Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-11-18, 09:23   #1
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie Dyskusja nt. dual wielda

Cześć,

W związku z tym, że ostatnio Wasze serca rozgrzewa do czerwoności temat dual wielda i jego przewagi nad rycerzem korzystającym z dwuręcznej broni, zachęcam do dyskusji.

Efektem tej dyskusji będzie wprowadzenie poprawki do tego mechanizmu lub też nie.

@Do publicznej dyskusji w tej sprawie szczególnie wywołuję Comuma.

Walczymy na argumenty, a nie na głosy, także wpisy "tak" "nie" "za" "spalić licor" oraz "moja tarcza nie działa, wprowadźcie regulację jasności", a zwłaszcza takie jak ten ostatni, nie będą odbierane pozytywnie.

Wg mnie:
Cytat:
W Altaronie od zawsze był podział pomiędzy rycerzy korzystających z 1-ręcznej broni i 2-ręcznej broni. Dual wield został wprowadzony jako dodatek, sumiennym i wyćwiczonym rycerzom dający możliwość szybszego expienia - wolniejszego niż rycerz 2h, ale szybszego niż rycerz 1h. Kosztem naturalnie miały być godziny spędzone na treningu.

W którymś momencie te proporcje się zgubiły - obecnie rycerz 1h z wysoką zręcznością radzi sobie momentami lepiej niż rycerz dwuręczny, a przy tym ma możliwość korzystania z tarczy.
Co prawda na początku ma trudniej - 2h expi znacząco łatwiej i szybciej, ale w późniejszych fazach rozgrywki wychodzi na prowadzenie - nie wiem dokładnie od którego momentu.

Byłbym więc za wprowadzeniem zmian które nieznacznie, lecz jednak spowolnią rycerza 1h w dual wield, np.:
- spowolnieniu drugiego uderzenia z odes rago (zwiększenie odstępu)
- podział bonusów z mieczy na 2 (suma bonusów/2)
Nazwa:  2n3bo7.jpg
Wyświetleń: 699
Rozmiar:  71.7 KB

Pozdrawiam,
Catthon

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 21-11-18 o 09:30
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 09:43   #2
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Mogę powiedzieć ,iż wbicie 150 zreki na krewetkach zajmuje okolo 17h, i 120talarow
Mozliwe ,że dmg jest trochę przesadzony ale za to występują zbyt duże odległości lvlowe pomiędzy bronmi
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 11:42   #3
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Dodajmy zależność dmg odes rago w dualu od zręki i zwiększmy dmg rago tote. Wszystko.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 12:08   #4
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Dodajmy zależność dmg odes rago w dualu od zręki i zwiększmy dmg rago tote. Wszystko.
a) trudne do wyważenia
b) czemu?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 12:23   #5
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Ponieważ rago tote "leci" z jednej broni - dual na nim traci, rycerz 1h/2h zyskuje.
Można by też się przyjrzeć finto, wydaje się być kompletnie nieprzydatnym czarem ;x
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 12:50   #6
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie

2h rycerz stanowczo musi dostać poprawkę na atak w dmg ( 1,2 rycerze zmiany lekkie wprowadzić tabeli co do skilli odblokowania co 2 lvle przestawić
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 12:53   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nie rozmawiamy o odblokowaniu dmg rycerzy.
Rago tote leci z 1 broni i dobrze - dlaczego mielibyśmy jeszcze bardziej buffować ten model walki?
Dlaczego rycerz 2h ma dostać poprawkę dmg? Czy odstaje w k/h od innych profesji?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 13:57   #8
Astero
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 115
Domyślnie Przyszłość

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Dlaczego rycerz 2h ma dostać poprawkę dmg? Czy odstaje w k/h od innych profesji?

MAg najbardziej odstaje w k/h solo ale na + kręci półtorej tego co kręci wojownik albo zwiadek solo także odbierz to jak uważasz "odstaje" , a jak nasz zwiadek teraz dostanie nowy czar to masz mag/zwiad i wojownika na końcu, proszącego się o expienie w party bo będzie kręcił większy profit i exp w duo niż solo ale nadal mniejszy niż taki solo zwiadek czy mag .
Astero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 13:58   #9
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astero Zobacz post
MAg najbardziej odstaje w k/h solo ale na + kręci półtorej tego co kręci wojownik albo zwiadek solo także odbierz to jak uważasz "odstaje" , a jak nasz zwiadek teraz dostanie nowy czar to masz mag/zwiad i wojownika na końcu, proszącego się o expienie w party bo będzie kręcił większy profit i exp w duo niż solo ale nadal mniejszy niż taki solo zwiadek czy mag .
A możesz podać konkrety?
Ile exp/h max robi rycerz, jaka subprofesja, na jakim respie, jaka broń?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 14:38   #10
Astero
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 115
Domyślnie

1h z tarcza = tank
2h = dps singel target
dual = dps aoe

Problem polega na tym , że na tym serwerze nie ma spotów do expienia na singel target(gargi ale co za osioł 2h wojem pójdzie bić garga jak on w tarczy bije po 1k ?? ) ,Bijąc odes rago dualem (AOE) bije trochę słabiej/samo jak 2h z rago tote ( SINGEL TARGET) Logika jest prosta przemiana serwera na duala bo wojownik expi lurajać x mobów na klate stoi wybija leci dalej . Stąd i ja zmieniłem na duala bo kręce 1/5 expa więcej na godzine niż na 2h .

Na dualu mogę mieć dodatkowe aż 4% na kryta więcej w porównaniu do 2h (kolejny argument za dualem ).Jest to strasznie odczuwalne pomimo tego , że ja osobiście dualem bije kryta 1,1k max , a 2h do 2k uderzę tego kryta oraz mam większą średnią dualem z aoe + częściej kryta im większy skill tym róznica jest wieksza sprawdzałem na TEst serwerze jak miałem jeszcze dostęp problem wynika z tego , że przelicznik na duala jest jeszcze x zręczność ....

Dual - 103 1h 159 zręki siła 169
10:36 Widzisz pogromcę smoków (Atak: 51+3 od świętości, Krytyk: +2%, Ładunków: 65).
10:36 Widzisz pogromcę smoków (Atak: 51+6 od świętości, Krytyk: +2%, Ładunków: 61).
Czar = odes rago
10:30 Zadajesz 253 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 230 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 378 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 297 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 289 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 348 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 346 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 336 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 383 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:30 Zadajesz 348 punktów obrażeń świętości do Legionista.

2h Odes rago - 127 2h siła 169

10:36 Widzisz raskolnika (Atak: 68+3 od świętości, Krytyk: +3%, Ładunków: 686, Pręd. Atk.: +0.1s).

10:32 Zadajesz 437 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:32 Zadajesz 529 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:32 Zadajesz 503 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:32 Zadajesz 564 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:32 Zadajesz 522 punktów obrażeń świętości do Legionista.
10:32 Zadajesz 566 punktów obrażeń świętości do Legionista



Nie mówiąc o tym , że brak progressu postaci czy ja mam 125 lvl czy 203 jak robie taki sam exp na spocie jedyne co poprawia exp na h to atak broni jeśli chodzi o 2h , a w dualu kilka zręki i bije cuda ? "Nie chcemy by ludzie robili 3kk/h to co mamy latać ciągle z tym samym expem na godzine po mimo róznicy lvl może przesadzam ale z 50-100k expa przez 80 lvl na respie róznicy ? .... nie mówiąc o tym , że nie widać większej róznicy miedzy wbijaniem skili gdzieś powyżej 140-150 , a np 180 chodzi głównie o 2h bo tutaj przelicznik jest największy przy wymianie broni???

Poprawić przeliczniki duala na zręczności i do każdej broni inaczej z tymi karami żeby to było jakoś sensowniej niż jest aktualnie .
Astero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin