Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-06-15, 17:05   #1
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie Proponowane zmiany w magach

Przeglądając ostatnie tematy odnośnie magów chcielibyśmy zaproponować następujące zmiany oraz poznać Waszą opinię na ich temat:

1. Paraliż maga nekromanty nie działałby na osoby będące z Nim w drużynie, więc spowalniałby jedynie wrogów.
2. Czar przyspieszający magów duchownych działałby tylko na osoby będące w Nim w drużynie, a co za tym idzie nie zdejmował paraliżu wrogom.
3. Mag duchowny otrzymałby możliwość tworzenia run, które 'wysysałyby' manę przeciwnika i przywracały ją używającemu runy zależnie od poziomu magii używajacego [mlvl*1,6 - mlvl*2.0] (do użycia tylko przez maga duchownego) - 100% wyssanej many, runa powodowałaby:
a) Wartość many, którą traciłby atakowany używający pierścienia magicznej tarczy byłaby mniejsza niż ta, którą traci podczas aktualnych ataków ze strony maga duchownego.
b) Mag duchowny byłby trudniejszy do zabicia, gdy używa pierścienia magicznej tarczy od maga nekromanty (aktualnie oboje mają tę samą wytrzymałość).
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 17:45   #2
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Jak dla mnie, może być. Fajny pomysł z runami, ale widziałbym to dla obu profesji, nie tylko dla duchownego.
W ogóle może trochę inaczej. Rune ogólną dla maga, która by oddawała komuś manę 0.8x mglvl/0.9xmglvl. Nie dużo ale można by było kogoś "manasować" na odległość. Zwiększyło by to przeżywalność maga. Manasowanie nie bylo by duze. 10 osób by dało około 1500 many na turę z jakimś sporym exhoustem. To nie dużo ale zawsze, w porównaniu ze 10 osob na ture moze uchnac za 7000?. Działało by to jak leczenie wojownika.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce

Ostatnio edytowane przez sebastianix ; 25-06-15 o 17:54
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 17:50   #3
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Przeglądając ostatnie tematy odnośnie magów chcielibyśmy zaproponować następujące zmiany oraz poznać Waszą opinię na ich temat:

1. Paraliż maga nekromanty nie działałby na osoby będące z Nim w drużynie, więc spowalniałby jedynie wrogów.
2. Czar przyspieszający magów duchownych działałby tylko na osoby będące w Nim w drużynie, a co za tym idzie nie zdejmował paraliżu wrogom.
3. Mag duchowny otrzymałby możliwość tworzenia run, które 'wysysałyby' manę przeciwnika i przywracały ją używającemu runy zależnie od poziomu magii używajacego [mlvl*1,6 - mlvl*2.0] (do użycia tylko przez maga duchownego) - 100% wyssanej many, runa powodowałaby:
a) Wartość many, którą traciłby atakowany używający pierścienia magicznej tarczy byłaby mniejsza niż ta, którą traci podczas aktualnych ataków ze strony maga duchownego.
b) Mag duchowny byłby trudniejszy do zabicia, gdy używa pierścienia magicznej tarczy od maga nekromanty (aktualnie oboje mają tę samą wytrzymałość).
Parale i przyspieszenia - to musi być coś przemyślanego, niech zostanie jak jest teraz.
Co do runy wyssania many jestem neutralny
ezzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 18:00   #4
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastianix Zobacz post
Nie dużo ale można by było kogoś "manasować" na odległość.
Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałeś (albo ja?) - chodzi nie o mana runki, tylko o runy wyssania many.

Nie lepiej żeby mógł je używać każdy mag, przy czym magowie duchowni o 35% skuteczniej od pozostałych? Chociaż jeżeli mowa o niewielkich wartościach wysysania many to faktycznie byłoby to wtedy bez sensu.

A owe runki będą działały pvm? (pewnie będzie to nie opłacalne, ale pytam z ciekawości) :D
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 18:00   #5
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastianix Zobacz post
Jak dla mnie, może być. Fajny pomysł z runami, ale widziałbym to dla obu profesji, nie tylko dla duchownego.
W ogóle może trochę inaczej. Rune ogólną dla maga, która by oddawała komuś manę 0.8x mglvl/0.9xmglvl. Nie dużo ale można by było kogoś "manasować" na odległość. Zwiększyło by to przeżywalność maga. Manasowanie nie bylo by duze. 10 osób by dało około 1500 many na turę z jakimś sporym exhoustem. Działało by to jak leczenie wojownika.
I jakie plusy będzie miał wtedy mag duchowny?
Twoja propozycja jest nieprzemyślana, wtedy mag byłby o wiele za bardzo żywotną postacią.

Co do tematu - runa ok, ale paraliż sam nie wiem. Zawsze było to bronione argumentem czysto rpg - w końcu to zagięcie czasu i powinno być równe dla wszystkich. Jest to potężny czar, który umiejętnie stosowany sieje popłoch, magowie nekromanci potrzebują skilla. Czy wtedy ten czar nie będzie zbyt op? Są przecież runy mgły, tylko te trzeba zrobić, a o to trudno, jednak to mi się zawsze podobało - drużyny walczące, swoją wygraną mogą oprzeć na odpowiednim przygotowaniu zapasów (czy to bomb czy właśnie run mgły...).

A może runy mgły na jedną kratkę? Pierścień magicznej tarczy, który dawałby również przyspieszenie, tak by magowie mogli łatwiej rzucać dobre parale?

Przemyślcie to dobrze - Wy, walczący, by potem nie było plucia sobie w brodę.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 18:05   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
A owe runki będą działały pvm? (pewnie będzie to nie opłacalne, ale pytam z ciekawości) :D
Nie będą działały w PVE. Potwory nie posiadają parametru many.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 19:32   #7
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

Super pomysl z paralizem
Katamaran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 20:10   #8
Boltzer
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 60
Domyślnie

Wydaje mi się, że Mag Nekromanta, zasługuje na paraliż osób tylko po za party.
Boltzer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 20:36   #9
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

Czy ta runa będzie zaliczana do czarów ofensywnych typu pocisk ognia? Jeżeli przykładowo użyję tej runy, na przeciwniku, to będę miał cd na użycie jakiś pocisków?
inbass jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-15, 20:43   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Tak, będzie to runa ofensywna nadająca osobie, która jej używa czaszkę oraz uniemożliwiająca wyprowadzenie innego czaru/runy atakującej w tym czasie. Nada magom duchownym znaczenia w pvp, w odpowiedniej kombinacji liczbowej magowie duchowni będą mogli pozbawiać wojowników many uniemożliwiając im wrzucenie czarów typu 'kostelnaar' torując magom nekromantom drogę do ich pokonania, będą się też mogli naprzykrzyć uciekającym przeciwnikom.

Na serwerze non-pvp runa nie będzie miała zastosowania.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin