Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy twoim zdaniem również występuje problem z jasnością (ciemnością) w grze ?
Tak. Męczy oczy. 45 76.27%
Nie. Wszystko jest w porządku. 14 23.73%
Głosujących: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-12-21, 08:24   #1
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie Regulacja jasności

Proponuję wprowadzić regulacje jasności.

Teraz różnice jasności pomiędzy panelem użytkownika jasnością wokół postaci i "ciemnością w dalszej odległości przyprawiają o ból oczu.

Nie mówię o tym żeby zmieniać aż tak aby czary były zbędne ale to co jest obecnie to już przesada. Pierwsze levele zanim dostanie się jakiś uczciwy czar to jest męka dla oczu.

Jeżeli nie checie wprowadzać regulacji to chociaż nieznacznie podkręćcie domyślą jasność bo teraz jest tragedia.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-12-21, 08:41   #2
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Dziękujemy, ale nie dostrzegamy tego problemu i nie wzbudza on znaczącego zainteresowania graczy.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-12-21, 08:50   #3
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Nowy klient




Stary Klient



różnice między czarem hape hoxe eamo.

Hoxe eamo na starym kliencie działa tak jak hape hoxe eamo na nowym, ledwo co widać.

Proponowałbym wrzucenie odroczonych pomysłów z dawnych łatek na trello.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-12-21, 14:23   #4
kunai
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Dziękujemy, ale nie dostrzegamy tego problemu i nie wzbudza on znaczącego zainteresowania graczy.
Też nie widzę problemu, zawsze można zrobić sobie lighthacka jeśli komuś to przeszkadza :P
  Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-01-22, 13:16   #5
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Dziękujemy, ale nie dostrzegamy tego problemu i nie wzbudza on znaczącego zainteresowania graczy.
Ja akurat spotykam się z takimi opiniami jednakrze wielu graczy nawet nie zagląda na forum. Wypowiadają się głównie te same osoby i jak widać mają na to swoje sposoby.

Cytat:
Napisał kunai Zobacz post
Też nie widzę problemu, zawsze można zrobić sobie lighthacka jeśli komuś to przeszkadza :P
Ja rozumiem że nastrój w grze itd. ale chodzi o kontrasty. Mamy jasne paski, jasny środek i ciemne obrzeża. Z czarem środek jest za jasny względem ciemnego obrzeża.

Osobiście zmieniam ustawienia wyświetlania w opcjach karty graficznej z Gaming na FPS i po krzyku mogę grać z lampą pochodnią czy nawet bez, ale gdy gram na laptopie z błyszczącą matrycą lub na starym monitorze gdzie nie mam możliwości regulacji gra staje się bardzo męcząca dla oczu. Najgorsza sytuacja występuje na początkowych poziomach jak mamy do użytku tylko słabszy czar.

Jako twórcy gry powinniście pomyśleć o wszystkich graczach i przetestować jak to wygląda na w różnych konfiguracjach, a nie pisać że nie widzicie problemu.

Ja tego nie zgłosiłem bo mi się gra niewygodnie bo potrafię sobie z problemem poradzić ale dlatego że problem występuje i ludzie kombinują żeby grać.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-01-22, 13:41   #6
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Czary swiatla powinny byc poszerzone przynajmniej o 1 kratke i trwac nieco dluzej. To co aktualnie jest to nie jest zadne RPG ani kliamt a meka i szybsze niszczenie sie naszego wzroku
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-01-22, 14:54   #7
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Wstawiłem ankietę u góry strony. Proszę o oddanie głosu.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-01-22, 15:20   #8
kunai
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Ja rozumiem że nastrój w grze itd. ale chodzi o kontrasty. Mamy jasne paski, jasny środek i ciemne obrzeża. Z czarem środek jest za jasny względem ciemnego obrzeża.

Osobiście zmieniam ustawienia wyświetlania w opcjach karty graficznej z Gaming na FPS i po krzyku mogę grać z lampą pochodnią czy nawet bez, ale gdy gram na laptopie z błyszczącą matrycą lub na starym monitorze gdzie nie mam możliwości regulacji gra staje się bardzo męcząca dla oczu. Najgorsza sytuacja występuje na początkowych poziomach jak mamy do użytku tylko słabszy czar.
Dlatego powinna być w kliencie opcja całkowitego wyłączenia efektów świetlnych, czyli wszelkich cieni i ciemności lub opcja ich regulacji. Lubisz ciemności i klimat? Graj bez tej opcji. Nie chcesz męczyć oczu? Włączasz opcję lub regulujesz tak, żeby nie sprawiało to dyskomfortu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-01-22, 15:25   #9
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Gdyby chociaż te efekty były blisko tego co na RL tibii mamy, bo tam jak się korzysta z efektów świetlnych to, one się bronią same tym jak wyglądają, zmiana kolorów zwykłej ciemności na taką jak przy refleksach od księżyca.


A na altaronie jest to po prostu typowa dla starych tibii ciemność w, której nic się nie widzi.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-01-22, 16:02   #10
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunai Zobacz post
Dlatego powinna być w kliencie opcja całkowitego wyłączenia efektów świetlnych, czyli wszelkich cieni i ciemności lub opcja ich regulacji. Lubisz ciemności i klimat? Graj bez tej opcji. Nie chcesz męczyć oczu? Włączasz opcję lub regulujesz tak, żeby nie sprawiało to dyskomfortu.
Dokładnie. Chcą mieć nowych graczy a upierają się że gra ma mieć klimat i że wszystko jest ok. Co wam po klimacie jak nie będzie go miał kto oglądać.
Ja rozumiem sporo czasu ktoś poświęcił żeby wprowadzić efekty typu burza czy deszcz. Fajne to jest daje to klimat ok ale przez chwile. Jak idziesz expić i co chwile rzucasz czar i nic w oddali nie widzisz musisz się wpatrywać a środek ekranu i panel użytkownika świeca jakby miału oczy wypalić.

Gra na początku powinna zachęcić gracza żeby chciał w nią grać tymczasem nowy gracz dostaje do użytku pochodnie które nie dają prawie wcale światła i do tego momentalnie się wypalaj. Chodzi taki w zupełnych ciemnościach i żeby chodził to jeszcze wlecze się żeby gdziekolwiek dotrzeć. Początki naprawdę nie są zachęcające.

Jak napisałem wyżej ja mam w oprogramowaniu komputera MSI Display Kit i zmieniam ustawienia co po jednym kliknięciu pozwala mi normalnie grać, ale to chyba nie o to chodzi w grze żeby było trzeba specjalnie pod grę ustawiać jasność monitora.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin