Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Przeniesienie postaci z SPVP na CPVP odbędzie się wg następujących parametrów:
Przeniesienie EXP 100%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 11 pn x lvl, talar x lvl, zostają misje i złota rybka 45 43.27%
Przeniesienie EXP 50%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 11 pn x lvl, talar x lvl, zostają misje i złota rybka 14 13.46%
Przeniesienie EXP 100%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 10 pn x lvl, talar x lvl, zostają misje 7 6.73%
Przeniesienie EXP 50%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 10 pn x lvl, talar x lvl. zostają misje 7 6.73%
Żadna z powyższych 31 29.81%
Głosujących: 104. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-01-22, 01:36   #11
Bahus
 
Zarejestrowany: Lip 2015
Postów: 46
Domyślnie

Skwierczy to ci psychika, bo możesz nie przejść na ten czas 252 lvl'em luzem na CPVP.
A jak kto expił to jego indywidualna sprawa.

Btw. Żadna z powyższych. Dobrej nocy.
Bahus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 01:47   #12
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Choć osobiście nie zamierzam grać więcej niż 10 minut dziennie na cpvp przed globalem (po globalu usunę swoje chary, tak jak usunąłem przed sezonowymł), to wypowiem się za innych, którzy przy mnie na ten temat wypowiadali się.

1.Trzeba zauważyć, że na sezonowym była wojna i to solidna przez ostatni miesiąc. Biliśmy się więcej w przeciągu tego miesiąca, niż w przeciągu roku na 2 edycji. Wojna nie skończyła się jeszcze - jutro kończy się sojusz i bijemy się normalnie (umówiliśmy się na 3 dni spokoju).

2. Im lepsze będą warunki przenoszenia dla osób grających na sezonowym, tym więcej osób będzie grało na cpvp. To chyba logiczne.

3. Tak czy siak, większość, jak nie wszyscy, będą grali na nadchodzącym globalu.

4. Mimo że na tym sezonowym jest ten exp x2, to i tak expi się dużo wolniej niż na 2 edycji. Wszystko przez pancerze, ale też te wszystkie nerfy w tabelkach, potworach itd.
Po ponad miesiącu Gościem na 3 edycji również miałem taki lvl jaki mam teraz Kekw'em, ale za to dyst był większy bo kpiro biło 1 bełt więcej.

Dlatego myślę, że wyzerowanie eq już jest wystarczającą 'karą przenoszenia'. Do tego dochodzą wyzerowane skille, gdzie ja już np. mam 151 dyst na czysto.

No i w sumie chyba tyle odemnie. I tak pewnie prędzej czy później CPVP zostanie usunięte, a już na pewno, przed startem globala, należy zmienić nazwę tego serwera na TEST serwer i zablokować tam możliwośc robienia postaci.

P;s jeszcze bym dodał, że global nie powinien startować na wiosnę czy lato bo po prostu będzie mało ludzi grało. Serwery startuje się na jesień.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 02:06   #13
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Przeniesienie EXP 100%, wyzerowanie ekwipunku i umiejętności, 11 pn x lvl, talar x lvl, zostają misje i złota rybka

Nick na CPVP - Kova
Nick na SPVP - Valhalla

Uzasadnienie:
Jak już wielokrotnie powtarzałem serwer cpvp to zbieranina różnych postaci gdzie mały odsetek zajmują gracze, którzy legalnie, bez łamania regulaminu wyexpili swoją postać. Notorycznie używanie botów do łowienia ryb, exp wbijany w warmode, account sharing i inne. Jeśli server globalny ma wystartować prosimy o zostawienie nam możliwości testowania. Nikt nie będzie expił na cpvp, jedynie posłuży do testów.

Jeśli chcecie obcinać jakieś expy czy cokolwiek obcinać usuńcie wszystkie postaci z SPVP.

Jeśli płacz grajków z cpvp będzie tak duży, że miejskie kanały nie wytrzymają napływu łez, po upływie 3 miesięcy rozdajcie nagrody, ogłoście zwycięzców a server zostawcie do testów aby nie mieszać postaci wyexpionych ręcznie jak to jest na sezonie z tą mieszaniną błędów i botów na cpvp.

Kolejną opcją jest dopuszczenie najaktywniejszych graczy którzy cokolwiek na tym sezonie testują: Czerwiec Altaroński, Valhalla, Masny Ben, Kekw, Westu, Walancisko, Legkan, Rahilux, Reke Władca Pugi. Według mnie tylko te osoby cokolwiek działają jeśli chodzi o nowe tereny oraz balans. Ale jest to tylko moja subiektywna opinia i administracja wszystko widzi lepiej.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 02:25   #14
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

W sumie po jeszcze przemyśleniu tego wszystkiego to kara łączenia jest za duża.

1. Wszystkie skille zostaną zresetowane. Co z tego, że lvl zostanie, skoro będzie trzeba wbijać siłę, mlvl, zrękę, dysta/1h/2h i tak dalej? Przecież jak przeniosą 1:1 co do expa to i tak nie zobaczycie ich na expie przez conajmniej miesiąc bo będa robili kolejke na bekalelu, żeby łowić ryby i skillować pod depo 200-300 lvlami xD. Ewentualnie 200-300 zwiady będą biegały z jastrzębiem :|

2. Serwer cpvp stał bardzo długo. Przez ten czas mieliście niewyobrażalną ilość pnów za misję dzienne. Bardzo dużo czasu na expienie na pustych respawnach, wszystkie bossy dla siebie, brak wojny itd.

3. Po łączeniu im lepsze będą warunki tym więcej będzie grało osób na cpvp. To już napisałem wyjżej. Lecz nie dodałem faktu, że skoro usuną cały ekwipunek z sezonowego, to wy zarobicie krocie na tych setach, które macie w depo/domkach.

4. Niby misję zostają, ale co z tego, skoro pny nie zostaną i przez to, kara przenoszenia jest za duża. Za te wszystkie misje, dzienne to ludzie z sezonowego będa w plecy lekko 2k pn'ów. Pamiętajcie, że jeszcze są misję na Kogar - i są bardzo pnodajne.

W skrócie: postacie z sezonowego będą odstawały za bardzo od postaci na cpvp.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 03:57   #15
keroseforP
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bahus Zobacz post
Skwierczy to ci psychika, bo możesz nie przejść na ten czas 252 lvl'em luzem na CPVP.
A jak kto expił to jego indywidualna sprawa.

Btw. Żadna z powyższych. Dobrej nocy.
chlopie wbijam ten lvl tym rycem tylko po to zeby miec chara do testow po wbiciu tego 200lvl zdecydowana wiekszosc czasu spedzam na testowaniu czy to kogaru czy balansu respow

Najlepiej to niech utnal /2lvl wiec z 300 zostanie 150 ktorego trzeba bedzie skillowac tyle co sie expi swieza postac 150 xDDDDDDDDDDDD a pragne przypomniec ze teraz nie poskillasz na full afku tak jak to robili ludzie MIESIACAMI na cpvp


I to tylko dlatego ze jeden pet z drugim graja juz caly okragly rok i maja ciezko wypracowany 260lvl w chuj ciezko bidulkom musialobyc z full setami na pustych spotach nawet nie zbijajac dzien w dzien bonusu dziennego(bo mniej wiecej na x1 bonus dzienny przy 200lvlu to 1 lvl z hakiem w porywach do 2.5lvla zalezy od spota +dzienne a na nizszym lvl nawet wiecej niz to) jeszcze grajac najbardziej op sciekiem do expa jakim jest mag duchowny elementalista
keroseforP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 04:16   #16
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bahus Zobacz post
Skwierczy to ci psychika, bo możesz nie przejść na ten czas 252 lvl'em luzem na CPVP.
A jak kto expił to jego indywidualna sprawa.

Btw. Żadna z powyższych. Dobrej nocy.
Ale ty wiesz, że po 1 miesiącu taki gofer czy ja mamy przegranych 600 godzin i gofer akurat nie uczestniczy w żadnej wojnie, więc nie ma problemów z kasą na blessy i nie traci lvla w pvp?
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 05:18   #17
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post
Witam,

Postać którą gram na CPvP to Caday/Reg Gin.

Bardzo fajnie, że temat powstał, bo od samego początku, kiedy było ogłoszone, że postacie będą przenoszone z S2, na CPvP, zastanawiało mnie jakie będzie końcowe rozwiązanie.

W pierwszej chwili byłem, za tym by przenieść postacie takie jakie są na S2 (czyli 100% exp), jednak nie spodziewałem, się że tempo zdobywania poziomów, będzie tak szybkie (dla porównania na S1 top 1 miał bodajże 221lvl?). Więc ta opcja raczej nie przejdzie, z racji, że jednak na CPvP +250lvla nie wbija się w miesiąc gry. Dodatkowo na złotą rybkę trzeba poświęcic 270dni, troszeczkę nie sprawiedliwe względem osób, które grają tam nawet od pół roku. Więc rybka odpada w każdym przypadku.

Najlepszą opcją w takim wypadku wypadała by opcja nr 4, 50% expa da równowartość tego ile ktoś by musiał poświęcić czasu na exp by osiągnąć to samo na CPvP. Talary również bym odpuścił, jest ich wystarczająco dużo na serwerze, a możliwości zarobku jest wiele. Pozatym założenie (z mojej prespektywy) jest takie, że serwer sezonowy ma być odskocznią dla graczy grających regulranie na zwyklym serwerze, więc poradzą sobie z gotówką lub jej brakiem.

Mój głos w tej ankiecie będzie uzależniony od wyniku ankiety z drugiego tematu, z racji takiej, że decyzja tam podjęta, pozwoli mi podjąć decyzje tutaj. Ponieważ tworzenie drugiego serwera, w tym pvp w moim odczuciu mija się z celem.
Prosze pomnożyć tą opinie przez 2.

Btw. serio chcecie przenieść 100% exprate postacie z tego orszabala wyekspionym na niezbalansowanym Kogar?
Taki Profesorek skwierczy jak przypalana mysmienia tylko dlatego że już sobie obmyślił materiał na streama jak bezkarnie przypala causalowych graczy, przeliczając ich plecaki na RL złotówki. Bo tacy ludzie nie rozumieją że nie każdy traktuje Tibie zawodowo i ma hehe "ambicje" na bycie pr0 xD

Cytat:
Napisał keroseforP Zobacz post
jezcze misje drugi raz robic wszystkie +skillowac od zera
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem do czego sie odnosi to co cytuje, ale misje zostają, w każdej opcji ankiety.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 24-01-22 o 05:32
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 06:22   #18
PrzemeQ
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Domyślnie

Nikt nie zagra z sezonowego na wymarłym CPVP, jeśli cokolwiek w tych przenosinach ukrócicie. Co z tego, że nawet przeniesiecie 100% expa jak nikt nie będzie chciał grać postacią z wyzerowanymi umiejętnościami. Natomiast przenosząc 1:1 wszystko jest większa szansa, że serwer CPVP ożyje.

Jak macie coś ukracać w przenosinach to nie traćcie czasu, po prostu usuńcie wszystko po zakończeniu SPVP.
PrzemeQ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 09:20   #19
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Znowu zerowanie skilli i zerowanie EQ.
Wy to chyba naprawdę lubicie działać na szkodę graczy.

Postarajcie się chociaż trochę dla nas i przenieście postacie ze skillami i eq z spvp a dla osób, które zajmą top13 dajcie outfit nie na JEDNĄ POSTAĆ (xD) tylko na konto.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-01-22, 09:33   #20
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Znowu zerowanie skilli i zerowanie EQ.
Wy to chyba naprawdę lubicie działać na szkodę graczy.

Postarajcie się chociaż trochę dla nas i przenieście postacie ze skillami i eq z spvp a dla osób, które zajmą top13 dajcie outfit nie na JEDNĄ POSTAĆ (xD) tylko na konto.
Obecne EQ na SPVP obejmuje już wiele przedmiotów, których na CPVP nie ma. Dodatkowo zarówno teraz, jak i w przyszłości mogą się pojawić jeszcze (lub zostać odkryte) niezbilansowane miejsca, które dostarczają zbyt dużo funduszy. Właśnie dlatego jest to serwer określony w czasie. Faktem jest jednak, że na ten moment nie dostrzegliśmy zbyt dużych odchyleń.

Co do resetu umiejętności - umiejętności na SPVP są x2, jak samo jak doświadczenie.
Dodatkowo nie ma możliwości oddzielenia umiejętności wbitych poprzez PN od tych wbitych ręcznie. Zachowując umiejętności stworzylibyśmy kolejną dysproporcję oraz nie moglibyśmy zwrócić graczom PN.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin