Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Wybierz opcje
Zużywanie Bonusa od 10000/h. 1 12.50%
Rozgniatanie robactwa po pierwszej promocji. 4 50.00%
Obie opcje. 3 37.50%
Głosujących: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-01-22, 13:20   #11
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ja uważam, że robienie misji dziennych na sezonie jest trochę bez sensu, ale co tam :P
Co do Kogar - połaziłem trochę. Wiedząc już, że dżungla jest w opór niebezpieczna, po prostu nie zapuszczam się dalej niż w konkretne i znane mi rejony. To dżungla, jasne, że ciężko się przez nią przedziera. Reszta mapy jest na luzie.

Za to gdy zaatakuje mnie kleszcz (w Altaronie większy od tego prawdziwego), to zdejmuję go jedną strzałą
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 14:07   #12
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Powinno się BO ? Bo ty tak uważasz ?

Robisz jednostronny temat w propozycjach i nie dajesz nikomu możliwości się z Tobą nie zgodzić czy to w ankiecie czy przy wyrażaniu własnej opinii nt. propozycji.

Zresztą ile tej staminy stracisz bijąc żuki? Masz jej łącznie 2,5 godziny a ona daje tylko 20% więcej expa.

Wniosek jest jeden, nie bij żuków.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 15:42   #13
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rafx Zobacz post
Też jestem na nie. Dzienne powinno właśnie się robić po spaleniu bonusu ...
Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Robisz jednostronny temat w propozycjach i nie dajesz nikomu możliwości się z Tobą nie zgodzić czy to w ankiecie czy przy wyrażaniu własnej opinii nt. propozycji.
Ze względu jak powyżej nie zgodzę się z twoim zdaniem. Kolega Rafx nie napisał ja robię czy lepiej jest robić ale napisał że tak się powinno.

Widzisz brak opcji Nie w ankiecie był zamierzony i spełnił swoją funkcję. Ten kto jest na nie komentuje i pisze dlaczego czego nie było w poprzednim temacie tam było nie bo nie.

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Zresztą ile tej staminy stracisz bijąc żuki? Masz jej łącznie 2,5 godziny a ona daje tylko 20% więcej expa.

Wniosek jest jeden, nie bij żuków.
Wbrew pozorom całkiem sporo.

Co do sugestii po to one są aby zaproponować zmiany które mogą wnieść jakąś wartość. Głupio jest słuchać jak gracze mówią że nie bo to za dużo roboty. Miałem okazję pewne pomysły pokazywać pregusi w trakcie testów i sie okazywało że pewne rzeczy można było wprowadzić momentalnie a inni mówili że to mnóstwo pracy. Inne banalne z założenia wymagały by większych zmian. Od tego jest Administracja. Ja sugeruję a oni znając możliwości mogą przecież odpowiedzieć ciekawe ale trudne, nieciekawe, warte wprowadzenia.

Gdy pisałem o Stackowaniu się itemów (2xclick z Ctrl) to każdy mówił że to zbytnie ułatwienie że gra na tym straci. Wprowadzono i jakoś nie widzę żeby gra na tym ucierpiała.
Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Ja uważam, że robienie misji dziennych na sezonie jest trochę bez sensu, ale co tam :P
Czemu tak sądzisz. Masz misje na złotą rybke. Czy szybkie misje Wojowników. Karawany. Ich zrobienie to 15-20 minut czasem 30, a dostajesz około 30-50% levela. Poza tym to okazja na dodatkowe PN.
Inna sprawa misje Elementalistów czy Kapliczki. Te ostatnie po dodaniu nowych są zupełnie bezsensowne. Należało by zróżnicować ilość EXP względem trudności.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 16:09   #14
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Założenie, że jak ktoś jest na nie, to pisze posta, jest logicznym błędem. Równie dobrze 99% osób na nie może olewać ten pomysł i zwyczajnie szczędzi słów.

W 20-25 minut robię cały poziom i zazwyczaj na tym zarabiam, podczas gdy misje zajmują mi zdecydowanie dłużej - czyli misje to strata czasu. PN się średnio przydadzą, bo skrócony serwer. Przyda się złota rybka, ale to wyjątek.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 16:49   #15
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Oooo Pan Zetix którego to już spotkałem na discordzie, witam!

Jestem na nie!

Cytat:
Obecnie zużywa się on przy najmniejszym zysku EXP. Wielu graczy w pierwszej kolejności robi misje dzienne
To ich problem, równie dobrze mogą nie robić misji dziennych, czyż nie?

Cytat:
Jest to opcja która wydaje się szczególnie potrzebna patrząc na drogę na Kogar. Chcąc tam expić musimy pokonać kilkuminutową drogę na resp mijając całe masy drobnego robactwa które bardzo trudno ominąć.
W bardzo prosty sposób można to załatwić - jeśli idziemy w party, a oczywiście to gra MMORPG (prawda?), śmieci wybija najwyższy poziom. Dzięki temu wyrównamy poziom w naszym party!

Nie wiem dlaczego wszyscy robią daily misje ze względu na expa. Zawsze myślałem, że warto je robić dla PNów....
Szczególnie kapliczki,groby,bicie elementali - przecież to zajmuje tyle czasu że na spokojnie szybciej wbijesz ten exp zabijając normalne potwory.
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 16:53   #16
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Założenie jest jak najbardziej logiczne. Wszystko zależy od pytania zadanego w ankiecie. Tam nie ma pytania czy się zgadzasz czy nie bardziej którą opcję w razie zgody preferujesz.

Widzisz ja mam o wiele mniejszą wiedze o respach w grze. Jestem bądź co bądź starym graczem jednak grającym zazwyczaj solo. Nie znam miejsc w których mogę nabić level w 25 minut zarabiając przy tym. Za to w miarę sprawnie potrafię rozplanować kolejność zadań dziennych aby je wykonać jedna przy drugiej w jak najkrótszym czasie.

Jeżeli chodzi o PN to własnie na skróconym serwerze bardziej się przydadzą ponieważ o wiele wcześniej sie je rozdaje. Z resztą co za gadanie skrócony nie skrócony. Wielu graczy gra dla gry a nie wyniku na koniec sezonu.

Zdecydowałem się zagrać w Altaron złasnie ze wzgledu na fabułę na zadanie które można rozwiązywać włócząc się po świece zarabiając przy tym wystarczająco dużo doświadczenia żeby nie musieć godzinami ślęczeć w jednym miejscu nabijając kolejne levele. Tym bardziej teraz jak oddano nowe tereny, nowe zadania przyszedłem z ciekawości aby poznać nowe. Długość trwania serwera ma tu marginalne znaczenie co do tego czy warto robić dzienne misje czy jakiekolwiek inne. Co najwyżej część z nich powinna być dostosowana czasowo. Np. ilość wymaganych karawan czy jak to ma miejsce z rybka ilość zadań wykonanych dla rybaka.

Problem w tym że skupiamy się na rzeczach nieistotnych. Ktos mówi że te rozwiązania są trudne że są niepotrzebne a miedzy czasie wprowadza sie ułatwienia w WAR MODE które tę gre tak naprawdę psuje. Zauważcie co się dzieje ludzie latają godzinami za sobą zabijając jedni drugich a na Handlu nie ma nawet komu handlować. Kupić coś to jest tragedia. Nie wiem czy to wynika z tego że tak słabo sypie itemami czy też ludzie będąc zajęci expieniem w tych samych miejscach będąc nastawieni na natychmiastowy zysk czyli możliwość sprzedania loota u NPC. Cos jest nie tak skoro część graczy przez kilka dni wypisuje, że coś chca kupić, mają pieniądze a nie mają od kogo. Na poprzednim sezonie były jakieś najazdy na miasto itp. Było ciekawie. Może powinno byc więcej pomniejszych bosów bo itemy są potrzebne szybciej.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 16:56   #17
Rafx
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 5
Domyślnie

Zgadzam się z Cattonem jest to skrócony serwer i robienie dziennych zwyczajnie się nie opłaca. Oczywiście jeśli ktoś ma taką ochotę niech sobie robi nikt tego nie zabrania ale samo założenie tego serwera jest przetestowanie terenów kogaru . Uwierz mi drogi kolego biegałem po kogarze i jedyną denerwującą rzeczą jaka tam jest to te jebitne drzewa które wszystko zasłaniają. I zgodzę się z wypowiedzią Rahiluxa nie dajesz opcji nie zgodzenia się z tobą a jedynie wyciągasz pojedyncze słowa i nie rozumiesz ich znaczenia tak jak mówiłęm powinno się tzn ze tak jest zalecane i rozsądniejsze ale co ja tam się znam. Najlepiej w tym temacie niech wypowie się administracja
Rafx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 17:23   #18
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rafx Zobacz post
... samo założenie tego serwera jest przetestowanie terenów kogaru . Uwierz mi drogi kolego biegałem po kogarze i jedyną denerwującą rzeczą jaka tam jest to te jebitne drzewa które wszystko zasłaniają. I zgodzę się z wypowiedzią Rahiluxa nie dajesz opcji nie zgodzenia się z tobą a jedynie wyciągasz pojedyncze słowa i nie rozumiesz ich znaczenia tak jak mówiłęm powinno się tzn ze tak jest zalecane i rozsądniejsze ale co ja tam się znam. Najlepiej w tym temacie niech wypowie się administracja
Napisałem dlaczego nie ma opcji "nie" zwyczajnie do pytania która z opcji nie może byc odpowiedzi NIE. jeżeli już to mogło by być żadnej.
Dobrze jednak powiedz mi co w tej opcji Ci się nie podoba ? Czemu twoim zdaniem jest zła ? Widzisz mi strata 15 minut Bonusa przeszkadza ponieważ z róznych powodów długo bywam w grze AFK i postać odstawiam do spania na 4-6 godzin i mając nie raz niecała godzine Bonusa jest to znacząca strata. W rozgrywce niczego to nie zepsuje bo dalej na respie osoby które zazwyczaj maja max te 2,5h beda mieć 2h 30 min zamiast 2h 15min a gracze którzy z róznych powodow mają mniej Bonusa ze względy na swój sposób grania nie beda tych resztek bezsensownie tracić. Zwyczajnie nie widzę tutaj niczego co by mogło działać na niekorzyść gry. (priorytet owszem niski i nie jest to opcja być albo nie być ot zwykła sugestia mniej zaawansowanego gracza).

Co do rozgniatania logicznym się wydaje że drobne robactwo ginie pod butami, a nie blokuje nam przejścia. No tutaj jedyny minus to może odczują ludzie w WAR Mode.

Co do drzew mam identyczne odczucie jak i Ty. Pisałem to już. Ogólnie powinny szybciej znikać zeby nie zasłaniać postaci. Część krzaków na Kogarze mozna by zastapić trzciną żeby mozna było wycinać maczetą. Logiczne w przypadku przedzierania się przez Jungle.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-01-22, 19:33   #19
Rafx
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 5
Domyślnie

Co do drzew mam identyczne odczucie jak i Ty. Pisałem to już. Ogólnie powinny szybciej znikać zeby nie zasłaniać postaci. Część krzaków na Kogarze mozna by zastapić trzciną żeby mozna było wycinać maczetą. Logiczne w przypadku przedzierania się przez Jungle.

+1 za to i tu się z tb zgadzam.
Co do reszty nie podoba mi się rozgniatanie mobow gdyż sam próbowałem to wprowadzić do swojego projektu ale ciągle były z tym problemy ale tu może być też moja wina gdyż nie wiem wszystkiego po prostu i tutaj z tym musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej kompetentny odemnie i to zostawiam dalej do dyskusji ale dalej nie wiadomo jakby wpływało to właśnie na war mode lecz wtedy muszą się wypowiedzieć osoby które że tak się ujmę lubią się naparzać. Rozumiem cię masz swoje życie i jest jak jest ale weź pod uwagę jedną rzecz do nie które rzeczy muszą być czymś poparte tak jest w tym przypadku jeśli duża część graczy by poparła taką propozycję nie ma z tym problemy dopracować to w odpowiedni sposób i git a jeśli jest to pojedynczy przypadek to nie można zmieniać czegoś pod kogoś ( przepraszam za słowa nie mogłem znaleźć lepszych). Mi osobiście nie podoba się po prostu w sposób w jaki to przedstawiłeś sama koncepcja była by dobra jeśli by byli gracze którzy by wyrazili podobne zdanie do twojego i to nie pojedyncze jednostki ale dana ilość osób nie mówię o większości ale żeby ta x ilość graczy cię poparła. Moim osobistym zdaniem wprowadzenie działa od x expa na godzinę byłoby błędem bo ucierpiała by ją tym część graczy dlatego jeśli miało by coś takiego wprowadzone to na innej zasadzie.
(Z góry przepraszam jeśli coś jest nakićkane albo nie przedstawione w prosty sposób niestety nie zawsze potrafię to przedstawić jeszcze raz przepraszam taka moja wada )
Rafx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-01-22, 18:24   #20
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Cytat:
Napisałem dlaczego nie ma opcji "nie" zwyczajnie do pytania, która z opcji nie może być odpowiedzi NIE. jeżeli już to mogło by być żadnej.
Zacznijmy od tego że nie postawiłeś żadnego pytania. Ani w temacie, ani w pierwszym poście, ani w ankiecie. Jak najbardziej brak takiej opcji można uznać za manipulacje danymi. Przy operowaniu np. na procentach możesz wówczas powiedzieć że 100% ankietowanych poparło opcję odblokowania bonusu przy 10k/h(3x tyle na rybach zrobisz btw.)
Pomyśl że mi musiało się turbo nudzić żeby w ogóle tu zaglądać. A co dopiero napisać post. A kliknięcie checkobxa to sekunda.

Cytat:
Dobrze jednak powiedz mi co w tej opcji Ci się nie podoba ?
Nie wiem jak ty chodzisz, że rozgniatasz pszczoły albo sporej wielkości, trujące pająki. Większość węży zapewne też by ci się odwdzięczyła za nadepnięcie na nie.

Cytat:
Czemu twoim zdaniem jest zła ? Widzisz mi strata 15 minut Bonusa przeszkadza ponieważ z róznych powodów długo bywam w grze AFK i postać odstawiam do spania na 4-6 godzin i mając nie raz niecała godzine Bonusa jest to znacząca strata.
Podsumowując, często logujesz się żeby pograć kilka minut, i nie chce ci się odstawiać postaci do łóżka, jednocześnie nie pomyślałeś żeby np. nie zalogować się i zregenerować bonus stamke, dlatego należy zaangażować już zasypane robotą zasoby ludzkie projektu i to zmienić.
Zresztą, jeśli grasz tylko po kilka minut to jak zbijasz całe 2,5h staminy?
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin