzała Żywiołów'' lub ''Huragan Żywiołów'', dla maga rework jego obecnych czarów, a dla rycka coś typu wampirzego wyssania życia lub graaty ''Gniew Żywiołów''.

Ofc, tych czarów będzie można się nauczyć tylko i wyłącznie mając kombinacje podprofesji elementalista-alchemik.


np. Huragan Żywiołów dla ele-alch zwiada byłby identycznym starym hape odes kpiro(tym trójstrzałowym).
Wg mojej propozycji Ele alchem będzie bił 15% z żywiołu, a Ele duch 10% że światła i bodaj 5 z żywiołu. Do tego ele-alchem ma 10% bonusu do mikstur. Fajny build dla każdego, kto docelowo PVE stawia ponad PVP, a tabela ma być uniwersalna.

Co do nowych czarów - to super rozwiązanie, ale moim zdaniem się nie wydarzy albo będzie trwało strasznie długo. Czary to pomysł, mechanika, grafiki, testy... Moim zdaniem nie ma na to czasu, gdy można zrobić balans alternatywną drogą.

Może być tabela, może być to co proponuje Selbo na przykład z moimi modyfikacjami. Tylko zdecydujmy i zacznijmy działać. Prośba o więcej wypowiedzi.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 11:10   #53
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Żadne 2% a nawet i 10% nie prywróci tego do gry (ele/alch) może magiem ktos by pograł ale zwiadem i rycem... Uważam że jedynie dodanie jakiś skili tylko dla ele/alch tak jak to juz levi napisał może zrobić je "grywalne''.

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post

Ew. zamiast zwiększać bonus tabelkowy dla ele-alchów to dla ele-alch zwiadów przydałby się unikalny czar ''Strzała Żywiołów'' lub ''Huragan Żywiołów'', dla maga rework jego obecnych czarów, a dla rycka coś typu wampirzego wyssania życia lub graaty ''Gniew Żywiołów''.

Ofc, tych czarów będzie można się nauczyć tylko i wyłącznie mając kombinacje podprofesji elementalista-alchemik.


np. Huragan Żywiołów dla ele-alch zwiada byłby identycznym starym hape odes kpiro(tym trójstrzałowym).
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 11:14   #54
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiii Zobacz post
Żadne 2% a nawet i 10% nie prywróci tego do gry (ele/alch) może magiem ktos by pograł ale zwiadem i rycem... Uważam że jedynie dodanie jakiś skili tylko dla ele/alch tak jak to juz levi napisał może zrobić je "grywalne''.
@Selbo, jaka jest szansa na zrobienie w przyzwoitym czasie nowych skilli/czarów, które wymyślimy Ele alchemikowi? Co o tym myślisz?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 11:38   #55
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
@Selbo, jaka jest szansa na zrobienie w przyzwoitym czasie nowych skilli/czarów, które wymyślimy Ele alchemikowi? Co o tym myślisz?
Te czary nie muszą być zupełnie "nowe"
Zwiad-Trójstrzałowe kpiro juz było.
Mag-moja propozycja zabrać nuty nekromancie i dać je ele alch tylk że w kolorze białym i czerwonym.(zmiana koloru grafiki chyba nie bedzie problemem?) Białe dmg od lodu> czerwone od ognia
Rycerz-"Pchnięcie- Finto" ktoś tego używa? zmodyfikować ten czar np. agro finto/eamo finto itd zrobić odpowniednie dmg. Może by ten czar działał na zasadzie wysysanie życia 500 dmg to 50 hp lub coś w tym stylu bo jak wiemy brakuje tej postaci leczenia.Może jakaś tarcza żywiołow tylko mocniejsza od como lefa.

Albo coś innego......korzystajmy z tego co mamy.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 12:34   #56
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

No dobrze, chyba już czas na kilka słów moich przemyśleń.
Wybór alchemika jako drugiej sub-profesji w obecnym wydaniu tej klasy jest, z punktu widzenia czysto praktycznego, nieopłacalny z powodu utraty czarów jakie zapewniają nam pozostałe sub-profesje - co zresztą sami słusznie zauważyliście.

Podkreśliłem słowa klucze:
Obecne wydanie - gdyż teoretycznie wszystko można zmienić (muszę jednak liczyć czy poświęcony czas jest tego wart);
Czysto praktycznego - ponieważ dla kogoś, komu gra alchemikiem po prostu pasuje, nie będzie aż tak ważne, że utraci możliwość korzystania z pewnych czarów.

Powyższe właściwie zamyka klamrą w pełni cały obecny problem. Reszta to żonglerka cyframi i bonusami jedynie między duchownymi a nekromantami - sprawa banalna.

W moim mniemaniu, najlepiej by było z alchemii zrobić coś na zasadzie "fabuły pobocznej" - zadania dostępnego dla każdego, niezależnie od profesji i sub-profesji; poświęcony czas w tej dziedzinie skutkowałby po prostu możliwością wytwarzania coraz silniejszych mikstur a co za tym idzie redukcji kosztów gry i zwiększenie w sposób pośredni siły naszej postaci.
Po takiej zmianie limit sub-profesji ograniczony byłby do jednej i problem jest rozwiązany kompleksowo, niemniej takie rozwiązanie jest dość drastyczne i ciężkie do zaimplementowania (lub w ogóle nie możliwe) na globalu.

Jeśli więc rezygnujemy z rozwiązania całkowitego pozostają nam półśrodki a te nigdy nie zadowolą wszystkich i nie rozwiążą kłopotu a jedynie dodadzą kolejną łatkę do pozszywanego truchła systemów w grze.

Dochodzimy więc do 3 opcji:
  1. zmiany kosmetyczne % w obecnej tabelce;
  2. usunięcie obecnej tabelki i wprowadzenie bonusów pasywnych;
  3. któreś z powyższych lub ich kombinacja + dodanie czarów dla kombinacji alchemik-elementalista.

Jak wytłumaczyłem na początku żadna z tych opcji nie rozwiąże problemu. Każda zaś sprawdzi się dopiero już podczas normalnej rozgrywki. Opcja numer 3 zaś wiąże się z przynajmniej kilkoma dniami dodatkowych prac, podczas których musiałbym stworzyć czary i je przetestować. Nie chcę tyle czekać. Chcę włączyć serwer sezonowy do końca wakacji a najlepiej w przeciągu najbliższego tygodnia. Chcę sprawdzić czy to w ogóle wypali, jaka będzie frekwencja i zainteresowanie. Czy to wszystko to gra warta świeczki. By to zrobić nie muszę wprowadzać wielkich zmian w balansie, bo gra obecnie jest grywalna - i to mi wystarczy na ten moment.

Co więc? Nie wiem, decyzje podejmę w przyszłym tygodniu, ponieważ od poniedziałku ruszamy z Pregusią nad wprowadzaniem wszystkich ustaleń, które udało mi się dokonać do tego momentu. Zależnie od tego jak wszystko się ułoży oraz do jakich wniosków wspólnie dojdziemy, mając na uwadze wszystko co napisaliście w tym i innych tematach, podejmę decyzje, z którymi będziemy musieli żyć - przynajmniej w 1 sezonie rozgrywki ;).

I proszę - jaka by nie była - nie miejcie mi jej za złe!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 12:52   #57
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

A nowe rozwiązanie na początek wejdzie tylko na sezonowy serwer?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 12:54   #58
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
W moim mniemaniu, najlepiej by było z alchemii zrobić coś na zasadzie "fabuły pobocznej" - zadania dostępnego dla każdego, niezależnie od profesji i sub-profesji; poświęcony czas w tej dziedzinie skutkowałby po prostu możliwością wytwarzania coraz silniejszych mikstur a co za tym idzie redukcji kosztów gry i zwiększenie w sposób pośredni siły naszej postaci.
Po takiej zmianie limit sub-profesji ograniczony byłby do jednej i problem jest rozwiązany kompleksowo, niemniej takie rozwiązanie jest dość drastyczne i ciężkie do zaimplementowania (lub w ogóle nie możliwe) na globalu.
Tak, tak i jeszcze raz tak! Kolejny krok do łatwiejszego operowania balansem. Myślę, że na globalu będzie to możliwe. Wystarczy z góry dać każdej postaci "ukrytą" profesje alchemika. Mając na myśli ukrytą piszę o z góry przypisanej przez system możliwość robienia zadań alechemika dla każdej z postaci, pewnie dodanie linijki kodu. Osoby mające aktualnie subprofesję alchemika mają porobione zadania, co już jest zapisane na ich koncie wiec nic nie tracą, a dodatkowo po prostu dobiorą sobie kolejną subprofesję. Alchemik jako droga rozwoju dla wszystkich uprości wieeele rzeczy, każdy chciałby móc łączyć sobie runy, porobić strzały czy też popodnosić plusy swojego ekwipunku! Pewnie wiąże się to z małym re-work'iem korzyści z zadań itd, ale wg. mnie wróży świetlaną przyszłość!
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 13:12   #59
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post

Dochodzimy więc do 3 opcji:
  1. zmiany kosmetyczne % w obecnej tabelce;
  2. usunięcie obecnej tabelki i wprowadzenie bonusów pasywnych;
  3. któreś z powyższych lub ich kombinacja + dodanie czarów dla kombinacji alchemik-elementalista.


!
Proponuje aby na 1 edycji zastosować punkt pierwszy tabelke juz praktycznie mamy a punkt drugi albo trzeci bedzie można zastosować na nastepnej edycji bo bedzie czas na dopracowanie tych zmian.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-18, 13:13   #60
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

moim zdaniem zmiany % w tabelce poki co wystarcza, a jak juz opadnie dym po starcie serwa zająć sie ew. innymi opcjami co do balansu tabelki/czarów
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin